Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 5 sati, nik_sa015 je napisao:

Bardahl svojim očima gledao kad je stizao kod uvoznika, kao i Ravenol. Pakelo metalna kantica nije isplativa za kopiranje.

A Motul... više se ne zna ko ga sve pravi i gde. 

Lično sam imao tri puta problem sa Motulom i dosta.

Ja Motul uzimam u Mass-u i kod glavnog uvoznika i smatram da je prva ruka. 

7100 vrhunsko ulje.. Cak i miriše vrhunski...kao parfem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1555 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
6 hours ago, nik_sa015 said:

A Motul... više se ne zna ko ga sve pravi i gde. 

Lično sam imao tri puta problem sa Motulom i dosta.

Jel' može malo više detalja vezano za ovo, baš me zanima?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
5 hours ago, yogibear said:

Jel' može malo više detalja vezano za ovo, baš me zanima?

 

1.Prilikom organizovanja puta za Mongoliju, nama je saradnik bio Mass company. 

Motul 7100 koristili i bili zadovoljni. Odlično ulje i odlično odradilo posao. U svakoj kantici isto ulje.

 

2.U Yamahu Tracer sipao 7100 u Crnoj Gori... mala razlika u bojama ulja od kantice do kantice. Menjač loše radi. Agregat loše radi. Istočio bacio. 

 

3.Prijatelj u Crnoj gori mi dođe da se žali na menjač na stromu 650 2015god. Šta si sipao ? Kaže Motul 5100. Prospem i sipam mu drugo ulje. Sve u redu.

 

4.Prošle godine na putovanju kroz Italiju Francusku itd... drugar vozi Hondu Crossrunner. Malo lošije šalta, i troši ulje ko besna. 

Pitam ga jel mu inače troši agregat, kaže čovek ne troši. Kad se vratio s puta prosuo je takođe Motul i sipao drugo ulje. 

 

Ima još dosta primera u CG ali i u SRB kako su se ljudi proveli sa Motulom. Negativnih i pozitivnih. Meni nije Mass company na 100m od kuće, pa da mogu začas skoknuti i kupiti. 

 

Desilo mi se i da mi je čovek doneo motul 300V da mu sipam u GSXR, kad ono u jednoj boci ulje taaaamnooo zeleno i smrdi na menjačko. 

Kukavac je umro dva puta i nije hteo da sipa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Vozim CBF600 verziju sa karburator ima, i relativno skoro odnosno prije 2000km sam radio servis.

Pritom sam sipao motorex top speed 10W40, i mislim da je ovo polu sintetika.  Pakovanje je u kanisteru od 4 litra.

Nazalost ili na srecu kod nas u Bosni samo motorex i motul i ima da se kupi i hiflo filteri.

 

Motorex se ima kupiti u SBK Brcko kod Hariza koji je nekad radio motul a sada samo motorex.

A motul se moze kupiti na dosta mjesta mada je meni naj pouzdanij Intercars Zivinice jer su dosta veliki i ne vjerujem da muljaju neko drugo ulje.

 

Sa motorexom motor radi sasvim ok i mjenjac je precizan nisam primjetio nesto ne normalno.

 

Sta je meni licno bilo interesantno, juce sam bas provjerio nivo i stanje ulja i ono je potpuno iste boje i istog nivoa kao kad sam ga ja nasuo prije 2000km.

 

Probao sam takode da probam kupiti neko jos drugo ulje a da to nije motul ili motorex, nisam uspio.

Vecinu koga pitas blijedo te gledaju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

У контексту на предходни пост, у принципу у нормалној држави где владају закони, прописи, где има културе као рецимо Швицарска НЕЕЕМА ЛОШЕГ УЉА, разлике су нијансе, меџутим на лоповском Балкану, ми смо ти бре бетер и од Турака и од Кинеза.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

@mserifov , to sto je iste boje i nije bas sjajna informacija. Znaci da ne radi posao... 

kod motora za razliku od auta , tim uljem se podmazuje i menjac koji napravi haos od ulja ...

pogotovo na starijim motorima , ulje bi trebalo da bude crno prilikom ispustanja

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Хонда је то није зајебанција, како и да је терај и не замарај се јер код Хонде многе ствари нису као код других Јапанаца. Моторекс је један од најоригиналнијих брендова, не одговара баш на наше поднебље али је оригинал. А за Хонду МОЖЕ И ВОДА САМО ДА ЈЕ МРСНА.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moj NC jedared je video 7100 iz massa kad je imao 8k na satu i više nikad.... sad će još malo 56K na Eneos-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Енеос никако да пробам, почео као увоз за МК али на почетку само ауто програм па да се опроба тржиште, па колико би ја пакета трошио месечно па трт мрт и нормално МА ЗДРАААААВО.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
1.Prilikom organizovanja puta za Mongoliju, nama je saradnik bio Mass company. 
Motul 7100 koristili i bili zadovoljni. Odlično ulje i odlično odradilo posao. U svakoj kantici isto ulje.
 
2.U Yamahu Tracer sipao 7100 u Crnoj Gori... mala razlika u bojama ulja od kantice do kantice. Menjač loše radi. Agregat loše radi. Istočio bacio. 
 
3.Prijatelj u Crnoj gori mi dođe da se žali na menjač na stromu 650 2015god. Šta si sipao ? Kaže Motul 5100. Prospem i sipam mu drugo ulje. Sve u redu.
 
4.Prošle godine na putovanju kroz Italiju Francusku itd... drugar vozi Hondu Crossrunner. Malo lošije šalta, i troši ulje ko besna. 
Pitam ga jel mu inače troši agregat, kaže čovek ne troši. Kad se vratio s puta prosuo je takođe Motul i sipao drugo ulje. 
 
Ima još dosta primera u CG ali i u SRB kako su se ljudi proveli sa Motulom. Negativnih i pozitivnih. Meni nije Mass company na 100m od kuće, pa da mogu začas skoknuti i kupiti. 
 
Desilo mi se i da mi je čovek doneo motul 300V da mu sipam u GSXR, kad ono u jednoj boci ulje taaaamnooo zeleno i smrdi na menjačko. 
Kukavac je umro dva puta i nije hteo da sipa. 
Ovo je trebao da prijavi tržišnoj inspekciji, Mass-u i da tuži prodavca, pa nek ovaj posle juri dobavljače. Ako smrdi na menjačko, to znači da je mineralni bućkuriš uz dodatak hidrokrekovanog, maksimalno druge grupe. I to po ceni 300V ulja. Bezobrazluk

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
4 hours ago, Krokodilo said:

Енеос никако да пробам, почео као увоз за МК али на почетку само ауто програм па да се опроба тржиште, па колико би ја пакета трошио месечно па трт мрт и нормално МА ЗДРАААААВО.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Jesi probao Ravenol švapski ????

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
On 18.5.2020. at 0:07, Bojan Budjevac je napisao:

Ja Motul uzimam u Mass-u i kod glavnog uvoznika i smatram da je prva ruka. 

7100 vrhunsko ulje.. Cak i miriše vrhunski...kao parfem :)

Kaže jedan drugar, majstor:Dodje mi da ga popijem kako dobro miriše! 

Dosad samo iz Mass-a i bez problema... samo jednom kupio 7100 da nije iz Mass-a i prosuo, drugi litar bio nešto redji... možda mi se i učinilo ali ne bi da rizikujem! 

Jbg kao i u životu neko naleti na jedan loš auto i odma' ceo brend se pljuje... pre će biti da se nadje pouzdan prodavac, pravi, da ne mogu da mu uvale škart! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
17 minutes ago, shoyyka said:

Kaže jedan drugar, majstor:Dodje mi da ga popijem kako dobro miriše! 

Dosad samo iz Mass-a i bez problema... samo jednom kupio 7100 da nije iz Mass-a i prosuo, drugi litar bio nešto redji... možda mi se i učinilo ali ne bi da rizikujem! 

Jbg kao i u životu neko naleti na jedan loš auto i odma' ceo brend se pljuje... pre će biti da se nadje pouzdan prodavac, pravi, da ne mogu da mu uvale škart! 

Brend Motul je tatko za većinu. Ali daleko je od najboljeg. 

Kupac ako baš hoće motul ode i kupi motul.

Na tržištu u Srb ima bar 3 brenda koji imaju isto ili bolje ulje, te stoga kupac često kupuje što mu je na dohvat ruke i da je prihvatljiva cena. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 13 minuta, nik_sa015 je napisao:

Brend Motul je tatko za većinu. Ali daleko je od najboljeg. 

Kupac ako baš hoće motul ode i kupi motul.

Na tržištu u Srb ima bar 3 brenda koji imaju isto ili bolje ulje, te stoga kupac često kupuje što mu je na dohvat ruke i da je prihvatljiva cena. 

 

Nema boljeg ulja od Motula.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
3 minutes ago, WoodyRider said:

Nema boljeg ulja od Motula.

Cenim tvoje mišljenje. 

Ali moje sam formirao na osnovu mnogo kilometara i na osnovu rada u servisu.

Kad bih ga smestio u tablicu bio bi Motul na nekom mestu br.10... i to ako sam raspoložen.

A ako bih ocenjivao marketing - bio bi motul na prvom mestu.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Vozio Forda Focusa dizel, pre 10-ak godina, kupim ga, sad treba vel. servis... Cile (majstor, a i školski mi drug) koje ćemo ulje?Jedan od poštenijih majstora u AR-u, skuplji od ostalih ali ne razmišljam i imam poverenja... Kaže mi ja u sva kola koja radim sipam BMW-ovo, zaboravih koje,znam poreklo... ali 1300 dindži litar, ostala bila manje od Crvene... Sipaj Cile... ni kap nije trošio... Ne zanima me da li se i koliko on ugradio, u dilu... 

Sad u Vectru sipam Castrol... kaže pre dve godine više ne BMW-ovo, promenilo se, nemam poverenja... Ok... Veca ne troši ni kap! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Cenim tvoje mišljenje. 
Ali moje sam formirao na osnovu mnogo kilometara i na osnovu rada u servisu.
Kad bih ga smestio u tablicu bio bi Motul na nekom mestu br.10... i to ako sam raspoložen.
A ako bih ocenjivao marketing - bio bi motul na prvom mestu.
 
 
Pa zavisi koje Motul ulje porediš sa konkurencijom? Kod automobila samo 8100, kod motorcikala 7100 i nema zime. Da je na 10-tom mestu, baš i nije, evo kod mene auto prešao 320.000, motor se sija iznutra, sipao sam isključivo Motul 8100 ekonergy. U ovo sokoćalo na dva točka koje sada vozim može i zejtin, nije zahtevna mašina, pa ne bih da tupim kako mora Motul. Sa druge strane odlična ulja su i Fuchs, Shell, Castrol, Mobil, Ipone, Elf... Samo da je oriđiđi.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
45 minutes ago, Jozza said:

Pa zavisi koje Motul ulje porediš sa konkurencijom? Kod automobila samo 8100, kod motorcikala 7100 i nema zime. Da je na 10-tom mestu, baš i nije, evo kod mene auto prešao 320.000, motor se sija iznutra, sipao sam isključivo Motul 8100 ekonergy. U ovo sokoćalo na dva točka koje sada vozim može i zejtin, nije zahtevna mašina, pa ne bih da tupim kako mora Motul. Sa druge strane odlična ulja su i Fuchs, Shell, Castrol, Mobil, Ipone, Elf... Samo da je oriđiđi.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Poredi koje ti volja. 

Subaru ST proguta svako motul ulje. Bardahl neće da proguta. Provereno. 

Motul 7100 odlično ulje kad je original, ali menjač bolje radi i sa Bardahl XTC C60 i sa Motorex uljem i sa Castrol uljem. Takođe i sa Mobil moto uljem radi bolje. 

I uvek i nad popom ima pop. Zato i kažem Motul je dobar kad je original ali daleko je od najboljeg. 

Da ne pominjemo Redline, Amsoil, Silkolene, Pakelo i ostale koji odlično znaju napraviti moto ulje. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Silkolene (Fuchs) je TOP ulje, i tu nema polemike. A Amsoil i Redline nema kod nas da se kupe.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
Poredi koje ti volja. 
Subaru ST proguta svako motul ulje. Bardahl neće da proguta. Provereno. 
Motul 7100 odlično ulje kad je original, ali menjač bolje radi i sa Bardahl XTC C60 i sa Motorex uljem i sa Castrol uljem. Takođe i sa Mobil moto uljem radi bolje. 
I uvek i nad popom ima pop. Zato i kažem Motul je dobar kad je original ali daleko je od najboljeg. 
Da ne pominjemo Redline, Amsoil, Silkolene, Pakelo i ostale koji odlično znaju napraviti moto ulje. 
 
 
MAXIMA, PJ - 1.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
On 5/18/2020 at 8:53 AM, Krokodilo said:

Хонда је то није зајебанција, како и да је терај и не замарај се јер код Хонде многе ствари нису као код других Јапанаца.
 

Izgleda da Honda jeste Honda, kada sam kupovao ovaj motor bilo je ili CBF600 ili Yamaha FZ6. 

Poslije ovog prvog perioda navikavanja i u mom slučaju ponovnog vraćanja voznji motora.

Imam osjećaj da nisam ni jedne trunke napravio gresku sto sam kupio Hondu. Iz pocetka nisam ali sada uzivam u njoj.

 

I ako mi je Yamaha kao brend i kroz neke motocikle poput GTS 1000 i XT 600 kojeg i imam, drazi brend.

 

Motorex vjerujem da originalan, zato je i bio moj izbor, a probao sam iskreno da nadem jos nesto tipa silkolene ili liqui moly moto ulja.  Cisto da usporedim i da vidim dostupnost.

Par njih sam u Tuzli i sire pitao i samo masu sa glavom.  Moguce i da ja nisam se dovoljno poturdio i da ipak netko drzi i druga ulja. 

 

Tako da bar za sad motorex ili motul.

Mislim da ovaj motorex top speed 10W40 koji sada sipam nista lose sa redovnim servisom nece uraditi mojoj Hondi.

 

Mada i moja Honda ima malo jace od 19000 i vjerujem da za Japanske motocikle to u sustini nije nikakva kilometraza. Mozda naravno i grijesim.

 

Ako dozvoljavate ono sto sam jos primjetio jeste da u ovom djelu Bosne tesko da se moze nabaviti neki drugi filter ulja ili zraka osim HiFlo, kako sam razumio to nisu losi filteri ali drugih cak i OEM jednostavno nema.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja