Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sa uljem je sve kako treba. Dobio si šta si kupio.

 

Evo zvaničan odgovor Silkolene-a:

 

Quote

 

Hi Alex

 

Thanks for the enquiry.

 

Some batches of Silkolene Pro 4 10W-50 XP were dyes incorrectly, please note this will not affect the performance. If you can let me know the batch numbers, printed on the container (not the label) we will confirm if this is one of the batches concerned.

 

Apologies for the inconvenience.

 

Regards

 

Za one koji ne znaju engleski, promašili su boje u toj turi i to je sve. Nema uticaja na performanse ulja. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 14 minuta, Darko Floyd je napisao:

A zašto sipate ulja koja su stara i po više godina?

Znam da je je to zvanično u redu ali ja ne volim i neću. Kad ga vidim da je punjeno 2018 okrenem se i idem dalje, sada je bar u Srbiji ponuda ulja dobra (u odnosu na to kako je bilo). 

ulje iz 2018 je 300% dobro.Neki ali retki proizvodjači kažu iskoristiti do 60 meseci.Do 2000 na uljima je pisalo rok trajanja neograničen a onda je uveden neki rok zbog ekologije i reciklaže.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 minutes ago, sasa ns 1 said:

ulje iz 2018 je 300% dobro.Neki ali retki proizvodjači kažu iskoristiti do 60 meseci.Do 2000 na uljima je pisalo rok trajanja neograničen a onda je uveden neki rok zbog ekologije i reciklaže.

Skoro su vadili ulje iz potopljenog nemačkog broda iz Drugog svetskog rata. Skoro 3000 tona. Otišlo na preradu i biće u nekom modernom proizvodu :)

 

Sad kad neko kupi nacističko ulje za dvotaktnu pentu na Dunavu, čamac će se pretvoriti u Bizmarka i Kriegsmarine :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
pre 36 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ulje iz 2018 je 300% dobro.Neki ali retki proizvodjači kažu iskoristiti do 60 meseci.Do 2000 na uljima je pisalo rok trajanja neograničen a onda je uveden neki rok zbog ekologije i reciklaže.

 

Kao što rekoh znam ja sve to što si ti napisao ali baš me briga, ne želim ga, isto kao što ne želim gume sa starijim dotom a i one su isto super ako su dobro skladištene itd...

To je samo moj stav, nemam ja nista protiv ako neko voli da vozi Bizmarka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja koristim na mom VFR iz 93.god Silkolene Fusch.

Potrosnje ulja nema kao ni sa drugima proizvođačima, ali zato menjač neuporedivo bolje radi...od sipanja do 6.000km na zameni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 33 minuta, Alekre je napisao:

Sa uljem je sve kako treba. Dobio si šta si kupio.

 

Evo zvaničan odgovor Silkolene-a:

 

Za one koji ne znaju engleski, promašili su boje u toj turi i to je sve. Nema uticaja na performanse ulja. 

Hvala ti druze, ti si car:care:, sad mi je stvarno lakse, mnogo lakse.

Razgovarao sam i sa sefom radnje gde sam kupio ulje, on se takodje vrlo profesionalno poneo. Rekao je da je vec porucio ulje iz N. Sada i da ce da izadje u susret na bilo koji nacin. Slozili smo se da posto je ulje vec u motoru da tu i ostane jedan kratak probni period i da ako uocim nekakve anomalije mogu da preuzmem novo ulje. On je u razgovoru sa ljudima iz branse saznao da je takva pojava 'sarenog' ulja zabelezena kod Castrola, za Silkolene mu nije poznato da je bilo problema. Inace oni kao uvoznici i distributeri Fuchs-a potpuno garantuju za bilo koji proizvod kupljen kod njih. 

Sto se mene tice moje poverenje su povratili svi u ovom lancu. 

Za razresenje misterije glavnu zaslugu ima Alekre. Hvala jos jednom, a ja odoh da se vozim:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Izvinjavam se na malom off-u 

Zanima me da li je neko koristio i ima iskustva sa uljnim aditivima? Prednosti, mane i ako imate da preporucite proizvodjaca?

1580_1403690037676_ctx-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Koristio sam dosta "Liqui Molly" proizvoda, najviše za auto ali svejedno. Koji šta i koliko čisti, to je veliko pitanje. Svako se hvali ali jedino sam video na delu sredstvo za čišćenje kroz motorno ulje. Crno izlazi da crnje biti ne može. E sad, il'je aditiv samo ofarbao ulje ili je zaista reč o nekim naslagama... To mu dođe kao verovanje u vile. Postoje dokle god veruješ u njih. Ja još uvek verujem da aditivi pomažu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 1 sat, Dexterr je napisao:

Porediti ulje i gume po roku trajanja, stvarno nema potrebe.

 

U pravu si. Šta češće menjaš?

Ja malo prelazim pa ulje menjam jednom godišnje a gume mi dosta duže traju. 

 

E i da ostanemo u temi trenutno sipam Repsol i OK mi je (a i sva ostala su mi ok za par hiljada koliko predjem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
1 hour ago, Lošmi_WayOfLife said:

Zanima me da li je neko koristio i ima iskustva sa uljnim aditivima? Prednosti, mane i ako imate da preporucite proizvodjaca?

Moj drugar je koristio ovaj brend i ovaj proizvod - ekvivalent za automobil, eto tako da proba, i epilog je bio generalka na BMW325i.

Ja ne bih čačkao mečku. E sad, ako te baš svrbi...šta da ti kažem. Ako ima neki problem, pa je navedeni aditiv tzv rešenje za isti mooožda. Ovako, samo da se ''počešem''....pa i ne moram.

@Darko Floyd  Često se dešava da mi zadnja guma traje taman jednu zamenu ulja. Nikad me nije sekirao ni DOT na gumi, a kamoli datum proizvodnje ulja. Moje ''umeće'' i stil vožnje ne ugrožava ni jedan od ta dva parametra, pa onda ni ''ja'' nisam ugrožen. Poštujem izbor i stav drugih, za njihov motor i njihov novac, ali lično sam otvarao kantice 15-20god stare, koje mi u daljoj eksploataciji nisu pokazale ama baš nikakvu problematiku. Ali to sam samo ja...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Koristio sam dosta "Liqui Molly" proizvoda, najviše za auto ali svejedno. Koji šta i koliko čisti, to je veliko pitanje. Svako se hvali ali jedino sam video na delu sredstvo za čišćenje kroz motorno ulje. Crno izlazi da crnje biti ne može. E sad, il'je aditiv samo ofarbao ulje ili je zaista reč o nekim naslagama... To mu dođe kao verovanje u vile. Postoje dokle god veruješ u njih. Ja još uvek verujem da aditivi pomažu. default_0a-smiley.gif
Ликви Моли је на бази Молибдена Бисулфида или MOS2, он је црн и нормално је да уље буде црно ко ноч. Ја сам на мотору користио SLICK 50 на бази тефлона и одличан је за бучније и грубље мењаче. Хонда га рецимо не ставља у рачун јер је мењач ко путер, али сматрам да свако добро уље има тачно што је потребно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
59 minutes ago, yogibear said:

 

Auh, ni manje ni više nego ceo kamion. Kada se to desilo, odakle ta informacija? Jel tužio neko nekog jel neko reagovao?

 

Informacija je stara preko 15 godina i kao i sve ostale na balkanu, izvori su paušalni i neprovereni. Takođe je bio sličan slučaj sa Castrolom, samo je tu vlasnik radnje petljao sa nalepnicama i deklaracijama da mi se kosa digla na glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Кастрол је у мојој младости био права езотерија TTS, RS 747, Formula TT. Али његово фалцовање је на овим просторима довело до лошег гласа и наступио Мотул(свемочни и безгрешни)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, Dexterr je napisao:

Informacija je stara preko 15 godina i kao i sve ostale na balkanu, izvori su paušalni i neprovereni. Takođe je bio sličan slučaj sa Castrolom, samo je tu vlasnik radnje petljao sa nalepnicama i deklaracijama da mi se kosa digla na glavi.

Imao sam prilike da u Nišu vidim (kod čoveka koji se bavio proizvodnjom plastične ambalaže) kantice za većinu poznatih brendova, a poznanik koji je imao štampariju (dok ga nisu nafatali sa par miliona falsifikovanih dolara) je radio nalepnice i deklaracije za sve što ti treba. A u jednom selu između Niša i Prokuplja bila fima što se bavila distribucijom (prepakivanjem) nekakvog baznog ulja koji su dobijali u burićima bez bilo kakve oznake i onda tako odatle izlazio i "Castrol" i "Shell" i "Valvoline" i ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

Koja je razlika izmedu 7100 300v 5100 motul ulja , motor je kawasaki z650 2018 , 

u knjizi ne pise nista odredeno samo neke oznake , i da treba biti 10 40 w a nista o ovom( 7100 5100 300v itd 

da li mozda netko zna koje je najbolje za ovaj motor ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 14 minuta, Gagiii je napisao:

Koja je razlika izmedu 7100 300v 5100 motul ulja , motor je kawasaki z650 2018 , 

u knjizi ne pise nista odredeno samo neke oznake , i da treba biti 10 40 w a nista o ovom( 7100 5100 300v itd 

da li mozda netko zna koje je najbolje za ovaj motor ? 

Najbolje za tvoju Kawu je 7100. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre sat vremena, Gagiii je napisao:

Koja je razlika izmedu 7100 300v 5100 motul ulja , motor je kawasaki z650 2018 , 

u knjizi ne pise nista odredeno samo neke oznake , i da treba biti 10 40 w a nista o ovom( 7100 5100 300v itd 

da li mozda netko zna koje je najbolje za ovaj motor ? 

7100 je full sinteticko ulje, a 5100 polusinteticko ulje. 

300V je isto full sinteticko ulje, premium klasa medju Motul uljima i namenjena novijim pretezno sportskim motorima. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
4 hours ago, Darko Mihajlovic said:

na tom carobnom linku nadjoh da se motul na mom motoru menja na 12.000 km....

smem li da im verujem ?

servisni interval pogledaj u svojoj servisnoj knizici. Kolicina i gradacija ulja kao i prvi izbor ulja je na sajtu u 99% slučajeva tačan.

Da li ćeš da sipaš Motul to je već tvoja stvar. 

7100 kad je original, je fenomenalno ulje. Ali pošto me mrzi da gatam i nišanim jel oriđi ili ne...odavno ga ne koristim.

Bardahl odlično ulje, Ravenol odlično ulje, Pakelo iznad svih ulja. Pakelo i košta, apsolutno opravdano.

Muka je malo do njega doći. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
6 minutes ago, Darko Mihajlovic said:

Pa kako za ove ostale znas da li je oridjidji , a za motul mora nisanis ?!

( pitam ozb , nije ironija )

Bardahl svojim očima gledao kad je stizao kod uvoznika, kao i Ravenol. Pakelo metalna kantica nije isplativa za kopiranje.

A Motul... više se ne zna ko ga sve pravi i gde. 

Lično sam imao tri puta problem sa Motulom i dosta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja