Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Da li su uljni filteri isti za motocikle i automobile?

Jednom sam na Kawu KLE stavio autofilter od Reno Clia, čini mi se, i radio je posao.

Da li postoji razlika u protočnosti i filtriranju kod ovih filtera?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Da, ima razlika u kompresii, protocnost, povratni ventil i tako dalje. To sam ustanovio tako sto sam nasho detaljne specifikacije za 2 man filtra kojima su osnovne karakteristike bile iste, ali srecom nisam poslushao prodavaoca. Jedan za Honda NC750x drugi koji je namenjen za vishe Mazdinih i Nisan vozila.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 20 sati, Jozza je napisao:

Tačka stinjavanja je različita jer su veoma različita bazna ulja. Sa druge strane ostoje i aditivi koji umanjuju tačku stinjavanja, ali je 90% do baznog ulja, tj tanje ulje se koristi kod Motoreksa. Sa druge strane JASO specifikacija se plaća kao i ostale. Zato je ovo inače jeftino ulje dobro za uljare, i dobro podnosi temperaturu. Nema (puno) aditiva protiv trenja i radi poso, kao i Rotella T6

 

 

Zar Rottela T6 nije za dizel motore i teretni program? 

Zainteresovalo me sad jer sam video na nekom stranom forumu da ga ljudi korisfe u GS-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Jeste, i Shell se hvali da zadovoljava JASO MA. Ameri je masovno koriste u motorima. Kod nas je nema, za Evropu se pravi Shell Rimula, i nije to isto ulje

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 2.4.2020. at 20:39, Krokodilo je napisao:

Кад су мото уља у питању и ја свој глас дајем за Silkolene.emoji106.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

I ja bih glasao do danas, ali od sad boga mii...tesko

Sipao do sad vec nekoliko puta i sve super. Ponovio se skoro pa reko da pocastim motor nekim kvalitetnim uljem. Uzeo Silkolene Pro4 10-50. Prva kantica lepa crvena boja, ostale dve tamno ljubicasta.:zbunjen:. Sta da kazem, sta da mislim. Sipao sam pa sta mi Bog da. Istocio sam ulje skoro potpuno bisto iako je po kilometrazi bilo za zamenu. Masina je dakle u top kondiciji. Nedam se samo da je necu upropastiti

IMG-b7eb979767aad91a9ade7bc1dd84df63-V.jpg

IMG-8b56fe14824d3476b13f57a51f2a5f9c-V.jpg

IMG-688320d8904bd68afdbe7408eb9a8141-V.jpg

IMG-8390465fb2cf0a27793880299dba4b7a-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

može da se desi da tehnolozi unaprede ulje obično da bi povećali api standarde kod ulja.Ali to je uglavnom izraženo kod auto ulja jer moto za više od 15 godina su skokovito promenuli standarde-od max SJ do SM,N u jednom koraku posle 15 godina .Znači ne bi trebalo da su ulja različita jer se retko menjaju pa da si pogodio ulje pre i posle promene pa i moguće promene boje.

Ono što ti se ulje nije promenulo u boji posle celog intervala zamene je zabrinjavajuće jer ako razni depoziti od metala ,raznih soli i čadji nisu u ulju ,a gde su onda -nalepljeni na motor iznutra.

Ulj e treba da je crveno a ane ljubičasto-bar je bilo takvo više od 15 godina.

Pogledaj brojeve odštampane na ulju ako ih ima i uporedi ih izmedju i sa datumom proizvodnje kantice iako kantica može da bude 2-3 godine starija jer iz nekog razloga nije napunjena.To je retko,obično su datumi slični ,max par meseci razlike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Uporedi kantice fizički, da li su identične, debljina vara, debljina i mekoća plastike "pod rukama", itd

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
I ja bih glasao do danas, ali od sad boga mii...tesko

Sipao do sad vec nekoliko puta i sve super. Ponovio se skoro pa reko da pocastim motor nekim kvalitetnim uljem. Uzeo Silkolene Pro4 10-50. Prva kantica lepa crvena boja, ostale dve tamno ljubicasta.default_0zbunjen.gif. Sta da kazem, sta da mislim. Sipao sam pa sta mi Bog da. Istocio sam ulje skoro potpuno bisto iako je po kilometrazi bilo za zamenu. Masina je dakle u top kondiciji. Nedam se samo da je necu upropastiti

IMG-b7eb979767aad91a9ade7bc1dd84df63-V.thumb.jpg.a33db6257418bb255d427e6a0f3a16da.jpg

IMG-8b56fe14824d3476b13f57a51f2a5f9c-V.thumb.jpg.f9c28098a7c1234a4526153254f3aa1c.jpg

IMG-688320d8904bd68afdbe7408eb9a8141-V.thumb.jpg.343e1391c29c8867c3b89ec54f3cd576.jpg

IMG-8390465fb2cf0a27793880299dba4b7a-V.thumb.jpg.39cdc09b9c5669e68bb42fe158ba92fa.jpg

Балкан, Балкан..........

 

Значи опасна смо БАГРА.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nedavno sam kupio motor i receno mi je da je ulje za zamenu. Kad sam ga ispustio nije bilo crno niti je imalo miris na paljevnu. Jednostavno, licilo  je na ulje koje je preslo mozda par stotina km. Dobio sam i Bardhal sprej za lanac te mi je i bivsi vlasnik rekao da je ulje te firme sipao. Toliko o starom ulju.

Novo sipano ulje je u ambalazi potpuno identicnih obelezja na sve tri kantice. Do naj sitnijeg detalja isto. Kupljeno u radnji i od uvoznika Euro 07 iz Bg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, Jozza je napisao:

Uporedi kantice fizički, da li su identične, debljina vara, debljina i mekoća plastike "pod rukama", itd

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

To je ono sto me buni ali i brine. Pod rukom i ostrim okom apsolutno nema razlike. Otvaranje cepa, pucketanje zastitnog prstena, folija ispod cepa... sve isto. Trazio sam razliku u serijskom broju kantice, bar nesto da mi kaze da ima razlike ali ne, nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Требао си да вратиш у дучан на рекламацију. Нек газда тражи објашњење од увозника, код нас је увозник Немац и нема зезања.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Можда је само боја у питању али то једном Силколену не сме да се деси. Мени се исто десило са Модричин 2Т RACING и узели пакет назад а вратили новац.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Требао си да вратиш у дучан на рекламацију. Нек газда тражи објашњење од увозника, код нас је увозник Немац и нема зезања.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kupio sam u radnji koja se na deklaraciji i vodi kao uvoznik i distributer. Euro 07. Imaju mrezu maloprodaja i ovo ulje su povukli iz N.Sada. Sad posto sam ga sipao nema sanse da ista uradim. U kanticama imam po par kapi sto je preostalo i u jednoj malo vise. Ne znam sta da mislim, osecam se ko budala<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Мислим да је полусинтетички двотактол за скутере те боје, помешали капсулу за боју у миксер.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ако под температуру осетиш дискретан "пластични" мирис око мотора онда су помешали и уље.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Мислим да је полусинтетички двотактол за скутере те боје, помешали капсулу за боју у миксер.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ajde da verujem u to, jedino to i mogu. Dodao bih da je i miris potpuno isti u sve tri kantice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Poslao sam upit Silkolene-u. Objaviću čim mi odgovore.

 

Moje je mišljenje je da se radi samo o nekoj varijaciji u receptu koji se verovatno menja. No, ajde da sačekamo odgovor proizvođača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ипак мислим да су само боју погрешили, а двотактол мирише на пластку кроз ауспух зато сам те предупредио.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako je miris ulja isti, trebalo bi da je isto ulje

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

dvotaktol više miriše nekako ,,sintetičko,, na plastiku i to ako je polusintetika i ful sintetika i to u kantici.Mislim da nemožeš pobrkati dvotaktol i motorno.Obično 4t ulje miriše na motorno ulje.Nemogu da se setim jer sam pre 15 godina koristio silkolen iz nemačke donešen.Castol i motul ne mirišu na ulje osim minerala.

Nadji nekog ko ima isto ulje pa ,,mirišite,, zajedno iako to može i nemora da znači da je sve u redu.Ako je samo boja onda uredu ali neznam da li se ulje boji posebno ili takvo ispadne u proizvodnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pozvacu ih da nas, mislim na ove nase iz Euro 07, da vidim sta ce da kazu. Verujem da su imali do sad jos reklamacija. Nije realno da sipas u motor 'sareno' ulje i budes spokojan i ne kazes im bar sta si zatekao. Tako cu bar ja da uradim, pa da vidim kako reaguju, iovako nema nista od voznje ovaj vikend<_<

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Šareno ulje ne šteti motoru, ako je sve ostalo isto. Problem je samo ako je Krokodilo u pravu, tj, ako su sipali nešto drugo, a ne ono što si platio. Ipak si malo požurio da se provozaš, jbg... Euro07 ima vrhunsku politiku reklamacije, da si im odneo nazad vratili bi ti novac bez pitanja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

 Zvao sam ljude iz radnje gde sam kupio ulje, razgovarao sa sefom. Kaze covek iskreno da nema pojma o moto svetu ali ce se javiti kad se konsultuje sa ljudima koji se razumeju. Kako god.. cekam da se javi i nesto kaze. Nije mi namera da ih kinjim da mi vrate pare, vec da posto su oni uvoznici, saznaju proverenu informaciju od proizvodjaca sta je u pitanju. Ako je sve ok,  svi bi povratili moje poverenje, nestavili bi po starom uz konstataciju da se greske desavaju.

Da se vratim opet na samu ambalazu za koju rekoh da je potpuno identicna.. I jeste i nije. Fizicki da, ali tek danas po dnevnom svetlu uocavam ispod crnvene nalepnice na crnoj kantici odstampan tacan datum i vreme punjenja. Na boci sa crvenim uljem sam font je drugaciji i veci i datum je 07.sep18. (Vreme sat-minut) zaboravio sam 

Na bocama sa ljubicastim uljem font je dosta sitniji datira iz Marta 2018. Sa razlikom od nekoliko minuta na stampi na obe boce.

Moj je zakljucak da je ambalaza verovatno originalna na sve tri kantice ali da je ulje iz nekog razloga pomesano.

Idu slike uskoro

IMG-6974b77d95f439fbd4f7fa9670207080-V.jpg

IMG-1b3aa8d6f4505d0997f2c248dd5d886a-V.jpg

IMG-a8ff32763fb1c58fac0f2d0b24b90cd3-V.jpg

IMG-17573b4f3fe52300fe84df08e24412ea-V.jpg

IMG-8e9ffca3518415f1f59fc3715884ef3c-V.jpg

IMG-e6129be0a0809a62512963c592c86b5c-V.jpg

IMG-033d55ac5a3d79b798870b0cf0695a83-V.jpg

IMG-3aab6f482c6b78ababb45a9fece4edd1-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

A zašto sipate ulja koja su stara i po više godina?

Znam da je je to zvanično u redu ali ja ne volim i neću. Kad ga vidim da je punjeno 2018 okrenem se i idem dalje, sada je bar u Srbiji ponuda ulja dobra (u odnosu na to kako je bilo). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja