Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr
Pre 6 sati, Acko017 je napisao:

Sipam 300v, definitivno :moto1:

Ok ti je 300v samo je malo tvrdji na menjacu sve drugo vrh

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 44 minuta, Maxmax je napisao:

Ok ti je 300v samo je malo tvrdji na menjacu sve drugo vrh

Kod mene bas obrnuto,

menjac mnogo tisi i precizniji sa 300V nego sa Shell Advance Ultra.

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr
pre 43 minuta, BokyBoy je napisao:

Kod mene bas obrnuto,

menjac mnogo tisi i precizniji sa 300V nego sa Shell Advance Ultra.

:stabre:

Ne mora da znaci da je zbog ulja mozda je nesto drugo u pitanju ponekad kad stanem jednostavno ne mogu uopste da izbacim menjac u neutralan polozaj sve dok ga ne ugasim e druga prica kad je u pokretu onda mogu da ga izbacim iskreno ne smeta mi naviko sam ga tako. Al eto aj ove sezone ocu cisto da probam motorex. U sustini 300v vrhunsko ulje posle 3000 km nije promenilo viskozitet ima gustinu ima masnocu ja sam vrlo zadovoljan njime i mislim da je najbolje motulovo ulje ps. moje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Danas sipao Eneos Max Performance 10W40 sintetiku u stroma, videcemo kako ce se pokzati taj “Made in Japan”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Do sad sam u TDM900 sipao ELF Moto 4 Tech 10w50, HiFlo filter. Ulje je 700 dinara litar, ima ga u profacu.

 

Sada sam u Kawasaki Z750s sipao Motorex TopSpeed 10w40, Meiwa filter. Skuplje duplo od ELF-a, za sad sam zadovoljan, javicu utiske posle pola sezone

 

SmartSelect_20200320-171309_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pa ne može da škodi motoru ni na 500km da menjaš, ali može džepu.
Минимални интервал промене је 1000км.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
 
Sta sa uljem koje stoji u skladistu - magacinu po godinu, a mozda i vise, pa ga kupis kao "frisko", ako si mislio na starost ulja? :kafa:
На дну кантице има датум производње, уље у кантици може само да се наталожи и ништа више. То решаваш ако добро промучкаш сваку флашу пре сипања. У агрегат док уље ради пропадање уља је сасвим другачије.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

kolko se sećam u drugoj polovini dvehiljaditih je bilo ljudi koji su ga vozili i bili su zadovoljnji .Bila je i ful sintetika.Onda je pre 10 godina nestalo iz radnji a ostao je samo 2t polusintetika za nekih 650 dinara i to je najzvučnija firma koja može da se uzme po toj ceni za 2t.Znam par skuteraša koji ga voze i vidim da je beo auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pozdrav svima, u pitanju je motor sa suvim kvacilom i uljnim hladjenjem.
Zanima me Vasa preporuka od navedenih sintetickih ulja ili polusintetickih ulja.
Zanima me vase licno iskusto, servisni interval zamene ulja, potrosnja, rad motora, postojanost i kvalitet ulja. 

 

Sinteticka:

- Motul 7100 15w 50
- Shell Advance ultra 15w 50
- Castrol Power 1 Racing 10w 50
- Silkolene PRO 4 plus 10w 50


Polusinteticka:
-Shell Advane AX7 15w 50

-Castrol Power 1 15w 50
 

05.7c.7a.CastrolPower1Racing4T10W5010038396970GRP19.jpg

4615-15705-PACKSHOT-7100_15W50_DE_1L_1_ml.jpg

motorno-ulje-shell-advance-4t-ultra-15w50-1l-8dd4685c013cee68afd14658a298b5b3.png

Silkolene-Pro-4-Plus-10W-50-1-Liter-635x1024.jpg

eb.77.81.CastrolPower14T15W5010038383970GRP19.jpg

unnamed.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако је мотор са сувим квачилом онда можеш да возиш врхунско ауто уље које је неколико класа боље од мото уља. Моја препорука је та иако не верујем да чеш да ме послушаш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ovo sam već  negde postavio ,obratite pažnju i na tačku stinjavanja koja je za ulje 15w tolko dobro kao da nije normalno.Znači ulje je gusto taman za boxere,može i u normalni motor sa mokrim kvačilom a može i po jako hladnom

WWW.MOTOREX.COM

BOXER 4T SAE 15W/50 MOTOR OIL from our Motorcycle collection. Discover more about the product information and...

https://www.motorex.com/fileadmin/_pim_product_sheets_/en/Boxer_4T_15W50_EN.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 33 minuta, Bojan Budjevac je napisao:

Pozdrav svima, u pitanju je motor sa suvim kvacilom i uljnim hladjenjem.
Zanima me Vasa preporuka od navedenih sintetickih ulja ili polusintetickih ulja.
Zanima me vase licno iskusto, servisni interval zamene ulja, potrosnja, rad motora, postojanost i kvalitet ulja. 

 

Sinteticka:

- Motul 7100 15w 50
- Shell Advance ultra 15w 50
- Castrol Power 1 Racing 10w 50
- Silkolene PRO 4 plus 10w 50


Polusinteticka:
-Shell Advane AX7 15w 50

-Castrol Power 1 15w 50
 

05.7c.7a.CastrolPower1Racing4T10W5010038396970GRP19.jpg

4615-15705-PACKSHOT-7100_15W50_DE_1L_1_ml.jpg

motorno-ulje-shell-advance-4t-ultra-15w50-1l-8dd4685c013cee68afd14658a298b5b3.png

Silkolene-Pro-4-Plus-10W-50-1-Liter-635x1024.jpg

eb.77.81.CastrolPower14T15W5010038383970GRP19.jpg

unnamed.jpg

Ne znam iz kog si razloga iz kombinacije izbacio polusintetiku Silkolene Comp 4 15W-50, jer je upravo to ulje najidealnije za takav tip motora. A ukoliko ne voziš zimi (po mrazu) i 20W-50 je odlično rešenje.

Kada sam kupio motor u njemu je bilo Castrol power 15W-50 i za 10.000km potrošio motor nešto manje od 1l. I u sledećoj zameni sam sipao isto ulje i opet ista potrošnja. Posle sam prešao na Silkolene Comp 4 15W-50 i prvo što sam odmah primetio je to da nema "čukanja" lanca za bregaste (koji se prethodno čuo po nekoliko sekundi nakon starta). Već pet zamena (na po 10.000 km) koristim ovo ulje, potrošnja mi oko 0,4l od zamene do zamene, a kad skinem poklopac na glavi (da bi proverio ventile) unutrašnjost je potpuno čista i bez naslage bilo čega. Pri tome ja vozim motor tokom cele godine (bez obzira na spoljnu temperaturu). 

Verovatno mu ni puna sintetika ne bi škodila, ali smatram da mu ništa ne bi ni poboljšala, jer se radi o starijim konstrukcijama motora i sa niskim obrtajima. 

Ja ostajem na ovom ulju dokle god budem mogao da ga nabavim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Ne znam iz kog si razloga iz kombinacije izbacio polusintetiku Silkolene Comp 4 15W-50, jer je upravo to ulje najidealnije za takav tip motora. A ukoliko ne voziš zimi (po mrazu) i 20W-50 je odlično rešenje.

Kada sam kupio motor u njemu je bilo Castrol power 15W-50 i za 10.000km potrošio motor nešto manje od 1l. I u sledećoj zameni sam sipao isto ulje i opet ista potrošnja. Posle sam prešao na Silkolene Comp 4 15W-50 i prvo što sam odmah primetio je to da nema "čukanja" lanca za bregaste (koji se prethodno čuo po nekoliko sekundi nakon starta). Već pet zamena (na po 10.000 km) koristim ovo ulje, potrošnja mi oko 0,4l od zamene do zamene, a kad skinem poklopac na glavi (da bi proverio ventile) unutrašnjost je potpuno čista i bez naslage bilo čega. Pri tome ja vozim motor tokom cele godine (bez obzira na spoljnu temperaturu). 

Verovatno mu ni puna sintetika ne bi škodila, ali smatram da mu ništa ne bi ni poboljšala, jer se radi o starijim konstrukcijama motora i sa niskim obrtajima. 

Ja ostajem na ovom ulju dokle god budem mogao da ga nabavim.

Pozdrav Žiko, izbacio sam iz razloga što ja sad koristim sad kod sebe u motoru comp 4 15w 50 i znam kakvo je ulje, pa nisam hteo njega da ukljucujem jer me zanima iskustvo drugih  ljudi sa ovim uljima koja sam naveo, a koja su klasi sa Comp 4 ili Pro 4... 

A iskreno sam zadovoljan i sa Comp 4 i sve sam hvalospeve cuo o njemu.

Ne vozim motor zimi.... Ispod 10 stepeni napolju ne sedam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

ovo sam već  negde postavio ,obratite pažnju i na tačku stinjavanja koja je za ulje 15w tolko dobro kao da nije normalno.Znači ulje je gusto taman za boxere,može i u normalni motor sa mokrim kvačilom a može i po jako hladnom

WWW.MOTOREX.COM

BOXER 4T SAE 15W/50 MOTOR OIL from our Motorcycle collection. Discover more about the product information and...

https://www.motorex.com/fileadmin/_pim_product_sheets_/en/Boxer_4T_15W50_EN.pdf

Kazu da je dobro ulje, ali sam cuo da je malo motor bučniji na njemu... Konkretno prijatelj sa R1150RT mi je preneo njegova iskustva. Koristio je Comp 4 i na tom ulju je motor tisi, a vise ga trosi, a sa Motorexom je bucniji, ali ga dosta manje troši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
2 hours ago, Krokodilo said:

Ако је мотор са сувим квачилом онда можеш да возиш врхунско ауто уље које је неколико класа боље од мото уља. Моја препорука је та иако не верујем да чеш да ме послушаш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

 

Zanimljivi izjava, moze malo vise objasnjenja oko moto vs auto ulja, kvalitet itd :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja