Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Aha, shvatam. Znači mineralno vs polusintetika vs sintetika se samo uzima u obzir kad govorimo o intervalu promjene? To jest ako je interval kraći uzimamo mineralno/polusintetičko a ako je duži onda sintetičko, da ne bi bacali novac bez potrebe.
Nije baš tako jednostavno. Tribologija kaže drugačije. Postoji nešto što se zove indeks viskoznosti (viscosity index) oznaka je VI, i suštinski taj broj određuje koliko ulje zadržava viskozitet promenom temperature. Sintetička ulja (sintetisana, ne hidrokrekovana) po svojoj prirodi (kvalitetu) imaju viskom VI u startu. Sa druge strane, kod mineralki VI je nizak, pa da se ulje ne bi mnogo rastanjilo ili "pretvorilo u vodu" kako narod voli da kaže, moraju se dodati poboljšivači viskoziteta. To su (uprošćeno rečeno) dugački lanci molekula koji su skupljeni (umotani) i koji se na višljoj temperaturi razmotavaju, pa ulje postaje "deblje". Ali po svojoj prirodi to su PLASTIKE, i tu leži glavni problem. Plastika ne podmazuje. U pojedine sintetike se uopšte ne dodaju poboljšivači viskpzitera, zato što bazno ulje u startu ima izuzetna svojstva. A neke mineralke su nakrkane sa tom plastikom. Otud i kraći interval zamene, jer kad se ti dugački lanci iskidaju (menjač ih samelje) eto nama prilično lošijih karakteristika u odnosu na novo ulje. Razlika između prve i zadnje oznake viskoziteta uslovljava potrebnu vrednost VI. Pa 20w40 može da prođe bez dodataka poboljšivača viskoziteta, dok u 5w50 MORA da se dodaje. Iz istog razloga 20w40 i 15w40 mogu biti mineralke, dok 5w50 mora biti sintetika. Onda imamo i tačku paljenja, koja je obično niža kod mineralki, isparljivost, itd. E sad, neke mašine ne zahtevaju ekstra kvalitetna ulja, pa i mineralka radi pos'o. Pa onda imamo i polusintetike u koje se ljudi kunu da su odlične za uljare, baš ovde je neko rekao da je prešao 100.000km na Mototaktol 15w50 (3eur/L) u masini BMW-a RT1100.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

@Jozza

Nisam mislio na promjenu ulja zbog samog sastava ulja, nego zbog propisanog intervala proizvođača. Starijim Royal Enfield motociklima je interval bio jako kratak, 6 mjeseci ili 5000km. Pa bi onda bilo puno jeftinije i praktičnije uzimati polusintetička nego sintetička ulja, jer sintetička mogu da izdrže puno više/duže od tog intervala bez potrebe za mijenjanjem (zbog čega su i skuplja, naravno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

to je glavna prednost sintetika što je bazno ulje mnogo skuplje 6-8 puta-peta estarska grupa od minerala i nemora tolko aditiva a duže traje jer je bazno ulje dugotrajnije od aditiva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ne treba komplikovati temu. Indeks viskoznosti je takođe zagarantovan JASO MA2 standardom.Na naški, to znači da ni na većoj ranoj temperaturi od optimalne, ulje neće izgubiti potrebnu viskoznost, pošto zagrevanjem svako ulje gubi na toj osobini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
@Jozza
Nisam mislio na promjenu ulja zbog samog sastava ulja, nego zbog propisanog intervala proizvođača. Starijim Royal Enfield motociklima je interval bio jako kratak, 6 mjeseci ili 5000km. Pa bi onda bilo puno jeftinije i praktičnije uzimati polusintetička nego sintetička ulja, jer sintetička mogu da izdrže puno više/duže od tog intervala bez potrebe za mijenjanjem (zbog čega su i skuplja, naravno).
Mislim da se taj interval može produžiti upotrebom sintetike. Sa druge strane najveća razlika je kod skuterčića (kao ovaj moj) kojoma je propisana izmena na 2000km ili 12 meseci. Kako unutra ide samo 0.9L, ja sipam sintetiku jer smatram da sintetika za 8-10eur/L nije prevelik trošak. Opet kažem, na benzin i gume ode mnogo više para nego što bi se uštedelo na jeftinijem ulju.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 2 sati, Blueser je napisao:

Pa onda je valjda sada svima jasnije, naravno i meni. Sipati ulje po preporuci prozvođača, pa ko koje odabere.

Jedno je sigurno menjati ulje češće, ko može, bez obzira na preporuku fabrike koliki je interval do sledeće zamene.

Ne može da škodi.

ovo je greska . kod dosta motora fabrika kaze zamena ulja na 6.000 km a zamena filtera ulja na 12.000 km , odnosno na svaku drugu zamenu ulja. onda srbin kaze "ma zamenicu mu i filter , to 700,800 din , svakako je bolje"...i ja sam to radio  dok mi jednom jedan pametan covek nije  rekao i objasnio zasto to nije bolje ... 

 

( sad pricam o zameni filtera ulja , ali apropo price "ne moze da skodi")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
1 hour ago, Darko Mihajlovic said:

... dok mi jednom jedan pametan covek nije  rekao i objasnio zasto to nije bolje ... 

 

( sad pricam o zameni filtera ulja , ali apropo price "ne moze da skodi")

Izuzetno pametan taj čovek. :jee:

Što se kaže "najpametan na ceo svet". Čisto ulje na već prljav filter, strašno.

Mora da si debelo pobrkao filter ulja i interval zamene filtera vazduha. :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Sada to ne bi trebalo raditi, jer moderne sintetike nakrkane deterdžentima će da pokupe đubre iz filtera, suspenduju ga u ulju i kakvo je to novo ulje onda? Za trke je OK, jer ta ulja uglavnom nemaju deterdžente, a i agregat se remontuje nakon par trka. Za civilnu upotrebu ulje se menja sa filterom. Filter vazduha je druga priča

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A što srbin može da bude pametniji od fabrike, pa to je strašno...:jok:

Šta zna neki tamo japanski inžinjer, koji je godinama sedeo za stolom i konstruisao agregat... Kad to srbenda zna bolje...

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Auu ljudi nas zaprasuju necim definitivno...

Tacno je da pise za interval zamene ulja 6.000km a za filter ulja 12.000km...

Ali to je napisno kao MAX kilometraza za zamenu.... Znaci moras  svako drugo menjanje ulja da promenis i filter. 

 

ALI kako moze da bude lose po agregat ako neko hoce da menja ulje i filter na 1.000km ili posle svake voznje, ili svaki dan??? 

 

To u service manualu je napisano za iste one za koje je obavezno da se napise na cepu od rezervoara auta GASOLINE ONLY ili na retrovizorima CAUTION jer retrovizori udaljavaju objekte..... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

vi ocigledno nista shvatili...

nije srbenda pametniji od nekog tamo inzinjera koji je godinama sedeo za stolom... jer je upravo taj koji je napravio agregat i rekao da se filter menja na svako drugo menjanje ulja a 

pametniji je onaj koji kaze "ne moze da skodi" ...

a taj pametni koji je meni rekao je isto taj koji godinama sedi za stolom i uci , isti onaj koji je procitao service manual , i isti onak koji radi kako je taj inzinjer u fabrici i rekao ...

i nemoj da ste srbende i odmah skacete i sve znate ... menjajte i na 500km , patka me boli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Kakve veze ima nacionalnost sa time kad neko menja filter?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Sve rece samo nas nisi prosvetlio zasto je to tako? Nije zezanje, zivo me zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Možda zato što se ulje razbije pre nego se filter zasiti? Tj da nije menjača i ulje bu trajalo duplo duže. Ne vidim drugu logiku

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

@Gile

Nisam bas strucan da prenesm detaljno i strucno kako je meni objasnjeno ( da ne zamere ovi naucnici.. )

prenecu plasticno , iako sam dobio informacije u sekundama , pa preracunato u kilometrima i tako dalje...

 

prilikom zamene filtera ulja , prodje odredjeno vreme dok se filter ulja napuni uljem . za to vreme agregat nema fu podmazivanje odnosno , nije adekvatno podmazan ... dokaz za to je i kasnije gasenje lampice za ulja prilikom zamene uja i prvog paljenja... e sad , motori cesce menjaju ulje , na 5000 km ,ili 6000 a ne kao auti na 10,15 pa ovi novi i do 20000km..  to znaci , dosta cesce je taj rad "na suvo" u toku radnog veka motora, sto skracuje vek agregatu...  nije to sad nista wow i za paniku , ali i nije bas "ne moze da skodi"

eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

i da , da ne bude zabune , ima motora koji propisuju zamenu filtera ulja kad i zamenu ulja...

ALI , ima i dosta motora koji propisuju zamenu filtera ulja na svako drugu zamenu ulja...

i ne palite se , nisam pomesao sa filterom vazduha , i to u user manualu nije MAX zamena 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ok, ima logike, ali iskreno mislim da je to suvise kratak interval, koji se desava 10 puta na 100.000 km, i da realno ne moze da nanese stetu, bar ne primetnu. Kako god, svako ima svoje sokocalo, pa neka ga odrzava kako misli da treba. Znam neke sto ne menjaju ulje uopste....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ako menjas na 10000 km ulje , na 100.000 je to 10 puta.. na R motorima se menja na 5.000 ( bar ja na mom ) , a to je na 100.000 vec 20 puta... 

ja sam i rekao da nije za paniku , ali definitvno nije "ne moze da skodi"... pogotovo ovima sto iz kurčenja hoce da menjaju svaki dan ahhahahaha.... ccccc

i ovo , "cisto ulje na prljav filter" je isto jako zanimljiva teorija hahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
pre 22 minuta, Ausländer je napisao:

 

Ако мењам врсту уља и произвођача, онда сваки пут и филтер.

Али потпуно исто уље, онда мислим да може филтер на два уља.

 

upravo se tako i ja ponasam ... ili kad kupim motor , obavezno menjam i filter... pogledam sta kaze uputstvo i to je to.. ako menjam proizvodjaca ili gradaciju takodje menjam

 

 

  

Pre 16 sati, miksamgm je napisao:

 

To u service manualu je napisano za iste one za koje je obavezno da se napise na cepu od rezervoara auta GASOLINE ONLY ili na retrovizorima CAUTION jer retrovizori udaljavaju objekte..... 

 

e druze , eto ja sam laicki objasnio zasto bi trebalo da se filter menja na svaku drugu zamenu ulja i zasto nije " ne moze da skodi" itd..

 

a ajde sad ti objasni zasto bi menjao filter na svako zamenu ako je fabrika rekla na svaku drugu ? eto , obajsni mi , gde su oni pogresili kad su proracunali da tako treba , i sta konkretno dobijem ako ga zamenim svaki put kad i ulje ? 

nemoj mi samo one fore "kad je vec 700 din zasto da ga ne promenim" , pitao sam konkretno

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Aj da i ja "bacim" neku rec. Od onih sam koji menjaju filter na svakoj zameni ulja i godinama se pitam zasto to radim, pogotovo sto, u principu, verujem fabrici. 

Moja neka logika ide ka tome da propusna moc filtera se smanjuje i time smanjuje i protok ulja kroz masinu. Kad se smanji na neki minimum koji je propisala fabrika onda se otvara bajpas ventil u filteru i ulje od tog trenutka kruzi neprocisceno.  E sad... posto sam nepoverljiv... kako bese ono... verujem ne verujem... nisam siguran u kvalitet filtera.

Ali verujem da je fabrika proverila propusnu moc filtera u nekoj normalnoj eksploataciji agregata i utvrdila da on moze izdrzati bar tri ciklusa... pa igrala na safe side i propisala promenu na svaku drugu zamenu ulja.

Sta znam, na novom motoru bih promenio filter na svaku zamenu do 15000 km, a negde recimo do 100 000, kako fabrika kaze. Posle, hmm, ko bi ga znao, mozda na svaku posto verovatno ulje pokupi vise nusprodukata zbog losijeg sagorevanja. Nista naucno, samo neko ubegjenje koje mozda nema veze sa zivotom, al ajd...     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ja ne mogu da verujem oko čega vi raspravljate... Da li zameniti filter od 500 din na svakoj zameni ulja ili ne...? :lud:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja