Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Gledaj da ima ove specifikacije: api tc jaso fd iso l-egd

Jedno takvo ulje je Motul scooter power 2T

Nikako nemoj stavljati jaču mešavinu (ako sam praviš), veća je šteta od koristi

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Najzad sam našao uputstvo, skoro je za moj skuter, moj je malo drugačiji, ali to je to, kaže sintetika "Use only Mobil1 Racing 2T same grade or higher". Uputstvo sam i ja okačio na Longjia_Grido_LJ50QT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Zaboravih da napišem da neki preporučuju da se isključi da motor meša ulje sa gorivom, pa da sam praviš mešavinu. Navodno pumpa zariba i ode mašina. Ja lično na 2T motorićima sam.pravim mešavinu jer svraćam na pumpu autom, pa sipam u kantu. Kod kuće dodam ulje i dolivam mešavinu u sve 2T šklopocije. Varijanta pravljenja mešavine na pumpi prilikom dolivanja benzina direktno u skuter je nezgodna.

PS: kod self-mix sistema gde se ulje sipa posebno, bitno je da to 2T ulje ima dovoljno rastvarača. Uglavnom taj Mobil, Castrol racing i ostala kvalitetna 2T ulja i nemaš zime. Ja sam nekada davno u Tomos Automatik stavljao Castrol TTS 2T, bolje ulje nije postojalo. Sad trpam Motul, jest skupo, ali malo i trošim pa me u konačnom zbiru cena ne interesuje

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

uvek je dobro sipati najbolje ulje ali ne kao mobil  RACING ,stvarno nema potrebe jer ti nit možeš nit hoćeš da voziš trke sa tim motorom nit je on za to napravljen.Po toj logici i u juga bi trebalo sipati motl 300v factory racing.A u njega može i najobičniji mineral.Mnogo je važnije kakvog je kvaliteta motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Sad je većina 2T ulja bar pristojnog kvaliteta. Tada sam upoređivao Galax, Modriču i FAM, i migu reći da je FAM pravio ubedljivo najmanje naslaga na čelu klipa i u izduvnoj grani. Kad sam to shvatio, prešao sam na polusintetiku Shell VSX, pa onda na punu sintetiku Castrol TTS. Rasklopio mašinu nakon 30.000km na TTS-u, sve ko novo. Ovo na mineralki nije moglo. Ne mora najkvalitetnije ulje, ali je razlika OČIGLEDNA. Pogotovo ako se mašina vrti

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Nisotec 2T sint je korektno ulje. Od Štilovd mineralke po skoro istoj ceni, Nisotec je svetlosnu godinu bolje ulje. Štil u istom (maaalko većem) kvalitetu je duplo skuplje ulje

PS: ja bih probao da nabavim FAM duotakt sint, ipak je najbolje domaće ulje (uvek i bilo)

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 3.8.2019. at 21:09, Jozza je napisao:

Nisotec 2T sint je korektno ulje. Od Štilovd mineralke po skoro istoj ceni, Nisotec je svetlosnu godinu bolje ulje. Štil u istom (maaalko većem) kvalitetu je duplo skuplje ulje

PS: ja bih probao da nabavim FAM duotakt sint, ipak je najbolje domaće ulje (uvek i bilo)

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

    Moram da se umesam uz duzno postovanje. Oko dvotaktola postoje mnogi mitovi a kao visedecenijski korisnik moram izneti iskustvo blize okoline i licno svoje. I malo, vrlo malo misljenja proizvodjaca.

    Dvotaktne mopede i vanbrodske motore koristio sam desetine godina, pre svega Puch Poni Express (Rog), Tomos Automatik, APN-4, ATX i CTX. Vanbrodske motore Tomos 4, 10, prijateljev Volvo Arhimedes 14. Motornih testera imam svojih 4 a trimera 5 komada, svi 2T.

    Svi domaci dvotaktoli (NIS, FAM, Modrica, nekadasnja INA) su mineralke stare tehnologije a odnedavno mozda malo precisceniji od pepela i sl. Modrica stara mineralna za godinu dana u Automatiku i APN-u dovede do zvizdanja lezajeva i potrosenih karika u svim mopedima (fabricke postavke, bez ikakvih budzevina i pojacanja).  FAM takodje, uz to da je CTX brzo imao zapeknut klip (vise ovakvih) a Arhimedes potpuno zaribavanje (koriscena oba, NIS i FAM a imaju alu-cilindar sa hromnom kosuljicom). Promenom dvotaktola, na moju sugestiju, za NIS-OUTBOARD (preciscenija mineralka) nastavljeno je koriscenje kasnije posle generalnih popravki. Tomosi Autom. APN i svi vanbrodski vrte 4500-5500 obrtaja, CTX vrti 7500 (ja sam moj vozio na NIS Outboard i svojevremeno prodat sasvim zdrav). Dakle, nije svejedno koji NIS dvotaktol, minimalno podmiruje Outboard pogotovo sa bezolovnim benzinom.

    Trimeri i motorne testere novije generacije su svi sa alu-cilindrima i hromnim kosuljicama. Vrte najmanje 9000 obrtaja a u nekontrolisanim pikovima glatko prelaze 13000. To su nekadasnji trkacki agregati, prilagodjeni svakodnevnom koriscenju danas, a na bezolovni benzin. Nema mineralke koja ovo podmiri u duzem periodu, trajniji zivot omogucava im isljucivo sintetika ili bar polusintetika (tzv.Low Smoke). Vidim da ljudi oko mene koriste kojesta, ali te njihove masine kratko zive. Do sada sam koristio jedno vreme CASTROL TTS (cista sint.) a kasnije po nastaloj dostupnosti, Husqvarna XP (ne HP vec XP). Masine kojih imam 9 dvotaktnih u prvo vreme su imale po koju generalku, ali po prelasku na potpunu sintetiku vec 10 godina (i vise) samo cistim filtere jednom godisnje.

    Fabrike Stihl i Husqvarna objavljuju ucinak svojih dvotaktola, time sugerisu sta treba koristiti u njihovim masinama (i drugih proizvodjaca). Obe fabrike (najjace na svetu) objavile su da njihovo 2T

mineralno ulje zbog stepena preciscenosti odrzava zivot masine zamisljenih 100%,

polusinteticko ulje odrzava zivot masine 200%

 potpuno sinteticko odrzava zivot 300%

nekog radnog veka.

Tih prvih 100% je vec duze od svih drugih proizvodjaca dvotaktola. Posebna napomena je vaznost tacne razmere (proporcije) dvotaktol-benzin. Odluka je na vlasnicima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja sam dao svoje mišljenje iznad, kao i iskustvo sa Castrol TTS. Sad u svim 2T mašinama koristim Motul scooter power 2T estarsku sintetiku. Predlog za domaće sintetičko ulje je bio u smislu "ako si baš navalio". Sa druge strane imam neku odbojnost ka uljima "proizvođača" koji nisu uljari već žive od prodaje 2T motora i delova. Tako da (uz dužno poštovanje) ne bih eksperimentisao sa uljima Štil, Huskvarna, Jamaha, Honda, itd, kad već imam proverenu stvar u rukama. Po pravilu oni naprave ugovor sa bilo kim ko može da im ispuni tehničke zahteve. I to je to. Za sebe ipak biram nešto više od toga. Motul, Silkolene... Da ne nabrajam dalje.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

evo da javim utiske,

 

posle dosta razmatranja sta uraditi sa uljem poslusao sam savete @bdada i @N.F.S. da je dobro imati kontinuitet ulja, a kako je Nenad pre mene nekoliko puta zamenio ulje ELF i lepo sprao motor, ja sam nastavio da sipam bas to ulje. Elf 15w50. U Profaco ga ima za 680 dinara. NA sajtu pise da je full sintetika u pitanju, a ono sto ja kao neki amater mogu reci je da motor ima miran i tih rad, menjac osim kad upada u prvu ne lupa (osim kad sam gresku napravim u spustanju u nizu brzinu).

 

Tako da, ko god se koleba koje ulje sipat, mislim da je najbitnije da se zapravo redovno menja, jednom godisnje i na 5-10 hiljada km predjenih i da ne bi trebalo biti problema ni sa uljem od 700 dinara kao ni sa onim od 1700.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 43 minuta, Markone88 je napisao:

evo da javim utiske,

 

posle dosta razmatranja sta uraditi sa uljem poslusao sam savete @bdada i @N.F.S. da je dobro imati kontinuitet ulja, a kako je Nenad pre mene nekoliko puta zamenio ulje ELF i lepo sprao motor, ja sam nastavio da sipam bas to ulje. Elf 15w50. U Profaco ga ima za 680 dinara. NA sajtu pise da je full sintetika u pitanju, a ono sto ja kao neki amater mogu reci je da motor ima miran i tih rad, menjac osim kad upada u prvu ne lupa (osim kad sam gresku napravim u spustanju u nizu brzinu).

 

Tako da, ko god se koleba koje ulje sipat, mislim da je najbitnije da se zapravo redovno menja, jednom godisnje i na 5-10 hiljada km predjenih i da ne bi trebalo biti problema ni sa uljem od 700 dinara kao ni sa onim od 1700.

Mala napomena, Elf ulje je 10w50... ;) I ono što se meni malko ne sviđa kod Profaco-a je to što na sajtu stoji da prodaju Elf Moto 4 XT Tech (100% syntetic), a kad poručite stigne vam Elf Moto 4 Tech (Syntetic technology), a ta 2 ulja nisu ista... 

 

Moto 4 XT Tech:

elf-moto-4-xt-tech-10w50-1l.jpg

 

Moto 4 Tech:

71A0Xbu24yL._SL1500_.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 13 minuta, Markone88 je napisao:

Da li to znaci da donje ulje nije full sintetic?

Pa Elf je tu malko misteriozan sa tim Moto 4 Tech uljem. Kada tražiš polusintetiku, izbace ti Elf Moto 4 Road ulje (koje je syntetic based - iliti polusintetika po naški), a kad im tražiš full syntetic, onda ti izbace Moto 4 XT Tech (koje je 100% syntetic). Po tim nekim merilima ovo syntetic technology bi trebalo da je neka ˝nasvirana˝ polusintetika, ali vrag bi ih znao...

Sve bi to bilo u redu da kada ti poručiš full syntetic - dobiješ Moto 4 XT Tech, a oni ti pošalju Moto 4 Tech po ceni full syntetic ulja... Ako mene pitaš, poprilično bezobrazno od strane zvaničnog (i jedinog) uvoznika tog ulja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Bas cu da odem kod njih da se raspitam. Ja nisam porucio, uzeo sam kod njih tamo na licu mesta. U slucaju da nije full sintetik, razmotrio bih za sledecu zamenu silkolene ili motorex. Samo motul ne bih uzimao, jer smatram da prodaju samo ime, a da je kvalitet opao dosta...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Mala napomena, Elf ulje je 10w50...  I ono što se meni malko ne sviđa kod Profaco-a je to što na sajtu stoji da prodaju Elf Moto 4 XT Tech (100% syntetic), a kad poručite stigne vam Elf Moto 4 Tech (Syntetic technology), a ta 2 ulja nisu ista... 
 
Moto 4 XT Tech:
elf-moto-4-xt-tech-10w50-1l.jpg&key=3811e235cc551c6b7f37e249a8580f25ca82a0eb2b864c396806f37889d3ba9d
 
Moto 4 Tech:
71A0Xbu24yL._SL1500_.jpg&key=89b115ff5ea397ae70ee39ee432e4073443e057d065b4cc23d398cf9efd549bb
Koliko para toliko i muzike (tj ulja)

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, Jozza je napisao:

Koliko para toliko i muzike (tj ulja)

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Pa nije baš tako, kolega...

Elf ulja su odlična ulja, svakako da nisu vrhunska, ali definitivno odličan odnos cene i kvaliteta. Dok, recimo, Motul (po meni) nikako ne opravdava svoju duplu cenu u odnosu na pomenuta Elf ulja. 

Tako da po pitanju ulja više igra ulogu koji brend ćeš (dodatno) da platiš... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Motul 7100 je estarska sintetika, a to košta. Taman i kad bi Elf napravio takvu, ne bi bila puno jeftinija. Isto važi i za Silkolene estarske sintetike.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Milos XLmoto said:

Ja sam trenutno na 10w50 race liquy moly 20€litar menjam ga ma 3 ... 4 hiljade predjenih 

ovo je vec pisanje po sirotilji :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To ti je to, cena koliko i 300V ili Pro4 Plus. Ima tu još besnih ulja koja nisu na našem tržištu. Amsoil npr. itd.

 

Petronas ima dobru paletu, mada njih nigde nisam našao niti ih iko pominje. Doduše njihov antifriz sam kupio lokalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja