Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
On 1.5.2019. at 20:47, nik_sa015 je napisao:

Gde pise loše ???
Post je upit zašto od preko na kulturan način.
Uostalom nebitno...
 

Kolega, i moj post je bio sala, ne znam zasto padas u vatru...

Uostalom nebitno...

Mislim da Silkolene ima Djunta sa foruma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, BokyBoy je napisao:

Kolega, i moj post je bio sala, ne znam zasto padas u vatru...

Uostalom nebitno...

Mislim da Silkolene ima Djunta sa foruma

Đunta više ne prodaje ulja, a Silkolene ima (po pristupačnoj ceni) u "Auto Mika" u Zemunu.

Ja sam pre dvadesetak dana od njih naručio osam litara Comp 4, 15W-50 (cena nešto ispod 1.000 din po litru).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@expendable
Stigao Pakelo i u Cg...u Srbiji ga ima vec nekoliko godina...
Znate li sta o njihovim uljima?
Znamo da je njihovo ulje u Ferariju i Lambu...
Ulja su im skupa, ali da li kvalitetom mogu opravdati cenu ?
Moto program im je odlican
Recite nam koju rec :-)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 1.5.2019. at 21:24, sreten75 je napisao:

Ja od kako imam motor uvek sipam Silkolene. Al otkad je Markos zatvorio radnju u Bg-u, ja se svaki put zlopatim da ga nadjem. Ni markos u Ns i auto mika nikad nemaju ono sto meni treba, pa sto puta moram da zovem, narucujem, cekam i gledam u pasulj da li ce biti ili nece. Muka mi je, preci cu na neko drugo. 

Ma kakav markos,neposlovni totalno,nikad od njih nisam dobio pravu informaciju,uglavnom je i ne dobijem,gospodja se javi saslusa sve uzme broj i kao javicemo sto pre-uglavnom se ne jave nikad posle,a i kad se jave to bude posle 3,4 dana-i onda se zacude kad kazem stiglo mi pre dva dana iz motomanie i vec je namontirano,a uvek sam njih prvo zvao jer su mi bukvalno na minut i po od kancelarije i mislio sam najbrze cu s njima,ali odustao vise ih ni ne zovem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 2.5.2019. at 1:00, zika56 je napisao:

Đunta više ne prodaje ulja, a Silkolene ima (po pristupačnoj ceni) u "Auto Mika" u Zemunu.

 

Tako je, sa prvim januarom ove godine. Cena je bila pristupačna, kvalitet originalan, isporuka danas za sutra na kućnu adresu sa besplatnom poštarinom, poružbine putem svih vidova komunikacije, SMS porukom, Viberom, pp, mailom ili telefonom, uvek upoređivana sa fabričkom preporukom ili po mojoj ličnoj proceni, rok plaćanja 30 dana, nekad i duže kad je bilo besparice, dobijali su ga i ljudi nit znani nit poznani i niko nije učinio prevaru. Tako je bilo uvek, naravno, dolazilo je i do retkih zastoja. To sve nije bilo dovoljno da se promet održi na ekomskoj opravdanosti. Nemojte se žaliti na ostale prodavce, većina jedva preživljava a mnogi samo deklerativno imaju u ponudu Silkolen ulja i ostale potrepštine, verovatno i sa jako malim rabatom.

 

Ko što sam Žiku, tako i sve koji mi se obrate, upućujem na Auto Miku, cena identična, šalju brzom poštom uz plaćanje otkupninom, može se naručiti i preuzeti u radnji u Zemunu, imaju na stanju ili obezbeđuju za dan, a takođe u ponudi imaju širok asortiman artikala i delova u auto-moto grani. Za svoje potrebe takođe se snabdevam kod njih, brzom poštom ili ekspres isporukom u toku nekoliko časova. Sa Mikom sam se upoznao na sajmu pre jedno 6 godina, praktično se ne poznajemo, nikad nisam bio u radnji ili servisu,  obavio sam razgovor ove godine i najavio da ću sve svoje klijente usmeravati na njih, kontak osoba je Bojan i odlično radi posao, moj zaključak. Ako bude prometa, poboljšaće se i kvalitet usluge. Nemam ništa od usmerenih kupaca iako se verovatno poneko pozove na mene, imam lični simbolični rabat kojim pokrijem poštarinu, da se ne misli da imam novčanu fajdicu od Vas. 

 

Ko što sam napomenuo, informaciju teško izvući od mene a kamoli preporuku, ne zato što neću već zato što je takvo vreme, ne može se sa sigurnošću osloniti malte ne ni na koga, izuzetno, mogu da preporučim Auto Miku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 1.6.2017. at 8:23, expendable je napisao:

Pakelo krypton xt sae 5w40 je dobro ulje. Za skutere naročito. Nije idealno za mokro kvačilo.

Ulje koje ima zvanično MB 229.51 ne može biti loše. Ima takvih dosta (blizu 500), neka su malo bolja neka malo lošija ali sve su to nijanse. Cena je pristojna i to je to.

Za Leonarda idealna visk. grad. (5W-40).

Iako se mogu koristiti i MA ulja, najbolja su ulja koja ispunjavaju MB ... doduše takvih nema baš u 5W-40.

Zato su neka od sintetičkih "skuter ulja" dobar izbor.

FAM Sint 4 Bike je npr. odličan izbor (MA, 5W-40, API SJ), Motul Scoot Power 5W-40 i slična.

@nik_sa015Pitah isto pre par godina, evo odgovora g. Expendeable-a.... Koristim ga u skuterima obavezno (i sada naravno u satelisu) 

Ponovicu i svoju konstataciju, zvuk agregata sa pakelom xt 5w40 je prelep!!! Kao na paru da radi... Od prve probe 2016god do danas u skutere samo pakelo sipam, leonardom 250 12000km za sezonu "na pakelu", vozio tako malen agregat sa nas dvoje 500km u danu, odusevljen sam! Pre njega motul scooter smart, razliku u zvuku agregata sam primetio odmah po zameni.

Ovo sa slike je oko 850din/l, kako gde... Prodaje se u limenkama od 4 i 1L, nezgodacija je ta sto nema prozirnu liniju na ampalazi pa za precizno doziranje se moras snalaziti...

20190326_171949.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Kod Mike nemaju 10w40. Sutra ce da mi jave da li moze da se poruci. Ako ne, nasao sam na tektion.rs imaju Repsol jeftino i Denso svecice jeftinije nego bilo gde. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre sat vremena, đunta je napisao:

verovatno i sa jako malim rabatom.

kod nas je uvoznik bila  više od deceniju neka firma iz hrvatske sa mnooooogo jeftinijim cenama od njihove ponude u hrvatskoj.Te cene silkolena u inostranstvu su realne spram kvaliteta i cena konkurencije.Zašto su ovde jeftini neznam ali to je verovatno dokaz da i druga ulja mogu da koštaju manje.

Doduše ta firma prodaje sve moguće delove za vozila pa je verovatno silkolen samo mamac da dodješ i kupiš a posle kupiš i još nešto-kao jeftina moto oprema ili krompir u lidlu.

To sigurno nemogu da izdrže oni koji su samo uvoznici ulja jer pa su zato i dosta skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 3 sati, nik_sa015 je napisao:

Ulja su im skupa

pakelo je skup ali su me iznervirali još pre 7-8 godina kad su imali štand u Novom sadu na poljoprivrednom sajmu.Ja uzmem kataloge i cenovnik i popričam sa čovekom....Vidim cene više nego dobre na nivou najniže  klase.Pošto volim da exsperimentišem a firma je delovala dobro ,odem posle par meseci kod njih u veleprodaju i kažem hoću 10w-40 običnu polusintetiku za auto a ono cena oooooooooooooo.Ja kažem kako sad ovo ,a oni, pa to je cena.

Ali to nije bila cena  pre par meseci kažem ja  i oni me otkače i otkačim i ja njih jer mi trebalo za jako star auto.Najgore je što su tvrdili da nije bila ta cena pa makar me slagali da je bila sajamska promocija a ja bacio cenovnike i katalogei siguran sam u cenu i to da je bila maloprodajna.

 

Što se tiče cena ja celu deceniju kupovao u nemačkoj likvi moli.Polusintetika 15e 5 litara a ful 20e.Onda krenu da se rebrendiraju i dižu svoj status i ušli u Jordan formulu i cene otišle 40% gore a ulje ostalo isto.Sad potrošači gledajući cenu i mnogobrojne proizvode koji su im dobri misle da i cena treba da je takva ,al zato ja ne mislim pa 15 gdina ne kupujem isto ulje po skoro duploj ceni.To je sve na psihološkoj bazi i za kupca je najvažnije da misli da je za uloženo dobio i adekvatan proizvod,a da li je to stvarno tako to u vićini slučajeva i nije proverljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

MB 229.51

mislim da nema potrebe za ovom mercedesovom specifikacijom ,to je pumpa dizna ulje i za dpf i C3 katalizatore kod benzinca.To nema nijedan skuter pa može i ovo ,,običnije,, 5-40 a to je uvek jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

U moto programu je sve, manje-vise, precenjeno, ni ulje nije izuzetak. Za cenu, mozda najvise daje optima, ja je nisam uzeo jer sam lenj i jer me mrzi da cesto menjam ulje, a i jer mototaktola nema u gradaciji 10-40 (kada sam zamenio lamele i opruge kvacila, dok ulje nije 100% ugrejano, menjac je tvrd, pa mi iz tog razloga vise godi 10-40, brze se ugreje na radnu temp.) + muke sa nabavkom, ni postarina nije jeftina za 4-5 litara ulja, mislim da je bolje te pare uloziti u skuplju varijantu ulja - 100% sintetiku.

 

Koristim repsol full sintetiku 10-40, kao dugogodisnjem kupcu ulja i akumulatora, dali su mi cenu od 1000 din po litru (uzeo sam 5l za 5 crvenih), inace je 1180 din/l, da li je preskupo-verovatno jeste, ali mi se bolje pokazalo od motula, a ni konkurenti u full sintetici nisu nista povoljniji.

 

Postoje ljudi kao Djunta (silkolen) ili Rboban (elf) kojima nije bilo isplativo da trguju uljem, mislim da se Black Adder jos uvek bavi bardalom, meni je krivo sto to cujem, jer em su im ulja povoljnija, em verujem da nisu fals, a i vise volim pare da ostavim nekom "nasem" sa foruma, nego da dajem prodavnici. Ali kod nas je trziste motocikala veoma slabo, koliko puta prosecan motociklista menja ulje na godisnjem nivou- 1 ili ni toliko, a i nekako svi vole motul, ja znam da ga vise sipati necu (makar 5000 i 5100, a gotovo sigurno ni ove skuplje). 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ajd sad, kad je bilo niko nije kupovao. Jeste lepo, Pro4 Plus je 2000 din. litar, kod Đunte bilo dosta jeftinije a jedno od najboljih ulja na tržištu pa smo ga retki kupovali. Čak šta više, većina ovde nameće standard a ne kvalitet i potrebe. Svi vole da kupe održavan motor a da plate neće. 

 

Ako je bar tako, kupite domaće i podržite naše firme, konkretno FAM koji ima odlično moto ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Bas zato sto je slabo trziste nije bilo dovoljno potraznje, oko fam ulja, koliko sam video nude samo 5-40, isti slucaj i s modricom (15-50), hoce da imaju moto ulje, ali nece da ulazu u razvoj istog, jer su svesni slabog trzista. Neozbiljno je za ceo 4t moto program izbaciti ulje u 1 gradaciji i to je to. 

 

Nisam neko ko stedi na ulju, ali ne uzimam ni najskuplje-zlatna sredina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, sasa ns 1 je napisao:

kod nas je uvoznik bila  više od deceniju neka firma iz hrvatske sa mnooooogo jeftinijim cenama od njihove ponude u hrvatskoj.Te cene silkolena u inostranstvu su realne spram kvaliteta i cena konkurencije.Zašto su ovde jeftini neznam ali to je verovatno dokaz da i druga ulja mogu da koštaju manje.

 

Na zapadu, gde je i Hrvatska, vladaju neka pravila i korektnost u poslovanju, neće konkurenti međusobno jedni drugima da seku grane na kojima sede jer će propasti na kraju svi zajedno. U bogatoj sredini se ostavlja prostor da svi mogu pristojno da zarade, za razliku od isceđenih ekonomija ko što je naša, zato se prodavci odriču dela zarade i otud niža cena, što uz mali promet rezultuje prekidom. Dalje, Fuch Silkolene, ima oko 11.000 petrohemijskih proizvoda, izuzetan asortiman industrijskih i specijalnih maziva, po informacijama kroz godine, svi su nemački proizvođači bili barem u nekom periodu punjeni svim mazivima i tečnostima u prvoj ugradnji počevši od Mercedesa, Airbusovi agregati se se, ili još uvek, podmazuju, tako do moto linija nije od egzinstecionalnog značaja, već čisto stvar prestiža, mogu da naprave mazivo za bilo koji agregat iakad napravljen, koliko znam imaju i to u opcionoj ponudi. Imaju sopstvenu destilaciju baznog ulja, svoj razvojno tehnološki sektor, vrlo racionalno se ponašaju. Trošak propagande gotovo da ne postoji, svojevremeno sam imao mogućnost da brendiram trku u Kraljevu i tražio podršku, jednostavno smatraju da je to nepotrebno. Svako gledanje Markeza, Rosija, Hamiltona,...znajte da košta i plaće se kroz svaku kupljenu kartušu, a mazivo koje je unutra, nema veze sa onim što se kupuje. To kod Fuchs-a nema i zato mogu da za jednak ili bolji kvalitet, pruže nižu cenu.

 

Pre 9 sati, milomir22 je napisao:

Postoje ljudi kao Djunta (silkolen) ili Rboban (elf) kojima nije bilo isplativo da trguju uljem, mislim da se Black Adder jos uvek bavi bardalom, meni je krivo sto to cujem, jer em su im ulja povoljnija, em verujem da nisu fals, a i vise volim pare da ostavim nekom "nasem" sa foruma, nego da dajem prodavnici. Ali kod nas je trziste motocikala veoma slabo, koliko puta prosecan motociklista menja ulje na godisnjem nivou- 1 ili ni toliko, a i nekako svi vole motul, ja znam da ga vise sipati necu (makar 5000 i 5100, a gotovo sigurno ni ove skuplje). 

 

Fuch Silkolen je bio originalnog kvaliteta i nema razlike između tržišta što nije slučaj kod ostalih. " Ko će kome, nego svoj svome", to je pogubna poslovica pristekla iz našeg mentaliteta.

 

Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Ajd sad, kad je bilo niko nije kupovao. Jeste lepo, Pro4 Plus je 2000 din. litar, kod Đunte bilo dosta jeftinije a jedno od najboljih ulja na tržištu pa smo ga retki kupovali. Čak šta više, većina ovde nameće standard a ne kvalitet i potrebe.  Svi vole da kupe održavan motor a da plate neće.

 

Jeste vala, prokletinje smo. Od kad sam obustavio amortizere, ko po komandi upiti, al kasno.  Mnogi odma pri kupovini već planiraju da prodaju, obično je rezon, vozaću godinu dve i neće crći kod mene a posle, baš me briga. Smešno, ili mizerno, je kad se stavlja akcenat na ceni, a prosta je matematika, na 10.000km koliko je interval zamene na BMW-u, samo za gorivo ode bez malo 1 milion Dinara i onda se teži "uspehu", uštedi na ulju od jedne crvene ili još i manje. Ne podcenjujem nikog, al ulja koja idu u kosilicu i avion su dve galaksije.

 

Svojvremeno sam bio upozoren od strane moderacije da previše pišem o Fuch Silkolenu, zbog konkurencije neke, sad bi mogao slobodno verovatno, ali me naprosto zamara tema koja je postala ko pokvarena ploča, za mlađe populacije, gramofonska ploča kad se ošteti, stalno ponavlja par sekundi kao da je na repeat u digitalnom obliku. Dobijem preko aplikacije da sam pomenut, pa đavo neda mira.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
14 minutes ago, đunta said:

na 10.000km koliko je interval zamene na BMW-u, samo za gorivo ode bez malo 1 milion Dinara

Pre ce biti oko 90 000 din, ako je prosecna potrosnja 6l/100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 8 sati, milomir22 je napisao:
Pre 8 sati, đunta je napisao:

na 10.000km koliko je interval zamene na BMW-u, samo za gorivo ode bez malo 1 milion Dinara

Pre ce biti oko 90 000 din, ako je prosecna potrosnja 6l/100km.

 

Sad je pa bitno da me podučiš matematici i BMW-u. BMW troši dalekooo ispod 6, ali ljudi koji žive i kreću se užim delom Beograda, troše i 7 i 8, pa čak i  9 litara. A ako ćemo još razložnije, za taj interval treba dodati potrošenost guma, pa potrošenost kočionog sistema, pa servisni interval, pa po neko crkavanje sijalice, pa po neki kvar, pa neki kinđur, pa registracija itd. a gde je sve ono našta se dodatno potroši za pređenu kolometražu između zamene ulja počevši od obične kafe. Po pređenom kilometru, vožnja motora je skup hobi i za pomenuti interval ode jedno malo bogatstvo koje daleko prelazi pomenuti milion, a onda se kao šatro domaćin, "domaćinski" racionalizuje uštedom na mazivu i koje čemu, time hvali i doživljava kao uspeh u životu. Da se razumemo, u svoja dva BMW-a sam sipao mineralni i polusintetski Silkolene, nisam ni iz znatiželje probao to što Alekre koristi, nisam zagovornik  ako za to nema potrebe, ali sam protivnik imperativa jeftinog, a mahom se o tom cilju govori i sva inventivnost je usmerana u tom pravcu, ka dole. Retko će se pročitati da je neko sipao vršno ulje ala Alekre, ne radi se o Silkolenu već generalno i tema više liči na "Koje jeftino ulje sipate".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
Just now, đunta said:

 

Sad je pa bitno da me podučiš matematici i BMW-u

Nije bitno, niti sam hteo da ti potkacim sujetu, nego ja na godisnjem nivou predjem cca tih 10 000 km, a na istom tom godisnjem nivou zaradim nesto malo vise od trecine od tog miliona, pa sam brzo shvatio da nije moguce.

 

Ljudi smo, svi gresimo, pa i u matematici, opusti se.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, milomir22 je napisao:

Nije bitno, niti sam hteo da ti potkacim sujetu, nego ja na godisnjem nivou predjem cca tih 10 000 km, a na istom tom godisnjem nivou zaradim nesto malo vise od trecine od tog miliona, pa sam brzo shvatio da nije moguce.

 

Ljudi smo, svi gresimo, pa i u matematici, opusti se.

 

Ne možeš ti meni da pobudiš sujetu, doduše, nije milion, nego oko 1.000€, nula manje više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 24 minuta, đunta je napisao:

 

Ne možeš ti meni da pobudiš sujetu, doduše, nije milion, nego oko 1.000€, nula manje više.

Dal' će se sad cigančimo za jednu nulu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

@djunta To ja sve vreme pričam, ne samo ovde. Od svih troškova, ušteda na ulju je smešna. Ista je logika i kod auta, jeste veća količina ulja, ali veća i potrošnja, pa procentualno ušteda na ulju dođe više jajarenje. Sa druge strane, naravno da ću gledati da sipam dobro ulje, ali ako uputstvo kaže minimum API SG i pri tom ne spominje ništa drugo (sem 10w40 do 15w50 viskoziteta) to znači da će gotovo svako ulje zadovoljiti minimum. Ali i ovde važi koliko para toliko muzike, pa sa boljim uljem kod vazdušno i vazdušno-uljno hlađenih motora temperatura ulja je viša nego kod vodeno hlađenih, pa ulje mora biti i kvalitetnije. Inače se brže rastanji i ostavlja talog (lakove) u agregatu. Na ulju se ne štedi.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Znam neke ljude koji kukaju od kako se probude da im je sve skupo. Dane provode trazeci gde je najjeftinije, 20 poziva razlicitih adresa ne bi li se ucario neki dinar....ej, neki dinir!

Deo koji mu je ispred nosa, nece da plati 1.234din vec ce sesti na motor, otici 30km u jednom pravcu da bi kupio za 999din. ili naruciti pa platiti 899din + pt. i tako ti On misli da je ustedeo.... sta's ustedeo rodjeni leba ti?

 

Taj isti On, kukavac koji nikad nema, kom je sve skupo, klisss ode na putovanje.... kako majka mu stara, kako se za ovamo nema, a za tamo se ima?

Jos grdje u celoj toj prici, sto opet taj kukavac(i) kupi drugi, veci, bolji, skuplji motor..... sto me opet navodi na razmisljanje kako (?), oklen odjedared 1,2+Keur viska kad se nema :lol:

 

Od takvih kukavaca mi se kosa dize na glavi, ima ih podosta, laki su za raspoznavanje..... izvinte za Off

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Da ne diskriminisemo....
Dal" ce se sad Romisemo za jednu nulu? 

Nije diskriminacija. Etimolozi drve onu stvar. I uspeli su 1971 da nametnu to svoje filozofiranje. Ja sam odrastao sa ciganima, i oni sami za sebe kažu "ciganin", bez ikakve uvredljive note. Bar ovi moji iz Srema. Tako sam i ja naučio. "Ciganski orkestar", "ciganin sam al' najlepši...", itd. Al' eto, postala moda da je sad gomila srpskih reči uvredljiva. Pa se ne kaže p*d*r nego gej, nije qr@c već penis, itd.
PS: izvinjavam se za off

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
On 4/13/2019 at 12:08 PM, Bigor said:

Danas vidim kod drugara 2 kantice po 4L ulja za auto, pitam ga sta ce mu, kaze cetvrtkom na SHELL pumpama cetvrtkom daju 30% popust na ulja i benzin 5din jeftiniji, pa se obezbedio.
Morat cu naici da vidim imaju li i za motocikle jer je bas dobar popust

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока
 

Raspitao sam se na Shell pumpi na Novom Beogradu i rekoše mi da popust Četvrtkom važi SAMO za automobilska motorna ulja. Sve ostalo ide po punoj ceni. Ako su lagali mene, i ja lažem vas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja