Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Кратио сам од ужине у школи и од цигарета да купим TTS за 90ку Еlectronic и богами онај езотерични мирис из издува, 1% мешавине доживљаји.

DJ - MP

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja liku-gastarbajter povratnik,  doneo iz nemačke Castrol jer je samo to tražio.Doneo još onako 8 litara za prodaju.Nemoš nikom prodati,samo traže motul.Nakraju sam ga ja sam potrošio.

Ista priča pre 2-3 godine .4 LITRE sam prodao drugaru koji ima 55 godina.Ostalo sam sam potrošio.

Sad više nije priča daj samo motul ,jer je standard  i rezon kupovine ulja pao još 2009 kad je počela da se oseća kriza.Castrol koji je cenovno ko motul takodje tavori.

Jeftinija ulja su se probila zbog štednje,

Priča je ova od pre 10 godina.Većina ima stare motore i kažu treba im najkvalitetnije ulje jer je motor star.Onda izbije kriza i promeni se ploča.Šta će mi skupo ulje kad je motor star daj bilo šta.Sve se promenilo zbog finansija pa i pogled šta je kome najbolje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
ja liku-gastarbajter povratnik,  doneo iz nemačke Castrol jer je samo to tražio.Doneo još onako 8 litara za prodaju.Nemoš nikom prodati,samo traže motul.Nakraju sam ga ja sam potrošio.
Ista priča pre 2-3 godine .4 LITRE sam prodao drugaru koji ima 55 godina.Ostalo sam sam potrošio.
Sad više nije priča daj samo motul ,jer je standard  i rezon kupovine ulja pao još 2009 kad je počela da se oseća kriza.Castrol koji je cenovno ko motul takodje tavori.
Jeftinija ulja su se probila zbog štednje,
Priča je ova od pre 10 godina.Većina ima stare motore i kažu treba im najkvalitetnije ulje jer je motor star.Onda izbije kriza i promeni se ploča.Šta će mi skupo ulje kad je motor star daj bilo šta.Sve se promenilo zbog finansija pa i pogled šta je kome najbolje.
Видечемо и овај Мотул колико че да буде на врху, "свако чудо за три дана":)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, bocca_bastard said:

pa da li me zezas jbt? narucis sekuli, kakvo crno slanje. Pa jos i carinu da platim za 4l ulja

Pa ne zezam pricam o narucivanju, nemam pojma sta i koliko Sekula naplacuje...  A brate realno da moram ulje narucivati iz druge drzave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
a moras posto smo cigani smrdljivi. Sekula ne naplati nista. Cena na sajtu i to je to. ALi cena sa PDV-om Znaci izadje te 50 evra + brza posta 300-400
Е јесмо цигани и ту си у праву, таквих какве нема нигде у свету УНИКАТ.

DJ - MP

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

Da, baš taj (član).

Hvala na podsećanju zbog novih članova, oni stariji to već odavno znaju.

Btw. tekst je mal(k)o stariji mada se može uzeti i danas kao relevantan. Motul je na tržištu Srbije dosta podigao cene pa je nešto manje islativ nego tad. Kvalitet su održali ali je serija 300V manje "civilna" nego tad, i to je to.

Preporučujem i tekst od (uslovno) top 10 brendova (rađeno po tadašnjem stanju na tržištu), koji je pravljen (većim delom) po popularnosti brendova na domaćem tržištu u to vreme (i feedback-u motociklista). U međuvremenu bi se lista malo promenila, a u "top 10" (a trebalo je i tad) bi se sigurno našao Elf koji je i tada i sada bio verovatno najbolja kupovina (zbog više nego povoljne cene).

itd. i sl.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sobzirom da je Mile (Đunta) prestao da distribuira Silkolene ulja (koje koristim godinama i smatram za izvanredno) interesuje me zna li neko gde ta ulja mogu da se poruče kod nas (a da nije neki falsifikat)? I zna li neko gde mogu da se kupe MAN filteri za ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 20 minuta, zika56 je napisao:

Sobzirom da je Mile (Đunta) prestao da distribuira Silkolene ulja (koje koristim godinama i smatram za izvanredno) interesuje me zna li neko gde ta ulja mogu da se poruče kod nas (a da nije neki falsifikat)? I zna li neko gde mogu da se kupe MAN filteri za ulje.

Mogu ti ja nabaviti to Modrica ulje na pumpi koja je njihov zvanicni distributer. Cena 6km=360 din

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, DjoleLO je napisao:

Mogu ti ja nabaviti to Modrica ulje na pumpi koja je njihov zvanicni distributer. Cena 6km=360 din

Hvala Đole, mislio sam na ulje Silkolene.

A to Modričino ulje ubuduće planiram da koristim tokom zime (par hiljada kilometara) i da ga u proleće zamenim sa Silkolene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam godinama sipao isključivo Silkolene ali sada kako mi Djunte nema, mrzi me da se više mačujem sa egzotikom. Verovatno ću preći na ELF samo iz razloga što čak i njihovu egzotiku mogu da poručim lokalno i eventualno sačekam par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Mnogo se velika fama digla oko ulja. Možda za nove motore i trebaju sve te naduvene marke, al pitam se po ko zna koji put, ima li ovde starijih kolega (a ima ih) i šta smo sipali osamdesetih, devedesetih? Nismo ni imali pojma za druga ulja sem ine, modriče i optime. I dan danas sipam auto ulje u motor, konkretno elf, polusinteziku, i nikakvih problema nema. A i motor kad je napravljen nije ni bilo ovih današnjih specifikacija ulja

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja se posle  3 sezone druženja sa Motul 7100 vratio na Ipone. Čini mi se da mi bolje radi menjač sa Ipone uljem.

Znam da su oni ćerka Motula ali meni se tako nekako čini :neznam:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja trenutno vozim modricu 15w50 u z750s... Nije me "strah" od eventualnog kraha agregata (kaaako opasno zvuci).

Kawa ne radi ugladjeno i tiho kao Honda ali generalno sam zadovoljan (ako se moze biti zadovoljan posle 200km), nema vibracija, menjac i kvacilo prijatni za upotrebu... Zamenicu ga istim (ulje) za 3000km, za 1L (jedan) kastrola kupim 4L modrice...

Nije "cicijastvo" u pitanju, i naj skupljem ulju upolovacim period zamene,  kako "starim" kao vozac sve mi je jasnije prodavanje magle i snaga brenda/reklame...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

padne mi pod ruku Mobil1 Racing 4t 15W50...

sipao sam ga u nekoliko motora-i menjač radi kao sat, a agregati šapuću.

Radi ko na Motorexu !

Odlično mi deluje :-) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, drtommy je napisao:

Mnogo se velika fama digla oko ulja. Možda za nove motore i trebaju sve te naduvene marke, al pitam se po ko zna koji put, ima li ovde starijih kolega (a ima ih) i šta smo sipali osamdesetih, devedesetih? Nismo ni imali pojma za druga ulja sem ine, modriče i optime. I dan danas sipam auto ulje u motor, konkretno elf, polusinteziku, i nikakvih problema nema. A i motor kad je napravljen nije ni bilo ovih današnjih specifikacija ulja

Da sam siguran da je Modriča zadržala karakteristike i kvalitet kakav je imala osamdesetih (kada je korićena za NSU vazdušnjare i za Bubu) ne bih ni razmišljao o drugom ulju.

Ali nsam siguran.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

@zika56 Treba probati, moguće da jesu, negde sam video da ih ima i na stranim sajtovima.

Inače par motora sam kupio, gde prodavci kažu, sipan Motul pre... Klasika u priči, ali ja uvek menjam ulje kada kupim motor, pa makar ga i dan pre toga sipali. Iskustvo, ako je i zaista Motul, retko, crno, nikakvo, više voda nego ulje. Elf koristim preko trideset godina jer vozim Renoe svo vreme i ostade mi navika na isto. Posle dve godine menjam u motoru (malo prelazim godišnje oko 1300km) i dalje žuto, ima svoj viskozitet i ne miriše na "zagorelo". Na kolima na 25000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Sobzirom da je Mile (Đunta) prestao da distribuira Silkolene ulja (koje koristim godinama i smatram za izvanredno) interesuje me zna li neko gde ta ulja mogu da se poruče kod nas (a da nije neki falsifikat)? I zna li neko gde mogu da se kupe MAN filteri za ulje.

I mene je cinjenica da Djunta vise ne prodaje ulje dovela u dilemu sta sad kupiti. Rekao sam da dok moze kod njega da se uzme Silkolene,ja drugo ulje necu kupovati. I eto ti ga sad.

Kako je mene Djunta uputio,Silkolene moze da se kupi u radnji Auto Mika u Zemunu. Verovatno moze da se naruci i on line.

Ja sam nekada vozio na crnu Optimu,a posle i na Long life.

Ovako cu se verovatno vratiti na Optimu long life 20w 60. Ja i onako ne vozim zimi,mada mi je krivo jer BMW sa Silkolene radi savrseno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja