Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Ja sipam Ipone 5w/40 katana, kao sto stoji u uputstvu, ali vidim da uglavnom svi sipaju 10w40 ne znam jel gresim? Nemam potrosnju ulja a menjam na 5000km. Jos mi je interesantno da ga masina ne potrosi cak ni pod vecim obrtajem, recimo od predhodnih 5000km bar 3000km je predjeno na auto putu brzinama 120-140km/h, na meracu uvek malo ispod max.
Ако си задовољан у вези рада агрегата не замарај се и продужи и даље да га користиш. Континуитет је веома важан.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
On 15.11.2018. at 22:32, hard_rock je napisao:

Ovu Modricu racing nisam video ni na jednoj pumpi. Uglavnom sve za automobil. Gde uopste moze da se vidi maloprodajna cena?

6 maraka na nestro pumpama u bosni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vidim imaju distributera (modrica) ovde u Kg, "Sanel" firma, poslacu im mail da vidim mogu li svojim kanalima dovesti mototaktol... Javljam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Fabrika ulja u Modriči izgrađena je da bi "ispratila" proizvodnju automobila koji su se u to doba sklapali na tom području.

A to su bili automobili WV "Buba" i NSU (par modela).

Ti su automobili bili vazdušno hlađeni i uz to su NSU bili prilično "navijeni" za to doba, (a koristili su se dosta i za trke u klasi 1000 kubika). Prema tome, proizilazi da je ulje koje bi zadovoljilo ove specifične zahteve moralo da bude kvalitetno i izdržljivo (što je i bilo u tom periodu).

Ukoliko je  fabrika zadržala kvalitet iz tog perioda i ukoliko je još i unapredila prozvod novim tehnoogijama, onda bi ulje trebalo da bude odlično. A da li je tako pokazaće vreme ( i neka ispitivanja ukoliko budu sprovedena).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Optima ima svoju rafineriju i sama proizvodi svoja ulja od baze na dalje.

Da li Motul i ostali to imaju ili kupe bazno ulje od Optime

Што кажемо код нас у Македонии "Убаво им го плесна". Уосталом уџите на Модричин сајт и видите шта све производе, моментално користим Модрича двотактол Рејсинг и тврдим да многи могу да му лају под прозор искрено.

 

DJ - MP

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mene "sanel doo" uputi na komercijalu gde su mi 5 min drzali predavanje kako su oni veleprodaja i ja kao fizicko lice nemam sta od njih da trazim... Pih kakva komunikacija. Hvala Sasa! Ako moze neki kontakt ili ime radnje bio bih zahvalan...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To je ovo ako se ne varam

logo.jpg
WWW.11811.RS

ŠLJIVAKOVIĆ DOO VALJEVO, Trgovina na veliko mešovitom robom, Popučke, maziva, motorna ulja, prehrana, živa riba,
staticmap?center=44.2935771%2C19.9651039
GOO.GL

Пронађите локална предузећа, погледајте мапе и преузмите упутства за вожњу у Google мапама.

 

MODRICAOIL.COM

„Rafinerija ulja Modriča“ a.d. predstavlja renomiranog i najvećeg proizvođača hidrokrekovanih baznih ulja, maziva i funkcionalnih tečnosti u JI Evropi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sa iz Kg... Nacicu kintakt nekako. Privukla me je cena moram priznati, skratio bih zamenu i na 3000/3500km

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Obratio sam se distributerima, napisah gore, uputise me na komercijalu gde sam dobio odgovor da im ne pada na pamet 4l da trebuju...

Untitled.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 15.11.2018. at 18:13, Ausländer je napisao:

Модрича Оптима има само полусинтетичко Мототактол 15-50.

Опис:

 

MOTOTAKTOL RACING 4T SAE 15W-50

 

Visokokvalitetno polusintetičko motorno ulje koje se koristi za podmazivanje modernih četvorotaktnih motora motocikala. Namijenjeno je za motore kod kojih se koristi isto ulje za motor i mjenjač. Ovo ulje izuzetno dobro podmazuje u svim uslovima eksploatacije od gradske vožnje do svih vrsta brzinskih takmičenja na pistama i otvorenim putevima.

ISPUNJAVA SPECIFIKACIJE API SL, ACEA A3

DOSTUPNO U PAKOVANJU 1L

Slika za motorno ulje
 
MOTOTAKTOL RACING 4T SAE 15W-50
Viskoznost na 100°C, mm2/s 17.5 - 18.5
Indeks viskoznosti, min. 140
Tačka tečenja, max., °C -21
Tačka paljenja, min., °C 230

gledam karakteristike.Navedene su opšte karakteristike koje ulje te vrste moraju MINIMALNO DA ZADOVOLJAVAJU. Ili ništa bolje ili neće da navedu,a nemoguće da ne ispituju i neznaju.Malo neozbiljno za firmu koja proizvodi oko 30 % baznog ulja u evropi.NNeznam tačno kojeg ali verovatno prva bazna grupa-obični mineral.Još mi je neozbiljnija viskoznost na 100 stepeni-radna.Il je 17.5 il 18.5.To nije ni donja ili gornja granica za pedeseticu nego nešto izmedju što je uredu .Ali zašto ne dovoljno precizno.To je kao kad bi ja prodavo motor ,mušterija me pita kolko maximalno ide motor a ja kažem brzo.

Ja sam pre 20 godina koristio hc power kad se pojavio .Jedno 10 zamena.ja zadovoljan.Onda krenem ja u sledeću zamenu -bilo leto,kad ono prilikom sipanja ulje malo teče malo ispada u komadima od 1 sa 1 cm.Stučem to ulje umesto dvotaktola .Posle saznam da je ulje parafinizralo ali na jedno 60 stepeni više od potrebne.I tako ja od poklonika postao veliki sumnjivac.

Pre par godina ja na sajmu automobila popričao na tu temu sa inžinjerom iz modriče.On mi kaže da prodaja išla godinama boli glava a da posle tog problema je pala za pola i da se nikad nisu u potpunosti oporavili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@sasa ns 1

Prodaja je pala na pola ( kako kaze taj strucnjak iz Modrice ) zbog toga ( navedeno u mome prijasnjem postu ) sto 4L Total Quartz 9000 5w40 kod nas ( BiH ) kosta 36KM , a 4L Optime Magnum 5W40 kosta 38KM. Nas covjek cijeni da je to "uvozno bolje", a jeftinije? ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kad je u pitanju Modricino ulje bila je "Kuca ulja" u Bulevaru revolucije 321 u Bgd. Citav asortiman i verovatno moze sve da se poruci, nisam skoro prolazio a li neko bi mogao da proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Cim ga zoves Bulevar Revolucije, nisi skoro bio 2:
U stvari to je Bulevar. Bio Revolucije sad Kralja Aleksandra ali je uvek u stvari bio samo Bulevar. Svi ostali, pa, i nisu nikad dobili na toj bitnosti da budu tako jednostavno nazvani.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja