Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

JA sipao Fuchs Polusintetiku u auto i posle 2000 kilometara poceli da se cuju hidropodizaci, auto je bukvalno u leru radio kao dobar dizel. I vratimo ono njegovo opelovo GM ne znam dal je mineral ili ne i posle 30 sekundi auto slozi rad ko da mu nista nije falilo. Ziv nisam...                     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 Ulja na nasem trzisu su velika enigma za korisnika. Zadnje dvije godine primjetim prilikom zamjene ulja u autu da mi indikator ulja na isnstrument tabli nakon cca 1000km ( zamjena svakih 15000km ) pocne polako opadati - smanjivati se kao da se ulje trosi? Pogledam na mjeracu, ulja ima koliko je i nasuto, znaci ne trosi ulje. Do sljedeceg servisa indikator spadne skoro do kraja, a ulja ima normalno na mjeracu. Sve ovo je pocelo biti praceno  i kliktanjem hidropneumatskih ventila s`vremena na vrijeme. Po desavanju pocnem sumnjati u viskozitet-kvalitet ulja i rijesim da promjenim ulje. Na zadnjem servisu prije cca 3000km naspem umjesto Totala Quartz 9000 5w40 ( koje sam koristio 8 godina ) Optimu Magnum 5w40. Prilikom samog sipanja primjetim da je viskozitet ulja veci - kvalitetniji od Totala. Evo nakon predjenih cca 3000km skala od ulja se nije smanjila ni za jedan podiok, a ventile ne cujem nikako. Na razmisljanje o promjeni ulja me je dodatno podstakao moj serviser rekavsi mi da je njegov otac donjeo kanticu 4L ulja Total Quartz 9000 5w40 iz Francuske i ulje je bilo crveno, a ovo kod nas sto uzimamo je zuto. I na kraju Total 4L ( "uvoz" )je kod mene u auto trgovinama 36KM, a Optima 38KM, pa sad vidite sta je u pitanju? ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

ELF moto4 xt tech preimenovan u ELF moto4 tech... Izbacili "XT" ma sta ono znacilo, govorim o 10w50 ulju.

Ja sam odusevljen zvukom agregata prilikom koriscenja navedenog ulja, nisam stigao da prikupim kilometara zbog cestih zamena motora ali "zvucno" i na menjacu perfektno! Cenovno takodje..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Zadnje sipanje u TDM-a je bilo Optima Mototaktol 10w50 i prezadovoljan sam bio istim. Motor lijepo radio, mjenjac se ne cuje, a dok je bio kod mene ( cca 1500km ) nije potrosio gram ulja. Do tad sam sipao Motul 5100 10w40. :moto3: Sad mi je u Banditu Motul 7100 10w40 ,ali ga sljedecu sezonu mjenjam Castrolom i to strogo kupljenim na zapadnom trzistu.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
 Ulja na nasem trzisu su velika enigma za korisnika. Zadnje dvije godine primjetim prilikom zamjene ulja u autu da mi indikator ulja na isnstrument tabli nakon cca 1000km ( zamjena svakih 15000km ) pocne polako opadati - smanjivati se kao da se ulje trosi? Pogledam na mjeracu, ulja ima koliko je i nasuto, znaci ne trosi ulje. Do sljedeceg servisa indikator spadne skoro do kraja, a ulja ima normalno na mjeracu. Sve ovo je pocelo biti praceno  i kliktanjem hidropneumatskih ventila s`vremena na vrijeme. Po desavanju pocnem sumnjati u viskozitet-kvalitet ulja i rijesim da promjenim ulje. Na zadnjem servisu prije cca 3000km naspem umjesto Totala Quartz 9000 5w40 ( koje sam koristio 8 godina ) Optimu Magnum 5w40. Prilikom samog sipanja primjetim da je viskozitet ulja veci - kvalitetniji od Totala. Evo nakon predjenih cca 3000km skala od ulja se nije smanjila ni za jedan podiok, a ventile ne cujem nikako. Na razmisljanje o promjeni ulja me je dodatno podstakao moj serviser rekavsi mi da je njegov otac donjeo kanticu 4L ulja Total Quartz 9000 5w40 iz Francuske i ulje je bilo crveno, a ovo kod nas sto uzimamo je zuto. I na kraju Total 4L ( "uvoz" )je kod mene u auto trgovinama 36KM, a Optima 38KM, pa sad vidite sta je u pitanju?

Лајк за Оптиму, Оптима Модрича су одлична уља и далеко јефтинија од пуно БРЕНДОВА сумњивог квалитета. И мала исправка, Мототактол је 15-50 а не 10-50 :) 

DJ - MP

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@hard_rock

Optima nije toliko jaka firma u svjetskim okvirima da trazi JASO standard za japanske motocikle, jer joj je trziste vezano za BiH i blisko okruzenje, tako da joj isti i ne treba. Bitno je da zadovoljava sve kriterijume vezane za eksplataciju i koristenje u motociklima koji se podmazuju polusintetickim uljem? :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 13.11.2018. at 22:50, bigbad86 je napisao:

JA sipao Fuchs Polusintetiku u auto i posle 2000 kilometara poceli da se cuju hidropodizaci, auto je bukvalno u leru radio kao dobar dizel. I vratimo ono njegovo opelovo GM ne znam dal je mineral ili ne i posle 30 sekundi auto slozi rad ko da mu nista nije falilo. Ziv nisam...                     

Hteo sam pre par dana da sipam GM, ali nije bilo - navodno prestali da drže jer ima dosta kopija. Ovo sam čuo od 2 automehaničara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

U zemlji srbiji izgleda vise niko ne moze da garantuje da kupuje/prodaje originalno ulje. Da li je resenje mozda menjati ga cesce? Mozda glupo pitanje ali, ako je interval na 6k km, da li malo smanjiti isti pa menjati na recimo 4 bas sbog sumnjivog kvaliteta svih ulja? Jeste trosak, razumem, ali opet novo ulje je novo ulje...pa makar i bez filtera...? 

 

Inace, ja sam u FJR-u samo jedanput menjao i sipao IPone na pocetku sezone. Sada, posle tacno 6k cu da se otvorim malko i probam Yamalube ipak... pa da vidimo sta kaze... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemoj da se tešiš sa Yamalube. Yamaha nema svoju proizvodnju ulja. To radi neka firma, najjeftinije što može uz ispunjenje zahteva proizvođača. Sigurno nije na nivou Silkolene, Motula, Motorexa itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

To rade razne firme, u zavisnosti od tržišta. Moguće da nije na nivou pomenutih proizvođača, a bilo bi interesantno pročitati šta bi na tu temu rekli pravi poznavaoci tematike, poput  @expendable

 

Yamaha nikada nije ni tvrdila da je Yamalube najbolje ulje, nego ulje namenski razvijeno za određene agregate. Koliko je tu istine a koliko marketinga ???

img-facebook.jpg
GLOBAL.YAMAHA-MOTOR.COM

Introducing the stories behind Yamaha Motor's technologies.

 

Ja nikada nisam koristio Yamalube ali bih rado čuo nešto pismeno na nu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Yamalube sam sipao prvih 36000km, tj. u garanciji i to je jedino ulje u zivotu koje sam docekao da se razbije,  na nekih 7000km iskljucivo otvorenog puta (servisni interval 10000km). Toliko se razbilo da sam mislio da nesto nije u redu sa motorom. Nakon toga, ponovo u garanciji, sipano je isto ulje novo i motor je opet poceo da radi kako treba. Jedva sam cekao da ga se manem.

Nakon toga sam sipao Motul 7100 i ne samo da se nije razbilo, vec je sve vreme bilo lepse saltovanje i rad motora (nepunih 10000km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
48 minutes ago, doktor said:

Yamalube sam sipao prvih 36000km, tj. u garanciji i to je jedino ulje u zivotu koje sam docekao da se razbije na nekih 7000km. Toliko se razbilo da sam mislio da nesto nije u redu sa motorom. Nakon toga, ponovo u garanciji, sipano je isto ulje novo i motor je opet poceo da radi kako treba. Jedva sam cekao da ga se manem.

Nakon toga sam sipao Motul 7100 i ne samo da se nije razbilo, vec je sve vreme bilo lepse saltovanje i rad motora (nepunih 10000km).

 

Kada kažeš da je bilo "razbijeno", misliš da mu je viskozitet uočljivo porastao opao ili nešto drugo podrazumevaš pod tim ?

 

 :ups:   Edited.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 minute ago, drs said:

 

Kada kažeš da je bilo "razbijeno", misliš da mu je viskozitet uočljivo porastao ili nešto drugo podrazumevaš pod tim ?

Cesto se pominje "razbijeno ulje", ali ja tada nisam imao pojma kako to izgleda.

Ovo se desilo na Istri. Otisli smo od Umaga do Pule i u povratku za Umag motor je poceo da radi i salta kao da je voda u njemu, sve je bilo toliko bucno da to nije bilo normalno. Sutradan smo se vratili (isto je radio i u povratku) i ja sam otisao na servis. Samo sam se pitao da li moguce da se bas tako razbije takoreci odjednom, pa sam sumnjao na sve i svasta. Sva sreca, cim je ulje zamenjeno, sve je bilo kao pre. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pod "razbijenim" ljudi cesto aludiraju na smanjenu viskoznost, cesto ulje porede sa vodom "kao voda kada sam ga ispustio" je cuvena konstatacija...:D

Sintetika je na oko tako retka jos ako je topla, hmmmm... Ume da zbuni laika!

Sipah lakotecivi repsol 10w30 u cbr 1000rr, baaaas je lakotecivo! Pumpa ga lakse gura gde treba i isto se brzo vraca u karter gde sa sobom odnosi toplotu... Odavno nije merodavan vizualni pregled ulja...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ja sam oba puta ove godine sipao Motul 7100. Skoro pre garažiranja, proverio ulje posle nekih 6-7k, ne znam tačno, ulje još uvek kao sveže, još i boja poprilično crvena, očekivao sam da će više potamneti.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Relativno precizni roto aparat za merenje viskoziteta je tipa 350$ pa na gore, malo kvalitetniji aparati (ili portabilne varijante) krecu od 2500$.

Svaka tecnost dostupna obicnom smrtniku ima vecu vrednost viskoziteta pri nizoj temperaturi. Porediti viskozitet ulja iz kante (sobna/spoljasnja temperatura) i ulja na radnoj temperaturi odredjenog agregata je ravna poredjenju mazuta i cesmovace. Razbijenim uljem se smatra (barem su mene tako ucili) ulje ciji molekuli su delimicno razbijeni usled spoljasnjeg uticaja (pritisak i temperatura najcesce), a jedan od nuspojava je i odredjeni pad vrednosti viskoziteta. Iako se cesto vezuje jedno za drugo viskozitet i gustina su dva razlicita fizicka svojstva fluida.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja sipam Ipone 5w/40 katana, kao sto stoji u uputstvu, ali vidim da uglavnom svi sipaju 10w40 ne znam jel gresim? Nemam potrosnju ulja a menjam na 5000km. Jos mi je interesantno da ga masina ne potrosi cak ni pod vecim obrtajem, recimo od predhodnih 5000km bar 3000km je predjeno na auto putu brzinama 120-140km/h, na meracu uvek malo ispod max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ima jedan trik ali je potreban merac pritiska ulja.  Pokazuje opseg za razliku od lampice koja se pali kad pritisak padne ispod otprilike 0.4bara.

Rec je o probijanju uljnog filma pod pritiskom. Normalno je da rastom obrtaja motora raste i pritisak ulja do odredjene granice kada se otvori sigurnosni ventil koji odrzava taj pritisak na gornjem limitu. Ako zelite da vidite da li je ulje jos uvek kako treba uradi se sledece: na potpuno zagrejanom motoru i ulju prebacite u (naj) visi stepen prenosa tako da obrtaji padnu u donju cetvrtinu. U voznji na normalnom (malom) gasu (otprilike 2000o/min) manometar ce pokazivati odredjenu vrednost pritiska ulja, i kada u tom momentu u istom prenosu dodate jaci gas(do daske), ako manometar pokaze pad pritiska znacete da ulje odradilo svoje, tj pohabano je i za zamenu je. To se zove probijanje uljnog filma.  Ako uljni film u lezajevima klipnjaca nije u stanju da izdrzi taj pritisak, dolazi do priblizavanja lezaja klipnjace i radilice s jedne strane sto obara pritisak. Na dobrom ulju ove pojave nema. Ovo je relativno cesta pojava u voznji, svima se desi da se ostane u visem prenosu i da zafali snage pa saltamo nize. Znaci nije nebezbedno sto se tice masine ali govori dosta o stanju ulja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja