Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Bilo Ipon mineralno 15-50 sa aditivima za lamelu(tako mi rece predhodni vlasnik),bar i da postavim pitanje sta dalje koristiti sa ovim uljem mi krljavi pri ubacivanjem u prvu brzinu,koliko sam citao po raznim sajtovima i forumima BARDAHL je ulje koje svi hvale ,i zanima me koja viskoznost,presao je 50.000 i naravno gde kupiti a da ne bude made in china

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
koliko sam citao po raznim sajtovima i forumima BARDAHL je ulje koje svi hvale ,i zanima me koja viskoznost,presao je 50.000 i naravno gde kupiti a da ne bude made in china
Imaš sve viskozitete Bardahla, ali je kod nas najzastupljenija 20w/50 XTC racing, full-synth. Bardahl još nije toliko zastupljen da bi bio made in China! A gde kupiti... pa u Italiji ;) ! Verujem da će ti se neko već javiti na pm u vezi nabavke Bardahla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: mladenovac

jedan koristan savet koji sam ja cuo od uvoznika raznih ulja,na svakoj kantici ulja na deklaraciji postoji sifra

i pise API pa pored slova...primer API..CL/DH....gleda se svako drugo slovo posle sifre API...sto je slovo dalje

od slova A u abecedi to je ulje bolje,uzmite dve iste kantice sa istim uljima i proverite da nisu iste API sifre,

cak i ako su kupljene u istoj radnji.....sori za off

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

A sta fali Castrol-u MAGNATEC koji je full syntetic + aditiv Liqui molly sa Si-molbidenom?

E to se zove corba prava od koje ce masina i menjac da prede, bar tako mislim. Molim da me neko ispravi ako gresim, ali da mi prilikom ispravljanja da kvalitetno obrazlozenje a ne ono na osnovu svojih ubedjenja koje su proistekle iz rekla-kazala tralala. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

U Cagivu sam sipao samo Castrol TTS,jednom probao motul i nikada vise...(2T ulja...)Trenutno imam skutercic i on odlicno dise sa TTS-om....

I TTS treba samo uzimati u AP Sportu,kad god sam uzeo na nekom drugom mestu bile su divljacne....To je bar moje iskustvo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
A sta fali Castrol-u MAGNATEC koji je full syntetic + aditiv Liqui molly sa Si-molbidenom?  E to se zove corba prava od koje ce masina i menjac da prede, bar tako mislim. Molim da me neko ispravi ako gresim, ali da mi prilikom ispravljanja da kvalitetno obrazlozenje a ne ono na osnovu svojih ubedjenja koje su proistekle iz rekla-kazala tralala. 
1. Castrol Magnatec(10w40) je prosečna polusintetika i to za automobile. Navikan je s cenom, a postoje mnogo bolja ulja (dokazano) u eksploataciji a za bitno manje pare. Što se aditiva tiče, ni jednom zdravom i normalnom agregatu to ne menja ništa u radu. Argumenti su na par linkova u par tema koje su već par puta bile prežvakane uzduž i popreko. Znači detaljna ispitivanja i testovi sa merenjima viskoziteta pre i posle upotrebe, a u laboratorijskim uslovima... al to sad nije tema, već čisto da navedemo koje ulje koristimo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Banat

A sta fali Castrol-u MAGNATEC koji je full syntetic + aditiv Liqui molly sa Si-molbidenom?  E to se zove corba prava od koje ce masina i menjac da prede, bar tako mislim. Molim da me neko ispravi ako gresim, ali da mi prilikom ispravljanja da kvalitetno obrazlozenje a ne ono na osnovu svojih ubedjenja koje su proistekle iz rekla-kazala tralala. 
1. Castrol Magnatec(10w40) je prosečna polusintetika i to za automobile. Navikan je s cenom, a postoje mnogo bolja ulja (dokazano) u eksploataciji a za bitno manje pare. Što se aditiva tiče, ni jednom zdravom i normalnom agregatu to ne menja ništa u radu. Argumenti su na par linkova u par tema koje su već par puta bile prežvakane uzduž i popreko. Znači detaljna ispitivanja i testovi sa merenjima viskoziteta pre i posle upotrebe, a u laboratorijskim uslovima... al to sad nije tema, već čisto da navedemo koje ulje koristimo  ;)

Slazem se sa Dexterom.

Ja koristim Motul ili Castrol potpunu sintetiku.Tako da moj ljubimac ne pravi pitanje.Isto mislim da ne treba menjati svaki put marku ulja vec se odluciti za jednu i ako se dobro pokaze samo ga redovno menjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prosle sezone Motul 5100, ove cu da probam Ipon, mnogi ga hvale, a KDM mi je u komsiluku. E sad imam i jednu nedoumicu. Ostalo mi je pola litra motula, da li ce da steti kasnije ako budem dolivao motul u masinu gde je sipan ipon ? Naravno oba su polusinteticka i iste gradacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Nece nista da mu skodi.

 

Ja sam za Ipone cuo sve najbolje i citao sam dosta toga o njemu i danas idem u nabavku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prosle sezone Motul 5100, ove cu da probam Ipon, mnogi ga hvale, a KDM mi je u komsiluku. E sad imam i jednu nedoumicu. Ostalo mi je pola litra motula, da li ce da steti kasnije ako budem dolivao motul u masinu gde je sipan ipon ? Naravno oba su polusinteticka i iste gradacije.

 

Drugar sa Afrikom je koristio Motul,  a onda presao na Ipon RS4000 10W40. Od tada je kvacilo pocelo da proklizava. Mozda slucajnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Neka sipa Ipone Full Power Katana, 10w50, 100% sinthetic, odlicno ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja