Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

• :), 5889 postova
  • Motocikl: SRAD 750

ja nekako najvise imam poverenja u motul,,ali i likvi moli pravi dobra ulja,ima kod nas da se uznu ja sam ih probao par puta i priznajem da su dobra,,

ali mi je i dalje motul nezamenljiv ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 2083 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 K8; Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK

Likvi Moli (je*em li ga kako se sad pise) sam imao u Kawi kad sam je kupio, nije se lose pokazalo sto se trajnosti tice, ali menac je bio katastrofa tvrd, i ono TUP pri ubacivanju u prvu je zvucalo k'o repetiranje AK47. Motul je ovo ispravio, a i malo veci viskozitet mi je eleminisao potrosnju u potpunosti.

Od tada samo Motul, u gixxera 300v, a u Bandita (dok sam ga imao) 5100 polusintetiku.

Sa Seleniom imam dobra iskustva u kolima, i tamo je stalno koristi, neznam kako se pokazala sto se motora tice.

• Svrati ponekad, 216 postova

U oba prethodna motora Motul 300 V, full sinteticko, i najverovatnije cu njega i u R-ku,mada se sada dvoumim da u R-ku na prolece naspem Ipone, samo da vidim da li je neko imao iskustva sa njim i da vidim kakva im je paleta proizvoda za ove "visoko-turazne motore"... ;D ;D

• Zainteresovan, 767 postova
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ipone ulja su stvarno odlicna i ja bi se sada trenutno verovatno opredelio za njih.

• Svrati ponekad, 216 postova

Ipone ulja su stvarno odlicna i ja bi se sada trenutno verovatno opredelio za njih.

Iskreno, to sam cuo sa vise strana pa bas zato sam i hteo da probam. Bas cu sad da odem na sajt da vidim koja sve ulja imaju u ponudi.

Jeste da je off, ali vec neko vreme koristim IPON-ova sredsvta za odrzavanje motora (sprej za lanac, rashladnu tecnost...) i nemam nekih zamerki.

• Drug član, 935 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja sipam Silcolene Ride polusint. 15-50

Ali evo jednog pitanja: vidim da svi imate preferenciju ulja koje koristite; pod pretpostavkom da se ulje menja na svakih 6 meseci ili 5-6 000 km, kako ocenjujete da je jedno ulje "vrhunsko" i "nikad nista drugo necu sipati", a neko ulje vam je "krs"? Ok, osim toga sto se sa nekim uljem menjac cuje glasnije.

• Podržavam 4

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja