Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100r

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Varadero i gs imaju jako slicno trziste, to je samo stvar ukusa.

 

Velika razlika izmedju tih motocikala, u korist 1150GS. Naravno, onome ko zeli da primeti razlike :)

Ne bih da se upustam u ove vase rasprave koje su poprimile epske razmere. :Mina:

 

Nemam jakih licnih simpatija da bih se svrstavao na jednu stranu i kudio drugu. Izuzetno mi je zanimljivo, ukoliko se pogleda sa odrdjenom vremenskom distancom, sta se sve moze procitati samo na jednoj strani foruma:

 

13932722685_74169a0d0a_b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa propala coveku kombinacija, bilo puno para pa je morao za sada da predje na socijalniju varijantu :nanana: Uostalom, sta mislis cije ime doziva nocu i budi se mokar :zvizduk:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

sto bi rekao moj cimer iz garaze: "za razliku od hiljadu teoreticara sa foruma, ima par ljudi koji kupise kartu pa odose po motor preko..."

 

doticni GS mi se nije dopao iako je bio skroz korektan, tako da predjoh 3200km i ne pazarih ga.

 

mozda bi bilo bolje da je manje "citata" a vise prakse, al .... ;-)

 

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

sto bi rekao moj cimer iz garaze: "za razliku od hiljadu teoreticara sa foruma, ima par ljudi koji kupise kartu pa odose po motor preko..."

 

doticni GS mi se nije dopao iako je bio skroz korektan, tako da predjoh 3200km i ne pazarih ga.

 

mozda bi bilo bolje da je manje "citata" a vise prakse, al .... ;-)

Ja sam se sa teorijom oprostio na odbrani svog diplomskog; a bese to davno majku mu.

 

Nema razloga da se zestis kolega. Nije mi bila namera da te uvredim :moto3: Ja i rekoh da je u pitanju brend a ne religija. Prirodno je izabrati ono sto ti vise odgovara.

 

Nevolja ce biti ako u realnom zivotu pocnemo da citiramo a ovde da sticemo praksu :nanana:

 

Puno bezbednih kilometara ti zelim na cemu god se vozio :takoje:

 

P.S.

Koliko primecujem ova tema kipi od pozitivnih emocija:

Dr@g@n: Moja nova ljubav

Djunta: Mnogo magija ima ovaj motorcikl ...

pa bi bilo lepo da je mi ne kvarimo negativnim tonovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

sto bi rekao moj cimer iz garaze: "za razliku od hiljadu teoreticara sa foruma, ima par ljudi koji kupise kartu pa odose po motor preko..."

 

doticni GS mi se nije dopao iako je bio skroz korektan, tako da predjoh 3200km i ne pazarih ga.

 

mozda bi bilo bolje da je manje "citata" a vise prakse, al .... ;-)

Ja sam se sa teorijom oprostio na odbrani svog diplomskog; a bese to davno majku mu.

 

Nema razloga da se zestis kolega. Nije mi bila namera da te uvredim :moto3: Ja i rekoh da je u pitanju brend a ne religija. Prirodno je izabrati ono sto ti vise odgovara.

 

Nevolja ce biti ako u realnom zivotu pocnemo da citiramo a ovde da sticemo praksu :nanana:

 

Puno bezbednih kilometara ti zelim na cemu god se vozio :takoje:

 

P.S.

Koliko primecujem ova tema kipi od pozitivnih emocija:

Dr@g@n: Moja nova ljubav

Djunta: Mnogo magija ima ovaj motorcikl ...

pa bi bilo lepo da je mi ne kvarimo negativnim tonovima.

 

I ja da poželim bezbednu i srećnu vožnju sa emocijama koje sam i sam imao, ( i još uvek ih imam), pri kupovini boksera, nešto slično ko kad sam uzimao Tanoje ili kasnije Laudere, ko kad dobar zvuk legne iz naše muzičke priče Herman. Nisam rob stvarima, još se manje poistovećujem sa njima u smislu brenda, nisam ni klasičan "majstor" pa samim tim mogu il smem oštrije da sagledavam i kritikujem ovu marku bez pristrasnog idealizovanja. Nedavno pričam sa Banetom Stošićem, ( vrhunski mehaničar i otac šampiona), kaže kad pogleda bilo kog Japanca njemu sve jasno, a meni kontra kad gledam ponekad rasklopljen agregat kod njega na stolu, mnogo više mi se sviđa ili pasuje BMW mehanika koja nije ni blizu jednostavnosti kako se čini na prvi pogled. Jednostavno nekome nešto legne a drugome ne i obostrana objektivnost teško da se ostvari, svako uživa u nekim svojim tonovima i tako treba da bude.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

drugu clanu brkic87 sam uz novcanu nadoknadu ustupio svoj r1100r,a ja sam,uz novcanu nadoknadu naravno,uzeo r1100rt od druga clana usamljeni jahac.dve nedelje sam bio bez BMW-a i ne pitajte kako je bilo.sada je krvni pritisak normalan,aritmija je prestala,volja za zivot se vratila.san ponovo hoce na oci.ko vozi BMW zna o cemu govorim.ostali,ne verujem....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

drugu clanu brkic87 sam uz novcanu nadoknadu ustupio svoj r1100r,a ja sam,uz novcanu nadoknadu naravno,uzeo r1100rt od druga clana usamljeni jahac.dve nedelje sam bio bez BMW-a i ne pitajte kako je bilo.sada je krvni pritisak normalan,aritmija je prestala,volja za zivot se vratila.san ponovo hoce na oci.ko vozi BMW zna o cemu govorim.ostali,ne verujem....

 

Ajmo u voznju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Malo da osvezim temu... Od danas i ja vozim R1100R, a cekao sam ga toliko. Prvi utisak - fantazija. Motor je cista fantazija, smiruje nemam reci. Kad ga malo poceram okolo iznad 100-300-500-1000km prenecu svoje utiske. Mnogi kazu posle japanca ti treba 1000km da se naviknes na bokser, meni je nekako leg'o odmah.

 

U zdravlje i evo par fotki!

 

Čestitao sam ti lično a sad i ovim putem.

U SREĆI DA GA VOZIŠ i da svojim unucima ostaviš u AMANET da se i oni malo provozaju,

kad za to dodje vreme.UŽIVAJ,što bi se reklo za SVEEeeeeee pare !!!

 

BMW2.gifPozzzzzzBMW2.gifBJB-burgman.gif

 

 

post-21377-0-04982000-1399117289_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Procitah negde da je prosecna starost vlasnika BMW dobro preko cetri banke. Ima nesto u tim motociklima sto se definitivno ne dopada mladjim ljudima. Ne znam sta, da znam verovatno bih bio u komercijali BMW-a u Minhenu. Ostaje cinjenica da su mladi ljudi i BMW kao americki steker i evropski utikac - ne pasuju! Mi stariji od BMW-a dobijamo ono sto smo trazili - ekstremnu pouzdanost, jednostavno i jeftino odrzavanje, mirnu voznju kao po sinama i ogroman obrtni moment boksera koji omogucuje lenstvovanje sa menjacem dok se zija po okolnim planinama ili jezerima. Vecina mladjih, uz duzno postovanje, zeli da im motocikl pruzi nesto drugo.

 

Uvek se iznenadim kad cujem da neko mladji (kosovski vitez, Peca BMW, Dane Deda) izjavi da voli BMW :D

 

Evo, komsiju mesec dana ubedjujem da uzme R1150GS umesto Varadera, ali ne vredi. Jos nije u toj fazi, mora jos malo vremena da prodje, da se jos malo ruke rasire :)

 

Srecna voznja novom vlasniku, dobro dosao u Sektu.

Ovde je sve na mestu, imam 32 god. a BMW boxer sam poceo da vozim sa 29. Pre toga sam vozio Hondu CBX1000 6cilindara, veoma redak motor i za mene nesto ne procenjivo, garazirana je za lepu uspomenu, lepo sam se vozio i prepravljao kocnice i ogibljenje ali sam se na putovanju vozio sam jer nisam mogao da ispratim tempo voznje sa njom, tezak je to motor a i potrosnja sa 3 kofera je 7-8litara i eto tako sam 2010 poceo sa BMW R1100RT koji me je jednostavno odusevio sa 3 kofera ide koci i trosi 4.5-5litara na 100 i ima rezervoar za solidnih 400-450km opsega. Sada imam i R1100RT i R1100GS, sto se tice odrzavanja sve je to normalno kao i kod svakog drugog motora samo sto mi nemamo tehnicku kulturu da to radimo uredno pa kda se nesto pokvari kuknjava i sve ostalo sto ide uz to.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

10309199_10204083250310930_5364172745528883631_n.jpg?oh=90460b508e9bcf709cbc9799dd0b8311&oe=550D700B

Koliko je Honda (pre)lepa, toliko je ovaj BMW ruzan :) Nego, gde si ti to i kako putovao kad ti snaga cbx-a nije bila dovoljna tj nisi mogao da ispratis tempo putovanja ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1209 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Boza Raus: Uvek se iznenadim kad cujem da neko mladji izjavi (kosovski vitez, peca BMW, i Dane Deda) da voli BMW.

Dane Deda mladji,:nanana: Jesili ti normalan, hoces da pocnu da me spopadaju devojcice. Ja nisam poceo da vozim BMW sa 40godina, nego jos 1973g sa 23g i do sada to radim, a planiram bar jos dvadesetak.:BMW2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

To ti kažem Dane,smao udri :rat3:,Dekino moje :moto3:.Bez starca nema udarca :tras1::sampion:

 

 

Starac Fočo od 100 ljeta...:BMW2::ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1209 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ja nisam ni star ni mlad, negde između sam ;) ali sam ipak sa Bandita prešao na BMW R 110 R. I do sada se nisam pokajao, naprotiv. Motor letos kupio od Dzerija U G.Milanovcu.

 

A nisi ni castio.:bacikosku:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Ja nisam ni star ni mlad, negde između sam ;) ali sam ipak sa Bandita prešao na BMW R 110 R. I do sada se nisam pokajao, naprotiv. Motor letos kupio od Dzerija U G.Milanovcu.

 

A nisi ni castio.:bacikosku:

Častim naravno. Ko prolazi ili dolazi u GM, neka se javi. Oni koji dolaze kod Dzerija pogotovu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja