Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100r

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

Ima jedan na prodaju u oglasima1jee1.gif

pa vizir sa tog u oglasima sam vec kupio.sad jos samo da kupim i motor za taj vizir1moto3.gif
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Kod BMW-a se ne uzimaju godine kao obračunska mera već kilometraža. Preračunaj merne jedinice sa sata.

 

 

Ove sa slike:

 

50-year-olds-beauty-contest-01.jpg

imaju preko 50 i nista im ne fali, ali ipak bi radije nesto 18-21 bez obzira na kilometrazu :jee::zvizduk:

 

Ima i onaj vic:

 

Pitali momka da li bi pre da se oženi mladom Beograđankom, ili matorom Vranjankom? On odgovori, matorom Vranjankom! Na pitanje zašto, kaže, zato što mlada Beograđanka ima 45, a matora Vranjanka 22!!!

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bespredmetno je da dokazujemo aksiome i šta bi ko radije. I ja bi što mlađe,(to slađe) al kad je polovnjača onda šta je bolje i šta može duže da se arči.:ljubav:

 

10 godina je uobičajeno smatrano upotrebnom vrednošću i za to vreme se računa neka amortizacija, preko toga otpis ili totalna šteta kako osiguranja primenjuju. Mislim da zaista je izlišno uključivati staro godište kao neki presudan činioc, dal je 10-12 il 15-20 i kusur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ja sam malo priglup, ja bih jednu od ovih sa slike stavio na jedan R 50 iz 50 i neke pa da se malo "vozamo"...:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

1.) Motor mi treba da uzivam na njemu, a ne da se hvalim kako je mlad.

 

2.) Motor mi treba za putovanja sa suprugom i gomilom stvari.

 

SV 650 jeste lep i mlad Motor, ali kada se nas dvoje spakujemo za duzi put kao sto je Crna Gora, Slovenija, Austrija ili Sarajevo jednostavno je pretovaren i tu je uzivanju kraj.

 

Nisam imao vecih kvarova na njemu, Osim par sitnica Koje sam uvek uspevao sam da resim.

 

Ali nameravam da obidjem jos dosta drzava kao sto su npr. Grcka, Italija, Nemacka, Francuska i ako Bog da srece i zdravlja mozda i Tursku.

 

Te duze relacije na SV-u bi bile samo mucenje i pacenje za nas a bogami i SV-a.

 

Treba nam udobnije "magare" Koje moze da potera vise stvari, BMW R1100r mi deluje kao stvoren za nase potrebe.

 

Svidja mi se izgled, udobnost, potrosnja i snaga koju ima, sve ostalo mi je manje vazno.

 

Motor nemam nameru da prodajem u skorije vreme tako da mi godine nisu toliko bitne.

Neka me sluzi narednih 10 Godina da obidjem drzave koje zelim/o i ja cu biti zadovoljan. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

1.) Motor mi treba da uzivam na njemu, a ne da se hvalim kako je mlad.

 

2.) Motor mi treba za putovanja sa suprugom i gomilom stvari.

 

SV 650 jeste lep i mlad Motor, ali kada se nas dvoje spakujemo za duzi put kao sto je Crna Gora, Slovenija, Austrija ili Sarajevo jednostavno je pretovaren i tu je uzivanju kraj.

 

Nisam imao vecih kvarova na njemu, Osim par sitnica Koje sam uvek uspevao sam da resim.

 

Ali nameravam da obidjem jos dosta drzava kao sto su npr. Grcka, Italija, Nemacka, Francuska i ako Bog da srece i zdravlja mozda i Tursku.

 

Te duze relacije na SV-u bi bile samo mucenje i pacenje za nas a bogami i SV-a.

 

Treba nam udobnije "magare" Koje moze da potera vise stvari, BMW R1100r mi deluje kao stvoren za nase potrebe.

 

Svidja mi se izgled, udobnost, potrosnja i snaga koju ima, sve ostalo mi je manje vazno.

 

Motor nemam nameru da prodajem u skorije vreme tako da mi godine nisu toliko bitne.

Neka me sluzi narednih 10 Godina da obidjem drzave koje zelim/o i ja cu biti zadovoljan. ;)

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19595-kamp-oprema-i-prtljag-za-visednevno-putovanje-motorom/page__view__findpost__p__1430642

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

1.) Motor mi treba da uzivam na njemu, a ne da se hvalim kako je mlad.

 

2.) Motor mi treba za putovanja sa suprugom i gomilom stvari.

 

SV 650 jeste lep i mlad Motor, ali kada se nas dvoje spakujemo za duzi put kao sto je Crna Gora, Slovenija, Austrija ili Sarajevo jednostavno je pretovaren i tu je uzivanju kraj.

 

Nisam imao vecih kvarova na njemu, Osim par sitnica Koje sam uvek uspevao sam da resim.

 

Ali nameravam da obidjem jos dosta drzava kao sto su npr. Grcka, Italija, Nemacka, Francuska i ako Bog da srece i zdravlja mozda i Tursku.

 

Te duze relacije na SV-u bi bile samo mucenje i pacenje za nas a bogami i SV-a.

 

Treba nam udobnije "magare" Koje moze da potera vise stvari, BMW R1100r mi deluje kao stvoren za nase potrebe.

 

Svidja mi se izgled, udobnost, potrosnja i snaga koju ima, sve ostalo mi je manje vazno.

 

Motor nemam nameru da prodajem u skorije vreme tako da mi godine nisu toliko bitne.

Neka me sluzi narednih 10 Godina da obidjem drzave koje zelim/o i ja cu biti zadovoljan. ;)

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1430642

 

Где ли само смештиш сапутницу, да ми знати? :stabre: Није ваљда... :zbunjen::lol::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Где ли само смештиш сапутницу, да ми знати? :stabre: Није ваљда... :zbunjen::lol::P

 

 

13_zps0e55f906.jpg

 

 

Štos je u perfektnoj ergonomiji motorcikla, tovar uopšte ne smeta supruzi, ne dodiruje je nigde, čak ima utisak da je u fotelji. Mnogo magija ima ovaj motorcikl, dupke natovaren dozvoljava pune vozne performanse, auto put, brdo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

1.) Motor mi treba da uzivam na njemu, a ne da se hvalim kako je mlad.

 

2.) Motor mi treba za putovanja sa suprugom i gomilom stvari.

 

SV 650 jeste lep i mlad Motor, ali kada se nas dvoje spakujemo za duzi put kao sto je Crna Gora, Slovenija, Austrija ili Sarajevo jednostavno je pretovaren i tu je uzivanju kraj.

 

Nisam imao vecih kvarova na njemu, Osim par sitnica Koje sam uvek uspevao sam da resim.

 

Ali nameravam da obidjem jos dosta drzava kao sto su npr. Grcka, Italija, Nemacka, Francuska i ako Bog da srece i zdravlja mozda i Tursku.

 

Te duze relacije na SV-u bi bile samo mucenje i pacenje za nas a bogami i SV-a.

 

Treba nam udobnije "magare" Koje moze da potera vise stvari, BMW R1100r mi deluje kao stvoren za nase potrebe.

 

Svidja mi se izgled, udobnost, potrosnja i snaga koju ima, sve ostalo mi je manje vazno.

 

Motor nemam nameru da prodajem u skorije vreme tako da mi godine nisu toliko bitne.

Neka me sluzi narednih 10 Godina da obidjem drzave koje zelim/o i ja cu biti zadovoljan. ;)

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1430642

 

Где ли само смештиш сапутницу, да ми знати? :stabre: Није ваљда... :zbunjen::lol::P

 

Vidiš da je sela na praznu gajbu od piva, gleda i pita se ....Neće valjda ? :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

1.) Motor mi treba da uzivam na njemu, a ne da se hvalim kako je mlad.

 

2.) Motor mi treba za putovanja sa suprugom i gomilom stvari.

 

SV 650 jeste lep i mlad Motor, ali kada se nas dvoje spakujemo za duzi put kao sto je Crna Gora, Slovenija, Austrija ili Sarajevo jednostavno je pretovaren i tu je uzivanju kraj.

 

Nisam imao vecih kvarova na njemu, Osim par sitnica Koje sam uvek uspevao sam da resim.

 

Ali nameravam da obidjem jos dosta drzava kao sto su npr. Grcka, Italija, Nemacka, Francuska i ako Bog da srece i zdravlja mozda i Tursku.

 

Te duze relacije na SV-u bi bile samo mucenje i pacenje za nas a bogami i SV-a.

 

Treba nam udobnije "magare" Koje moze da potera vise stvari, BMW R1100r mi deluje kao stvoren za nase potrebe.

 

Svidja mi se izgled, udobnost, potrosnja i snaga koju ima, sve ostalo mi je manje vazno.

 

Motor nemam nameru da prodajem u skorije vreme tako da mi godine nisu toliko bitne.

Neka me sluzi narednih 10 Godina da obidjem drzave koje zelim/o i ja cu biti zadovoljan. ;)

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1430642

 

Где ли само смештиш сапутницу, да ми знати? :stabre: Није ваљда... :zbunjen::lol::P

 

Vidiš da je sela na praznu gajbu od piva, gleda i pita se ....Neće valjda ? :) :) :)

 

Pošto BMW ne lomi, ne zamara...nema :strikanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ja pokusavam malo da se nasalim, ali djunta je mnogo ozbiljan.

Djunta prijatelju moj na kraju se sve svodi na to da neki motor volis ili ne volis, ti tvoj volis iako je 10 od 12 meseci u onom rasturenom stanju koje si pokazao na slici i i dalje se kunes u BMW, a meni je bas to presudilo da ga ne kupim. Sam si naveo sve sta mu se do sada kvarilo u ovoj i mnogo drugih tema, ja nemam znanja i vremena da to sam sredjujem i sigurno bi ga zapalio (prodao) do sada. Sasvim drugo je nesto sto srecko radi, kupi predivan stariji motor sa 27000 (ili tako nesto) pa ga prepravlja u motor sa -27000 (bolji od novog).

Eto i moj ozbiljan odgovor na sav onaj BMW marketing, nema ljutnje nadam se ;)

 

Dragane, razumem razloge kupovine i neka ti je sa srecom kupovina, da nadjes primerak koji nece videti majstora ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Koliko ja vidim,Djunta sve sto je radio,nije odklanjao neke kvarove nego je radio servise i neke preventivne stvari,a ujedno je dokazivao svima nama jednostavnost odrzavanja BMW-a.Na BMW u je sve jednostavno,logicno i konkretno 0takoje.gif.Ovo sam rekao objektivno sto se tice ove teme koju smo otvorili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja pokusavam malo da se nasalim, ali djunta je mnogo ozbiljan.

Djunta prijatelju moj na kraju se sve svodi na to da neki motor volis ili ne volis, ti tvoj volis iako je 10 od 12 meseci u onom rasturenom stanju koje si pokazao na slici i i dalje se kunes u BMW, a meni je bas to presudilo da ga ne kupim. Sam si naveo sve sta mu se do sada kvarilo u ovoj i mnogo drugih tema, ja nemam znanja i vremena da to sam sredjujem i sigurno bi ga zapalio (prodao) do sada. Sasvim drugo je nesto sto srecko radi, kupi predivan stariji motor sa 27000 (ili tako nesto) pa ga prepravlja u motor sa -27000 (bolji od novog).

Eto i moj ozbiljan odgovor na sav onaj BMW marketing, nema ljutnje nadam se ;)

 

Dragane, razumem razloge kupovine i neka ti je sa srecom kupovina, da nadjes primerak koji nece videti majstora ;)

 

Ja sam uzeo motor, zamenio ulja, filtere, preštelovo ventile i odmah sa suprugom na more. Vrlo dobro znaš da je vulkanizer poremetio točak i da je zato stajao dugo, što sam iskoristio da uradim i usput naučim što više i taj rad je trajao 16 dana kao što sam naveo, uključujući prefarbavanje prve-crvene boje u belu. Motor ima provučenu instalaciju kako se meni nije baš svidelo i ja sam je malo prepakovao i svu presvuko savremenijom krpenom trakom kako se danas fabrički radi, za to mi je trebalo 4 kotura i mislim 3-4 dana. Us put je zamenjen miljovski sat, stavljene nove sijalice radi reda i začepljena rupa na tabli od nekog bezveznog prekidača, prepoliran vizir, napravljena ukrasno zaštitna maskica na hladnjaku. Ofarban prednji paralever na licu mesta, i zadnji nosač sa srebrnog u crno jer mi se tako više sviđa. Izbačen filter za gorivo iz tanka da bi se lako menjao sa spoljne strane. Rastavljena klešta jer to se valja periodično, da se operu, podmažu namenskom mašću i metute nove pločice, stare imale oko 2 mm, novo kočiono ulje koje inače menjam jednom godišnje, traje sat vremena i jedan čovek ga uradi. Obrađena su sva 3 diska po svega neki 3-6 stotih iz čistog hira za picanjenjem jer mi je to stara navika ili pravilo pri zameni pločica. Tom prilikom je zamenjen ceo set podloški za plivajuće diskove, 2 oprugice su pukle i to je bio I kvar. Taj set i obrada je koštala oko 60€. Pred put je ispoliran ceo inox aftermarket izduv, ugrađen alarm i stop blicer. Urađen i laki servis zadnjeg sklopa kardana, podmazana 2 kraja spojničke, pivot ležajevi i podešen zazor što spada u redovan servis, ulje nije menjano. II kvar je povremeno gubitak prednjeg ABS-a, mada ga ja isključujem kad hoću da jurcam, očišćeni i iskontrolisani senzori, pomeren zazor na veći da bi kasnije uključivao, tako volim, ali kvar je bio u lošem kontaktu negde u instalaciji, sve izdžekovano i zakopčano i ne zna se gde je bio loš kontakt. Zamenjen je par ležajeva prenjeg točka preventivno, neko je pri montaži točka loše postavio podlošku pinjona, iskrivio semering koji je pritisko kuglice i to se osećalo pod rukom kad se napne. Oba ležaja 40€ i zamena sat al mora dobro cimbalo i sve po fabričkom uputstvu. Amortizer, kao i štapovi, iziskuju zamenu ulja na otprilike 20K, što naravno niko ne radi nit pada na pamet, a to navode bukvalno svi proizvođači i to se ne računa u kvar kako je rastumačena forumska tema. Biće urađen i prednji al kad nađem priključak za uduvavanje azota bez gubitaka. To što neko ne oseća loše ili nedostatak ulja u vešanju nije znak kvaliteta već čisto praznoverje. Istina, niko ne radi zamenu ulja u moto amortizerima plus se to ne radi u autu pa odut valjda i takvo poimanje održavanja. Prednji štapovi kod paralever vešanja imaju malo uticaja za razliku od ostalih motorcikala, čisto u tvrdoći prednjeg kraja, zimus kad je bio kod "majstora", zamenjeno ulje i nije ga bilo ni dovoljno ni jednako. mislim da se uradi za ne više od 2 sata.

 

III i baš kvar jeste menjač. Na insistiranje "majstora" i tuđu preporuku bez ikakvog mog saznanja i slepog verovanja, motor je dat na rad, besplatan. Bilo je vreme za podešavanje ventila, čišćenje leptira, ABS zezo, ulje viljušaka ja nisam zamenio iako sam već prešao 11K. Glavni razlog je bio ležaj u menjaču koji se čuo ali se motor vozao ko što sam naveo. Istina, povremeno se čuo klik iz kardana i predpostavka je bila da je kardanska osovina pa sam je po preporuci i kupio. "Majstor" je držao motor mesec dana od poslednjeg snega, i nakon preuzimanja ništa nije valjalo. Ispostavilo se da nije kardanska cev. I kako to biva, use u svoje kljuse i motor je ponovo na klocni. Menjač skinut, odma zaključak da su snopovi konjski pretegnuti, sve u šrafiće, u gepeg i kod dugogodišnjeg BMW majstora. Već sam imao predznanje, M94 ima konstruktivni propust u maloj seriji je i ugrađivan, svi zamenjeni u garantnom roku al je ipak određeni broj ostao, mahom na USA ržištu odakle je i moj primerak stigao. Majstor pregledo, kaže ne vidi se kvar, gledali ostali vrhunski poznavaoci i enigma. Međutim, Đuntolog nalazi uzrok. M94 je rađen trkaći, vrlo kratko vreme zaključavanja, ima 3 poluključa i 3 ključa, sve je jako široko jer se pri zabravljivanju prenosa vrši samocentriranje, zato traži gušće ulje a sad sipano ređe. Dešava se da poluključ ne zahvati već tek sledeći, interval je ispod 0,4 sekunde, uobičajeno jedna, i to se oseti ko trzaj. Ovo je inače vrlo čest kvar kod gomile menjača i kod svih proizvođača i pojedinih modela. Problem su takozvane ravne kandže, (ili pohabane). Ovde su ravne i gotovo da se ne vidi trag rada jer je ceo menjač kovan, tvrdoća oko 60 rokvela. Pošto se za problem zna kao i rešenje, odlučio sam da sve sklopove modifikujem kako se inače rade trkaći menjači uopšte. Nisam dovoljno vičan jer menjače nikad nisam pipao, imali smo Gagija koji je sve to radio, pa sam prinuđen da radim sa svojim drugarom kome je na žalost supruga zapala u zdravstvene probleme i praktično mesec dana pauze. Sinoć smo napasovali zazore i to je najveći i naj kritičniji deo rada na menjaču. Potreban je merni šablon koji niko naravno nema, vrhunsko znanje mehanike i menjača i stroga pedantnost. Danas bi trebalo da se završi. Da, urađen je i remont kvačila, nove gurtne, 3000 din.

 

Dugo pišem o menjaču jer ko što sam napomenuo, jesu hiroviti, niko ih ne radi osim 2 tipa preko bare i uglavnom se menjači kupuju polovni, cena 250-450 €. Zato pri kupovini posebna pažnju treba posvetiti njemu. Ovako modifikovan menjač bi trebao da bude trajno dobar i sa mnogo boljim šaltanjem. Zamenjeni svi ležajevi, 7 komada, trošak oko 70€, SNR, OM su preskupi.

 

Dragi moj prijatelju Zogu, mi svi sebi dozvoljavamo ili uzimamo za pravo da sudimo na rekla kazala. Većina nikad nije ni prišla Bokseru, kamoli sela ili usudila,(mogla) da ga provoza iz nekog razloga. Međutim, naj žešći su u kritici i donošenje proizvoljnog suda bez pokrića. Naravno, stvar ukusa je uvek za poštovanje a činjenicu su činjenice. Ja nikad neću reći da neki motor ne valja, mogu da kažem dal mi se sviđa ili ne, kao boja recimo, a bez iskustva samo mogu da predočim neko internet saznanje, ne znanje, ili tuđe iskustvo sa očiglednom ogradom u svom komentaru. Da li sam išta reko za tvoj obožavani SV, nisam, za Trajala sam bio pun hvale al tek kad sam ga provozao, kratko ali meni dovoljno i odgovarao sam te od prodaje što i sad mislim. Nikad nisam ni pomenuo motor drugara koji je najžešći pljuvator BMW-a, jer nisam ni seo na njega na prazno, čak mu dajem za pravo ponekad u kritici BMW-a jer ništa nije savršeno, nit pak krijem probleme sa svojim motorciklom za razliku od drugih. Spomenuo si "preskup" akumulator kao anti argument, treću sezonu je kod mene, bar još dve predhodne je u Srbiji i ko zna koliko još USA. Koliko drugih bi do tad bilo zamenjeno. Uvažavam ja tvoj ukus i shvatam tvoje odustajanje od Boksera iako si u jednom trenutku bio gotovo da ga kupiš, tako da je začuđujuća tvoja sadašnja suprotnost i interpretiranje. Moji opsežni radovi su u svrhu duge upotrebe i pored gradske vožnje, sigurnosti za duge ture gde što manje treba prepustiti slučaju. Ove godine je možda plan Gibraltar za razliku većine kojima je najduža tura do Kosmaja jednom godišnje. Izvini, moje mišljenje i nekog ko nije ni seo na Bokser nije i ne može da bude isto. (Ne mislim na tebe već uopšteno.) Bokser je najprodavaniji, naj popularniji i najcenjeniji motorcikl svuda u svetu, samo u Srbiji je sve naopako. To naravno ne znači da je najbolji nit ja to kazujem već uvažavam tuđe prioritere pri izboru. Ako budem naslutio nešto bolje, uverio lično i bilo mi dostupno po ceni, vrlo radu ću promeniti. Do tad ono,...iber ales.:BMW2:

 

(Šala je uvek dobro došlo, al čovek lomi odluku, treba mu što više verodostojnih informacija)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Nisam ni ja odustao od BMW-a, ali kada budem imao malo vise para (5-7k) za noviji i rezervu za odrzavanje koje meni i dalje deluje mnogo komplikovanije nego na japancima, mozda sam stekao pogresan utisak, ali kao sto si rekao dok ne pocnes sam da se bavis sa necim ne mozes da znas. U pravu si, plasim se boxera, narocito punoletnog i to ne krijem i to je tesko promeniti, od starih stvari volim samo lampe :)

SV svakako ne pripada visoj klasi motora i nije za poredjenje sa bmw-om, ali bas zato je fenomenalan, motor koji sam kupio jer mi je jedini odgovarao finansijski mi je u svemu bolji za voznju od nove aprilie trail, narocito za duze ture, na apriliji je sediste udobnije i mozda je to najudobniji jednocilindras, ali ipak trese preko 100,110.

E sad steta je sto je tih duzih tura malo iz tebi poznatih razloga, nedostatka podrske :(

Stavio sam ti plusic ;) cujemo se da nastavimo uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Svako u necem uziva, ja u svemu...

:takoje:

Meni je NAJveci utisak kako vlasnici brane svoje motore... Ja nazalost jos nisam imao

BMW, ali sam uVek otvoren za nova iskustva..... isarao sam dosta, ali mi je granica za ulicnu

voznju jedan do dva cilindra, sve preko mi je visak.... ali mozda i ja progledam pa se zaletim na tri, jednog dana na cetiri cilindra.... iskustva da nakupim jos, da se izborim sa zverima!!!

Volim kad ja vozim motor, a NE on mene.... pozz i vidimo se na DRUMU!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam ni ja odustao od BMW-a, ali kada budem imao malo vise para (5-7k) za noviji i rezervu za odrzavanje koje meni i dalje deluje mnogo komplikovanije nego na japancima, mozda sam stekao pogresan utisak, ali kao sto si rekao dok ne pocnes sam da se bavis sa necim ne mozes da znas. U pravu si, plasim se boxera, narocito punoletnog i to ne krijem i to je tesko promeniti, od starih stvari volim samo lampe :)

SV svakako ne pripada visoj klasi motora i nije za poredjenje sa bmw-om, ali bas zato je fenomenalan, motor koji sam kupio jer mi je jedini odgovarao finansijski mi je u svemu bolji za voznju od nove aprilie trail, narocito za duze ture, na apriliji je sediste udobnije i mozda je to najudobniji jednocilindras, ali ipak trese preko 100,110.

E sad steta je sto je tih duzih tura malo iz tebi poznatih razloga, nedostatka podrske :(

Stavio sam ti plusic ;) cujemo se da nastavimo uzivo.

 

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=480532 Ovo je putopis koji je fascinirao i suprugu i mene i rado bi smo i mi tako nešto. Supruga još od Frija i Outluka ima poverenja u mene ali je potpunu sigurnost i bezbednost postigla tek na BMW-u. Ja ne ludujem, sa njom pogotovu ali kad mi nekad dune upošte se ne opire već naprotiv uživa i tad.

 

Opšte je poznato da Bokser ima vrlo jednostavnu mehaniku ali iziskuje vrlo pedantan rad i pridržavanje fabričkih instrukcija. Iako znam za jadac, i ja se povedem za srpskim sveznanjem i oću da pametujem. Sklopljen menjač večeras, samo škljoca ko Singerica i taman da namžem tečni dihtung, reko ajd da metemo semeringe kad ono bubac, izlazni semering se montira iznutra ispod šolje ležaja, lepo ima u slici i reči al nema ko da čita. No, nađe se fora, ko da vadi sve nanovo.

 

Raspon cena 1100/1150/1200 je otprilike recimo 3/6/9 i bukvalno se mogu naći jednakog kvalitta odnosno stanja sva tri i svi se lako prodaju. Naravno uvek ima izuzetaka i pre par meseci bio GS 1100, 95, prvi vlasnik sa pređenih 9K al cena 7200 a za taj novac se može naći 1200 al neuporedivo slabijeg stanja. Bokseri traju više nego ljudski vek, ne postoji pokrivljen, il je prav il slomljen. Čak ni štap se ne pegla, drži nenormalno ali puca tek kad se udari tolko jako da bi klasičan ramovski motor bio ko kifla. Mislim da je to jedini motorcikl koji ima mogućnost podešavanja oba točka, postavljanje u idealnu centralnu sa oba traga u nišanu. Godine ne znače ništa. Ni Suza ni Pegazo nisu optimum za duga putovanja u dvoje i pod punom spremom. Idu ljudi Vespom i oko sveta ali je to kuriozitet. U Jevropi na autobanu od putnika vrlo retko se išta drugo može sresti osim velikih BMW-a.

 

RBoban, ja sam ti zahvalan na spremnosti da me podučavaš vožnji tako kad god zaželiš možeš da probaš moj BMW.

 

Na kraju ono što je najlepše, puno sreće Begec sa novim motorom. Ako je ova tema doprinela odluci meni je zaista čast. Ako šta treba izvoli.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650
Meni je NAJveci utisak kako vlasnici brane svoje motore...

 

Dok ne predju na neki drugi.

 

Volim kad ja vozim motor, a NE on mene....

 

Ovim si sve rekao, naravno ti i znas da ih vozis, a ja jos uvek pokusavam da naucim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

Na kraju ono što je najlepše, puno sreće Begec sa novim motorom. Ako je ova tema doprinela odluci meni je zaista čast. Ako šta treba izvoli.

hvala Đunta.između ostalog,i ova tema je uticala na odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na kraju ono što je najlepše, puno sreće Begec sa novim motorom. Ako je ova tema doprinela odluci meni je zaista čast. Ako šta treba izvoli.

hvala Đunta.između ostalog,i ova tema je uticala na odluku.

 

Drago nam je i nadam se da si uzeo dobar primerak. BMW je godinama van srpskog tržišta što zbog visoke cene a najviše zbog preskupe registracije koja je sada razumnija i polovnjaci pristupačniji. Otuda velika enigma i naravno zabluda kao i za sve. I ja sam prvi uvek bio u negativnom stavu dok slučajno nisam seo i razuverio sam sebe hteo nehteo, sa skutera i 5 meseci na TA prešao na Bokser. Zato pokušavam da demistifikujem što razložnije "napade" bez pokrića. Kad sam rešio da pređem sa skutera na motor, Lalajko je odmah bezuspešno pokušao da me nagovori, ma reko pali brate, kaki crni BMW, međutim, apsolutno je u pravu. Naravno, zlu naopako da svi treba da vozaju jednu marku ili model, svako nađe sebi najbolji izbor iz nekih svojih ličnih opredeljenja ili mogućnosti, da ne kažem ograničenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

post-21022-0-14631500-1372333240_thumb.jpg

 

 

kupio od poznanika iz novog sada.čovek je odradio servis kvalitetno,tako da nepipam nista,samo gas.cena je više nego bratska 2800e,s tim da me čeka 400e do septembra.neverovatno ali istina.tri puta se videli u životu i on me čeka za lovu.inače i on je član ovog foruma.skohajm mu je nadimak na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja