Jump to content

Moto Zajednica

Grcka Pilion, da li je neko vozio?

Recommended Posts

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Planiram pocetkom jula da skoknem do Grcke i da obidjem par mesta.

Pilion poluostrvo mi deluje bas atraktivno, vecinom je divlje, nenastanjeno, ima dosta serpentina, lepih uvala...

 

Da li je neko isao dole motorom? Interesuje me kakva je situacija sa smestajem, kampovima, kakvi su putevi, sta obici i tako :)

 

 

NWE-kaart-pilion.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Retko dobre krivine ;-) Nažalost nisam išao motorom nego kolima. Sem plaža nema mnogo šta da se obilazi. Baš je za miran odmor, nema mnogo stranaca, samo jedan par odavde sam sreo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Kakva je situacija sa medjunarodnom dozvolom, jel traze u Grckoj?

Ja obisao par zemalja i nikad nisam nosio medjunarodnu, zaustavljala me policija i uvek sam davao ovu nasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Kakva je situacija sa medjunarodnom dozvolom, jel traze u Grckoj?

Ja obisao par zemalja i nikad nisam nosio medjunarodnu, zaustavljala me policija i uvek sam davao ovu nasu.

 

Na granici mi nikad nisu tražili a na sreću policija me nikad nije zaustavljala :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Pilion vazi za najlepsu planinu u Grckoj, te ga s pravom zovu izletiste Bogova... Ja bio prosle godine, do duse na proputovanju, te sam stoga proveo tamo svega 2-3 dana. Srecom, u Atini smo upoznali jednog Grka iz Volosa koji poznaje Pilion kao svoj dzep, pa nam je on bukvalno napravio rutu za toliko i bilo je fenomenalno. Planina / poluostrvo je zaista retko naseljeno i nema puno turista. Mi smo se stacionirali na plazi Agii Saranta i tu smo kampovali pored mora. Ima prodavnica u blizini, tusevi na plazi, nema mnogo ljudi, i nema policije da smara :) Generalno Istocna strana je zanimljivija i ja bi se fokusirao na to sto se tice plaza.

 

Sto se tice voznje, gde god da krenes preko sredine poluostrva neces pogresiti. Serpentine, put, gustina saobracaja, sve bez zamerke... Inace, cuveno ostrvo Skiatos je zapravo odlomljeni deo Piliona, tako da je "landscape" identican ovom preskupom ostrvu. Inace planina je izuzetno bogata rastinjem sto poboljsava kompletan utisak kao i samu voznju...

Dakle iz svega navedenog, svaka preporuka za Pilion.

 

E, da... Hrana... Male taverne po selima u sredistu poluostrva imaju odlicnu hranu (iako nisam ljubitelj obavezno jesti plodove mora), a cene su smesne; za Grcku naravno... (reda velicine 8-10 eur za kompletan rucak po osobi). Takodje obavezno probati voce pod nazivom Limonata ili tako nesto... To je nesto sto raste i cega ima samo tamo, a fantasticno je. Moze se naci usput kod seljaka.

Toliko od mene, a ja cu ponovo tamo u avgustu, pa ko zna, mozda se i sretnemo...

 

Pozdrav! 1zdravo.gif

 

P.S. Engleski slabo znaju, pogotovo u unutrasnjosti poluostrva, ali nije li to draz putovanja 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

A medjunarodna dozvola... Imao sam prilike jako mnogo puta da vozim po Evropi i Americi, uglavnom auto, a sad sam vec i motorom isao u nekoliko navrata, i taj dokument mi niko nikada nije spomenuo, osim ovih u AMSS koji me naplasise svojevremeno... Dakle carina, policija, niko. Zajebah se prvi put, ali ne vise...

 

To ne znaci da ne treba, mozda treba, ali ja to ne vadim. Ti kako hoces... Ako ces biti mirniji, a imas par 'iljada na bacanje, a ti uzi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Ja sam letovao pre dve godine na Sitoniji, isao sam motorom sa zenom i niko mi nije trazio medjunarodnu dozvolu. A i ove godine planiram da krenem pocetkom jula ponovo dole pa se mozda i sretnemo negde.

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

E hvala Arvak, bas takve informacije su mi trebale.

Ja idem od 30.juna do 7.jula, ali idem prvo do Sitonije na mozda 2 dana pa se spustam u Pilion.

Planiram da kampujem ako nadjemo neko dobro mesto ili neki jeftiniji kamp. Koliko sam gledao kampovi su im preskupi generalno.

 

Ma i ja sam prosao motorom kroz sve ove zemlje okolo ali mi niko nikad nije trazio medjunarodnu dozvolu, tako da necu ni sad da je vadim.

 

@kamikaza: Ako dolazis na Sitoniju ili Pilion javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

@Arvak: Reci mi samo jel moze motorom da se spusti do plaze Agii Saranta?

 

Moze. Evo pogledaj na linku:

 

http://maps.google.r...%D0%B0&t=h&z=17

 

motorom mozes do tog malog suzenja na plazi, a mi smo kampovali iza tog suzenja, lepsi je stek. Dakle motorom dotle, pa peske 50m...

cak, ako vidis neku mrljicu po sred tog drugog dela plaze, to je neka stencuga iza koje je idealno da postavis sator, da te sunce ne sprzi ujutru. milina! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Prošle godine sam letovao u Milini (jugozapadni deo poluostrva), a planinski deo smo obilazili kolima. Što se tiče kampova, zagledao sam ono što je oko Miline i nešto južnije. Ima ih, ali kampera ima i van kampova. Mladi se spuštaju po usamljenim plažama, utabore i kampuju gde zažele... Istočna obala nije tako prijatna, stenovita je, strma, polupristupačna. Ako već ideš da se navozaš po Pilionu (plakalo mi se što nisam krenuo motorom pa da se nađem sa ženom i decom, takvi su putevi i krajolici), greota je da gubiš vreme na nekom drugom komadu obale u Grčkoj. Nekih 15-ak km južnije od mesta Milina našao sam plaže kakve sam sanjao. U jednoj uvali ispod puta divan maslinjak, stoletne masline, kad izbiješ na obalu plaža je dugačka 300-400m. Smestili smo se ispod jedne od maslina najbližih vodi i uživali u ''našoj'' plaži - nije bilo danima nikoga osim nas. Jedino su oko podneva prolazile stotine koza iza nas, tu im je stazica za ispašu. Druga plaža je slična prvoj, ali u tom maslinjaku je i kamp, a na obali restoran koji drži stari bračni par. Tu je na 400-500m plaže bilo 10-15 ljudi u ''špicu'', sedeli smo ispod neke trske za starim kafanskim stolovima na pesku, a kada je bilo vreme ručku, pošto nam se nije jelo neko meso na pripeku, baba nas iz restorana odvede u deo gde žive, izvuče iz rerne punjene paprike i paradajzove i mi nađosmo i ručak po meri. Ako već ideš na Pilion, spusti se ka toj Milini, jer od nje je na jug sve nepatvorena divljina, a asfalt te odatle vodi na sam južni kraj, do Trikerija koji je opet u brdima. Dobar asfalt, slab saobraćaj, predivni predeli. Vodi računa o gorivu, i sipaj ga kad god ugledaš pumpu. Npr. u Milini, iako je turističko mesto, nema pumpe. Ima u Volosu (50km) i Trikeriju (30km), a pravci su zahtevni (kolima nisam uspevao da pređem Milina-Volos za manje od 70 minuta), tako da moraš da kalkulišeš sa obnovama zaliha.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

@Arvak: Jel smem da ostavim motor tako daleko od satora, da ga ne vidim?

 

@brm-brm: Planirao sam da odemo do Trikerija i da obidjemo celo poluostrvo.

 

Najbolja varijanta je da na divlje kampujem na nekoj plazi gde ima tuseva i eventualno neka prodavnica u blizini :)

 

A reci te mi jel vredi da dva dana potrosimo na obilazak Sitonije, a da tri budemo na Pilionu ili da preskocimo Sitoniju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

@Arvak: Jel smem da ostavim motor tako daleko od satora, da ga ne vidim?

 

A reci te mi jel vredi da dva dana potrosimo na obilazak Sitonije, a da tri budemo na Pilionu ili da preskocimo Sitoniju?

 

Pa sad... Ko ce to znati... :) Ja sam u principu prilicno paranoican po pitanju ostavljanja motora, a tamo sam ga bas lagano ostavio. Ne znam, takav mi bio utisak. Kontam da preko dana nece niko, a uvece tamo nema zive duse... (ili uzmi enduracu, pa idi motorom preko peska ;) )

 

Ja sam Sitoniju svojevremeno obisao biciklom i mogu da kazem da je lepa, mada bih sigurno u tvom slucaju isao na varijantu 5 dana Piliona... Pritom, na putu za Pilion mozes da napravis detour do Olimpa... Mi nismo bili jer smo otisli do Meteora, ali kazu Grci da je i Olimp fenomenalan... A Sitoniju ostavis, pa lepo jednog dana odes sa zenom i decom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

A kakva je situacija sa plazama na istocnoj strani, jel moze do njih da se dodje motorom ili moram da ostavim motor negde pa onda da se spustim nekim stepenicama niz liticu?

 

Jel imate neku preporuku za plaze sa te strane, koliko vidim ima ih podosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Mi smo obisli nekoliko i do svake od njih smo se spustali motorima... Verovatno da postoje i neke do kojih to nije moguce, ali zato tamo nismo ni bili.. :) Sve su bas lepe i neces pogresiti gde god da odes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ja sam se samo na jednu plažu na istočnoj obali spuštao, to jest krenuo da se spuštam kolima. Dalje bi moglo motorom, ali kola nisu mogla. Taman kad sam gledao gde da se parkiram i da nastavimo peške krajičkom oka ugledam nekoliko silueta... kerovi lutalice su im tamo kao medvedi, neki ogromni kao kratkodlaki šarplaninci. I nisam ni izašao iz kola (deca mala), pritvorili prozore (glave od kerova maltene u visini moje) nalevo krug i pali. E, tad sam bio srećan što nisam na motoru :zvizduk: Ja bih ti takođe savetovao da svih 5 dana utrošiš na Pelion. Kada se zavučeš na ''grbinu'', to jest planinski deo i kreneš po mestašcima, kako da se ne stane u gotovo svakom? Lepi restorani i kafići, stoletni platani ti prave hladovinu... na tom poluostrvu ima toliko puteva, putića, kutaka zavučenih, različitih pejzaža - i odličnog asfalta, da možeš i na duže da se zagubiš. Pri tom ti ne treba ni previše vremena da se prebaciš na zapadnu obalu koja je gotovo cela niz predivnih plaža, i kamenih, i stenovitih i peščanih, malih i velikih uvala, raznih prilaza ali svugde divne i čiste vode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki VN2000 Vulkan

@brm-brm: Imaš li neku ideju za privatan smeštaj ili možda neki povoljan hotel ? Koje mestašce odabrati ?

P.S. - Slike su super !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Bio sam pre 4 godine kolima, sa familijom. Ranije sam sam nekoliko puta noćio u Amfisosu kada idem na Peloponez.

 

Lepo, tiho, sa malo turista, da ne kažem sa "nerazvijenim turizmom". Privatnog smeštaja ima manje - vise svuda.

 

Boravio sam u Milini, koja je geo strateški odlično pozicionirana na poluostvu. Još bolje je pozicioniran Argalasti, ali nije na moru. Inače, to je vrlo živopisno mestašce koje predstavlja lokalni centar. Iz šarmantnog Trikerija idu brodići na Skiatos, ali koliko je meni poznato - nema skele ("trajekta"), već su to turistički brodići.

 

Na istoku duva stravično, UVEK! Odatle smo krenuli ali nas je vetar oterao na zapad. Tamo duva manje, a I Milina je malo zaklonjena.

 

Koliko se sećam, na središnjem delu poluostrva - negde severnije se nalazi neki ski centar. Blizu je I Zagora odakle potiče čuvena grčka mineralna voda.

 

Da "remiziram": Verujem da je za motor sjajno, gde god da kreneš, I kojim god putem, iako nažalost nisam to poluostrvo prošao motorom, ali sam napravio solidnu kilometražu kolima.

 

Inače, Sitonija Pilionu "ne može da ide po cigare", što bi rekao Dragan Nikolić - tu nema dileme: Sve vreme na Pilionu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa evo meni treba ako može i ako neko zna nešto bliže ili je prolazio tud.

 

Idem za koju nedelju u Milinu, zapadna strana Piliona, mestašce južnije dole.

 

Čitam da mesna plaža nije nešto, pa tragam za nekom plažom lepom i mirnom malo dalje. Ide se kolima pa nije problem, motor nemamo :D

Nismo nešto radi da svaki dan idemo na drugu stranu koja je kao interesantnija, jer ne bismo da gubimo po 2 sata dnevno u vožnji...

 

Pa ako neko ima predlog ili neki savet uopšte, nevezano za plaže neka napiše, koristiće nam jer idemo prvi put :)

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja sam bio 2 godine u Hortu 3 km pre Miline a u nju smo išli uveče na giros 

 

Sve u svemu penzionersko mesto sa nikakvom plažom. Ima par plažica kad od Miline kreneš ka špicu i Trikeriju

ali definitivno su bolje plaže na drugoj strani planine.....Mikro, Potistika, Milopotamos.

 

Glavna zajebancija su krivine jer gde god kreneš moraš da se popneš na vrh brda da bi sišao na drugu stranu.

 

Nije pitomo i na dohvat ruke ali definitivno ima svoju draž. Preko dana nije pakleno za razliku od ostatka Grčke a noći 

su vrlo prijatne. Mi smo bili u apartmanu bez klime, samo sa ventilatorom  i nije nam maltene ni trebala

 

Uživajte  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jbg sad, šta je tu je :D

 

Nama u suštini i odgovara tako nešto mirno, ne treba nam noćni život i sl.

 

Jedino me ovo sad za lošu plažu malo obeshrabrilo, mada pitanje na kakve si plaže navikao ;):D

Gledao sam Milinu sa Street View-a i lepo mi deluje. Ta mesna plaža i nije nešto, odmah je uz put, ali sam pročitao da na po par km gore dole ima lepih plaža. Nismo zahtevni, i navikli smo na CG tako da mislim da ćemo biti zadovoljni.

 

A što se druge strane tiče svi kažu tako, lepše plaže, ali malo hladnije more, veći talasi, više gužve itd. Sve ima svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Nemoj pogrešno da me shvatiš kad kažem "loša plaža" jer je i takva verovatno bolja od 2/3 plaža u CG

 

Plaža u Milini ti je baš kako si i rekao uska gradska plaža uz magistralni put. Da te utešim, ima par ok plažica na 5-10 km od Miline u pravcu Trikerija treba samo pratiti table na putu jer se često desi da se plaža ne vidi sa puta ili vidiš uvalu tek kad si je prošao i krenu da se penješ na sledeće brdo

 

Za drugu stranu si potpuno u pravu. Lepše su plaže ali je i gužva daleko veća. 

 

Pilion je sjajan i ima gomila stvari da se vidi. Preporučujem ti da guglaš malo i dobro se pripremiš za letovanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja