Jump to content

Moto Zajednica

Kvacilo (zamena lamela)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Jedan mali off ako moze, slika me podseti... Zasto se stavljaju plasticni zupcanici u masine? Videh to i kod mene pa mi iskocise oci ko u crtanom filmu.  :o

 

Nemojte samo reci zbog cene...  :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Pa mislim da je diskutabilno  , moguce je da je glavni razlog cena  obzirom koliko sile treba za uljnu pumpu  dovoljan je i plasticni ( jeftiniji ) , sa druge strane  kod starijih motora sam sretao neku vrstu osiguraca na zupcaniku uljne pumpe , zastita od loma kod zaglavljivanja pumpe ( verovatno).  A u vezi dileme  mokro  suvo  kvacilo , mokro kvacilo ima mali gubitak snage ( otpor ) zbog okretanja u ulju , moguce probleme odvajanja/neodvajanja vezano za neodgovarajuce ulje  a predmpsti su duzi vek lamela  i bolje hladjenje. Ima tu jos sto sta  ali to je posao konstruktora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Probao sam pre par dana yamahu xtz 660, vidi sa da je duže stajao, jer je spolja zardjao.

Ručica kvačila se ekstremno teško pritiska.

Šta mislite, da li može biti neki drugi kvar, osim što je tvrdja opruga(i kako se ona menja ili labavi)?

Ponavljam da je mnogo težak za vožnju. Ne verujem da ga je neko mogao voziti tako...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Probao sam pre par dana yamahu xtz 660, vidi sa da je duže stajao, jer je spolja zardjao.

Ručica kvačila se ekstremno teško pritiska.

Šta mislite, da li može biti neki drugi kvar, osim što je tvrdja opruga(i kako se ona menja ili labavi)?

Ponavljam da je mnogo težak za vožnju. Ne verujem da ga je neko mogao voziti tako...

 

Pozdrav

mozda ipak treba samo podmazati sajlu kvacila  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

Na kojoj kilometrazi bi trebalo da se menja lamela?

 

Motor nije silovan (burnout, zadnji tocak...)

 

Trebalo bi da idem na dalji put 4-5000km pa mozda nije lose da je zamenim pre polaska.

 

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

A i ako crkne, nece odjedanput. Uvijek krene prvo na visokim obrtajima da kuka, a od tog momenta moze jos fino da se navoza, ali polako.  ;)

 

 

 

to je malo hipoteticko pitanje,,,

ako radi,nista nediraj,mada naravno nikad nisi siguran kad ce crci,ali,,,ja tu nista nebih dirao,,, :)

 

 

Hvala na odgovorima.

Apsolutno se drzim pravila "if it ain't broken don't try to fix it"!

 

Samo ne bih da mi se to desava na putu na koji sam posao da uzivam a nemam dovoljno para da kupim nov motor.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: NBGD

Bio bih zahvalan za neki savet.

Naime, na veceim obrtajima mi proklizavaju lamele i teze mi motor ulazi u ler dok je upaljen. kada je ugasen nije nikakav problem. takodje je kvacilo veoma tvrdo, jer sam morao da ga dotegnem posto je pravio jak udar prilikom ulaska u prvu brzinu, tj. brijao zubacnike. sada je to daleko manje ali je kvacilo veoma tvrdo. nisam otvarao korpu i lamele ali planiram. sta bi moglo da bude u pitanju pod uslovom da lamele nisu potrosene.

da napomenem da je ulje skoro menjano i stavljen motul 5100. ali to nije ni najmanje uticalo na ove pratece efekte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Hajmo sada mister Bokliću i ostali jedan savet za nas, 90% mehanolaika na forumu!!

Kako provaliti kada kvačilo počinje da izdaje, na koji način se pšonaša menjač, na kojim obrtajima...neke specifičnosti koje se dešavaju i na koje trebamo obratiti pažnju!!

Ali onako, priprosto da bi bolje razumeli a ne kao kada bi ja vama objašnjavao hemijsku razliku između kobalt i ftalocijan plave u slikarstvu ili kako će se ponašati olovno bela, kako cinkova bela a kako titanijum bela, na platnu!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kada lamela pocne da otkazuje,ona uglavnom pocne da proklizava kod naglog zavrtanja gasa,znaci dizu se obrtaji a motor slabo ubrzava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

u 5toj se oseti najvise,,a jos ako probas da ga razvuces na kvacilo..,a ima jos nesto,motor pocinje da ti trosi ulje i da ga pali,pa crni ulje,,,cudno,ali je tako,,i nedimi,,a polako jeducka ulje,,,,

a sto su crknutije i pojedenije lamele menjac bolje odvaja,e sad to ne vazi kad crkne korpa itd itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: NBGD

znaci s obzirom da meni proklizava a u isto vreme lose odvaja, verovatno je sve otislo i korpa i lamele...

opet sa druge strane motor dostize maksimalnu brzinu, samo ne dozovoljava pre nagla ubrzanja tj. tada proklizava lamela.

sad mi dodje da sidjem i otvorim dekl sa lamelama po uzoru na klip. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd - Šumice
  • Motocikl: Yamaha XJ900

Može li i od mene jedno pitanje?!  :)  Ručica kvačila je relativno lagana na pritisak, međutim, kada hoću da prebacim u viši stepen bukvalno moram da šutnem polugu menjača da bi ušlo u brzinu, ne ulazi dobro u brzine, i kao da je izgubio 6., inače je makina Yamaha XJ600, bakica '85.god. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Sefkerin
  • Motocikl: GPZ 500s

aaaa .. takodje pitane za pomoc!  ???

Zadnjih par nedelja kada ubacujem u prvu i drugu cuje se `klang` i oseti blagi trzaj. Kada recimo malo poguram motor dok ubacujem u prvu uglavnom ubaci lepo. E sad , ima li neko iskustva sta bi to moglo da bude (lamela ne odvaja, ublazivac udarca???) i koliko je opasno voziti u ovakvom stanju, da ne polomi nesto ...???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Aleksinac

Može li i od mene jedno pitanje?!  :)  Ručica kvačila je relativno lagana na pritisak, međutim, kada hoću da prebacim u viši stepen bukvalno moram da šutnem polugu menjača da bi ušlo u brzinu, ne ulazi dobro u brzine, i kao da je izgubio 6., inače je makina Yamaha XJ600, bakica '85.god. ?

Vrlo me zanima odgovor, jer vozim dekicu xj650, i koje ulje da mu sipam, do pre mesec dana sam mislio da je ok da mu se sipa ulje za automobile, pa sam mu sipao mobil super s 15w-40, izgleda da sam ga ujebo?????? Ja ne moram da sutiram polugu- nadjem mu obrtaje na kojima lako ulazi, ali proklizava kad mu zavucem gas i kad ubacim u prvu, a drzim kocnicu i kvacilo- bez gasa, obori rpm i ugasi se... JBM ti star motor, al kad nema co'ek za bolje, a kineza necu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Jbg nisam slikao a bas sam to radio neki dan na hondi 500 , lamele lepo izgledaju ali klizaju. Skines obe potisne ploce sa lamelam ( kontra za odsrafljivanje je posebna prica ) pa izmeris sublerom debljinu paketa lamela sa celicnim plocama pa uporedis sa merom izmedju potisnih polca ( kad ih sastavis bez lamela ) treba da bude bar jedan mm razlike u korist lamela da bi dobro spajale/razdvajale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja