Jump to content

Moto Zajednica

Kvacilo (zamena lamela)

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Kvacilo sam sredio...a da odgovorim..kad ocistim podmazem i zategnem lanac kako treba manje se cuje kad ubacujem u prvu
Ima veze dali je HONDA ili neki drugi brend, gustina ulja, spoljasna temperatura zatednutost lanca ili neki "unutrasnji" problem.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'
On 3/1/2018 at 15:02, Krokodilo je napisao:

Ima veze dali je HONDA ili neki drugi brend, gustina ulja, spoljasna temperatura zatednutost lanca ili neki "unutrasnji" problem.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Naravno..sve je bitno...ja kazem za Kawasaki :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

.....ako se ne lazem rece da je ER5 u pitanju, kod tebe nije kruto uzubljenje radilica kos. Povezani su lancem koji moze da je rastegnut i da pri ubacivanju udara u gornjoj polovini bloka.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Ajde jos i ovo da pitam, jel moguce da zbog toga motor blago krene napred par centimetra bukvalno kad se pali ubacen u brzinu? I jel moguce da se zbog lamela cuje skljocanje prilikom menjanja brzina?

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
Pre 12 sati, Darkoniii je napisao:

Ajde jos i ovo da pitam, jel moguce da zbog toga motor blago krene napred par centimetra bukvalno kad se pali ubacen u brzinu? I jel moguce da se zbog lamela cuje skljocanje prilikom menjanja brzina?

Sa tvojim motorom nešto nije O.K.

BMW ne može da vergla ako je u brzini ni sa pritisnutim kvačilom. Menjač mora da bude u neutralu da bi mogao da zavergla. Neko je nešto petljao kod tebe na motoru ako možeš da zaverglaš kada ti je menjač u brzini a kvačilo stisnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
Pre 16 sati, Darkoniii je napisao:

Zanima me koliko mogu da kostaju lamele za bmw f650gs 2001god? Majstor mi navodi cenu 150-200e

Mozda gresim, ali mi deluje skupo. Jel znate nekoga ko bi mogao to da ima?

Cena lamela za naš motor ( moj i tvoj ) je oko 140 € ako se kupuje direktno kod BMW-a ( originalni delovi kod predstavnika BMW Radulović, Delta, Drinjak ..... )

Na sajtu Louis - a su TRW-ove lamele za naš motor oko 90 €

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ne znam kako i zasto ne bi mogao da zavergla u brzini ako je dignuta copa. Druga stvar je da je rastereceniji anlaser kad je van brzine i sa stisnutim kvacilom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Govorim za model 2001 godište, ne znam za novije modele kako je rešeno. Jednostavno fabrika je tako namestila da ne može da zavergla kada nije u neutralnom položaju menjača. Lično se i meni to ne dopada ( dešavalo mi se da mi se motor ugasi na semaforu, pa moram da ga šaltujem u neutral da bih ga ponovo startovao ) ali je fabrički tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: BMW f650gs, r1200gs LC

Malo da se umesam,

meni je na f650 gs mogao da vergla i u brzini,a onda od jednom nece.Kvar je bio na rucki kvacila na kom  ima sajla + jedan kabl koji na ulazu u rucicu ima jedan mali pipak koji je upao u svoje kuciste jer ga opruga ne vraca.Ne popravlja se samo moze zamena,kod Radulovica 7950 din.Kad ga zamenis pali i u neutralu i u bilo kojoj brzini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Jel normalno da, kad motor stoji na štenderu i ubaci se u prvu brzinu, točak krene da se okreće istog trenutka iako je kvačilo stisnuto do kraja? Onda kada se točak zaustavi zadnjom kočnicom, ostane tako da stoji, ne okreće se, ali kad se gurne opet malo rukom, nastavi da se vrti i ne staje. Zategnuo sam sajlu do kraja i na ručici i na dekli i ista priča. Kao da ne odvaja kako treba. Kad je motor ugašen i u brzini i stisne se kvačilo, u početku je teže pokrenuti točak rukom pa onda ide malo lakše, ali i dalje postoji otpor. Da li je to normalna pojava kod motora ili kvačilo ima neki problem?

Promenio član JovanV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Naravno, išao sam po manualu, ostavio sam neka 3-4mm slobodnog hoda. Mada mi sada prekasno hvata, moraću još malo da je olabavim (ili samo da se naviknem).

Inače, zbog čega je ovo slučaj kod motora? Koja je razlika u odnosu na auto, zbog čega se stvara otpor i kad je stisnuto kvačilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Frikcione ploce su od metalnih ploca odvojene miiiiniiimalno (kada je kvacilo stisnuto, da se tako izrazim), posto je ceo sklop u ulju ono svojim "filmom" prenese odredjenu silu na korpu koja je dovoljna za rotaciju a ako na tocku nema opterecenja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ulje u motoru/menjaču je razlog zašto se točak okreće kada je motor na štenderu. Iako je stisnuto kvačilo, ulje imedju ploča u kvačilu pravi malu silu povlačenja i prenosi na zadnji točak, fenomen zvan "clutch drag"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Frikcione ploce su od metalnih ploca odvojene miiiiniiimalno (kada je kvacilo stisnuto, da se tako izrazim), posto je ceo sklop u ulju ono svojim "filmom" prenese odredjenu silu na korpu koja je dovoljna za rotaciju a ako na tocku nema opterecenja.

U isto vreme :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И код аута има неки отпор само што је ауто тежак па не осеча се осим што теже рецимо уџе у рикверц и сл. Али, то је само док се уље не угреје добро.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Potrebna mi je pomoc. Gde mogu kupiti sajlu kvacila, po mogucstvu da mi stigne kurirskom sluzbom?
Posto sam iz Vranja, da idem po sajlu negde predaleko mi je besmisleno.

 

Sajla za bmw f650gs 2001 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja