Jump to content

Moto Zajednica

Honda NC700 X 2013

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pusti price, pricaju ljudi svasta.

Ajd sto pricaju....nego kad krenu da tripuju, e to mi je najjace. Znas to mora da je takva felna, taj polozaj, da ima ovo i ono, 100ks min pod guzicom, vizir......pi*ke materine i na kraju mu motor skuplja prasinu, bajkerbaja vise stoji no sto se vozi :lol3:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Pozdrav kolege, pre par dana sam postao vlasnik  nc700xa 2012. Čačkao sam dugmiće na satu, j jednom trenutku mi se uključila crvena lampica (HISIS)  Znam da je to Hondin sistem bezbednosti. Treperilo je dok nisam ugasio kontakt. Samo me interesuje šta je to treperenje značilo. I da li možda postoji nešto poput bord kompjutera?  Inače za početak motor je za preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Drzi lijevu tipku(gornju i donju)nekoliko sekundi(prije toga upali kontakt)prestat ce ti svijetliti.Nije ti potreban HISIS.Inace posjedujem istu Hondu vec 5 godina.Nebi je mjenjao za nijedan motor,jedino sto fali malo snage na pravcima ali to ti nije potrebno ako ti je do uzivanja a ne do jurnjave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Pa nije da nije potrebno :) mislim na hiss, znači kad treperi uključen je bezbednosni sistem, ili ne ? Prvih stotinu kilometara , veoma upravljiv, lep položaj sedenja, imam skorpion izduv zvuk je prelep! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Čitao sam pozitivne komentare o agregatu. Čak negde da je  u Nemačkoj  rađen dvogodišnji test na 50k  i da se dobro pokazao. I neki Španci su takođe radili na 50k i opet pozitivno. Koliko su vaši prešli i kakva su mišljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ja sam sa svojom presao 25000,bio na servisu,promjenio prednje kocione pločice jos mjenjam samo ulje,svjecice su kao nove,mjenjam ulje svakih 6000(po tvornici je na 12000)zbog gradske voznje.Međugradska potrosnja je 3L dok po gradu popije 4L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
Pre 6 sati, zoransm je napisao:

Čitao sam pozitivne komentare o agregatu. Čak negde da je  u Nemačkoj  rađen dvogodišnji test na 50k  i da se dobro pokazao. I neki Španci su takođe radili na 50k i opet pozitivno. Koliko su vaši prešli i kakva su mišljenja?

pazi ovo :D

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
10 hours ago, zoransm said:

Pa nije da nije potrebno :) mislim na hiss, znači kad treperi uključen je bezbednosni sistem, ili ne ? Prvih stotinu kilometara , veoma upravljiv, lep položaj sedenja, imam skorpion izduv zvuk je prelep! 

Možda počne da svetli kada se duže drži na kontaktu pa mora da se isključi i ponovo da kontakt da bi se upalio.

Nakon gašenja treperi 24h, što znači da je aktivan, i onda prestaje da treperi ali je i dalje aktivan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Odvezao danas prvu turu, S.Mitrovica- preko Fruške gore...- uz Dunav- Novi Sad i nazad. Oko 170km. Bome zadnjica utrnula. Motor se ponaša odlično, sa povišenim vizirom nisam osećao nelagodnost zbog vetra, potrošnja odlična. U Novom Sadu sam stavio i drugara, ima nešto preko 80kg, malo mi se nije svidelo kako je legao, i ja imam sto i koju više kg. Nisam iskusan vozač, možda zbog toga,  ali smo se klizali po sedištu...  Zlatko ako može link, pokušavam da nađem fb stranicu, izbacuje mi raznorazne, ali ove nema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima, ne znam da li je kasno pošto odavno niko nije pisao na ovu temu ali ako nije problem da neko da svoje mišljenje o motoru iz ovog linka

c322da6d16c3-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC750X, 2018. godište, Touring, vozilo prešlo 5000 km, Beograd. Cena 6.600 € - Motori -...

 

 

Nov NC 750X u Delti je 7 500 eura, i imaju i popust tako da bi bio oko 7 000 eura. Da li bi cena polovnog mogla da ide još dole i za koliko uzimajući u obzir cenu novog? 

Unapred hvala

Dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Kao što je napisano u oglasu, dodatne opreme 1000 €, i to vredi toliko, sa istom je cena novog 8000, kad bi spustio za 300-400 € ja se nebih ni trenutka razmišljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

"Vozen u glavnom na otvorenom, prosecna potrosnja 4L....." u prevodu receno tera za sve pare, pun gas.

Prodavac se malo precenio sto se potreba tice te veruje da ga zato prodaje, igleda da mu je slabasan.

 

Ako ides da ga gledas, sa leve strane iza hladnjaka imas crevo, odusak uljnih para, providno je....baci pogled dal ima ulja (verujem da ce ga biti).

Jedan od pokazatelja kako je vozen bajk.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Čitam i čitam ali bi voleo da mi neko kaže kolika je ta razlika na putu i putnoj standardnoj brzini (90-110 kmh) u agregatima 700 vs 750!?

Koliko sam sve isčitao oba su odlična i 750 unapređen, malko jači i da ne ponavljam ali koliko se u vožnji oseti tih 50ccm, 6KS i ne znam koliko Nm? (predpostavljam da se to primeti u preticanju i medjuubrzanjima npr od 80 - 120)

Preporučujete li definitivno da se pojuri 750ccm agregat?

P.S. Vozio sam 700 na testu na Navaku ali me razlika baš interesuje ako je neko imao prilike da uporedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Hvala, hocu samo da iscitam sve tamo da ne dobijem po nosu! :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

@Chika Jimi

Nisam probao 750, ali to kubika što su dodali, koji konjić više, nisam siguran koliko se oseti zato što su mu koliko sam upućen prednji zupčanik povećali za jedan zub(tako nešto). Zapravo dobijaš na krajnjoj brzini. Automatik je startniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja