Jump to content

Moto Zajednica

Honda NC700 X 2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Takodje razmisljam o kupovini Honde, tacnije NC750X DCT, vec danima nikako da se nakanim da odem do Delta Automoto, cisto da vidim da li se uklapam sa mojih 1.75cm, nisam imao prilike probati nit videti uzivo.

 

Od 2011-te uplovio sam u vode dvotockasa, vozeci maxi skuter, skoro 40K predjenih sa 22 ks, ne patim od brzine-ubrzanja tako da NC750X sa 55 ks msm da bi bio pun pogodak, mozda i gresim ko ce ga znati al da sam se zalepio za taj model to jesam 1aha.gif

 

hvala kolezi streetbiker-u na korisnim informacijama 0takoje.gif

 

Satelis hvala, NC750X je aktuelna verzija i mislim da bi bilo pogrešno ići na NC700X iako je povoljnija kupovina. Obevezno DCT ako si se već odlučio za taj model. Moja preporuka ti je sačekaj do proleća i probaj da dobiješ probnu vožnju na CB500X, možda će ti značiti da vidiš razliku.

Inače ljudi kad se odlučite za kupovinu novog motora, moj savet vam je da pre toga probate da ispregovarate sa zastupnikom da vam obezbede probnu vožnju. To MNOOOGO znači. Znam da živimo u situaciji u kojoj živimo i u zemlji u kojoj živimo ali baš zbog toga i količine para koju treba odvojiti za kupovinu novog motocikla koja je za nas Srbe fantastika. Možda vam vaš dream bike u stvarnosti uopšte ne odgovara ili je nešto drugačiji od onoga što ste očekivali. Ovo vam govorim iz ličnog iskustva o kojem ćemo nekom drugom prilikom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slatke muke, slatke da sladje ne mogu biti

 

elem sta htedoh reci tj podeliti sa vama..... NC750X sa DCT menjacem kupio bi iz razloga sto se sa obicnim menjacem cesto saltaju brzine, vozim od snega do snega tj skoro cele sezone ( na auto put skoro i da ne izlazim ) i verujem da bi me cesto klackanje menjaca dovelo do ludila.

Pregledao sam ni sam ne znam koliko klipova i definitivno bi zaobisao obican menjac.

 

 

Ali, uvek ima ono ali..... kolegin kum prodaje svog NC750X crno-bela kombinacija sa obicnim menjacem kojeg je kupio ove godine u BG-u, presao nesto ispod 8K, vozen svega 28 dana koliko je bio na odmoru u SRB.

Cena je povoljna, korektna i primamljiva skroz ali klasican menjac mi se ne dopada....jedino sto mi ostaje da ga probam i tako cu znati na cemu sam 1neznam.gif

 

U poredjenju NC750X vs CB500X , dosta slicni al opet razliciti motori, msm da prednost ide NC-u, deluje mi da je stepenik vise od CB-a ( vise snage, prostor za kacigu, automatski menjac ) naravno treba probati oba modela.

Tu se vec lomim....kupiti polovnog ( citaj novog ) NC-a ili novog CB-a, jedino CB je dosta jeftiniji kad dodje vreme za registraciju, ali ajd.... zazmurecu na jedno oko.

..... slatke muke, da sladje ne mogu biti....

 

zamoLeo bi urednike, admine da prebace postove gde im je mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Slatke muke, slatke da sladje ne mogu biti

 

elem sta htedoh reci tj podeliti sa vama..... NC750X sa DCT menjacem kupio bi iz razloga sto se sa obicnim menjacem cesto saltaju brzine, vozim od snega do snega tj skoro cele sezone ( na auto put skoro i da ne izlazim ) i verujem da bi me cesto klackanje menjaca dovelo do ludila.

Pregledao sam ni sam ne znam koliko klipova i definitivno bi zaobisao obican menjac.

 

U poredjenju NC750X vs CB500X , dosta slicni al opet razliciti motori, msm da prednost ide NC-u, deluje mi da je stepenik vise od CB-a ( vise snage, prostor za kacigu, automatski menjac ) naravno treba probati oba modela.

Tu se vec lomim....kupiti polovnog ( citaj novog ) NC-a ili novog CB-a, jedino CB je dosta jeftiniji kad dodje vreme za registraciju, ali ajd.... zazmurecu na jedno oko.

 

Tako je, slatke su to muke! Inače i u svetu je ova dilema aktuelna, koji od ta dva Hondina motocikla izabrati. Po rezultatima prodaje, pobednik je NC750X. I to mogu da kažem sa dobrim razlogom. Taj motocikl je pravljen kao idealna nadgradnja za ljude koji su vozili ili voze skutere i uvideli njihove jače strane (automatski menjač, prostor za prtljag, mala potrošnja i dobra zaštita od vetra). E sad, Honda je to izdigla na jedan sasvim novi i savremeni nivo ugradnjom DCT, dodavanjem izbora modova vožnje, ABS-om i perfektnom izradom ponudila jednog odlično izbalansiranog allrounder-a. Sa ovim motociklom možeš lako i kroz grad a i na put. Voleo bih da je ovaj motocikl moguće dobiti sa 70KS, to bi bio pravi pogodak ali na žalost i NC (krati se na 48KS) i CB su pravljeni da se "uguraju" u novu EU A2 klasu koja specificira sve pa čak i dozvoljeni odnos kg/ks.

 

Sa druge strane CB500X je motocikl koji je samo motocikl (ima dobar ABS ali nema DCT, nema režime vožnje, nema prtljažnik za kacigu) ali veoma dobar, Honda je to! CB se vrti do 8500 o/m i ima odnos mase i snage 4 kg/KS ili 0,246 KS/kg, kod NC je to 6250 o/m i 4,2 kg/KS ili 0,239KS/kg. Prosto mi je neverovatno, kad sada poredim podatke na papiru nije tako velika razlika, koliko je u stvarnosti CB bio uverljiviji u odnosu na NC-a. Upravljivost i okretnost kakve se danas retko sreću u trendu motocikala sa po 250 i kusur kilograma.

 

Mislim da bi ovde čovek morao dobro da promisli i kakva mu je namena za motocikl, da li bi vozio više po gradu-kraće relacije ili van grada-duže relacije. To bi verovatno trebalo da bude jedna od bitnijih stavki koje bi mogle da utiču na izbor. Naravno CB je bolji za grad i za kraće relacije, NC ima prednost ako se ide na duže relacije i van grada. Takođe je bitan faktor da li se planira vožnja samo jedne ili dve osobe. U drugom slučaju je sigurnija kupovina NC, kod CB ima manje mesta na sedištu za dve osobe a i ogibljenje je manje komforno. U ostalim slučajevima mislim da je CB ipak racionalnije rešenje.

Ajde neću više da vas gušim, pozdrav svima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Не би да тролујем тему али сам прочитао данас резултат дуготрајног (50.000 km!) теста модела NC700 S (који је скоро истоветан моделу NC700 Х) на "Motorradonline". Ево га и линк за оне, који разумеју Немачки:

 

http://www.motorradonline.de/dauertest/dauertest-abschlussbilanz-honda-nc-700-s/601308

 

 

 

Укратко, редакција има све хвале за Хонду, по изјави изузетно строгих механичара агрегат је тек разрађен!

 

Толико од мене.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Не би да тролујем тему али сам прочитао данас резултат дуготрајног (50.000 km!) теста модела NC700 S (који је скоро истоветан моделу NC700 Х) на "Motorradonline". Ево га и линк за оне, који разумеју Немачки:

 

http://www.motorrado...nc-700-s/601308

 

 

 

Укратко, редакција има све хвале за Хонду, по изјави изузетно строгих механичара агрегат је тек разрађен!

 

Толико од мене.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: LE
  • Motocikl: stromče ;)

Не би да тролујем тему али сам прочитао данас резултат дуготрајног (50.000 km!) теста модела NC700 S (који је скоро истоветан моделу NC700 Х) на "Motorradonline". Ево га и линк за оне, који разумеју Немачки:

 

http://www.motorrado...nc-700-s/601308

 

Ali kako to, hrvatska Motorevija (koja je Motorrad ispostava, mislim) u rezimeu članka kaže - citiram sa sajta:

 

Test izdržljivosti – Honda NC 700 S – Završno rastavljanje nakon prevaljenih 50.000 kilometara otkriva potrošenost vitalnih dijelova početnički nastrojenog nakeda

 

Tražio sam da kupim ovaj broj da pročitam detaljnije ali ga nisam našao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Не би да тролујем тему али сам прочитао данас резултат дуготрајног (50.000 km!) теста модела NC700 S (који је скоро истоветан моделу NC700 Х) на "Motorradonline". Ево га и линк за оне, који разумеју Немачки:

http://www.motorrado...nc-700-s/601308

Укратко, редакција има све хвале за Хонду, по изјави изузетно строгих механичара агрегат је тек разрађен!

 

Rumba hvala za odličan tekst, da ne bi bilo dileme za ostale koji ne znaju Nemački, u kratkim crtama sam ga preveo i na nekim mestima dodao svoj komentar. Tako smo rešili i pitanje koje je postavio icvele.

 

Pohvale su za prtljažni prostor umesto rezervoara. U isto vreme velika mana je i rezervoar ispod sedišta jer isto mora da se podiže prilikom punjenja, što uopšte nije praktično prilikom putovanja sa prtljagom koji je pričvršćen na mesto suvozača (ovde mi baš nije najjasnije zašto nisu mogli su da prekopiraju od BMW serije F kako se postavlja čep za rezervoar kada je isti ispod sedišta, a ne sami da izmišljaju toplu vodu).

 

Delovi kao klip, klipnjača i ventili su uzeti sa Honde Jazz 1,4 u kojoj bez problema prelaze preko 300.000 kilometara.

 

Test od 50.000km za dve godine (vožena je i u zimskom periodu) je u celosti pozitivan i povoljan za NC700S, mada ima i nekih sitnih detalja koji nisu tako dobro odrađeni:

 

Sajla kvačila koja je postavljena iza glave upravljača, je u prvim verzijama imala nagli prelom i zbog toga je kvačilo sporije radilo i prekomerno je odvajalo. U Nemačkoj je Honda preporučila da se ova sajla zameni dužom prilikom prve inspekcije u okviru garancije (besplatno naravno).

 

Lager korpe kvačila kao i korpa su u prvim verzijama imali prilikom izrade veću toleranciju što je dovodilo do toga da korpa kvačila ne odvaja do kraja. Honda je zamenila 20! ovih lagera i korpi u Nemačkoj (što se ovoga tiče pogledajte post #11 ovde:

http://forum.bjbiker..._1#entry1656615

kako su prošli Nemački ponos i dika BMW R1200RT i BMW R120GS u ovogodišnjem ciklusu ispravki fabričkih promašaja i koji je broj motocikala u pitanju).

 

Sad dolazi kritika nemačke mreže Hondinih servisa, koja je u septembru 2012 dobila nalog za zamenu (u garantnom roku) lanca. Kod test modela su lanac zamenili tek u proleće 2013 i to SAMO lanac a lančanike su ostavili iste. To je prouzrokovalo da su posle 10.000km morali ponovo da menjaju i lanac i lančanike. Elem, radi se o tome da su NC izbačeni sa dve serije pogonskih lanaca, jedna je od RK druga je od DID. Ovi od RK su problematični i trebalo bi ih zameniti (znači ko ima NC sa RK lancem - odmah u Hondu, ako to već niste uradili).

 

Bilo je i 25 primedbi na oštećenje boje kod držača fara koje je nastalo prilikom fabričkog nalivanja kočione tečnosti. Ovi slučajevi su u Nemačkoj rešeni zamenom ili farbanjem pomenutog dela.

 

Bile su i primedbe na prekidače na kormanu levo i desno. U 30 slučajeva su oni zbog prevremenog pohabanog izgleda zamenjeni iako su Hondini stručnjaci na test mašini sa silikonskim sprejom uspeli da ih savršeno očiste.

 

Takođe i taster sirene je bio predmet zamene u garanciji. Problem je bila defektna opruga koja je pucala i ostavljala taster uključenim, tako da je sirena ostajala zaglavljena. Ovih zamena je bilo 42 ili ispod 1% prodatih motora u Nemačkoj.

 

NC JE ZAVRŠILA OVAJ DUGOTRAJNI TEST SAMO SA OVIM SITNIM PRIMEDBAMA ŠTO JE OSNOVA ZA ZAKLJUČAK O JEDNOJ VEOMA SOLIDNOJ I KVALITETNOJ IZRADI OVE HONDE. I PORED SITNIH UGLAVNOM KOZMETIČKIH PROBLEMA NC MODEL JE PRAKTIČNO U SAMOJ SUŠTINI NEUNIŠTIV AGREGAT! (ovo je zaključak, što i ne čudi kad je u pitanju HONDA)

 

Ona se nalazi sa jednim bodom manje na DRUGOM mestu najbolje rangiranih motocikala na dugotrajnom testu. Prva je opet Honda i to model CBR 600 F. Inače je NC po potrošnji ubedljivo bez konkurencije na prvom mestu, sa prosečnom potrošnjom od 4l / 100km. I pod punim gasom na autoputu potrošnja joj nije prelazila 7l. Takođe po troškovima po pređenom kilometru je u samom vrhu. Negativna stvar je veoma brz gubitak vrednosti, tj. polovnima cena dosta pada (na našu radost!) najviše zbog pojave novog modela NC750.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: LE
  • Motocikl: stromče ;)

Lepo, lepo... Ja sam već stavio ove dve Honde u uži izbor za kupovinu, ostaje mi još samo da ih probam obe i proglasim pobednicu pa pare na astal i vozi kući :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ako je tako preostaje ti samo da kontaktiraš Hondu i zakažeš probne vožnje. Za ove Honde verujem da može kao na zapadu jer ih imaju na stanju.

Zamisli da treba da se odlučiš za GoldWing koji bi to problem bio, i da ih imaju na stanju, nema šanse da bi je dali na probu ;)

Sa srećom da probaš i odabereš pravi motor za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Moje iskustvo (NC750X - 2015): Nakon 5500 km više zadovoljan nego nezadovoljan!

 

Udobnost: Nisko sjedište u odnosu na oslonce za noge, koji su postavljeni previše unazad. Sa kombinacijom sjedišta na kojem klizam ka naprijed, rezultat je da su mi noge previše zgrčene i da se moram oslanjati i na ruke. Uz vjetar, iako sam (za 50€ samo) stavio povišeni kappa vjetrobran KZ1111 koji je 16,5 cm viši od fabričkog i dosta širi, saginjem se da se zaklonim, i to sve zajedno smeta nakon pola sata vožnje. Ja sam nešto preko 190cm visok.

 

Vozne karakteristike: Iako je težina dolje, pri malim brzinama nije lagan za manevar. Zaboravite off road: težak, široke gume 90%, tvrdo vješanje. Voli da zalegne u krivinu! Ja sam vozio nešto preko 170kmh - kome treba brže? Mjenjač klasični - meni je super, mada ponekad pomislim da DCT. Ja ga ne umijem dić na zadnji točak - toliko što se tiče snage. Brzine i ubrzanja ima kad god hoćete. Možda za vožnju udvoje - nedovoljno. Ja najviše volim da ga vozim po magistrali, širokoj, ravnoj, sa dobrim krivinama, u 4-toj brzini u kojoj se ponaša kao automatik: Od 30 do 130km/h, samo odvrćeš i zavrćeš.

 

Sigurnost: ABS standardan, nije više combined kao na 700X, prednja kočnica odrađuje, ali nemojte joj tražit previše. Gume fabričke dođu sa nekom enduro šarom, ali sljedeće stavljam putne 100%.

 

Troškovi: Najjeftiniji za kupovinu od svega preko 500 kubika - nov. Potrošnja: 3,5 l/100km kombinovane vožnje. Servis na 12000. Djelovi, oprema - relativno jeftini.

 

Za putovanja: Javljam kad odem na nešto duže...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Da li neko zna možda koje ulje ide u Integru sa DCT menjačem...??

 

Izgleda da Honda ima neka posebna ulja koja ne vidim da li su mineralna-polusintetička ili sintetička a verujem da su posebna upravo zbog tog DCT menjača...Pitam se da li bi štetilo sipati recimo neko kvalitetno full sintetičko ulje tipa Ipone, Motul itd itd..

 

hoću drugu da odradim zamenu ulja pa iz tog razloga pitam, da uštedimo malo novaca kad već imamo mogućnosti da to odradimo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Isto me je zanimalo, pa dobih odgovor od njihovog majstora koji radi motore, da je ulje najvrv Castrol 10W30.

Nemaju podatak o ulju, vodi se kao Hondin proizvod ali ista ne proizvodi ulje.

 

E sad, koliko možeš uštedeti na 4L ulja koje može napraviti veću štetu....ne bi experimentisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Pa ne bih ni ja da experimentišem, niti da uštedim na ulje..Mislim sam na uštedu kod zamene ulja jer servis uzima za ruke koliko i materijal košta...

 

Ako još neko zna koje ulje ide molio bih za informaciju! Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja kontam da tu DCT idu ulja koja idu i u nase motore sa mokrim kvacvilom.

 

Ja konkretno koristim motul 5100 10w40. Tj. znam da vecina moto ulja sluze za podmazivanje sklopova motora i menjaca tj kvacila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pa ne bih ni ja da experimentišem, niti da uštedim na ulje..Mislim sam na uštedu kod zamene ulja jer servis uzima za ruke koliko i materijal košta...

 

Ako još neko zna koje ulje ide molio bih za informaciju! Hvala...

Nisam mislio da se kod njih uradi servis već da se kupi šta treba od delova (valjda šalju poštom) pa lagano kod kuće il gde već.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Evo mojih (pocetnickih) iskustava sa nc750x 2015 (~1000km).

Motor trosi 3.6 litara u gradskoj voznji. Cini mi se da se ove cifre za potrosnju 'zakucavaju' i da ma kako da ga vozim, ona ostaje ista (mada, motor zaista malo trosi, zaboravim kada sipam gorivo). Sa mojih 187cm ovaj motor je idealne visine sedista, rukohvata i izmenjenog (povisenog) vizira. Sa oba stopala mogu da stanem na asfalt. Originalni vizir nicemu ne sluzi, tako da je obavezan neki visi. Kolena su izlozena vetru, tako da su dugacke pantalone neophodne uvek.

Motor je prilicno tih, skoro necujan. Pravi zvuk se cuje samo u dve situacije. Kada idem nizbrdo i kocim brzinom ili ako je broj obrtaja veci. Ovaj prvi zvuk mi se vise svidja :)

U voznji, motor je poslusan, lako ga gibam, lako ubrzavam, brzo kocim... Ono sto mi je tesko sa njim da radim je kontrola pri manjim brzinama. Tesko je sa njim uraditi polukruzno, osmicu i slicno... (mada, mozda je i do mene i mog neiskustva). Osim toga, prilicno je tezak, preko 210kg, tako da izbacen iz ravnoteze, tesko moze biti zadrzan nogom (za sada mi je pao jedanput, na srecu, na travu, dok sam stajao).

Svidja mi se sto ima prostor gde je rezervoar gde moze da stane cela kaciga, al opet, da bi to bilo izvodljivo, motor deluje preveliko napred i mocnije nego sto zaista jeste. Razmisljam kako bi izgledao neki custom nc 750x gde bi neko izbacio taj prostor za kacigu i redizajnirao sve zajedno sa sedistem :)

Ono sto mi se ne svidja je dosta sitnih plasticnih delova gde neki deluju kvalitetno a neki su pomalo klimavi.

Motor je lep i privlaci paznju. Za sada, nazalost, uglavnom klinaca (gde majke moraju da ih odvlace od mene) :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100DCT

Pozdrav svima,

Sa "malim" zakašnjenjem da napišem moje utiske o sad već starom modelu NC700X DCT. Kupio sam ga 2013. kao svoj prvi "pravi" motor (pre toga sam vozio desetak godina mali skuter od 50ccm), i prešao sam do sada 20000 km. Do sada bez kvarova uz redovno održavanje. Nekoliko dužih dnevnih tura 200-400km i jedno duže putovanje u dvoje od 1600 km, inače prava gradska vožnja, leti na posao i sa posla svaki dan.

Pozitivne strane: veoma lak za manevrisanje, DCT- odnosno odsustvo kuplunga je savršena opcija, posebno za gradsku kreni-stani-manevrisanje vožnju, praktično rešenje sa prednjim odeljkom za kacigu (čitaj: kupovinu), udoban, dobar položaj sedenja (visok sam 186 cm), mali potrošač (na magistralnom putu 80-100 km/h pod punim opterećenjem 3.1 L/100km, gradska po gužvi do 4.5L/100km, sasvim dovoljno snage i za brzu vožnju, lagana preticanja na magistralnom putu čak i u dvoje, odlično ubrzanje do 130-140 km/h

Zamerke: Sedište nije previše udobno za duge vožnje i klizavo je (to su vidim donekle rešili kod NC750), zaštita od vetra pri većim brzinama je slaba čak i sa produženim fabričkim vizirom (sve preko 120-130 km/h je naporno), menjač je "nervozan" u sporoj gradskoj vožnji u D-modu, prerano prebacuje u viši stepen tako da ga po gradu uglavnom vozim u manuelnom modu sa +/- tasterima, kočnice su adekvatne, posebno imajući u vidu jedan disk napred, ali ne više od toga.

U celini sam veoma zadovoljan, uz tih par zamerki, i mislim da je za tu cenu (koja je pogotovo u vreme kada sam ga ja kupio bila ispod većine konkurencije) izuzetna kupovina za početnike i ljude kao ja koji voze umereno do srednje brzo i koriste ga svaki dan po gradu. Mislim da je kupovina DCT verzije dobitna kombinacija, jer omogućava izuzetan komfor u vožnji uz individualni odabir načina rada, a posebno što se u paketu dobija i ABS. Estetski je atraktivan, jedino što bih lično voleo analogne instrumente ali vidim da je to danas izumiruća kategorija.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svima, setio sam se da napišem svoje utiske posle 5 godina vožnje i 24.000 kilometara :)

Mali fabrički vizir sam dobio u kesici uz nov motor, nisam ni pokušavao da ga koristim. Visok sam 182cm i NC700X kao da je skrojen prema meni. 

Jedini kvar koji sam imao na motoru je bilo pucanje sajle kvačila koja je očigledno fabrički bila kratka. 

 

Potrošnja je izuzetno niska, nikad nisam uspeo da pređem 3,5 litara. U početku mi je trebalo vremena da se naviknem da na 6.500 obrtaja propadne kad uđe u crveno ali sam se vrlo brzo navikao i to mi se kasnije nije dešavalo. Motor traži da se malo češće šalta ali za mene je to čisto zadovoljstvo. Menjač je nešto bučniji ali radi savršeno. Maksimalna brzina koju sam postigao je 178 km/h i ne može dalje.

 

Fabrički auspuh je vrlo tih i mnogo se dobije zamenom. Takođe sirena je prilično visoko za upotrebu sa rukavicama tako da se oglašavam gasom.

 

ABS radi savršeno, ako se neko dvoumi nek ne pomišlja da ABS izostavi.

 

Ne bih se baš složio da je težište nisko, donekle jeste zbog rezervoara kome se pristupa ispod suvozačkog sedišta dok je motor prilično visoko pa zahteva da se malo odvoji noga od motora pri stajanju. Koliko god se trudio nisam uspeo da ga podignem na zadnji točak.

 

Što se tiče vožnje u grupi apsolutno parira motorima od 100 konja do 130 na sat, nakon toga nekom može da "fali konja".

 

Što se tiče oznake Enduro On/Off mogu da je izbace, ovo je apsolutno motor za asfalt, eventualno kroz park može da se tera.

Vrlo lepo se obara i uživanje je voziti ga po krivinama.

 

Moj primerak je došao sa Metzeler gumama koje mi se nikad nisu sviđale al su izdržale 12.000km.

 

Svašta sam probao da vozim, i kad kupim sledeći motor ovaj ću da zadržim jer za vožnju po gradu ne postoji bolje rešenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin
On 3/12/2016 at 11:51 AM, pitans said:

Da li neko zna možda koje ulje ide u Integru sa DCT menjačem...??

 

Izgleda da Honda ima neka posebna ulja koja ne vidim da li su mineralna-polusintetička ili sintetička a verujem da su posebna upravo zbog tog DCT menjača...Pitam se da li bi štetilo sipati recimo neko kvalitetno full sintetičko ulje tipa Ipone, Motul itd itd..

 

hoću drugu da odradim zamenu ulja pa iz tog razloga pitam, da uštedimo malo novaca kad već imamo mogućnosti da to odradimo..

Ja bih se držao fabričkog ulja. Nije velika razlika u cijeni, ali pitanje je sastojaka - aditiva koji se bitni naročito za kvačilo i DCT. 

Meni je preporučeno (sa "visokog" mjesta) da uzmem neki Shell 15-50 i ja se polako ih zbog par eura, ali sam ga poslije 50 kilometara izbacio i stavio hondino koje je preporučila fabrika. Motor je jednostavno radio drugačije.

Aditivi su ključ - ne igrati se zbog 3€ jer može da se napravi šteta od 303.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Ja bi da pitam kakav je NC700X na duzim relacijama, da li je neko probao putovati sa njim? Sto bi rek'o  Brmbi jer putovati se mora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Stariji model kao i (moj) model 2016 je identican sto se sedenja, udobnosti, polozaja vozaca tice i nista se po tom pitanju nece promeniti ni na modelu za 2018-u.

Tako da, sednes, napunis rezervoar i :moto3:

 

magare na TA

IMG_20170827_165828.thumb.jpg.629c3a33d4912e32f0fac3d113d50278.jpg

 

ene ga tam u daljini

21105419_10154955612116342_6330318246841816976_n.jpg.41aa355914ba21dcb77426ccd1c156aa.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja