Jump to content

Moto Zajednica

Popravka kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav ljudi, eto opet ja sa nekim pitanjima.Kao sto naslov kaze hteo bih da popravim kacigu koju sam dobio.Spolja je sve onako super zub vremena ju je malo grizo ali je jos uvek super.E sad mene muci unutrasnjost te kacige, bio je onaj tanak sundjer valda zalepljen ili vec kako, ali je godinama stojala pa su to valda moljci unistili ( znaci nema ono lepo mekano i fino nego mi glava tuce u nesto bele boje :neznam: i kada je stavim i stegnem ispod brade blago klima.Kako da kazem nema te fine sundjere u njoj pa mi je sad i velika.Sta da tj. cime da je oblozim unutra i ako se to lepi sa cime - sa kojim lepkom.U ZR-u sam pitao i kod Daneta i kod jednog blizu stare pijace u ulici koja je paralelna sa magistralom ali ni jedan od njih mi nije mogao pomoci ( trazio sam da mi pomognu i kazu sta je to i gde bih nasao nesto slicno ili dali to ima da se kupi posebno pa da ubacim unutar kacige ) ali sve je bilo uzalud i pomoci nema.E sad mozda vi imate neko pametno resenje pa ako hocete pomozite.Hvala.!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

E da zaboravio sam da kazem da je kaciga: Na celu pise NOLAN, na bradu kod usta pise VEPLAS a na mestu kod usiju pise N25.Mada marka kacige ne znaci nista ali eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Nije ni cudo sto niko nije mogao da ti pomogne. Neke stvari se jednostavno ne popravljaju, ako ti je stalo do sopstvene glave (zivota).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pazi ovako, u principu ti je to pishanje uz vjerar, ali ako je nekako popravis, ta kaciga ti je ipak puno bolja nego gola glava.

Tako da preporucujem da potrazis po radionicama za presvlacenje namjestaja ili slicno neku spuzvu odredjene debljine koja ti treba pa je nekako zavari unutra i teraj dok ne nabavis novu.

 

poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kladim se da je ta Nolan kaciga 20 godina stara bolja od tih kojekakvih kineskih "no name" lepo isaranih krseva koje danas mnogi ljudi nose,

ali u sustini slazem se sa kolegom GhostMile, to je presipanje iz supljeg u prazno i najbolje bi bilo uzeti neku novu, ima solidnih kaciga u Louis-u za 40-50 evra,

jbg svi bi mi bili pametni i veliki bajkeri svetski putnici kad bi bi imali kinte na pretek...ali nazalost vecina nas jedva sastavlja kraj s krajem :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

kladim se da je ta Nolan kaciga 20 godina stara bolja od tih kojekakvih kineskih "no name" lepo isaranih krseva koje danas mnogi ljudi nose,

ali u sustini slazem se sa kolegom GhostMile, to je presipanje iz supljeg u prazno i najbolje bi bilo uzeti neku novu, ima solidnih kaciga u Louis-u za 40-50 evra,

jbg svi bi mi bili pametni i veliki bajkeri svetski putnici kad bi bi imali kinte na pretek...ali nazalost vecina nas jedva sastavlja kraj s krajem :neznam:

 

A sta mislis odakle su te nove "solidne" kacige iz Luisa za 40-50 evra? Zar nisu i to lepo isarani kineski krsevi? Nije bitno odakle su, vec da li su atestirane po ECE-normi. Nju danas nije tesko ispuniti, ali se time ipak daje neka vrsta garancije da ce doticna kaciga pruziti osnovnu zastitu. Sigurno "bolju" od neke poluraspadnute kacige, koje god da je marke.

 

One svercovane kineske za jos manje para i bez ikakvog atesta ne bi trebalo ni da pominjemo. Doduse, bolje je i to nego gologlav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

HHmm, eh da mogu da je slikam i postavim pa bi vi videli kacigu.Ma ona je super kaciga ( nije nova ali nije ni daleko od novih ), njoj samo treba taj fini tanki sundjer unutra ( kada gledas u svoju kacigu samo to i vidis i nevidis tu nazovi " tvrdu belu penu" ) samo to kad bih negde nasao i zalepio i bila bi ko nova pa i bolja.Znaci samo mi treba taj sundjer presvucen sa platnom i nista vise.Cak joj je i to kako da kazem staklo ili kako se zove bas providno i ima kao neki mehanizam ( ma neznam kako se kaze ali kada podizes ili spustas cuje se "ono" klik,klik,klik ) a spolja nema ni jednu ogrebotinu ili da je bas ostecena ma nije ni iz ruke pala posteno za sve ove njene godine. I samo mi to treba iznutra, i u ovakvom stanju je bolja od mnogih vasih samo vi pojedinci necete da priznate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ma imam ja i drugu novu kupljenu prosle godine u ZR kod Daneta. A hteo sam, hocu i ovu cu srediti na ovaj ili onaj nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Mislim da je bolje umesto sundjera da koristiš pur penu.

 

Ona popuni sve rupe između glave i kacige i onda taman naleže.

 

 

 

:D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kladim se da je ta Nolan kaciga 20 godina stara bolja od tih kojekakvih kineskih "no name" lepo isaranih krseva koje danas mnogi ljudi nose,

ali u sustini slazem se sa kolegom GhostMile, to je presipanje iz supljeg u prazno i najbolje bi bilo uzeti neku novu, ima solidnih kaciga u Louis-u za 40-50 evra,

jbg svi bi mi bili pametni i veliki bajkeri svetski putnici kad bi bi imali kinte na pretek...ali nazalost vecina nas jedva sastavlja kraj s krajem :neznam:

 

A sta mislis odakle su te nove "solidne" kacige iz Luisa za 40-50 evra? Zar nisu i to lepo isarani kineski krsevi? Nije bitno odakle su, vec da li su atestirane po ECE-normi. Nju danas nije tesko ispuniti, ali se time ipak daje neka vrsta garancije da ce doticna kaciga pruziti osnovnu zastitu. Sigurno "bolju" od neke poluraspadnute kacige, koje god da je marke.

 

One svercovane kineske za jos manje para i bez ikakvog atesta ne bi trebalo ni da pominjemo. Doduse, bolje je i to nego gologlav.

Idi na sajt Louis pa ces videti da MTR S7 kaciga (po ceni 40eur)a i sve ostale kacige imaju atest ECE 22.05, i da, naravno da su kineske, pa skoro sve je kinesko danas, samo razlika je u tome sto je ovo NEMACKA firma u kini i sve se radi po nemackom standardu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Kako god da je opravis,nikada to nece biti TO.. Ako bas hoces,vidi da nadjes negde tanak sundjer,seckaj i iz delova nalepljuj,preko toga neku tkaninu i to ti je to.. valjda :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

to "belo" je stiropor, presovani stiropor.

 

Bilo kakav lepak tipa "neostik" će uništiti stiropor. Drugi problem je što ako su moljci uništili navlaku, automatski znači da su čačnuli i stiropor...

 

Popravke kacige nema. S njom u kantu, ali uzmeš prvo onaj najveći čekić pa je doooobro umrviš da se ne zajebe neki skupljač sekundarnih sirovina da je turi na glavu.

 

Ne razumem ljude koji za sopstvenu guzicu nisu u stanju da daju 100tinjak eura koliko košta baš dobra kaciga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Nadji nekog ko radi enterijer u kolima,pa nek ti odrade to.Imaju materijale za te namene,ali ce ti sigurno izaci vise nego nova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

@Biker-Boy

 

Namera mi i jeste bila da se @zidaru ukaze da je za njega bezbednije da kupi nemacko-kinesku, spansko-kinesku, tajvansko-kinesku, pa zasto ne i "kinesko-kinesku" kacigu, ako je sa ECE-atestom, za u principu male pare - kao sto si mu kasnije i sam napisao. Iako je on sam trazio sasvim drugu vrstu pomoci tj. saveta.

 

p.s. Da li je taj vremesni Nolan "bolji" od neke nepoznate kineske marke (pretpostavljam da mislis na one bez ECE-atesta) uopste nije bitno, zato sto ni jedno ni drugo nije dobra opcija. Kao sto ni cinjenica da zivimo u siromasnoj zemlji ne bi trebalo da bude opravdanje da se bar malo ne povede racuna o sopstvenoj glavi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Ne razumem ljude koji za sopstvenu guzicu nisu u stanju da daju 100tinjak eura koliko košta baš dobra kaciga...

 

eehhh...a ja sam citav zivot bio u ubedjenu da se kaciga stavlja negde drugde;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Druze pre nekoliko godina sam na staru nolan kacigu N24 lepio sundjer 0.5cm pa preko toga po starom platnu sasio novo i to jedino moze da stoji na polici kao ukras.Sve na ovom svetu ima svoj rok trajanja. Ako si emotivno vezan samo napred sa sredjivanjem ali veruj mi nikad to nece biti kaciga za neku ozbiljnu upotrebu. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Hebo te , ja uzeo da sredjujem staru N25 kacigu ...i islo pise Velplast.... nemojte tako , da secete u korenu...ja je cak i nosio na off-u prosle godine na Kucaju...nista ne fali .

 

Sad kad je sredim ima da je ostavim za ukras :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Nolan 25 je jedna od najudobnijih kaciga koje sam nosio. Najmanje je bila zamorna, nije zviždala na vetru i imala je neverovatno izdržljiv vizir. Pre neki dan sam je poklonio klincu koji je kupio skuter, dok ne kupi novu. Stajala je u garaži i bilo mi je žao da je bacim. "Veplas" je samo lepio svoju nalepnicu da bi je prodavao kao domaći proizvod u vreme SFRJ. Dakle, kaciga je negde s kraja 80-tih ili početka 90-tih. Atestirana je po ECE 22-02. Nesrećna okolnost je što je izrađena od ABS-a koji vremenom žuti, a verovatno i menja meh. osobine. Ako nema spoljašnjih oštećenja, možeš da je restauriraš i upotrebljavaš na sopstvenu odgovornost. U svakom slučaju bolje je nego bez nje! Proveri u kakvom je stanju stiropor, pažljivo ga izvuci iz školjke zajedno sa platnom, Potrudi se da platno ostane koliko-toliko čitavo, jer na osnovu njega će ti neko sašiti novo. Materijal za postavu kacige je sličan materijalu za automobilske presvlake, rastegljivo platno (lastex ili sl.) sa kaširanim tankim sunđerom. Potraži u radnjama sa materijalom za tapetare, ili prodavnicama gde se materijali prodaju "na kilo". Na storopor na pojedinim mestima lepiš tanak sunđer, kako bi dobio odgovarajuću veličinu i oblik prema glavi. Za lepljenje koristiš lepak na akrilnoj - vodenoj bazi, tipa "Drvofix" da ne bi rastvorio stiropor i sunđer. Samo strpljivo i želim ti da nikada ne isprobaš zaštitnu funkciju N25!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

...Dakle, kaciga je negde s kraja 80-tih ili početka 90-tih. Atestirana je po ECE 22-02...

 

Po podacima koje sam nasao o samoj ECE-normi verovatno izmedju 1990. i 1992. Tada je ECE-22-02 bila na snazi.

Do 1990. je to bila ECE- R22, a od 1992- ECE 22-03

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa ja sam od pocetka govorio da mi je samo ta presvlaka sa tim sundjerom potrebna.Da je stiropor ne ostecen i da nikad njie ni iz ruke pala.Znaci sve je u top stanju samo mi treba ta presvlaka sa tim sundjerom ( jer su moljci taj sundjer unistili ).Cak mi je jedan "majstor " u ZR rekao da to lepim sa lepkom za gume ali nisam hteo da to spominjem jer sam znao da neko sigurno ima bolje resenje.I da, kaciga je kupljena davne 90 i neke, ne secam tacno koje jer sam bio mali.Znaci ipak ce biti u solidnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Komsija probaj da nadjes taj materijal kod nekog ko je menjao presvlake na auto sedistima, obicno nekom ostanu navlake za naslon za glavu. Ako se nesnadjes za dva tri dana, javi , nacicu, trebalo bi da imam kuci nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja