Jump to content

Moto Zajednica

MZ Restauracije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Ovde bi trbalo pisati o kastumizacijama MZa

evo moje price kao pocetak, a siguran sam da nisam jedini koji je svog mza malo doradjivao i prepravljao. Jer  kao jeftin motor pruza  tu mogucnost da se za malo para igramo ili ti budemo kreativni do beskonacnosti i natrag!

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=4767.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Moguce da sam vec  negde postavio slike ali ovako je preglednije. Moj prijatelj, kakav bio kada sam ga DONEO kuci i kakav je sada kada ga vozim.

 

post-1795-12878992617198_thumb.jpg

post-1795-1287899261761_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Upravljac je od stare Jawe bebete stim sto sam ga "malo" rasirio, probacete ga nekom prilikom stvarno je udoban za dugu voznju, i uopste ne zamara, ima potpuno prirodan polozaj ruku i kicme.

Burence je neka metalna konzerva koju sa oblozio skajem i ugradio joj alke za pricvrscivanje, jedna na sraf ispod fara i dve sa srtane oko teleskopa. Inace pored estetske ima i prakticnu ulogu. Medjutim, od kada sam postavio bocne kofere, u  burencetu mi je samo prekoptrebna krpa za brisanje ruku na benzinskim pumpama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

2 TS:

Pretpostavljam da si sediste sam pravio(sio)...

Ko tamo u Nisu radi hromiranje i po kojoj ceni?

Nesto sam nacuo da postoji neka firma koja radi 2 evra po 1 dcm kvadratnom - jel' to tacno i imas li njihov br.tel??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Postoji firma koja radi hromiranje u niskom nasenju Brzi brod. Nemam broj kod sebe ali ovih dana cu se potruditi da nadjem, raspitacu se i o ceni. Jedino sto sam cuo je da covek to radi dosta kvalitetno.

Sediste sam ja radio, kao i naslon. Obican skaj mi je bio suvise mek i osetljiv, pa sam za tapaciranje koristio skaj sa starih skodinih sedista. Ovaj skaj je bio prosiven tankim sudjerom i nekim platnom sa unutrasnje strane tako da je dosta cvrsci. Osnovu sedista sam napravio od drvene daske preko koje sam stavio sundjer sa (opet  skodinog) sedista. Oblokovao sam ga tako da bude nize i udobnije, kao da sedite u sedlu, Suvazac(ica) sedi  nesto vise na mnogo debljem sundjeru koji je opet oblikovan da se prosto stapa sa du...om. Sundjer je oblikovan tako sto sam ga sekao i uvijao u nekakve valjke koje sam pre skaja stegao duplim platnom. Nakon skaja sam ga dodatno oblikovao metalnim dugmadima (kao kod starog koznog namestaja, ili tapaciranih vrata), po obodu sam ukucao ukrasne eksercice sa polukrucnom glavom . Isti skaj sam kotistio za sediste, naslon, kofere, i burence tako da sve izgleda kao da je sa tog motora ,tj. nista ne odudara drugim dezenom ili materijalom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sediste se lepo uklopilo...a ovako iz daleka izgleda udobno  :)

JAvi mi na PP br.tel. kada dodjes do njega. Cuo sam da u Nisu hromiranje radi i neka firma koja radi takve hemijske stvari na veliko(bivsa drzavna firma) ali da su dosta aljkavi i da lose pripremaju materijal za hromiranje...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ja sam u toku neke prerade,nadam se da ce se sve lepo zavrsiti!

otvoricu posebnu temu kada se sve zavrsi i postavicu slike koje prate osvezavanje mog MZ-a

 

post-1656-1287899269012_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

otvori pa ce ti zakljucet ko i meni zbog tkz nepreglednosti foruma  :(

e a od cega su ti to plastike e stavi si onaj auspuh ko sto imam ja jer ti se ovaj ne uklapa bas u ovaj sportski stil ;)

e es mozda mjenjo semeringe i ulje u vilicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

otvori pa ce ti zakljucet ko i meni zbog tkz nepreglednosti foruma  :(

e a od cega su ti to plastike e stavi si onaj auspuh ko sto imam ja jer ti se ovaj ne uklapa bas u ovaj sportski stil ;)

e es mozda mjenjo semeringe i ulje u vilicama.

nece biti skoro gotovi radovi tako da necu jos otvarati temu...

plastike su od honde nsr,kupio sam ih od brke...

rado bih stavio takav auspuh ali ne mogu nigde da ga nadjem :(,pa cu zato da probam da prepravim ovaj da lici na nesto ;D...

nisam menjao,ali je u planu i to da se odradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ih blago vama kad imate garaze!!! ja siroma ni shupu nemam, jebes zivot ka si u zgradi  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

otvori pa ce ti zakljucet ko i meni zbog tkz nepreglednosti foruma  :(

e a od cega su ti to plastike e stavi si onaj auspuh ko sto imam ja jer ti se ovaj ne uklapa bas u ovaj sportski stil ;)

e es mozda mjenjo semeringe i ulje u vilicama.

nece biti skoro gotovi radovi tako da necu jos otvarati temu...

plastike su od honde nsr,kupio sam ih od brke...

rado bih stavio takav auspuh ali ne mogu nigde da ga nadjem :(,pa cu zato da probam da prepravim ovaj da lici na nesto ;D...

nisam menjao,ali je u planu i to da se odradi

ma ja imam zajebancije kad sam promjenio ulje u vilicama vilice su mi krace za par cmm al jebada je u tome sto mi je i svjetlo onda nize a posto imam onu drugu masku pa neznam kak da dignem svetlo danas sam probvo al neide nekak je uglavljeno u onu plastiku i nemos ga stelat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

 

Sediste sam ja radio, kao i naslon. Obican skaj mi je bio suvise mek i osetljiv, pa sam za tapaciranje koristio skaj sa starih skodinih sedista. Ovaj skaj je bio prosiven tankim sudjerom i nekim platnom sa unutrasnje strane tako da je dosta cvrsci. Osnovu sedista sam napravio od drvene daske preko koje sam stavio sundjer sa (opet  skodinog) sedista. Nakon skaja sam ga dodatno oblikovao metalnim dugmadima (kao kod starog koznog namestaja, ili tapaciranih vrata), po obodu sam ukucao ukrasne eksercice sa polukrucnom glavom . Isti skaj sam kotistio za sediste, naslon, kofere, i burence tako da sve izgleda kao da je sa tog motora ,tj. nista ne odudara drugim dezenom ili materijalom.

 

Ovo ti je odlično rešenje i ne znam kako se ja toga nisam setio.

Ja sam razmišljao koji bi materijal koristio za presvlačenje,ali mi nešto nisu odgovarali skaj i koža.

Ja sam doduše na apn-u stavio običan skaj ali mislim da neće dugo izdržati.

Sad ima puno vrsta eko kože,ali ne znam kako bi to ispalo.

Na MZ -u imam jednu malu napuklinu,pa si mi dao ideju da počnem da merkam krševe po komšiluku i auto otpadu.

Mnogo mi se sviđa kako izgleda materijal na tvom sedištu,samo ove nitne bi gledao da izbegnem,ali to na kraju nije ni bitno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Otac moje koleginice ima MZ (sad nem pojma serije)ali ima far koji lici na televizor.Postoji mogucnost da ga uzmem,ali pregledavsi slike sa ovog foruma,nalozio sam se da mu ga dam po totalnoj restauraciji.Inace motor je vozen do pre 2-3 godine,sada je u garazi.Planiram da odem ida ga pogledam,ali me interesuje ima li delova za taj model,i kakv je taj MZ u stvari-kako se pokazao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Imas tri modela "televizora"150,175 i 250.

MZ 150 ES je tzv. mali ES,dok su 175 i250 veliki ES-ovi.175 i 250 su potpuno isti samo je razlika u kubikazi.Mislim da su bolji od 150.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19221.0

Ovo sam se ja zanimao prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ako neces ti, javi meni hocu ja!! ;D ;D ;D ;D

Sala-mala...

Ma to su odlicni motorcikli, a sto se delova tice ima ih!!

Pogledaj ga, uslikaj pa okaci sliku ovde da vidimo o kom modelu se radi!!

Samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ma kakvi,matori nece ni da cuje!!!Poceo da mi prosipa pricu kako je to muzejski eksponat,bla,bla.Motor je u voznom stanju,upalio ga chicha...RADI JEBOTE!!!Treba mu jedno poliranje,ima i rdje, ali radi i ide.Kao hoce da ga ostavi unuku,a ovaj se zgrazava i koluta ocima,decko  samo sto mi ne kaze"ma teraj ovo djubre iz dvorista"Rece mi koleginica da deda nije u stanju (zdravlje) da ga vozi tako da ce da me obavestava kako se odvija situacija.Odem posle da se smirim u Sprintovom predstavnistvu i vidim jedan fin skuter Sprint classic.Postavio sam temu u motori pa ako neko nesto zna neka napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja