Jump to content

Moto Zajednica

MZ Restauracije

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima 

Imam MZ 125 kubika,i zeleo bih da mu ugradim yoshimura ili Akrapovic auspuh pa me interesuje da li je to moguce da se uradi i sta bih jos mogao da dodam radi njegovog poboljsanja?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za početak bi prvo trebao da se predstaviš da znamo ko si i sa kim pričamo. Na tvoj motor možeš da ugradiš i Yošimuru i Akrapovića, a možeš i izduv sa formule jedan, ali će ti motor imati manju snagu i lošije će ići. 

 Yošimura i Akrapović prave auspuhe za četvorotaktne motore većih kubikaža i za svaki modečl motora se auspuh proračunava ( Ako na Kawasaki 500 staviš auspuh od Kavasakija 1000 - on će lošije ići ). I kod tih motora prilikom ugradnje sportskih auspuha da bi se dobila veća snaga - potrebno je preštelovati paljenje i ventile. Za tvoj motor je najbolji fabrički auspuh koji je fabrika proračunala za njega .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Zovem se Babic Danilo,idem u Vojnu skolu i imam za tri meseca 18 godina,veoma sam zahvalan,i jos jedno pitanje,pomenuli ste da se motor moze pojacati,kako bih to mogao uraditi?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ima veliki broj nacina da to uradis , svaki iziskuje ulaganja .

Zavisi do koje granice mozes da ides u svojim zeljama , finansijski . 

Npr. mozes ga podici na 150 cc jednostavnom ugradnom cilindra / klipa ovog jaceg modela . To bi takodje trebalo biti propraceno zamenom karburatora , umesto N22 sa N24 .

Takodje , ako je model sa platinama , ugradnja bez kontaktnog bi i te kako unapredila maksimalno iskoristenje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: MZ etz 150 \ MZ ts 250\1

Pzdrav! Ja sam Dejan iz Zajecara , vozim duze vreme MZ etz 150. Sada sam kupio TS 250\1 . i naiso na problem, kada mu dam gas gusi se i nece da vuce gledao sam svecicu i sva je mokra od goriva i crna. Dali moze neko da mi pomogne da resim problrm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Odvrni na karburatoru onaj deo gde ti ulazi sajla od sauga. Pogledaj sa donje strane da li uopšte imaš onu crnu gumicu u klipu sauga, il da nije ispala iz tog klipa i poprečila se dole. Na to mi liči.  I predstavi se u temi " predstavljanje članova " - red je . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: MZ etz 150 \ MZ ts 250\1

Hvala na savetu! Pretstavio sam se vec ali mogu jos jednom. Ja sam Dejan zivim u Zajecaru , zanimanje -gradjevinski tehnicar. Pozdrav i hvala jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Od pojačanja,najefikasniji i najjeftiniji je način da prodaš svoj MZ 125 i kupiš MZ 250 i u sreći i veselju da se navozaš za koliko toliko male novce i prihvatljivu potrošnju goriva,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja