Jump to content

Moto Zajednica

Prelazak na 1000 cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

Poz svima,

 

Imam sledeci problem, trenutno imam horneta 600 i kako ga u poslednje vreme vozim uglavnom van grada i na autoputu, primetio sam da mi fali snage. Prosle godine smo bili na putovanju po EU od 3500km i pogotovo se tu primetio nedostatak snage prilikom preticanja .Na autoputu vozim od 140-170kmh a tu je kod 600 tki problem jer prelazis 6-7k obrtaja i tu pocinje da trosi poprilicno, jednostavno imam utisak da bi hiljadarka mnogo lakse disala dok vozis 150km/h. Moje pitanje koja 1000rka je lagana i upravljiva za voznju kao ovaj moj hornet, znam da nema puno izbora, i da su R-ovi ti koji ispunjavaju ove uslovi ali R mi je iskreno poslednja opcija za kupovinnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Mozda bi ti odgovarala neka japanska F hiljadarka, zavisi sve koliko para imas na raspolaganju.

Sad ja sam sa Yamahe FZR1000 privremeno presao na Hondu CBR600F pa mogu jedino tu da pravim poredjenja.

 

CBR600F- smesno mala potrosnja, uzasno lagan za voznju, prekratak za visinu vozaca od 1.87, losa zastita od vetra, tvrdo kvacilo i mali hod brzina tako da u gradu puca ruka od stiskanja kvacila i saltanje mi izadje na nos vec posle 20-ak min...

 

FZR1000-Velika potrosnja, malo tezi za kontrolisanje dok se ne naviknes, fenomenalan za vislje vozace, dobra zastita od vetra, u gradu ti je dovoljna 1 i 2 brzina (oko 140km/h) tako da nema puno saltanja, extra ubrzanje, adrenalin +++...

 

Ako vec uzimas jaci motor zbog putovanja a navikao si na Hornet-a trazi u klasi Tourer-a, izbor je ogroman samo je pitanje finansija problem.

 

Meni licno su se Honda XL 1000 Varadero i Suzuki V-strom 1000 bas dopali i da planiram da sidjem sa R-ova verovatno bih uzeo neki od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

e sad zasto sam napisao da motor bude lagan, ja imam 179 cm i tezak sam ko malo bolje uhranjena devojcica pa neznam kako bih izasao na kraj sa nekim fz1 koji suv ima 200 + kila..iako mi se svaki naked od 1000cc bas dopada neznam kako bi to islo zbog tezine motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Ne brini se za to... Navicices se vrlo brzo. Ja sam kraci od tebe a vozio sam jedno vreme gsx1100f,posle kad sam seo na 600 ko na biciklu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Drvar
  • Motocikl: Honda CBR 900rr sc33 1997

Drug nisam nesto iskusan sa hiljadarkama,a ni sto se tice dugih voznji po autoputu,vozim pretezno po drzavi (BiH) suzu gsxr 750,ali jedne godine (pre par godina,tada sam tek poceo da vozim) na nasoj motorijadi je bio covek iz Bg-a i secam se da je pricao kako mu se bas svidja njegova Honda XL 1000,mislim da je i on te godine poceo da je vozi,putuje sa zenom i jednostavno nema ni jedne zamerke ni na upravljivost,ni na tezinu..............dakle to ti je neka moja preporuka,probao sam par hiljadarki,ali ni jedna nebi ispunila tvoje zahteve,sve su to bili R-ovi i stvarno imaju snage :D :D ali cenim da nisu bas za putovanje po evropi,bar ne onakvo putovanje kakvo bi ti hteo......... pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

e sad zasto sam napisao da motor bude lagan, ja imam 179 cm i tezak sam ko malo bolje uhranjena devojcica pa neznam kako bih izasao na kraj sa nekim fz1 koji suv ima 200 + kila..iako mi se svaki naked od 1000cc bas dopada neznam kako bi to islo zbog tezine motora...

Meni se čini da je fazer 600 teži od R1......proveri informaciju. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: v-strom 1000

Vozim stroma 1000.ja na autoputu vozim 125-130kg meni je sasvim dovoljno.sa hiljadarkom ćeš dobiti snage,konfor i motor koji će te uvek iz svake situacije izvući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

e sad zasto sam napisao da motor bude lagan, ja imam 179 cm i tezak sam ko malo bolje uhranjena devojcica pa neznam kako bih izasao na kraj sa nekim fz1 koji suv ima 200 + kila..iako mi se svaki naked od 1000cc bas dopada neznam kako bi to islo zbog tezine motora...

 

Botu ne vozi se to na misice :) samo je za off bitna tezina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ako mislis da ces imati manju potrosnju sa 1000ccm, zeznuo si se...

 

da potvrdim što kaže kolega..............

 

celu, za sada, karijeru na dva točka sam vozio motore od 600ccm, od ove sezone sam prešao na litru, tačnije FZ1 druga generacija.

 

Agilan je, dosta se lako vozi, snage koliko hoćeš, ubrzanje da te oduva :D al taj luksuz plaćaš na pumpi...........

 

touring vožnja sa koferom i suvozačem oko 7l/100km...........nikako nećeš uštetedi na gorivu............

 

Izbora imaš koliko hoćeš:

 

FZ1, Z1000, CB1000R, bandit 1200/1250, multistrada 1000, triumph st 1050.........

 

možda ti je najbolji kompromis snage / potrošnje / udobnosti VFR V-tec od 04 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Mislim da bi Fazer 8 bio idealan motor. Dovoljno snage, dobra zastita od vjetra i lako upravljiv. Ja sam vozio Fz6N a sada Varadero xl1000v . Iskreno, Yamaha mi je puno lhepsi motor, jos ima i 4 cilindra pa se vibracije ne primjecuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja