Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna preporuka za touring moto jaknu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Potreban savet za kupovinu touring moto jakne.

 

Ovo su uslovi koje bi trebalo da ispuni:

 

  1. Cena maksimalno do 250 EUR
  2. Mesh lufteri sto vece povrsine (dakle ne samo jedan zip prorez) koji mogu da se otvore i zatvore po potrebi
  3. Dugacka da prekriva struk
  4. Mora da ima podesavanje sirine rukava (kod bicepsa) i oko struka
  5. Goretex ne treba (mada u ovom cenovnom rangu i ne moze)
  6. Ne sme biti svetle boje zbog prljanja
  7. Unutrasnja postava (bilo bi lepo da postava moze da se nosi kao letnja jakna)
  8. Da moze da se kupi kod nas ili u Louisu/Polou. Narucivanje preko neta ne dolazi u obzir zbog carine.

Znam da na internetu moze svasta da se nadje, i sam sam Googlao, ali je vecina te robe nedostupna u Srbiji, tako da gledam samo ono sto je dostupno kod nas ili preko ljudi koji donose iz inostranstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Sacekaj sajam.

 

Ja sam na sajmu uzeo IXS gorotex model saratov. Ostao je jedan model i popust je bio sa 50 000 na 30 000 sto ti dodje 250e.Ja sigurno cekam sajam da uzmem pantalone i patike jer uvek moze da se nesto jeftinije i kvalitetnije nadje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

druze ako te zanima bilo sta od modo opreme po extra cenama na forumu je covek koji ce imati za tebe mnooogo toga interesantnog potrazi nick lucky vladano i pozovi se na mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Lucky Vladano, ima izlog na kupujemprodajem.

 

Nadam se da je dozvoljeno da postavim link: Deo ponude

 

 

Sve pohvale inace, ja sam uzeo nove Scottove pantalone za 60e, odlicno me sluze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

http://www.louis.de/_203121220241df6572e825801f500ee322/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208656

Ima je moj drugar, drzi se vec petu godinu, presla je boga oca, kad se oprere onim praskom za tex iz luisa, kao nova, cak lepo mirise. Ima sve stitnike, postave cudesa, sympatex je imaitacija goretexa.

Ja imam jako slicnu, vanucci-fun for tour, nema je vise u prodaji, skoro ista, samo malo drugaciji kroj a potpuno isti materijali i konfiguracija. Isto kupljena u luisu na popustu kad je pritegnem sa svim kaisevima, kao deo tela je, za malo sta bi je menjao sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Lucky Vladano, ima izlog na kupujemprodajem.

 

Nadam se da je dozvoljeno da postavim link: Deo ponude

 

 

Sve pohvale inace, ja sam uzeo nove Scottove pantalone za 60e, odlicno me sluze!

 

 

ja nisam postavljao jer nisam znao dal smem ali covek izlazi u susret ca cenama . ima nove i polovne opreme , evo ja sam uzeo jaknu kod njega sa protektorima (ramena, laktovi i ledja) crno plava, sa svim podesavanjima i zatezanjima na rukama ledjima struku , sa postavom koja se sklanja leti i sve to za 75e a Nova novcata, Sve pohvale i preporuke , dostupan je za svaciji dzep

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Drugari, hvala veliko.

 

Dali ste mi korisne informacije o tome gde mogu da kupim moto opremu, ali ja i dalje trazim savet u vezi nekog konkretnog modela jakne, na primer kao sto je kolega spori predlozio, kao i Aleksandar sh.

 

@RAJA

Danas idem na Voznju do Arandjelovca pa u povratku prolazim kroz Mladenovac.

 

 

@spori:

Sto se tice Vanucci Ventus 3, deluje odlicno, jedino mi lufteri deluju previse mali da bi hladili kad je vrucina. Jedno pitanje: da li moze unutrasnja postava da se nosi kao letnja jakna? To bi mi dosta ustedelo prostora u prtljagu, jer ovako moram da nosim posebnu jaknu kad sam na putu a motor je parkiran i ja hocu da prosetam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ja sam na sajmu gledao ovu jaknu i odusevio se!

 

Bukvalno je 3 jakne u jednoj. Kada sam se konacno odlucio da je kupim nije vise bilo mog broja :neznam:

 

http://www.maxmoment.rs/proizvodi/aerotech-pr-287

 

I sa cenom je tu negde 26.400 din je sada na sajtu. Vredi pogledati :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sachs x road, suvozachica na bmw :)

mislim da svaka revit jakna i te kako zadovoljava sve tvoje uslove... ima dosta luftera, unutrashnje jakne mogu da se nose posebno i izgledaju civilno... na sve to gomila popusta i eto ti odlichne jakne za manje para nego shto si zamislio... :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@Mr. No.

Interesantna jakna, svakako ulazi u uzi izbor.

 

@pink cvet:

Revit jakna mi je bila prvi izbor, ali nije lako naci model u tamnoj boji, vec skoro (!) sve prave svetlo sivo, bar ono sto imaju u Louisu. Buduci da se ja usvinjim u rekordnom roku, odustao sam od Revita. Vec imam jaknu sa zutim momentima i to vise ni venishom ne mogu da operem kako treba, stalno izgleda prljavo. 3gaa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Revit ispunjava sve uslove koje trazis i to vise modela. Prave se i u drugim bojama, tako da to nije problem. Jedino sto bi morao da je kupis u TC Motoshop-u u Ljubljani (naravno uz popust 20% i povratak poreza).

Za broj mislim da bi mogao da se snadjes da probas, jer ih nosi dosta ljudi, tako da bi mogao i da narucis po nekom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ne isplati mi se da idem do TC Motoshopa samo zbog jakne. Dok odem i vratim se bude "skuplja dara nego mera" a ne poznajem nikoga ko bi mi doneo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Evo linka iz inostranstva (Italija) za A-Pro Areotech jaknu.

 

Nesto je jeftinija tamo (200 EUR) a moze i PDV da se vrati :)

 

U svakom slucaju se bolje vidi tamo posto je sajt Maxmomenta katastrofa... :neznam:

 

 

http://www.alexfactory.it/areotech-bianco-rosso-pi-7029.html?language=en

 

 

Ima i mnogo druge opreme pa....

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Drugari, hvala veliko.

 

Dali ste mi korisne informacije o tome gde mogu da kupim moto opremu, ali ja i dalje trazim savet u vezi nekog konkretnog modela jakne, na primer kao sto je kolega spori predlozio, kao i Aleksandar sh.

 

@RAJA

Danas idem na Voznju do Arandjelovca pa u povratku prolazim kroz Mladenovac.

 

 

@spori:

Sto se tice Vanucci Ventus 3, deluje odlicno, jedino mi lufteri deluju previse mali da bi hladili kad je vrucina. Jedno pitanje: da li moze unutrasnja postava da se nosi kao letnja jakna? To bi mi dosta ustedelo prostora u prtljagu, jer ovako moram da nosim posebnu jaknu kad sam na putu a motor je parkiran i ja hocu da prosetam...

 

Mislim da mozda previse ocekujes. Tesko ce ista jakna da dovoljno dobro stiti od vetra stotine kilometara u cugu i da se dobro luftira kad je velika vrucina. Dobro je da termo postava bude od nekog od tex materijala, to ce malo da pomogne kozi da dise. Oklop jakne mozes i sam da ocenis pod prstima, impregnirana platna losijih proizvodjaca se odmah provale na dodir. Sto se tice postave na vanucci jaknama, predpostavljam da mislis na termo jer postoji i posebno kisni ulozak, mislim da je suvise ocigledno da je postava, ne lici na obicnu jaknu ili duks da bi moglo da prodje...Lufteri jesu mali ali odlicno rade posao, kod mene ima i na rukavima a ima i na ledjima jedan veliki popreko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

PS. Obavezno svrati do motolanda, imaju odlicnih komada po 1 broj sa odlicnim cenama, mozda nabodes, ja kupio koznjak koji sam jurio napr. godinu dana, te prekratka u struku, te padaju ramena, te neozbiljna zastita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Evo linka iz inostranstva (Italija) za A-Pro Areotech jaknu.

Bio sam juce do Maxmomenta. Dobra je jakna, ima bukvalno 5 slojeva. Imaju samo svetlo svu u mojoj velicini a i unutrasnja postava ne moze da se nosi kao jakna. Ostaje u uzem izboru u svakom slucaju. Cena u radnji je 28400 din.

 

PS. Obavezno svrati do motolanda, imaju odlicnih komada po 1 broj sa odlicnim cenama, mozda nabodes, ja kupio koznjak koji sam jurio napr. godinu dana, te prekratka u struku, te padaju ramena, te neozbiljna zastita...

Hvala, pogledacu danas.

 

 

Da li postoji kod nas neko ko donosi robu iz FC Motoshopa. Imaju bas ono sto trazim (klik).

Pored toga, Revit jakne su im povoljnije nego u Sloveniji recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Za FC Motoshop probaj sa ovim Ebay dobavljacima sa foruma. Neko od njih je bio raspolozen da donosi odande, sada se ne secam ko je u pitanju.

 

Sto se tice cena u Sloveniji nemoj zaboraviti da tamo imas uvek popust od 20% (drzavljani ex-Yu zemalja) i jos povrat poreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

A ovako nešto?

p.s. nemamo sliku gde je jakna u crnoj boji, ali je imamo na lageru 1nanana.gif

2428_Macro_bela_6.jpg

 

 

  • Vadiva i periva termo postava
  • Vadiv i periv kišni uložak
  • Vadivi CE protektori na ramenima i laktovima. Džep za leđni protektor
  • Boje: Sivo/Crno/Crvena - Antracit/Crna - Crna/Crna
  • Dostupne u veličinama od M / XXL
  • Ostale karakteristike: Mogućnost skidanja rukava, Pet unutršanjih džepova, 4 spoljašnja džepa, reflektujući materijal na leđima i ramenima, otvori ventilacije na leđima i grudima, podešavanje struka, rukava i u predelu vrata

Cena 200 eva

0takoje.gif

 

Pozdrav 1zdravo.gif

Shonsi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Za FC Motoshop probaj sa ovim Ebay dobavljacima sa foruma. Neko od njih je bio raspolozen da donosi odande, sada se ne secam ko je u pitanju.

Problem sa nabavkama preko ebay-ja je sto ide postom. Kad zalepe carinu i PDV ispadne jos skuplje nego bez popusta u FC-u.

 

Sto se tice cena u Sloveniji nemoj zaboraviti da tamo imas uvek popust od 20% (drzavljani ex-Yu zemalja) i jos povrat poreza.

To se ispalti samo ako ide vise ljudi kolima pa zavrse sve za jedan dan ili ako me put vec vodi u tom pravcu (sto ce biti za par meseci, ali mi je to kasno) pa kupim vise stvari. Racunica za jednu jaknu je nazalost negativna kad se sve sabere i oduzme (gorivo, putarine, slobodan dan sa posla).

 

Bera je ja mislim donosio is FC moto

Proverio sam, Bera vise ne radi FC Motoshop.

 

A ovako nešto?

p.s. nemamo sliku gde je jakna u crnoj boji, ali je imamo na lageru 1nanana.gif

Hvala na informaciji. Ok su i jakna i cena, ali ima par detalja koji mi ne odgovaraju. Sto ne znaci da ne bi trebalo da je pogledam i uzivo. ;)

 

-----

 

Inace, sto se tice Revit jakni, nisam bas siguran da se unutrasnja postava moze nositi kao letnja jakna. Nema slika na netu da je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sachs x road, suvozachica na bmw :)

moze, a mislim da sam ti to i rekla... izgleda skroz civilno, a ako ispod nosish i termo podjaknu sasvim je ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Nemoj toliko da se uzdaš u FC Motoshop! Oni na sajtu stvarno imaju dobre modele i dobre cene, ali to u stvarnosti nije baš tako. Neću da kažem da lažu, ali na stanju nemaju baš sve što oglase! Tako da ti se može desiti da npr. nešto naručiš, a ti nešto ti stigne za 2 meseca, pa i više!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: xt660x

http://www.dainese.com/it_it/motorbike/500-gt-d-dry.html?cat=12&subcat=15

Ovu imam i skroz je dobra. Jedino nema ventilacije po tvojoj meri, ostale kriterijume koje si naveo ispunjava. Ja je nosim leti kad skinem postavu. Ima je u massu na popustu 250€ bilo pre par dana. Ja sam je duplo vise platio. Tuga.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja