Jump to content

Moto Zajednica

Trajekt Lefkada-Kefalonija?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Drage kolege, ne mogu nikako da nadjem cene trajekta Lefkada - Kefalonija...:stabre:

Pa me zanima da li je neko od vas tako isao ili ima pojma koje su cene? Naravno za motor...:)

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ćao hornetašu! ;-)Mislim da ovde ima šta ti treba:

www.kefalonia-information.com/ferries/timetable/lefkada-kefalonia.php

 

Hm, nema cena za motor, ali: trajekt za Tasos košta cca. 25 evra za auto + vozač, a motor negde 5-6, ako sam dobro zapamtio i ako je uporedivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Vasiliki - Fiskardo, 35e auto, 8e odrasli, 4e deca. Trajekti su krš i pretprošle godine su ih 1.septembra povukli zbog čega je masa ljudi morala da ide na Kefaloniju iz Patre...

Sve info imaš na http://www.kefalonia...a-kefalonia.php

 

Uživaćeš na Kefaloniji, najlepšem ostrvu u Jonskom moru, ako te još nešto zanima pitaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ćao hornetašu! ;-)Mislim da ovde ima šta ti treba:

www.kefalonia-information.com/ferries/timetable/lefkada-kefalonia.php

 

Hm, nema cena za motor, ali: trajekt za Tasos košta cca. 25 evra za auto + vozač, a motor negde 5-6, ako sam dobro zapamtio i ako je uporedivo.

 

Hahah, hornetas :) i ja pokusavam da predjem na stroma...:)

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Vasiliki - Fiskardo, 35e auto, 8e odrasli, 4e deca. Trajekti su krš i pretprošle godine su ih 1.septembra povukli zbog čega je masa ljudi morala da ide na Kefaloniju iz Patre...

Sve info imaš na http://www.kefalonia...a-kefalonia.php

 

Uživaćeš na Kefaloniji, najlepšem ostrvu u Jonskom moru, ako te još nešto zanima pitaj...

 

Pa konkretno...smestaj smo uzeli u Argostoliju, a samo me zanima koju obalu da ciljam kao bolje plaze...? ono, mislim da cu je ponoviti, nije mi dosta tih 6 noci tamo...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Pa konkretno...smestaj smo uzeli u Argostoliju, a samo me zanima koju obalu da ciljam kao bolje plaze...? ono, mislim da cu je ponoviti, nije mi dosta tih 6 noci tamo...:)

 

U epicentru ste... Teško je reći koju obalu, 6 dana je stvarno malo jer tamo može da se hiljadarka obrne za 7 dana. U principu, južna obala prema Zakintosu i zapad, prema otvorenom moru. Najbolji vodič su ti tzv. PLAVE PLAŽE - BLUE FLAG, medjunarodna kategorizacija najboljih plaža koje moraju da imaju određen kvalitet, čistoću i prateće sadržaje da bi održale taj status...

http://www.agnitravel.com/kefalonia_travel_guide/Kefalonia__Beach_Guide/Blue_Flag_Beaches_on_Kefalonia/index.asp

To ti je sve dostupno u bilo kom turist ofisu, gde ćeš dobiti besplatnu brošuricu o ostrvu. Obavezno idite u manstir Svetog Gerasima koji se nalazi u centralnom delu ostrva, jedno 20km od Argostolija, imaćeš šta da vidiš i pored njega u veliku vinariju gde možete da degustirate njihova vina... Kad sidjete sa trajekta u Fiskardu, nemoj da se iznenadite serpentinama i lošim bankinama na trećini puta do Argostolija, deluje pomalo opasno i kad si u kolima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

E pa hvala na savetima0takoje.gifPotrudicemo se... Valjda nisu opasnije od onih u Transfagarasanu i Transalpini...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Nekrovaću ovu temu nakon 5 godina, ali kontam da je bolje tako nego da pravim duplu.

Trebao bi ovih dana autom da zapucam za Kefaloniju, pa imam trilemu u vezi prelaza na ostrvo, jer postoje 3 varijante.

 

1. Nidri (Lefkada) - Fiskardo

2. Astakos - Sami

3. Kyllini - Poros

 

Prva varijanta mi je ok, ali onda moram da spucam po ostrvu skroz na jug, u Skalu, a ne znam da li su putevi klasični planinski ili može njima lepo da se pegla.

Drugoj varijanti najviše naginjem, ali ne znam kakav je put preko planina od autoputa do Astakosa. Da li je neko skoro išao tim putem?

Treća varijanta je najduža, plus se plaća dosta skupa mostarina pa ona svakako otpada. Plus ove opcije što idu malo brži trajekti.

Capture.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Prosle godine, 2017. u avgustu/septembru bili na Kefaloniji.
Mi smo se odlucili bili za Astakos. 

Odustali od Lefkade jer kako su nam rekli, cesto se desi da trajekt bude otkazan zbog nepovoljnog vetra, tj uzburkanog mora u Nidriju i onda se desi da prebace sve putnike za Astakos.

Kilini smo odustali jer je bio bez razloga suvise daleko a i imali bi trosak prelaska preko Rion-Antirion mosta. 

Koliko se secam, ranije smo rezervisali karte bili za jedan auto i nas 4oro, a dole na licu mesta u samoj luci ih preuzeli i platili. Pre godinu dana skoro sve je bio autoput do iskljucenja za Astakos gde smo imali ako se dobro secam nekih 40ak km. Taj put je dosta uzak, krivudav, ali su tada bili radovi na prosirenju tog puta i pravljenju novog, tako da nije iskljuceno da su Grci napravili bolji prilaz Astakosu. Od Astakosa smo isli do Samija, a posle dalje do Argostolija u kom smo bili smesteni.

Da ne duzim dalje, za sve dodatne informacije stojim na raspolaganju ovde ili u pp ili na tel. ;)

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 20 sati, nikvuksa je napisao:

Koliko se secam, ranije smo rezervisali karte bili za jedan auto i nas 4oro, a dole na licu mesta u samoj luci ih preuzeli i platili.

Koja cena karte je bila za trajekt? Nosim se mišlju da odem tamo kolima (porodicom)... Pa da iskalkulišem da li je bolje avion+renta... ili zapucati kolima tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 7 minuta, DonToni je napisao:

Koja cena karte je bila za trajekt? Nosim se mišlju da odem tamo kolima (porodicom)... Pa da iskalkulišem da li je bolje avion+renta... ili zapucati kolima tamo.

Ako se dobro sećam, u glavi mi je 86 eur po paru, jer je bilo nas dva para u jednim kolima. 
Baš smo nas 4oro skoro komentarisali da smo se mnogo umorili na Kefaloniji, pola dana u kolima smo provodili a daleko je do Kefalonije..


Sa ove tačke gledišta, komentarisali smo da je bilo bolje da smo malo doplatili i išli avionom i uzeli motore u rentu dole. 
Mi smo u odlasku spavali u Janjini da prekratimo put, a u povratku smo išli kroz Albaniju i spavali u Draču.
Sve u svemu, Kefa je prelepa! Mi smo baš dosta obišli, dobar deo ostrva. Možda je bilo bolje da smo se skoncentrisali na jedan deo i da smo manje prelazili, ali mi smo bili u fazonu da se obiđe što više moguće... :)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Evo me u Astakosu, pa da podelim sveže informacije. Put od ODLIČNOG autoputa, koji ide od Iannine ka jugu, do Askatosa je ok. Prvi deo je sveže asfaltiran, a ostatak je klasičan lokalni put i nismo imali nikakvih problema. Cena povratnog trajekta za auto i dve osobe je nešto malo preko 120€.

I mala napomena, posto je u ovo doba godine na Gevgeliji kolaps, išli smo preko Prilepa i Bitole na prelaz Medžitlija. Nije bilo nikoga, bili jedini na granici. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Mi smo se vratili sa Kefalonije pre 10ak dana.

Tamo smo iznajmili skuter 125ccm i presli oko 900km za 9 dana. 

Ima veoma lepih puteva za voznju, dobre plaze su prilicno daleko pa se zbog toga prelazi tolika kilometraza.

Vrhunski put ti je od Argostolija ka Petani plazi, po meni jedna od boljih.

 

Nemoj ni slucajno da propustis da se popnes na Ainos Oros, fenomenalan put, nov, pun krivina, malo je hladnije gore obuci se dobro. Pogled je fenomenalan.

 

Manastir Gerasimou po meni nije nista posebno, ali ima lep kafe/restoran u blizini manastira u ulici sa drvoredom (ne mozes da promasis) a zove se Mpotsolos. 

 

Dobar ti je put za peglanje od Agrostolija - Dilinata - Diverata (Myrtos plaza) - Fiscardo.

 

Juzni i istocni deo meni se licno ne svidja. Melissani jezero/pecina mi se nesto i ne svidja, znaju da budu ogromne guzve jer svi hoce da udju unutra u podne kad je najlepse. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja