Jump to content

Moto Zajednica

Kazna pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Uvek me interesovalo koliko ljudi ce, u situaciji kad ih nahvata pandur recimo za prekoracenje, pojas ili telefon, i imaju opciju da umesto 5.000 kazne daju panduru 1.000, to i uraditi??? Ja tipujem na bar 50%...moralni je problem da li platiti zakonski propisanu kaznu u ovoj lopovskoj drzavi, i onda gledas kako te pare idu za neke retardirane namene i drzava se bahati pri trosenju para koje je uzela od poreskih obveznika; ili uraditi sve moguce (ukljucujuci i nelegalno kao sto je mito) da se izvuces sto jeftinije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Naopak smo narod. Zakon nije relativna stvar pa da ga postujemo ili ne kako nama (a najvise nasem dzepu) odgovara.

To je ono npr. kad vas zaustave jer niste vezali pojas, a vi pokazujete na nekog drugog vozaca koji prolazi pored vas i nije vezao pojas. Jel to menja nesto u smislu da ste VI prekrsili zakon? Jel ako neko drugi krsi zakon, znaci da mozete i vi?

Kako to da niko ne pita coveka zasto je pobogu vozio ne-registrovan motor? Zasto neko ne osudi ocigledno krsenje zakona?

Nego ga jos savetujemo da pocne dodatno da krsi zakon izbegavanjem sudskog poziva, i to argumentujemo tako sto "nam je drug sudija"?!? A najgore od svega je sto ga hrabrimo da uopste ni ne stane policiji, da pocne da bezi, da ga oni samo malo pojure, dovoljno koliko da padne i pogine, ili ubije nekog. CCC...

 

ne patetiši. ako ceca dobije milion da plati jer je pokrala 20, treba zato običnog čoveka da oderu jer se zajebao... daj molim te... volim te dušebrižnike... lepo ga je posavetovao čovek, motor na ovlašćenje, nova dokumenta, druga adresa i za dve godine mu je zastari...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Uvek me interesovalo koliko ljudi ce, u situaciji kad ih nahvata pandur recimo za prekoracenje, pojas ili telefon, i imaju opciju da umesto 5.000 kazne daju panduru 1.000, to i uraditi??? Ja tipujem na bar 50%...moralni je problem da li platiti zakonski propisanu kaznu u ovoj lopovskoj drzavi, i onda gledas kako te pare idu za neke retardirane namene i drzava se bahati pri trosenju para koje je uzela od poreskih obveznika; ili uraditi sve moguce (ukljucujuci i nelegalno kao sto je mito) da se izvuces sto jeftinije?

 

Iskreno, ja se ne bih usudio ponuditi mito, kakve sam srece zakinuo bi mi se neki kojem ne treba isti pa bi jos i za to odrobijao.

 

A neregistrovani kolega, jbg, desava se, verujem da od sad neces voziti neregistrovan, opcije su ti kolege sve moguce ispisale, sem ako mozda ne nadjes neku debelu vezu pa da magicno nestane kazna.

A zatvori su nam ionako puni tako da pitanje je da li ces ikada i odlezati ako se opredelis za tu opciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Naopak smo narod. Zakon nije relativna stvar pa da ga postujemo ili ne kako nama (a najvise nasem dzepu) odgovara.

To je ono npr. kad vas zaustave jer niste vezali pojas, a vi pokazujete na nekog drugog vozaca koji prolazi pored vas i nije vezao pojas. Jel to menja nesto u smislu da ste VI prekrsili zakon? Jel ako neko drugi krsi zakon, znaci da mozete i vi?

Kako to da niko ne pita coveka zasto je pobogu vozio ne-registrovan motor? Zasto neko ne osudi ocigledno krsenje zakona?

Nego ga jos savetujemo da pocne dodatno da krsi zakon izbegavanjem sudskog poziva, i to argumentujemo tako sto "nam je drug sudija"?!? A najgore od svega je sto ga hrabrimo da uopste ni ne stane policiji, da pocne da bezi, da ga oni samo malo pojure, dovoljno koliko da padne i pogine, ili ubije nekog. CCC...

 

ne patetiši. ako ceca dobije milion da plati jer je pokrala 20, treba zato običnog čoveka da oderu jer se zajebao... daj molim te... volim te dušebrižnike... lepo ga je posavetovao čovek, motor na ovlašćenje, nova dokumenta, druga adresa i za dve godine mu je zastari...

 

Znaci logika ti je "ako moze Ceca, mogu i ja"? Na Cecu treba da se ugledamo?

Treba da odgovara svako ko krsi zakon, a s razlogom postoje i razlicite kazne za razlicita dela.

Zamisli (ne daj boze) da neko ne-registrovanim vozilom ubije nekog na ulici jer mu je isto bilo neispravno. Na stranu to sto nije platio lopovskoj drzavi harac za registraciju. Nije prosao tehnicki, nije imao bas ispravne kocnice, nije uspeo da prikoci - neduzni prolaznik stradao.

Ovde se propagira da svi treba da zaobilazimo zakon kad god to mozemo, i na zalost upravo zbog takvih stavova (a vecina je u Srbiji takva) je ova zemlja tu gde jeste. Da nas narod ima pamet, ne bi dozvolio da Ceca prodje tako. Ali dok god se ugledamo na kriminalce, propadacemo jer podrzavamo i hranimo upravo te lose vrednosti.

Kakav narod - takva drzava. Nije obrnuto. Ako mi kao pojedinci budemo tezili primitivizmu, to ce se neminovno preslikati i na drzavu.

A vi onda i dalje savetujte ljudima da jos vise krse zakon nego sto su to vec ucinili, pa ce kolega mozda sutra opet da sedne na ne-registrovan motor, pa kad neko zbog toga nastrada, onda cemo da pisemo peticije, organizujemo kurseve bezbedne voznje, i da pljujemo po vozacima koji divljaju...

A sad neka mi jos neko objasni kako treba samo po malo da krsimo zakon, ne puno...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Iskreno, ja se ne bih usudio ponuditi mito...

Moras da vezbas...

Samo vodi racuna da po malo krsis zakon, nikako puno jer to nije OK.

Znaci do dve-tri crvene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Ne bi trebalo da dizemo tenziju. Niko se ovde ne prepucava :) Sve je relativno. Ako je momak koji je otvorio temu kulturan, dobar covek i jednostavno nema trenutno novca za registraciju ili iz nekog drugog razloga, a motor mu je ispravan, onda bih mu progledao kroz prste. Ako je zao i naopak i bas ga briga za sve, onda ovo sve sto sam mu preporucio vec zna jer oni iskaljeni najbolje zaobilaze sistem nekaznjeni. Niko se ne ugleda na kriminalce ali je cinjenica da upravo sa stavom "slobodno me *ebite i jos cu da vas placam za to" necemo daleko dogurati. Ovde je velika represija potpuno neregularnim i korumpiranim sistemom koji trpimo jer smo fini. Zapalise pola Istambula zbog jednog parka, a ovde iz dana u dan dizu cene, namete, vise nema gde koliko nas jasu i dalje cutimo. To je sad siroka prica ali se u praksi pokazalo da bolje prolaze oni koji eskiviraju sistem dok mi bednici koji ga postujemo bivamo kaznjavani maksimalno za svoju poslusnost. Neko to pre, a neko kasnije shvati, a vecina uopste ne shvati.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Cisto da ne bude zabune, po novom zakonu, u slucaju tvog izbegavanja poziva kod sudije i slicnog, mogu opusteno da ti sude u tvom odsustvu, tako su meni odradili za prekoracenje brzine od 21km... i zeznuli me, a ja pokusao da ih iskuliram... Ne znam sta da ti kazem, osim toga da si u problemu...:zvizduk:

 

Ne mogu da sprovedu prekršajni postupak, ako bar jedan poziv nije uredno primljen. A ako već neko primi poziv, glupo je da se ne pojavi na sudu. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Sada pisu novi zakon kojim je predvidjeno da ne mozete nista da uradite od administracije dok ne platite kaznu. Videcemo koliko ce to biti protivustavno (da vam ogranicavaju slobodu zbog nekih drugih stvari) ali ce verovatno uspeti u tome.

 

Odredba koja se odnosila na ovakav teret iz trenutno važećeg Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima je proglašena neustavnom. Ne bi trebalo očekivati da Narodna skupština ponovo pokuša da donese isti takav propis. Koga zanima više o ovoj temi, broj odluke Ustavnog suda je IУЗ-1503-2010, a objavljena je u Sl. glasniku RS br. 32/2013.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Iskreno nadrljao si samo tako .

Moj prijatelj nije mogo da upali motor pa ga je gurnuo nizbrdo ulicom kad ga zaustavise.Kazna mu je 3 meseca zabrane podosta poena i oko 40000 din.Pazi sad ovo.Zalio se i posle su mu povecali kaznu na 100000 din.Zasto nemam pojma.Ali teramo dalje i zalimo se sve dok ne prodju 2 godine.Poenta je kad dobijes resenje na kojem na kraju pise da je moguca zalba ti smisli nesto ali ostavi neku rezervu da se opet zalis.I moli se da ne dodje resenje na koje ne mozes da se zalis.

Ja imam svoje vec 4 koja su zastarela i jos neka na koja se zalim non stop.Samo da udjes u stos i da se nadas.

Sta god da bude nek ti je sa srecom da se resis muka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

100.000 je ako se nema kategorija za vozilo

15.000-30.000 i dva boda ako vozilo nije registrovano

Ako ti je ovo prvi takav prekrsaj kazna ce ti biti 15-16 hiljada 90% sam siguran

 

Da si ga registrovao isti dan nebi nista platio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Oduzimanje vozacke je sigurno nema greske jer i mene stalno prozivaju jer vozim ATV ne registrovan.

Lik za koga sam napisao je dobio da plati okk 40000 sa troskovima suda.Zalio se i sto su mu podigli kaznu nenam pojma.Znam da se vec treci put zali i ide na zastarelost tj.ako mu uspe.

 

I znam da dosta bodova mu roknuli .

 

Ako je tako kao sto kazes a bolje proveri ja onda nikad necu da registrujem motor i ATV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Nisam vam sve bas ispricao,pre nekoliko dana panduri su me zaustavili tek sto sam doterao motor sa popravke i pisali me da nisam upisan u registar motornih vozila i ja sam rekao da cu registrovati.od tada do ove druge kazne stw nisam imao vremena za registraciju i sad me opet uhvate.najgore je sto imam dve iste kazne u rasponu od nekoliko dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Danas me policija zaustavila,nisam imao tablicu a imam saobracajnu.registracija je istekla a motor sam bez tablice kupio.pandur mi je napisao da motor nije u uveden u registar motornih vozila.kolika ce kazna biti za to ?da li zna neko.rekao mi je ako ga reg i odnesem sudiji za prekrsaje saobracajnu da mi ocita da se kazne ponistavaju,mada cisto sumnjam.

 

Ovaj deo mi nije jasan kako to da ako mu je istekla registracija,što znači da je registrovan bio(u Srb) a da ga nema u registru. :zbunjen:

 

Elem mene su nahvatali sa englezom (plaćena carina,samo se tu spominjao u našim papirima)kada sam se skrljao ne mojom krivicom dobio sam 15k 3 meseca zabrane i 6 bambi poena....ne plašite dečka za dž 99% će dobiti ovakvu kaznu,sem ako nije neki nadrndani sudija.

 

P.S. Kada se vozi bez tablice onda nema stajanja...kada vidiš negde šangarepu ili lizalicu. :zvizduk::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo ja prevalio 40 pa da malo kenjam: Kakav je to savjet "ako nemas tablicu nemoj da stajes"?

Pa jbmu misa, ako vec moras da savjetujes onda probaj ovako "ako nemas tablicu, ne vozi".

Ili recimo zakuca se jedan takav u tvog novog Juga i kaze sorry, ali ja cu da odlezim sta treba. Kakav bi mu onda savjet dao? ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Evo ja prevalio 40 pa da malo kenjam: Kakav je to savjet "ako nemas tablicu nemoj da stajes"?

Pa jbmu misa, ako vec moras da savjetujes onda probaj ovako "ako nemas tablicu, ne vozi".

Ili recimo zakuca se jedan takav u tvog novog Juga i kaze sorry, ali ja cu da odlezim sta treba. Kakav bi mu onda savjet dao? ;)

 

Ovo se slažem. nemaš tablicu nemoj da voziš, pokušaš da pobegneš izleti neko dete na put i eto katastrofe zbog gluposti. Ja pre svega nebi vozio ako nebi imao tablicu a ako bi i nekom mukom seo na njega onda bi stao mislim da je ipak manje zlo nego da neko ne daj bože nastrada

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

jbt kuda je sve otislo dosta nebuloza i gluposti , ne vozi bez tablica i kraj a ako vozis stani jer ces platit samo 1000e a ako pobegnes potera, apsana, pokusaj bekstva, a plus advokat pa troskovi advokayta koji za zalbu uzimaju 100-150e pa troskovi suda , pa takse pa u pm troskova. tako da ovih 1000e bije tako lose u poredjenju sta te ceka. eh da oko brzine pocujte me dobro AKO VAS SAOBRACAJNA PATROLA ZAUZTAVI ZA PREKORACENJE BRZINE ZAKON JE SLEDECI JEDINO PRAVLNO MERENJE RADAROM JE U ODLASKU VOZILA I SA STALKA PA DA DRUGA PATROLA ZAUSTAVI VOZILO. SVAKO DRUGO SNIMANJE BRZINE PO ZAKONU JE NEPRAVILNO I TO NAGLASITI KAO PRIMEDBU PRILIKOM POTPISIVANJA ZAPISNIKA O PREKORACENJU BRZINE A SVAKI SUDIJA OBARA PRIJAVU KAD VIDI TAKAVU PRIMEDBU KOJA NIJE PO ZAKONU U ZDRAVLJE JER ZIVETI SE MOZE I NA APARATE :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

@Biker boy Provalili su foru s ne uzimanjem poziva(što ti reče kartončica),pa posle nekoliko pokušaja uručenja,proglašava se mesto boravka prijavljeno u dokumentima(lk,vozačka,pasoš)fiktivnom,to jest prosto rečeno lažnom.E sad, ovo je pre svega urađeno zbog lažnih azilanata koji idu u zapadnoevropske zemlje s našim pasošem i prebivalištem...al to je već neka druga tema.Koliko puta će biti tolerisano ne uzimanje poziva zavisi i od mesta gde živiš/negde je tolerantno prilično, a negde posle 2-3 pokušaja-fiktivna.Neznaš da je to urađeno,i ne obaveštavaju,sve dok nešto ne zatreba u bazi podataka MUP-a (produženje vozačke,registracija vozila koje se vodi na tebe..šta god).Onda ti se saopšti da ništa ne možeš da uradiš jer je adresa proglašena fiktivnom.Da bi potvrdio adresu,potrebno je da podneseš zahtev za potvrdu adrese, da patrola dođe na adresu,i onda da utvrdi da je sve ok.Normalno nikad neznaš kad dolaze,tako da i ako samo trenutno nisi tu opet jovo nanovo.Sve to može da potraje od par dana do čak više od mesec dana,što realno svakom može da napravi problem.

 

Druze...veruj mi da fiktivna ne ide tek tako...da bi se proglasila fiktivna adresa..neko od ukucana mora da kaze ne zivi ovde...dokle god govore nije trenutno tu i niko ne preuzme poziv sve je ok...

Kako znam..evo ovako...64 kazne sto auto sto motor...sve do jedne zastarele....kad sam otisao do supa da produzim pasos...rece mi sluzbenica imate fiktivnu adresu...pitam ja sta sad...kaze..javi se sudiji u Timockoj i vidi...rekoh ok....odem do sudije usput razmisljam koliko je proslo od poslednje kazne...sanse nema da se setim..tipa 10 dana...udjem...sudija vadi listing i to pozamasan...kaze vi gospodine imate dosta kazni...ja rekoh ne znam stvarno...moguce..rekoh...dosao sam da vidim sta treba da platim i da resim pasos premda cesto putujem i retko sam tu u Srbiji...pa kaze zato vam je i izdata fiktivna jer ne zivite tu...kako rekoh ne zivim...vidite podatke u licnoj karti...ona se samo namseja...dade mi zena neku potvrdu i kaze odnesi ovo u sup i sacekaj da se pojavi neko od kolega iz mup-a da potvrdi adresu stanovanja...pritom mi trazili vlasnicki list?????? wtf????

Ok...saceko ja par dana...niko dosao nije..dal me usra...ne znam ne zivim tu..stan oca i majke...posle par dana odem u mup...donesem tu potvrdu od sudije da sam se javio i to je ukratko to...dinar nisam dao...produzio pasos i lk...naravno sve ovo se desavalo po starom zakonu...sad po novom ne znam kako ide i ne zanima me...pasos vazi jos 8 god...mada kapiram da sve te saobracajne kazne zastarevaju posle 2 god...kao sto je i bilo...

E sad dobijam iz najglupljih mogucis razloga verovali ili ne...poslednja koju su mi pisali je skoro pre par dana u Vrdniku(Fruska Gora)..i to..pazi sad....SLABI FAROVI ...upiso sam se od smeha...pandur se smorio ko lav naravno i krene da me cima...kad sam mu rekao idi u Kia-u pa se njima zali za slabe farove..relano si me zaustavio zbog BG tablica a ne zbog farova...ja iz zajebancije rekoh napisi mi i za uzak pojas,slabe farove a mozes i za nalepnicu koju nikad necu zalepiti na soferku ...naravno covek ode i vraca se sa 3 kazne (pojas,nalepnica i nisam upalio farove)...xaxxaxaxaxa....e do suza me nasmejao...vidim ga da gori od muke al srecan sto je napisao...pritom lokalno stanovnisto aj sto nema upaljene farove...nemaju bre tablice a on im mahne kad prodju i nikom nista...uzmem ja lepo te kazne...i stavim mu na sofreku ispod brisaca onako lepo ih poredjam...kolega koji sa nijm radi..sedi u kolima i upisa se od smeha kad je to video...pozdravim ja ljude,sedoh u auto i cao-zdravo.

Ok...realno...i ja sam tu malo vise drzak...ali druze...zajebi bre to...Bg table..ajmo rokaj snimaj a celo selo vozi bez tablica i sad ti tu meni isterujes neku coravu pravdu...realno brdo njih su polu-edukovana gamad iz ko zna koje vukojebine....naravno casti izuzeci..imam par drugara pandura...stvarno ljudi na mestu...vrhunski likovi

Jbt...referat napisah :lol:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Idi kad te pozovu, ispricaj kako je bilo. Spremi papire da si na minimalnoj plati, da izdrzavas decu, roditelje, prijavi sve moguce troskove da ti odrede minimalnu kaznu. To je jeftinije od snimanja akcionog filma kakvog ti neki ovde predlazu. Svaki potez suda moraces da platis, a ako uzmes advokata (koji nista ne moze da ti pomogne, osim ako imas nekog drugara da ti pripremi te papire da prikazes koliko para nemas) on ce te odrati jos vise. Trazi da platis na rate, trazi sve sto mozes u okviru onoga sto je njima moguce da ti ucine. Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

@pedjas011 Skroz si opušteno prošao za fiktivnu,ali ja sam i napisao da je to vrlo različito odo mesta do mesta.Ovo zaustavljanje/kažnjavanje na Fruškoj gori :zbunjen: ,...neznam šta da napišem...pišem...brišem...-boki.64 objasnio :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

...AKO VAS SAOBRACAJNA PATROLA ZAUZTAVI ZA PREKORACENJE BRZINE ZAKON JE SLEDECI JEDINO PRAVLNO MERENJE RADAROM JE U ODLASKU VOZILA I SA STALKA PA DA DRUGA PATROLA ZAUSTAVI VOZILO. SVAKO DRUGO SNIMANJE BRZINE PO ZAKONU JE NEPRAVILNO I TO NAGLASITI KAO PRIMEDBU PRILIKOM POTPISIVANJA ZAPISNIKA O PREKORACENJU BRZINE A SVAKI SUDIJA OBARA PRIJAVU KAD VIDI TAKAVU PRIMEDBU KOJA NIJE PO ZAKONU U ZDRAVLJE JER ZIVETI SE MOZE I NA APARATE :P

 

Kako ljudi možete svašta da pišete. U zakonu ne postoji odredba o "pravilnom merenju brzine", a Pravilnik o načinu vršenja kontrole i neposrednog regulisanja saobraćaja na putevima i vođenju obaveznih evidencija, uopšte to ne pominje. Koga zanima način na koji se policija mora odnositi prema vama tokom kontrole, neka pogleda LINK.

 

Dalje, Pravilnik o metrološkim zahtevima za merila brzine vozila u saobraćaju kaže sledeće:

 

 

Član 4.

Merila brzine vozila mogu meriti brzinu na jedan od sledećih načina:

1) stacionarnim merenjem brzine vozila;

2) merenjem brzine vozila merilom iz ruke;

3) merenjem brzine iz vozila u pokretu.

 

Nigde ne piše iz ruke, ali u odlasku vozila. Prema tome, dabome.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ranije je važilo pravilo, a tako je bilo i napisano da se brzina vozila, meri u odlasku, i da se brzina meri doplerovim radarom. Laserski radari koji su se i tada počinjali koristiti nisu bili uneti u pravilnik, i tada je moglao da se ospori svako merenje brzine koje je bilo izvršeno s preda ili vozila u dolasku i moglo je da se ospori merenje koje je bilo izvršeno laserskim radarom. Zakon i pravilnici su bili vrlo jasni. To je malo ko znao, pa im je to prolazilo.

 

Sada ne znam kako je, ali kako Lawyer navodi, to je sada lepo preformulisano i može da te snima i u odlasku i u dolasku..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja