Jump to content

Moto Zajednica

Yamah Dt 50 1999 god

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

dakle yamaha iz naslova skoro sam je kupio i odmah problemi.Posto nije imala akumulator svetla su bila jako losa, to me jako nerviralo i smetalo resio sam i kupio nov akumulator i vauu svetla ludilo zmigavci rade stop svetlo bukvalno sve do svake lampice na km satu itd.ali nakon 3-4 dana voznje sve je to utajilo i vratilo se na prvobitno stanje,mislio sam isprva da sam zeznuo akumulator da ga nisam dobro formirao i slicno,ali u servisu su mi ispitali akumulator i dopunili ga i rekli da je akumulator ok i da je problem do motora da on ne puni akumulator>isao sam kod jedno 5-6 majstora sto rade te motore i svako je nesto cackao prckao i niko nije resio problem>tako eto da sam resio da uz pomoc nekog ko je voljan da mi objasni kako i na koji nacin da namestim da mi puni akumulator>Samo da napomenem paljenje mi je u redu izbacuje struju do reglera i iz reglera imam 4 izvoda e tu mi je sumljivo da neko nesto nije kontra spojio zice i slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Prvo sto trebas da proveris je struja, zakačiš unimer na akumulator i meris voltazu kad je ugasen, zatim ga upalis, das gas i mieris, pa onda upalis svetla i meris (mada sam ja ubedjen da je relger 90% crko i 10% moguće da su namotaji)

Aku voltaza kad je motor ugasen treba da bude oko 12,7-12,9

kad upalis ide malo gore , ali kad das gas trebalo bid a je u opsegu oko 14,4-14,8V, a sa svetlom nesto malo manje ali ne ispod 13,8V

Ako se ne menja napon kad das gas i ka upalis svetlo već pokazuje iste vrednosti kao kad je motor ugasen onda je moguće da je crko regler ili da je namotaj

regler skines pa polako proveravas faze do reglera koje dolaze od namotaja-opseg na unimeru stavis na naizmeničnu struju i očitace ti 50tak V ako je sve ok (a onda je regler krivac), ako ne očitava nista ili neku sitnu vrednost crko namotaj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

sve to sam ispitao unimer jednostavno mnogo brzxo menja vrednosti tako reci brljavi>kupio sam nov regler evo na slici gde sam bio primoran da crtam semu kako i koje mi zice dolaze iz paljenja.Dakle na skici se vidi zice u snopu koje vode iz paljenja zuta,bela,crvena,zelena> bela,crvena,zelena idu na bombinu kao sto je nacrtano,a zutu sam ukopcao na regler i oznacio sam ove brojeve.sad nek mi neko pojasni kako s reglera razvlace zice do akumolatora da bi se punio.

sema_moja.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja