Jump to content

Moto Zajednica

Sipkice za sator

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Pozdrav dobri ljudi,

 

evo malo se rasciscava guzva oko posla pa bi bilo lepo ici malko i na kampovanje...Medjutim, tu se javlja zaboravljena muka od prosle godine.Naime, pocele su da pucaju sipkice za sator.Jedna je otisla total, druga vrlo blizu tome, a ima ih jos koje ce vrlo uskoro....Sator je neka kineska varijanta ali odlican za neverovati osim tih prokletih sipkica.Ima lepu zatvorenu pregradu ispred ulaza za cizme i kojekave sitnice.Takav nadjoh za 50ak jura a jeftiniji su oko 2500 recimo.

Sad ce neko da kaze da je najlakse da se kupi nov, i bio bi u pravu ali to ostavljam kao zadnju opciju....

 

Ono sto mene zanima je da li je neko ima neko permanentno resenje u vidu alternative za te sipkice.Neka savitljiva cev ili crevo koje se inace koristi za nebitno sta, ili nesto trece.Pozeljno nesto sto se kupuje na metar ili vec kako god samo da ga ima negde......

 

Mogu i postaviti slicke ako nekom to pomaze ali bi bilo lepo da iznadjemo neko resenje jerbo verujem da nisamn jedini kojeg muci slican problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Nisi jedini,i ja se već neko vreme mislim dal da bacim jedan mali šator kome se šipke lome na sastavima i više nemože da se zategne. Mislim da bi napravio garnituru i za drugi šator,zato što su šipke dugačke i nemogu stati u kofer! Pratim temu sa pažnjom!

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U alpinistickim prodavnicama postoji rezervna oprema za satore (npr. sipke), pa mozete pogledati da li nesto odgovara. Jedino sto nisam siguran da li se to isplati za jeftine satore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Roberte, još jedno rešenje je da nađeš nekoga da ti pokloni svoj stari raspali šator pa da iskombinuješ od dve babe devojku :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo, ima nekoliko vrsta :

 

http://www.iglusport...-za-%C5%A1atore

 

Ne prepisuj! ;)

 

Ne prepisujem, samo sam uputio ljude na pravo mesto - za šipkice za šator. Ti si postavio link ka kočićima ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

1care.gif2jee1.gif

 

Sta drugo reci 0takoje.gif

 

Resena muka maksimalno brzo i efikasno.Valja jos spomenuti, zbog onog "ne lezi vraze", da se kupi jedna ili dve rezervne jerbo se nikad ne zna kad ce da zakaze kinez i slomi se.....

 

Hvala svima jos jednom na brzoj i kvalitetnoj pomoci..... 2BJB3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

1care.gif2jee1.gif

 

Sta drugo reci 0takoje.gif

 

Resena muka maksimalno brzo i efikasno.Valja jos spomenuti, zbog onog "ne lezi vraze", da se kupi jedna ili dve rezervne jerbo se nikad ne zna kad ce da zakaze kinez i slomi se.....

 

Hvala svima jos jednom na brzoj i kvalitetnoj pomoci..... 2BJB3.gif

 

Jel mislis da i te sto kupis nisu kineske. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

1care.gif2jee1.gif

 

Sta drugo reci 0takoje.gif

 

Resena muka maksimalno brzo i efikasno.Valja jos spomenuti, zbog onog "ne lezi vraze", da se kupi jedna ili dve rezervne jerbo se nikad ne zna kad ce da zakaze kinez i slomi se.....

 

Hvala svima jos jednom na brzoj i kvalitetnoj pomoci..... 2BJB3.gif

 

Jel mislis da i te sto kupis nisu kineske. :zvizduk:

 

Najverovatnije da jesu, ali za sada dobro rade.Istestirano u palanci.Slaba tacka im je odmah posle metalnog prstena i tu pocnu da pucaju, a posle se izlistaju duzinski.

 

Zaboravih da dodam da treba obratiti paznju da duzinu.Original su bile 605 mm a zamenske su 600. A druga vrsta koja mi je trebala je u originalu kraca od zamenskih pa zamenske treba recnuti.....

 

Dodacu ovde, mozda nekome bude od koristi: evo bas sad u palanci nas ubi kisa, i fora sa molerskim najlonom odlicno funkcionise.Drugari su bukvalno isipavali vodu iz satora dok je kod mene bilo suvo ko barutana ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Evo kako sam ja rešio problem,bar za sada! Izmerio sam koliko su se skratile šike,zbog lomova, u ukupnoj dužini.Na jednoj je falilo 50mm a na drugoj 120mm. Potražio sam oko struga šta bi bilo slično,i odlučio se za podizače od amike,koji su do sada bili samo donatori za nove podizaće za R 25 i slične modele,a sad su postali donatori i za nedostajući deo šipke od šatora. Isprobano u Bačkoj topoli,radi poso!

 

46C758F1-7D82-DB4B-BEB4-1D7451E49E71_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja