Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine novog motora

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Apriliu RS 125 za 16god,puna kapa... ;D ;D ;D

 

125 ccm još dve godine, taman da skupiš iskustva, a onda... sky is the limit!

Ljudi nemojte momku davati savete da svesno krši propise!

 

Do 125ccm pod tur, papiri u džep (dozvola), pamet u glavu i kaciga na istu... to je recept za dug život i uživanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja sam pre za Tuareg 350. 125 kubika je malo po mom misljenju.Mada se sa rs-a teze pada

 

 

Ako se dovoljno trudiš, sa svakog možeš da padneš.

 

Moja je preporuka motor koji je po zakonu dozvoljen za tvoje godište. Legalna vožnja, jedna muka manje. Jesi li razmišljao o Varaderu 125? Enduro, četvorotaktni...

 

honda-varadero-125.jpg

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Dozvola nije problem,ali ako uzmem neku 125-icu masina nece da mi izdrzi jednu sezonu.Prosle sezone sam presao 8000km sa skuterom + sto sam vozio neke 125-ice i malo tuarega 600.Posto zelim da se motor koji kupim zadrzi kod mene bar 2 sezone a 125 ce da mi bude mala posle prve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Kupi onda nesto cetvorotaktno. Ako hoces enduro (a vidim da neces) onda uzmi ovu Hondu sto Najzli kaze, a ako hoces nesto na R, onda uzmi Hyosung Comet GT125R (imas naked i R verziju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja bih ti toplo preporucio Ninju 250. 4t motor, malo trosi, lako se vozi... Pogledaj na http://www.mimoto.co.yu/MiMoto_Site_Srp.html , prelep motor. E sad jedini problem sto bi ti to bilo ne legalno jer ne smes da vozis preko 125 do 18 godine. A sto se tice toga sve su stroziji i stroziji, samo gleda da ti napise nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Ja bih ti toplo preporucio Ninju 250. 4t motor, malo trosi, lako se vozi... Pogledaj na http://www.mimoto.co.yu/MiMoto_Site_Srp.html , prelep motor. E sad jedini problem sto bi ti to bilo ne legalno jer ne smes da vozis preko 125 do 18 godine. A sto se tice toga sve su stroziji i stroziji, samo gleda da ti napise nesto.

imam jedno pitanje..koliko cilindara ima taj kawasaki 250?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

V motor. Meni se mnogo svidja, ako budem nekako uzeo od mojih 2000e i prodam ovo moje cudo za 1700e mozda uzmem sledece godine ali tesko. Za sledecu godinu cu moci da izdvojim 500-600e tako da ce pati neki enduro 650ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Apriliu RS 125 za 16god,puna kapa... ;D ;D ;D

 

125 ccm još dve godine, taman da skupiš iskustva, a onda... sky is the limit!

Ljudi nemojte momku davati savete da svesno krši propise!

 

Do 125ccm pod tur, papiri u džep (dozvola), pamet u glavu i kaciga na istu... to je recept za dug život i uživanje :D

 

Slazem se sa Markoneom,sve gore navedeno i napred. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

V motor. Meni se mnogo svidja, ako budem nekako uzeo od mojih 2000e i prodam ovo moje cudo za 1700e mozda uzmem sledece godine ali tesko. Za sledecu godinu cu moci da izdvojim 500-600e tako da ce pati neki enduro 650ccm.

Nisam siguran da je V motor u pitanju, ja sam imao prethodni model i bio je redni dvocilindras, provjeri ponovo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

V motor. Meni se mnogo svidja, ako budem nekako uzeo od mojih 2000e i prodam ovo moje cudo za 1700e mozda uzmem sledece godine ali tesko. Za sledecu godinu cu moci da izdvojim 500-600e tako da ce pati neki enduro 650ccm.

mislim da su mu gume uske za tu kubikazu i jacinu motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

V motor. Meni se mnogo svidja, ako budem nekako uzeo od mojih 2000e i prodam ovo moje cudo za 1700e mozda uzmem sledece godine ali tesko. Za sledecu godinu cu moci da izdvojim 500-600e tako da ce pati neki enduro 650ccm.

mislim da su mu gume uske za tu kubikazu i jacinu motora...

Vjeruj mi da nisu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

V motor. Meni se mnogo svidja, ako budem nekako uzeo od mojih 2000e i prodam ovo moje cudo za 1700e mozda uzmem sledece godine ali tesko. Za sledecu godinu cu moci da izdvojim 500-600e tako da ce pati neki enduro 650ccm.

mislim da su mu gume uske za tu kubikazu i jacinu motora...

Vjeruj mi da nisu ;)

reci mi ako znas tacnu velicinu...?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ninja 250 ima dva cilindra, redno.

 

A sto se tice sirine guma: Evil_Zo misli jedno, mitoboy misli drugo a ja bih pre verovao konstruktorima (mada je moje licno misljenje da sirina guma sasvim odgovarajuca).

 

A kada je u pitanju preporuka motora moj glas ide za RS125. Naravno, zbog toga sto je to max kubikaza koju SMES da vozis sa svojih 16 god. Nemoj preko toga jer krsis zakon. Bices mirniji i neces razmisljati sta ako naidjem na policiju. Mozda tebi ne bi bio problem za kazne u Palanci ali svaki odlazak van ce biti problem.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

naprijed 110, a nazad 130

moja cagiva je od 125ccm,napred 110,a nazad 160!!mislim i dalje da su na tom kawasakiju male gume!!

Na osnovu cega? Takav proracun je dobio tim inzenjera koji je konstruisao ovaj motor, postoji tu mnogo nekih faktora koji uticu na dimenzije pneumatika. Tvoja Cagiva ima 160 nazad iz dva razloga: 1. mala tezina motora i pod 2. sminka.

Evo ti jos jedan primjer: Kawasaki GPZ 500S ima takodje 130 nazad. Jedan od glavnih razloga je njegova tezina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

uzmes 125 i ne mislis.

bolje da uzivas u voznji nego da non stop zveras okolo de su zandari, da se krijes iza kamiona, buseva, vatas prvu desno,...

a kad vec mora 125 zbog godina, po meni bolje da bude 2T, bar ce da ide.

 

PS. sto se guma tice, bre vatate se za taj svemoguci konstruktorski tim inzenjera ko pijan plota  >:(

oni su tu da konstantno menjaju, razvijaju, unapredjuju. nije isto ono sto su mislili da je dobro recimo 80-ih i danas.

jos ce neko reci da monstrumima kakvi su recimo boldorka/gpz900r, od po 250 i kusur kila i 100 ikusur konja, najbolje pasuju fabricki tockovi i gume (100/130). sa sve onim lepim saricama  ;D

VAZI

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja