Jump to content

Moto Zajednica

!Oprez! za sve koji putuju na CG primorje preko Žabljaka!

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Koliko sam primetio, svi štekovi koji su bili, bili su štekovi u žbunju doslovno i to na mestima gde je bezobrazno postavljeno negde među zelenilo, znak za ograničenje od 50km/h.. a put je tako dobar da ispod stotke nema smisla ni spuštati... a pritom.. nigde nikog sem murije u žbunju...

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

 

Beograđanin povređen prilikom pada sa motora na Žabljaku

Državljanin Srbije D.M. (35) iz Beograda povređen je večeras prilikom pada sa motora na Žabljaku, saopštila je crnogorska policija.

 

Kako se navodi, D.M. je zadobio prelom desne ruke i više lakših povreda po telu.

 

 

Povređeni Beograđanin je, nakon ukazane prve pomoći u žabljačkoj medicinskoj ustanovi, prevezen u pljevaljsku bolnicu.

 

 

 

 

Crnogorska policija je navela da će istraga utvrditi uzrok nesreće.

 

 

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/398000/Beogradjanin-povredjen-prilikom-pada-sa-motora-na-Zabljaku

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Evo da podržim komša u stavu: Niko vas neće dirati za 60 na 50. ali vas doslovno mrzimo kada ste došli na razgledanje i iza svake krivine otkrijete neki novitet koji vaš ljubljeni Iphone mora da usnimi. (odnosi se na sve od A do ŽNJ kategorije).

 

Druga stvar su uski planinski putevi (Trsa, Grebaja, Murići, Borići, Rijeka Crnojevića, Njeguši...) gdje se pojave zalutali pripadnici Turističke populacije, posebno ovi iz nazovi terenaca, pa zbog njih moraš da slećeš s puta jer gospoda ne znaju da na putu koji je malo uži od prosječne širine jedne kolovozne trake IPAK mogu da se proguraju dva normalna automobila i pri 40 kmh.

 

A ranjeniku, sretne rane junačke....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

tvoj stav oslikava negostoprimstvo zbog kog ja doslovno ne idem više u CG, nemate baš toliko za slikanje da se staje iza svake krivine... ali nije nivo turizma tema...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Evo da podržim komša u stavu: Niko vas neće dirati za 60 na 50. ali vas doslovno mrzimo kada ste došli na razgledanje i iza svake krivine otkrijete neki novitet koji vaš ljubljeni Iphone mora da usnimi. (odnosi se na sve od A do ŽNJ kategorije).

 

Druga stvar su uski planinski putevi (Trsa, Grebaja, Murići, Borići, Rijeka Crnojevića, Njeguši...) gdje se pojave zalutali pripadnici Turističke populacije, posebno ovi iz nazovi terenaca, pa zbog njih moraš da slećeš s puta jer gospoda ne znaju da na putu koji je malo uži od prosječne širine jedne kolovozne trake IPAK mogu da se proguraju dva normalna automobila i pri 40 kmh.

 

A ranjeniku, sretne rane junačke....

 

To, to je pravo. Zli turisti oće da slikavaju i da ostave još pare. Neće moći oboje.

 

Šalu na stranu, treba imati razumjevanja jer smo ipak kao turistička destinacija.

 

Što se tiče sletanja sa puta ja sad sklapam retrovizore na takvim putevima jer sam imao neprijatno iskustvo. I uvjek se ja prvi skrajnem ako vozač iz suprotnog pravca neće ili ne umije. Uglavnom misli da umije pa mi otkine retrovizor. Nažalost, pošto sam često na Žabljaku moram ipak reći da vozači iz drugih zemalja prednjače u tome. Slikavanje, umor, neznanje su potencijalni razlozi :neznam:

 

Za kraj jedno uaaaaa!!! za zle turiste iz svih zemalja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

 

Vidi, ja sam u BiH platio kaznu zato što sam vozio 62km/h kroz "naseljeno mjesto" gdje je ograničenje 50, a neću te slagat kad ti kažem da u krugu od bar 500m sigurno nije bilo niti jedne kuće, a kamoli naselja, a u krugu od 3km kuće isto nisam vidio, al eto ne mogu 100% reći da ih nema, jer ima šume. Možda su na šumu mislili, naseljena je takvim međedima ko što su bili njih dvojica.

 

:lol: Verovatno nisi daleko od istine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ok za mimoilaženje treba razumit ljude, u BG i većim gradovima nema toliko uskih i zakrčenih ulica pa da su imali priliku da vježbaju provlačenje, mada imao sam slučaj da se ja sa 406icom skoro pa popenjem na među, a lik sa nekim malim kao džipom ostao na sred puta i viče "nema mjesta, ne mogu da prođem" a kad je on konačno nanišanio za njim je odmah prošao i autobus, bez usporavanja <_<

 

@negostoprimstvo

Prijatelju, za ovakvu vožnju kakvu ja svakodnevno viđam u toku sezone, posebno po popodnevnom povratku sa plaže ljudi bi u Italiji glave gubili, nije negostoprimstvo, popizdim ja i na Novljanina kad pravi gluposti i ..bem sve po spisku, kad čovjek vozi 3km, 30 na sat sa nogom stalno na kočnici ja u tablice ne gledam. Herceg Novi jeste prestonica očajnih saobraćajnih rešenja, ali ko je polagao za svoju vozačku neće imati problema :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

@arnyman, @istankov

Ma ko vas sljivi, patite. Jer mi smo na odmoru, i ima da se vucemo 3km/h ako treba. Zamisli da nas ubije promaja jer smo jos mokri sa plaze krenuli u apartman na hladnu lubenicu... ;)

I ima da se fotkamo, jer se treba na drustvenim mrezama pohvaliti. 1nanana.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@arnyman, @istankov

Ma ko vas sljivi, patite. Jer mi smo na odmoru, i ima da se vucemo 3km/h ako treba. Zamisli da nas ubije promaja jer smo jos mokri sa plaze krenuli u apartman na hladnu lubenicu... ;)

I ima da se fotkamo, jer se treba na drustvenim mrezama pohvaliti. 1nanana.gif

Evo koliko ja vidim vučete se 3km/h :P . U HN je upravo taki saobraćajni kolaps da su patike najbrže prevozno sredstvo :D A i upravo pada kiša <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

ćuti :) dobro je tinuninu se nije čuo tokom kiše! Zamisli da su išli 10x brže? bilo bi desetine čukanja ...

 

Prije kiše sam ti prošao nizbrdo pored radnje ... rekordno brzo: topla II - Luka ZL - lalovina - savina - Topla II - 1h25min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

poenta je da smo mi srbi toliki slepci i idemo u crnu goru gde nas ponizavaju i ne ophode se sa nama kao da smo dobrodosli vec u fazonu koj moj ste mi dosli i slicno, cene skuplje nego u grckoj a kvalitet dalepo ispod. ali ako i treba

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ćuti :) dobro je tinuninu se nije čuo tokom kiše! Zamisli da su išli 10x brže? bilo bi desetine čukanja ...

 

Prije kiše sam ti prošao nizbrdo pored radnje ... rekordno brzo: topla II - Luka ZL - lalovina - savina - Topla II - 1h25min

Ne vjerujem, tu ima skoro 15km, za manje od sat i po, nemoguce :D

 

@mrski zli turisti :D

Poenta je da ljudi, iz nekog razloga, na otvorenom putu voze 30km/h, pretezno oni sa stranim tablama, najvise srbijanskim, pretpostavljam zbog informacija tipa "u CG milicija kaznjava SAMO ako vozite auto sa SRB tablicama". Nema potrebe za tim, gdje je ogranicenje 50 vozite 50-60 i niko vas nece dirat, isto vazi za veca ogranicenja, a ne da se tamo dje je ogranicenje 50 vozi preko 100 po nekim izjavama, za to bi meni u Srbiji uzeli godisnju skolarinu. Nemojte preticati kolonu vozila na punoj liniji u krvini, ali smijete da preteknete sleper koji se vuce 10km/h, ako je isprekidana linija. Prvo se nasadi STOKA sa sleperom, uglavnom evropejskih tablica, vozi nekom brzinom puza, pa se iza njega slozi 4-5 auta, jer se ljudi ne usudjuju da ga preteknu, poslje toga je preticanje skoro nemoguce, sleper i tolika auta moze preteci samo motor, pa onda imam iznenadjenje kad prvi iza slepera vidi kako ja preskacem auto po auto, tek kad dodjem iza njega sjeti se da bi mozda i on smjeo da pretice, pa blokira mene svo vrjeme, to rade svi, samo ne domaci vozaci.

 

Inace za izlazak na cestu na rikverc, novski specijalitet, samo cekam zrtvu, ljudi su ubjedjeni da mogu da izadju na rikverc i onaj koji ih udari otpozadi bice kriv. E prvom koji mi naleti ima da naljepim zadnju tablicu na potiljak, a stopaljke ce da nosi ko mindjuse... Ovih gluposti treba da se cuvate, a za miliciju samo vozite normalno, nema potrebe da se "pazite"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Dobra stvar na tom putnom pravcu je sto retko ili gotovo nikad nema guzve. Nadje se po koja kolona, ali iz mog iskustva nista strasno sto bi predstavljalo problem vozacima motora. Jedino gde sam opazio da bi mogao da se nadje po koji problem jeste deo oko Savnika, jer na taj deo puta dolazite posle Zabljaka i izvanrednog asvalta i onda nailazite na uzak, krivudav put sa serpentinama i prekrivren krosnjama drveca, sto moze da predstavlja problem u odredjenom delu dana, jer ako imate iole zatamljen vizir na kacigi dolazite u problem sa vidljivoscu. Inace sto se tice ostalog dela, to je za mene najbolja deonica po kojoj sam vozio u skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

poenta je da smo mi srbi toliki slepci i idemo u crnu goru gde nas ponizavaju i ne ophode se sa nama kao da smo dobrodosli vec u fazonu koj moj ste mi dosli i slicno, cene skuplje nego u grckoj a kvalitet dalepo ispod. ali ako i treba

 

Kome se ne svidja neka ide u Grcku i neka ne prdi vise o Crnoj Gori i njenom gostporimstvu!

Ovih komentara se nacitah maltene u svakoj temi u kojoj pomenu Crnu Goru, zaista ne razumem toliku ljubomoru...

 

Tema jasno kaze; Oprez

 

za sve koji putuju na CG primorje preko Žabljaka!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ove godine sam dva puta prosao tim potezom...

Prijepolje,Pljevlja,Zabljak,Savnik,Niksic,Risan.

Jednom kolima,jednom motorom.

 

Put SAVRSEN! Ima i brzih krivina i krtatkih i sporih i serpentina i svega za svakoga.

Policija Tolerantna! :) Nekako uvek nadjemo zajednicku temu.

Predeli za odmaranje. I ociju i srca.

 

Od tri logicne opcije odlaska BG-CG,ovaj put,pa 5 praznih mesta,pa Bosna,pa jos 20 praznih mesta,pa Moraca(ako bas mora).

 

Nisam mogao da citam prethodna prepucavanja,ali mogu da licno kazem...nisam neki ljubitelj CG,ali ono sto imate u Alpama mozete lako naci i na ovom i okolnim putevima. Ko ima volje i vremena,za svaku preporuku.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

I ja sam letos dva puta prosao ovim putem. Kao sto rece kolega, jako lep put za nas motorase, na odredjenim deonicama dosta zahtevan, ali nista posebno rizican u odnosu na bilo koji put.

 

Ko jos nije probao svakako preporucujem, posebno u sezoni kada je daleko manje opterecen u odnosu na put kroz kanjon Morace.

 

Most na Djurdjevica Tari svakako lepo mesto za odmor pred zahtevnu deonicu sa serpentinama. Dakle kafica, slikanje i paljba na sedlo.

Zabljak i okolina predivni da se skrene sa puta i malo odmori na nekoj poljani (jos ako ima i suvozacice-vrhunska kombinacija).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Prosao sam ovog leta 2x putem Prijepolje-Pljevlja-Zabljak-Savnik-Niksic-Risan-H.Novi, i za ovaj put imam samo reci hvale. Odvozio sam sa osmehom na licu, ne znam sta je lepse, da li okolina ili kvalitet puta. Most na Djurdjevica Tari treba doziveti, nije isto kada gledas sliku i kada gledas sa mosta visokog 150m 0takoje.gif

Sto se policije tice, imao sam bliski susret 3x tokom letovanja, svaki put bez kazne gde cak nije trazio ni za kafu covek, a posto je stao, khm, na nizbrdici, zaustavio sam se 20ak metara ispred njega, jer sam "bio natovaren" pa sam "dobio" ubrzanje 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja