Jump to content

Moto Zajednica

Sve je gore...

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Vozim motocikl do svoje osme godine,poslednjih 10 godina aktivan vozac...

Vec sam navikao na raznorazne situacije u saobracaju,poznata prica i cesti

sukobi ko je u pravu (motociklisti ili vozaci na 4+ tocka).

 

Sve je vise akcija o bezbednosti saobracaja,prisustva motorista u medijima,

borba za svoja prava,humanitarne,dobrovovlje akcije,skretanje paznje na sebe

na ovaj ili onaj nacin...sve u cilju bezbednije i opustenije voznje,manje

nezgoda,jos manje stradalih idt...

 

U okt 2012 sam izgubio drugara,NASTRADAO JE NA MOTOCIKLU.

Poznata prica,oduzimanje prvensta prolaza i kraj price...

Njega vise nema,zivot tece dalje,jedan zivot manje.

Dokle vise ???????

 

Vozim skoro svaki dan,ali nijedne sezone kao ove nisam primetio

toliko nepostovanja i neprimirene voznje od strane vozaca na 4+ tocka.

Sta se desilo sa narodom,svi su rastrojeni,pogubljeni,ne gledaju,ne vode racuna...

I kad uoce motor,opet ga ne vide,izvrse radnju koju su naumili pa sta bude...

Jednostavno je sve otislo u *urac.Klinci u tatinim kolima sa kupljenim dozvolama

ili kurutresine matore sa razvaljenim ladama i zastavama 10 u koje su seli iz tih istih lada pa sad voze avione a ne znaju ni koliko godina imaju... >:(

 

Svaki put sedam na motor sa sve vecim strahom koji u banalnim situacijama moze da izazove

vece sranje nego sto jeste.Nisam vise pametan,mozda je najbolje da se lisim motora dok

ne bude kasno...Slabo pisem po forumu,retko komentarisem,ovo sam morao da podelim sa vama

jer verujem da vecina misli isto ili bar priblizno a cinjenica je da svo svi u istom sranju.

 

Pozz

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ti nesto kriziras prijatelju...Muci te nesto drugo.Tako nikad ne treba razmisljati...Budala za volanima je uvek bilo i bice...Ali hajde sad da se zakopamo svi...Vozis lagano i pazljivo,i nista nece da ti fali,mogu da te presecaju koliko hoces.Motocikl,mora da se vozi isto kao i automobil,u gradskim uslovima,i nema nikakvih problema.A druga je stvar kad vozis po gradu 80+,e onda ovo sto pricas ima smisla.Ali nema smisla da vozis u gradu 80+.i da se zalis na druge vozace.Oni te jednostavno ne vide,i to je to.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Prodao sam motor pre 3 god. zbog finansiskog stanja... Te 3 god. kao da mi fali deo sebe i da nisam kompletan... ali prateci tok desavanja u zadnje vreme,razmisljam nekako drugacije pa nadjem pozitivno u svemu tome,kao eto malo sam sazreo iako nisam imao motor,mozda je to i bolje ko zna sta bi se desilo...

Imao sam 2 pada,ovaj drugi je bio ozbiljniji bas.. Podleteo sam pod traktor naravno mojom krivicom... zbog ne prilagodjenje brzine.

Odmah posle toga pogine mi drugar na Zr. putu moje god. na motoru,klasicno oduzimanje prednosti.

Odmah posle toga i ja prodade motor... ko zna zbog cega je to i dobro..

Imam ogromnu zelju da kupim motor opet,malo ova kriza me usporava,ali mogu reci da sam zreliji nego pre 3 god. i da je mozda i dobra strana sto nemam motor vec duze vreme...

Vidim i sam da je stanje uopste gledano na sve sve gore i gore...

Cak vise i ne cujem ljude da pricaju bice bolje... nego samo jos vise kukaju.

Ljudi ne znaju gde biju od problema i teske situacije pa se to odrazava i na saobracaj...

Ne znam sta bih dodao vise... sem ljudi ... Pazi te se!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

U okt 2012 sam izgubio drugara,NASTRADAO JE NA MOTOCIKLU.

Poznata prica,oduzimanje prvensta prolaza i kraj price...

Njega vise nema,zivot tece dalje,jedan zivot manje.

Dokle vise ???????

 

 

 

Zbog takve sutacije sam ja pao pre 20 dana sjebao skocni zglob i ligamente covek nije ni pogledao u mom pravcu. Kaciga mi je sacuvala glavu! Nosite opremu sto vise to bolje! 944559_580797891950876_958699081_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Nije sjajno,al šta sad, da idemo peške?...al ček, pa i to je opasno, prošle godine nastradalo je 150 pešaka.Teška ekonomska situacija-kod većine-odražava se na sve segmente kulture,pa i saobraćajnu,mnogo ljudi vozi ko da su stondirani-ko zna o čemu misle,pa bre desi se da me neki ´ne vide´ u kolima ???Ima i druga strana realnosti,hteli li ne da priznamo,što reče @sashac ako se pretera s brzinom,dzabe pravo prvenstva,čak i pažljiv vozač teško da može da uoči motor pri velikim brzinama.Mada,lično kad sam na motoru primećujem da me sve više ´vide´,neki čak naprave mesta da prođem itd..e sad ,onih drugih će uvek biti :ups: ,al me ko hobi ne privlači sakupljanje leptira :)ps:´voziš motor od svoje 8.godine a 10 god. si aktivan vozač´ :stabre: ,zanimljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Jbga i statistika nije na nasoj str ani cak i u razvijenijim zemljama. Cim si seo na bike moras da se pomiris sa odredjenim stvarima ili onda ne vozi motor nego auto i t je to.

Imao sam 1.5 padova {ono 0.5 udario u branik sa strane ali nisam omastio asvalt} Najvise rizicnih situacija sam imao oko oduzimanja prvenstva ali i tu je moji 30-50posto zbog brzine kojom sam se kretao. Jednom krenem da obilazim auto iza mene kolona kad neko kucka na prozor, pogledam kolega na enduru obilazio kolonu ja kad pogledao u retrovizor nisam ga nni video sreca isli smo oboje sporije oko 60km pa smo uspeli jedan drugog da exkiviramo. Poenta je da su motori ljubav i ja ih vozim bez obzira na rizike a kada mi se ucine prevelikim i postanem opassnost za sebe i druge krenucu peske. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ti nesto kriziras prijatelju...Muci te nesto drugo.Tako nikad ne treba razmisljati...Budala za volanima je uvek bilo i bice...Ali hajde sad da se zakopamo svi...Vozis lagano i pazljivo,i nista nece da ti fali,mogu da te presecaju koliko hoces.Motocikl,mora da se vozi isto kao i automobil,u gradskim uslovima,i nema nikakvih problema.A druga je stvar kad vozis po gradu 80+,e onda ovo sto pricas ima smisla.Ali nema smisla da vozis u gradu 80+.i da se zalis na druge vozace.Oni te jednostavno ne vide,i to je to.

 

Budala ce biti,ali kao ove godine...nikad vise nije bilo.

Tacno je da sam pod stresom zbog gubitka druga i to me drzi

svaki put kad sednem na motor ali...

Narod je rastrojen,ko zna gde su dok upravljaju vozilom.

Pesaci kao ovce prelaze gde stignu...

Opsti haos u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Slažem se sa tobom, sve je više rastrojenih ljudi za volanom, sve je više i gužvi u saobraćaju tako da i nije čudo da su svi nervozni. Ali moramo da spustimo loptu. Nije sve tako crno, po gradu izuzetno pažljivo i verujem da možemo izbeći sve neugodne situacije. Saobraćaj definitivno nije kao što je nekad bio sve je opasnije pa i vožnja gradskim saobraćajem. Ja ne bi odustao od motocikla nikad. Malo pažljivije svakako i polako ako se čuvaš i bog te čuva. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Tjah... spustiti loptu ne može biti loše. Samodisciplina je klučna za opstanak. Ako uradimo sve što je do nas, bar smo uradili sve što je do nas. Ostalo je na njima, vozačima automobila. Budale su ove godine rodile kao nikad za razliku od kajsija. To stoji. I teško da će biti manje budale tokom sezone ili da će ih biti manje po broju.

 

Ima par stvari koje ne bi smeli da radimo i to je to. Ne obilaziti ili preticati sa desne strane jer taj magični desni retrovizor služi samo da smeta pri parkiranju. Ne provlačiti se (preterano :D ) dok je kolona u pokretu. Malo smanjiti brzinu (opet ne preterano) kad god situcija nije kristalno čista da se može udariti po gasu. Svirati, svetleti kad god može. Ne činiti nagle pokrete kad ne mora, najaviti svoje prisustvo.

 

Ako se baš odreknemo i gasa i provlačenja, gubi se smisao vožnje u gradu i u gužvi. Onda je isti qrac vozili kola ili motor. Ali to treba raditi samo onda kad ne preti potencijalna opasnost. Ako nam nešto preti, najaviti se kako god.

 

Ostalo je zaista samo na njima, vozačima kola. Mrze nas, mrzeće nas, smetamo im, debili koji nisu naučili da voze nego samo kako da polože poligon i testove će se uvek prestavljivati od nas jer ni sami ne vladaju sobom i kolima... nije baš da džabe pričamo ali za sad nema nekog efekta što mi mislimo o sebi i drugima kad retko ko misli o nama dok je za volanom. Dakle, u se i u svoje kljuse i pamet u glavu. Mnogo će vode proteći Savom i Dunavom dok se, bar u Bg. nešto promeni na bolje što se tiče nas, mesa za odstrel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ako ovo cita neki kolega iz MuP a,kad zavrsi sa citanjem i ode u smenu neka napise koju za koriscenje mobilnih telefona u kolima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ne ispuštajte motor iz ruku zbog vozača automobila koje nije briga već samo malo više pažnje i po naseljenim mestima sporije.

Zemlja se i dalje okreće. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ne ispuštajte motor iz ruku zbog vozača automobila koje nije briga već samo malo više pažnje i po naseljenim mestima sporije.

Zemlja se i dalje okreće. :zdravo:

 

Otprilike, to je suština :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG

Nije neka vestina upravljati motorciklom, to moze svako. Vestina je kompezovati tudje greske dok vozite motorcikl i nastaviti uzivanje u visokim ili niskim brojevima obrtaja:)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

Nije neka vestina upravljati motorciklom, to moze svako. Vestina je kompezovati tudje greske dok vozite motorcikl i nastaviti uzivanje u visokim ili niskim brojevima obrtaja:)

 

Tacno tako,medjutim shvatio sam da posle duze voznje...sat-2...po gradu...imam osecaj kao da ce oci da mi ispadnu iz lobanje od naprezanja i gledanja..ali bukvalno mi treba pola sata odmora.

Cak sta vise skoro pre prodaje motora desila mi se jako glupa situacija u NS- gde me zena isece nekim puntom i krene da radi polukruzno bez migavca 2 metra ispred mene..sreca pa sam isao sporo jer sam krenuo da skrecem ka centru nalevo,te da se ne zabodem u nju krenem levo i motor sa sve zenom mi ostane na kolenu u polucucnju..imao sam osecaj kao da mi levo koleno upada u petu a noga kroz asfalt u zemlju...uzas..na sve to zena zakoci krene da se izvanjava a njen muz pored nje krene da urla na nju...ja sam bio suvisan totalno...nekako digoh motor sa kolena ni sad mi nije jasno kako...i nastavih dalje...sta ja tu vise da kazem zeni koja me isekla i kaze nije me videla 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Mislim da ove teme ne vode resenju i da su subjektivne. Ovih dana nailazim na ozbiljno lozenje ljudi na motorciklima (u gradskoj voznji).

I tako u krug...jadni mi...a oni ljubomorni...nemaju pojma...nisu me videli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije veština upaliti motor, krenuti, održavati ravnotežu u i zaustaviti se, ali sve ostalo iziskuje i te kako veliko umeće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Meni se cini da je vise dijabola na motorima nego u kolima. Voze kao kamikaze, provlace se izmedju kola sa 50-60+, s leve ili desne strane, nebitno, skuterasi, kvadovi, sportasi itd, bez kaciga, ne 'ebu ni dva posto druge. To sto imas motor ne znaci da imas privilegiju da vozis znacajno brze od drugih bilo gde. Kako mislite da vam neko da prednost u saobracaju ako vi niste prilagodili brzinu tako da budete uoceni? To znaci da ja imam neprikosnovenu prednost u odnosu na nekog ko ima STOP ili trougao iako ja vozim 120km/h u naseljenom mestu ili van. Ta prica ne prolazi, tu je kriv samo onaj koji je prekoracio brzinu ali je zakon takav da uvek bude kriv onaj koji oduzme nekome prvenstvo prolaza nebitno na prekoracenje brzine onog drugog. Nemojte me pogresno shvatiti, vozim kola 11 godina, bicikl duplo vise, motor mnogo manje i potpuno sam objektivan. Kao i kod kola, svako moze da sedne za volan i da vozi motor, a to sto je nekome mentalni sklop takav kakav jeste, to je druga stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio New Beverly 300 i.e. Bronze Perseo

Nisam neki bajker, imam 41 godinu i vozim skutere od 50 ccm zadnjih 20 god. Prošle godine u Novembru sam kupio nov Beverly 300 ie. Elem, put od PGS do Bogoslovije nekih 5-6 km recimo. Osecao sam nevidjen umor pazeci na saobracaj. Sve to je rezultiralo time da posle osam meseci na satu imam 850 km predjenih i po meni to je to ... Skuter ide lagano u oglas ... Kupio opremu kompletnu, spremio svu pamet u glavu ali dzabe ... Beograd nije za motor i to je to .... Koliko god me ljudi ovde budu napadali ili šta već, ja čvrsto stojim iza toga ... Imam porodicu, imam privatni posao od koga oni žive a ja zarađujem ... I nekako od kad sam kupio Beverly-a ... Momke udario kamion ispred moje zgrade, ja bio pored njih dok nije došla hitna pomoć ... Karlica, rebra, butna kost ... Komšiju mi na Grand dinku udario čovek na semaforu dok je stajao ... Ne hvala ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Mozda mogu da razumem strah od voznje motorom ali opravdanja tipa:onog udario auto,onom se desilo ono,e to nerazumem.Pa ljudi,mnogo vise udesa ima sa automobilima,pesacima,pa niko ne ostavi auto u garazi ili niko se ne zatvori u kucu zato sto pesaci stradaju

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio New Beverly 300 i.e. Bronze Perseo

U pravu si. To nije nikakvo opravdanje ali meni je dovoljno da se lagano oprostim od dva točka. Kao što sam napisao, nisam neki bajker zagriženi, do sada sam prešao možda nekih 30.000 km na dva točka ukupno u životu. Ove udese sam naveo kao primer. Mene drugari zezaju da će Mirko Alvirović napraviti emisiju o meni. Tipa, nit obilazim kolone, nit se guram između kola. Ponašam se kao da vozim auto, stojim na semaforima iza kola i laganica. Mislim da je jedino ozbiljnije odvrtanje gasa (100 km/h :)) bilo na otvaranju sezone preko mosta na adi ... Dovoljno mi je da parkiram gde hoću sa skuterom pa sam uštedeo vreme ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Mozda mogu da razumem strah od voznje motorom ali opravdanja tipa:onog udario auto,onom se desilo ono,e to nerazumem.Pa ljudi,mnogo vise udesa ima sa automobilima,pesacima,pa niko ne ostavi auto u garazi ili niko se ne zatvori u kucu zato sto pesaci stradaju

 

Svako ima nešto što ga muči i blokira. Čućeš dosta puta ljude kako kažu da ih je strah da lete avionom ili da plove brodom, a kad im navedeš upravo taj primer, da se udesi sa automobilima dešavaju mogo češće od padova aviona ili potonuća brodova, jednostavno slegnu ramenima. Strah ne mora da bude, i najčešće nije racionalan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Danas je sve vise automobila na putu i narocito novi vozaci (klinci koji su ko zna kako dosli do dozvole), pokusavaju da se dokazu i misle da je sve samo igra (video igra). Ja uvek gledam sta rade i ovi sto nemaju prvenstvo jer su oni najopasniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio New Beverly 300 i.e. Bronze Perseo

Kao za inat, malopre sretnem druga koji je imao udes na Nbgd sa Grand dinkom. Seta sa stakama (prelom butne kosti) i kaze da je sezona za njega gotova kao i karijera. Njegove reci: Mozda i nije toliko zbog mene ali zbog matoraca moram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Po prirodi posla sam po vasceli dan u pokretu,kolima po gradu tako da gledam i vidim svasta.Ima tu minusa i sa jedne i sa druge strane.Upravo zbog toga mi je muka voznje po gradu tako da motorom samo kad moram.Vikend,van grada, par stotina km i dusa mirna.Po varosi,nije mi nikakvo zadovoljstvo.Najvise se grozim vozaca u poznim godinama pa za njima gospodjica-gospodza sa mobilnim u jednoj i cigarom u drugoj(volan nije predvidjen) i na kraju nepredvidivih klinaca sa skutercicima(sad je levo,sad desno).Sta reci,cuvajte se i ne odustajte :takoje: Pokusajte da gledate unapred,da predvidite desavanja i manevre,ako je moguce. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja