Jump to content

Moto Zajednica

Prince 250 - vibracije

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Sprint Challenger, Sprint Prince 250

Nedavno sam kupio princa 250cc i sve lepo radi ali imam jedan problem. Vec nakon jedne trecine gasa pocinju da se javljaju ogromne vibracije. Cuje se nekakvvo zujanje, zvrndanje.. ili sta vec... ceo motor vibrira a najvise se oseca na gazistima za noge i sedistu. Vibracije se su prisutne uvek, dakle ne samo u voznji vec i kada je motor u mestu a samo se da gas. Rasturio sam sve moguce delove i skinuo sve sto moze da se skine da bih pronasao sta je u pitanju..ali i dalje je isto. Ima li jos neko ovakav problem ili eventualno zna sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Sprint Challenger, Sprint Prince 250

nije u pitanju V motor vec redni. skoro sam video jos jednog istog kao mog, besprekorno radi i nema nikakvih vibracija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јеси ли проверио да ли су затегнутни шрафови који фиксирају мотор у раму, па и да ли су носачи мотора цели, без пукотина? То често зна да буде узрок вибрација.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Sprint Challenger, Sprint Prince 250

Sve sam to pregledao, to mi je prvo palo na pamet, bilo mi je logicno da je nesto sto naleze na motor ali nije.... ima li sane da to prvai auspuh? ako je unutra nesto otkaceno... ili zacepljeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Oce od istegnutog lanca i od rastelovanih ventila,proveri,zna bas da treseeeee :takoje:

 

Moram da se umesam i da pitam.Sta od ovog zuji a sta trase?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Sprint Challenger, Sprint Prince 250

izgleda da postoji nesto sto proizvodi vibracije a usled toga jos svasta nesto zvecka.. na primer nozice menjaca, to sam otklonio ali to glavno sto je uzrok ne kontam bas..... vbrira i zadnji blatobran ispod sedista.. ali je pritegnut lepo namesten, znaci opet od necega sto pravi te vibracije. Sto se moptora i ventila, ventili se ne cuju bas nikad, a motor savrseno radi, lanac sam dotegao koliko treba, ali bez obzira vibrira i kada stoji u mestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па једно је сигурно - вибрације долазе од покретних делова. Ја сам посумњао да није избалансиран магнет. Можда је само шкарт или само небалансиран, можда су га неправилно монтирали, ако си пазарио полован мотор (ниси поменуо да ли си пазарио нов или полован), можда га је претходни власник искривио ако је за скидање магнета користио оне радапцигере са "прстима"... Мислим, ја бих покушао да проверим како мотор ради са неким другим магнетом. Ако га то не смири, онда сигурно нешто није у реду са групом клипови-клипњаче-радилица. А то већ није посао који се ради за по' сата-сат.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Kad se pojave jace vibracije i cangrljanje znam da je vreme da se zamene silent blokovi u zadnjem tocku (Challenger), lancanik ima luft pa ih veoma brzo razvali (svakih 5000-6000 km ih menjam). Zamena je prosta skines tocak, skines seger osigurac, imas 2 podloske i lancanik povuces i izvadis napolje (barem kod Challenger-a). Cifra je 600din po komadu u sprintu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Da se ukljucim u razgovor, posto imam kinroada 250icu izgleda isto kao i princ 250 i vecina delova pase od istog, meni se vibracije desavaju nekad na 70na sat, danas sam 200 km presao, sav sam kao u struju ukljucen, ne mora da znaci da je uopste nesto neispravno, jednostavno kod novijih i "ozbiljnijih" motora agregat nije direktno srafljen na ram metal na metal nego ima i odredjenu amortizaciju, jbg kod kineza nije ovo slucaj tako da ili se navikni ili menjaj motor 1neznam.gif

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

svaki taj od 250cc trese i vadi kamen iz bubrega od 70-75km/h krene pa na vise ko izdrzi na njemu....

 

Gledaj to sa vedrije strane, dobro je protiv okostavanja i kamena u bubregu 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Значи овако, та машина је клон Honde cmt 125, пошто су Кинези избацилили и 200 и 250, па и 300 а нису компензирали разлику у тежини вечих клипова са лаком радилицом, баласером, дешава се баш ова аномалија.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja