Jump to content

Moto Zajednica

Kamere za brzinu u Beogradu

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Znaci nikome jos nije stigla kazna od kamere na adresu?

Mene su slikali pre mesec dana ali jos nista ne stize.Jesam vozio 140-160 kroz grad ali 3 trake, noc, cista ulica...

Valjda necu ja da probijem led...

:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Evo sveže informacije o kamerama i radarima u Beogradu:

 

Sreda, 13. 11. 2013.|13:21 | Izvor: 24 sata

 

 

U Beogradu je postavljeno 14 saobraćajnih kamera koje automatski šalju kazne vozačima koji prođu kroz crveno svetlo, prekorače brzinu ili voze "žutom trakom". Svakog dana, ove kamere "kazne" više od 200 vozača, a i dalje je najviše onih koji voze trakom za gradski prevoz i taksi vozila. Od 14 postavljenih kamera, pet je sa "radarom", odnosno dokumentuje vozače koji voze brže od dozvoljenih 50 kilometara na sat. Ovaj tip kamera postavljen je u Novom Beogradu, osim jedne, kod Muzeja "25. maj".

- Ove kamere dnevno zabeleže oko 100 prekoračenja brzine. Kamere detektuju prebrzu vožnju i fotografišu automobil sa zadnje strane prilikom prolaska ispod radara. U poslednje vreme, smanjuje se broj kažnjenih vozača, ali i dalje je njihov broj zabrinjavajući - kažu u saobraćajnoj policiji.

Pet vozača dnevno u proseku prođe kroz crveno svetlo, što zabeleži pet kamera ovog tipa.

- Vozači se često opuste jer ne znaju da kamere beleže ovakve prekršaje. Kazne su izuzetno stroge i rigorozne, od kaznenih poena, zatim od 15.000 do 30.000 dinara novčane kazne, uz oduzimanje dozvole na tri meseca - dodaju u MUP.

I dalje najviše vozača kamere snime tokom vožnje kroz traku namenjenu za vozila GSP i taksi službu.

- Kaznimo više od 100 vozača dnevno. "Žuta traka" je prioritet u gužvama i veliki je problem ukoliko automobili u kojima je sam vozač zaustave kolonu autobusa sa 500 ljudi. Iako svi znaju da je kažnjivo, najviše kazni napisano je zbog "žute trake" na Brankovom mostu. Sistem funkcioniše tako što kamera snimi automobil, a na kućnu adresu vlasnika vozila stižu fotografije sa prekršajnom prijavom i kaznom od 5.000 dinara - ističu u saobraćajnoj policiji.

Ukoliko vlasnik automobila u trenutku kad je prekršaj načinjen nije upravljao vozilom ima zakonsku obavezu da navede ime osobe koja je sedela za upravljačem, inače će protiv njega biti pokrenut prekršajni postupak.

Policija istovremeno svakodnevno sprovodi i akcije protiv vozača u alkoholisanom stanju, a na ulicama je nekad i više od 150 policajaca. Kazne za pijane vozače kreću se od 5.000 (do 0,5 promila) pa do čak 120.000 dinara (više od 2 promila) uz kazne zatvora, oduzimanje vozačke dozvole na godinu dana i obavezno trežnjenje u policiji.

 

Kamere sa radarom

- Raskrsnica Bulevar Nikole Tesle - Ušće

- Raskrsnica Omladinskih brigada i Jurija Gagarina

- Raskrsnica Jurija Gagarina i Antifašističke borbe

- Raskrsnica Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića i Topčiderskog venca

- Bulevar Mihajla Pupina kod Palate Srbija

 

Prolazak kroz crveno

- Raskrsnica Bulevara Nikole Tesle i Trešnjinog cveta

- Bulevar Mihajla Pupina, kod TC "Ušće"

- Raskrsnica Tošin bunar i Studentska

- Trg Nikole Pašića, kod Vlajkovićeve

- Ustanička, ispred Specijalnog suda

 

Kamere za "žutu traku"

- Bulevar vojvode Mišića na ulasku u Sajam

- Bulevar despota Stefana na raskrsnici sa Jovana Avakumovića

- Brankov most, oba smera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

Ovo samo u novinama malo ``osvezavaju`` pamcenje. :stabre: ..sve sto je pobrojano odavno je poznato...besposlen novinar pa kao ajd nesto da prdoklacim da opravdam sto me teca zaposlio u novine da radim.. :kafa: ..pa sabrao cak 14 kamera!!! uuuu strah i trepet... -_- i odma bombasticna vest....a sto je mala plata to niko ne pise <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

To je malo teze mada nije nemoguce u zavisnosti od optike, rezolucije i finoce digitalne kamere. Iskreno mislim da je nemoguce i definitivno ne bi bilo relevantno na sudu ako postoji naznaka da je mutna fotografija. Kamere snimaju tablice, a ne registracione nalepnice bar tako pise.

Da dodam i na mogucnost postojanja refleksija od sofersajbne posto je nalepnica s unutrasnje strane stakla, pod odredjenim uglom dok je tablica pravljena sa odredjenim slojem farbi koje ne prave jake refleksije ali je kontrast dobar. Kamera bi morala da bude usmerena (zumirana) iskljucivo na sofersajbnu sem ako ne koriste neke haj-tek rezolucije od 40MP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Znam da ovi sa ovim najmodernijim radarom koji odmah GPRS-om salje slike, koriste neke kamere gde se bukvalno vidi da pusim cigaru na udaljenosti od 300m-400m . Nisam verovao svojim ocima, dok mi nije dao sliku da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Kamere mogu bez problema da snime nalepnicu i mnogo sitnije detalje od nalepnice, ali software prepoznaje samo tablice, nalepnice mogu da se gledaju rucno ako bude potreba za tim (prekrsaj, udes a nepostojece tablice...). Ovo je informacija od drugara koji jedan od IT-jevaca u mupu

Nalepnice na motoru se ne gledaju, opet mogu da pregledaju ako se ukaze potreba za tim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Onda koriste vrlo skupu optiku i CCD kamere. Bitno da su ulozili ogromne pare u to, a u bezbednost i kvalitet puteva nista. Bicikl je poceo da mi se raspada koliko rupa ima po ulici, trotoaru, svuda. Kolima i motorom kada se vozim jednostavno ne mog uda poverujem da su putevi losiji nego za vreme najjacih sankcija tokom devedesetih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Postoje mnogo dobre kamere i optika. Aerodrom Nikola Tesla ima jednu ludilo dobru kameru na kontrolnom tornju. Bukvalno u blokovima mozes novine da citas. Samo kosta uzasss

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Cisto ako nekog interesuje http://www.autostakkert.com/wp/wp-content/uploads/2013/01/superresolution-in-as2.jpg

Posto se bavim ovakvim stvarima ali u nekoj drugoj oblasti pa mozda bude zanimljivo kako se radi klasicno izostravanje slike od mutne do prepoznatljivih detalja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ali software prepoznaje samo tablice,

 

nešto mi tu ne štima. Ako taksista danas kupinovi auto i nove tablice, stavi svoju tablu i krene žutom trakom, njega kamera neće da kazni?

odmah su trenutno ažurirana sva vozila?

Mišljenja sam da oni ipak ručno i gledaju tablice, pa onda klikom na odabrano vozilo softver odradi dalji proces.

Na početku je neko nekad i pisao da isto ima info da ne pregledaju sve koji su načinili prekršaj već idu rnd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Jednom plikikom je neko stavio na netu neku sliku da pokaze sta je sve moguce.

Radili se o polaganju zakletve Americkog predsednika na Capitol hill-u. Jednom jedino fotografijom izdaleka uhvacena je masa od desetine hiljada ljudi, znaci svih ali apsolutno svih prisutnih. Naravno to je tehinka koju poseduje NSA.

Rezolucaja je bila neka koju nizam znao da postoji i moguce je apsolutno svakog coveka zumirati do detalja da se vidi boja ociju, sta je obuka, ima li blombe u zubima ili ne. Ja nisam moga da poverujem. Zao mi je sto ne mogu tu sliku da nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Jednom plikikom je neko stavio na netu neku sliku da pokaze sta je sve moguce.

Radili se o polaganju zakletve Americkog predsednika na Capitol hill-u. Jednom jedino fotografijom izdaleka uhvacena je masa od desetine hiljada ljudi, znaci svih ali apsolutno svih prisutnih. Naravno to je tehinka koju poseduje NSA.

Rezolucaja je bila neka koju nizam znao da postoji i moguce je apsolutno svakog coveka zumirati do detalja da se vidi boja ociju, sta je obuka, ima li blombe u zubima ili ne. Ja nisam moga da poverujem. Zao mi je sto ne mogu tu sliku da nadjem.

 

To je ipak posebna kamera, sa senzorom od skoro 1.5 gigapixela.

 

Prepravka: Lupam gluposti, sada sam procitao - ova fotografija sklopljena je od 220 posebnih fotki.

http://gigapan.com/gigapans/15374

Tu imas i galeriju slicnih fotografija, zabavno je - ali to policija jos ne koristi. S druge strane, uz blic ili dobru osveteljnost i 20 MP cudo pravi.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Ovako izgleda slika kamere za prekoracenje brzine u Bul Mihajla Pupina- Palata Srbija, inace skuter sam prodao coveku i dao mu ovlascenje.. Njega je uhvatila kamera, treba uz ovlascenje da ode u Policijsku stanicu i kaze da je vozio... ili ako nece da ja odem sa kopijom ovlascenja i dam izjavu da nisam vozio i da sam prodao motor pre datuma slikanja.... 1moto3.gifcestitka_001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovako izgleda slika kamere za prekoracenje brzine u Bul Mihajla Pupina- Palata Srbija, inace skuter sam prodao coveku i dao mu ovlascenje.. Njega je uhvatila kamera, treba uz ovlascenje da ode u Policijsku stanicu i kaze da je vozio... ili ako nece da ja odem sa kopijom ovlascenja i dam izjavu da nisam vozio i da sam prodao motor pre datuma slikanja.... 1moto3.gifcestitka_001.jpg

 

Ovlaščenje sam naziv ti govori da ga ovaščuješ da nešto može da uradi u tvoje ime i za tvoj račun.To ne znači da si mu prodao vozilo i to u životu ne bih uradio. Ja sam pre tri dana prodao kombi i napravio ugovor tipski u opštini za 1800.- din plus prenos kad kupac bude hteo da ga prevede na svoje ime. Jajarenje za sitne pare :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Ovako izgleda slika kamere za prekoracenje brzine u Bul Mihajla Pupina- Palata Srbija, inace skuter sam prodao coveku i dao mu ovlascenje.. Njega je uhvatila kamera, treba uz ovlascenje da ode u Policijsku stanicu i kaze da je vozio... ili ako nece da ja odem sa kopijom ovlascenja i dam izjavu da nisam vozio i da sam prodao motor pre datuma slikanja.... 1moto3.gifcestitka_001.jpg

 

Ovlaščenje sam naziv ti govori da ga ovaščuješ da nešto može da uradi u tvoje ime i za tvoj račun.To ne znači da si mu prodao vozilo i to u životu ne bih uradio. Ja sam pre tri dana prodao kombi i napravio ugovor tipski u opštini za 1800.- din plus prenos kad kupac bude hteo da ga prevede na svoje ime. Jajarenje za sitne pare :neznam:

 

U ovlascenju je navedeno da nemam nikakve veze sa motormom vise, ma sta god da se desi.. pozvao sam sup i rekli su da mi da dostavim kopiju tog ovlascenja i izjavu da nisam upravljao... Ovde nije rec o ovlascenju nego o kamerama i prekoracenju brzine... Nema potrebe za tim sto si reko jajarenje.. ja nisam Jajara...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Beogradjani, vama rade te kamere ? 1zvizduk.gif

 

Onda mi Novosadjani bolje da cutimo :D1moto3.gif

 

Kod nas su to samo radi sigurnosti kamere :)

 

Makar meni nikada nije stigla kazna, a cesto sam vozio preko 210km/h negde gde je ogranicenje 80km/h, gde navodno imaju kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovako izgleda slika kamere za prekoracenje brzine u Bul Mihajla Pupina- Palata Srbija, inace skuter sam prodao coveku i dao mu ovlascenje.. Njega je uhvatila kamera, treba uz ovlascenje da ode u Policijsku stanicu i kaze da je vozio... ili ako nece da ja odem sa kopijom ovlascenja i dam izjavu da nisam vozio i da sam prodao motor pre datuma slikanja.... 1moto3.gifcestitka_001.jpg

 

Ovlaščenje sam naziv ti govori da ga ovaščuješ da nešto može da uradi u tvoje ime i za tvoj račun.To ne znači da si mu prodao vozilo i to u životu ne bih uradio. Ja sam pre tri dana prodao kombi i napravio ugovor tipski u opštini za 1800.- din plus prenos kad kupac bude hteo da ga prevede na svoje ime. Jajarenje za sitne pare :neznam:

 

U ovlascenju je navedeno da nemam nikakve veze sa motormom vise, ma sta god da se desi.. pozvao sam sup i rekli su da mi da dostavim kopiju tog ovlascenja i izjavu da nisam upravljao... Ovde nije rec o ovlascenju nego o kamerama i prekoracenju brzine... Nema potrebe za tim sto si reko jajarenje.. ja nisam Jajara...

 

Nisam ni mislio da si ti jajara nego obično kupci jajare traže ovlaščenje da bi što jeftinije prošli, to i ne ide iz tvog džepa. Pogrešno si razumeo. Izvini moža nisam bio jasan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja