Jump to content

Moto Zajednica

Solidarnost na drumu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Vozim se tako prema Obeckoj bari, kada iz grmlja iskace plavac. Lepo u ladovini, skeniraju saobracaj sa lasercem. Nakon prolaska, nekih 200-300m vidim lika na motoru cepa li cepa. Ablendujem i lik vidno uspori. Malo pre mimoilazenja, lik mi blicne ( vozio je yamahu...ne znam koju ).

 

Pomazete li i vi kolegama i prijateljima, kada se iza krivine kriju " problemi " ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

obavezno blicam masem itd,,pa sto covek da plati kaznu da ga zaustave itd,,i smatram da je to kolegijalno,,,doduse nije kolegojalno prema mupovcicima,,ali jbg,,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Pricali su da ce biti nekih kazni kada upozoravate ostale ali jos uvek nista od toga.

 

Smatrace ablendovanje " krivicnim delom " ?

 

Ili nece ili sam ja prevideo >

 

http://www.advokatska-komora.co.yu/zakoni/srbija/z_bezbed.htm

 

BTW: motorima po defaultu su upaljeni farovi i danju i nocu ( kako kod kojih modela...kod nekih pozicija, kod nekih 1 far ) a meni su u kolima uvek svetla na poziciji ( vazda je boja glupava i stapa se sa putem ) pa onda ce to smatrati ablendovanjem ( jelte uplajena su ) ?

 

Pa onda je bolje uopste ne paliti svetla ni nocu....mozda ablendujemo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sto se tice upaljenih svetla, kod mene na YBR-u nema prekidac za gasenje vec samo za dugo i kratko jer je valjda po EU da mora stalno da svetli. A kad vozim po danu uvek upalim duga svetla jer su bas uocljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Na motoru obavezno blicnem i vozacima automobila...skupljam kredit ne bi li i oni vidjeli da mi motoristi nismo papci!!! ;D ;D ;D

Blicam i u slucaju da je neka prepreka na putu ili neki udes....itd. Ustvari blicnem svugdje gdje bi ovi iz suprotnog pravca trebali da uspore tj. smanje brzinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Al sam se ja jednom ispalio: Prolazim patrolu koja radarise u suprotnom smeru.

 

Naravno, ja pocne da blicam ovima sto dolaze.

 

A kome blicam? Drugoj patroli koja dolaze meni u susret :D. Jooj blama :D.

 

Srecom nista nije bilo: Malo su oni meni blicnuli i to je bilo to :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja skoro uvek signaliziram vozačima iz suprotnog smera, nebitno da li su u pitanju vozači automobila, motora ili NLO... Uglavnom koristim dugo svetlo za to signaliziranje... Dimac, kako signaliziraš rukom da je u pitanju policija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Uvek blicam, bilo na motoru ili u kolima. Ali uzasno pocinje da mi smeta sto meni niko ne blica u zadnje vreme, dosta se oslanjam na to valjda, pa me zato i nervira...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Dvadesetak dana postoji ova tema i ja se borim sam sa sobom, kako da formulisem moj odgovor. ???

 

Naravno, kada je radar u pitanju, blicnem. Medjutim, istovremeno sam sebi postavljam pitanje. Spasio sam coveka da

ne plati kaznu ili da mu ne stave zabranu. A da li taj covek koji vozi mozda dulo brze od postavljenog ogranicenja, razmislja da svojom

brzinom ugrozava neciji zivot?? Ako pak ne misli o sebi, onda definitivno ne misli ni na druge. Ajde, kada su u pitanju ona ogranicenja od

30km/h, koja ostanu na putu posle obavljenih radova i posle sluze samo u te svrhe - 'naplate drumarine', tu se slazem.

Vecina saobracajnih nesreca sa tragicnim posledicama je izazvana ne prilagodjenom brzinom. U tim nesrecama nisu stradali marsovci,

vec nasi sugradjani, prijatelji ili rodbina. Sve dalje sto bih napisao, bilo bi suvisno. 8)

 

E, ali imam jednu drugu pricu u vezi sa solidarnoscu na drumu.

Veoma malo putujem u poslednje vreme i skoro nisam stao da pomognem nekome kome se pokvario auto ili motor na putu.

Ali, svako vece po grdau dozivljavam prijatne i neprijatne situacije u saobracaju. Tako, prosle veceri bese par neslavnih gluposti

koje i nisu vredne pomena, postalo mi navika da gledam i cudom se cudim.

Elem, krecem se od Mec-a na Vidikovcu ka gradu i zbog crvenog svetla na semaforu, usporavam malo pre benzinske pumpe Ser Boks.

Vidim jos iz daljine neki jugic hoce da se ukluci sa pumpe, al` mu nesto ne ide. Obzirom da sam bio u dobrom usporenju i nije bilo kriticno

za moje putnike, stanem i pustim da se jugo ukljuci u traku. Kad, devojka iz juga mi salje poljubac, onaj sto se oduva sa dlana i jos mi sva

nasmejana mase. ;D Ljudi, meni je zadovoljstvo, kad god sam u prlici da ucinim takav gest, ali taj poljubac mi je bukvalno oduvao sve one neprijatnosti koje su me predhodno smorile. Kad sam zavrsio sljaku, uopste se nisam osecao umorno i smoreno. Hocu da kazem da zbog

vase solidarnosti ili predusretljivosti i vama samima moze da bude bolje. Nakupe se tu lepe pozitivne vibracije. :D

A ko zna cega jos dobroga tu moze da se desi ?!?!  ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja sve redje blicam... Omakne mi se jos ponekad ;), onako iz navike, ali kazem vam, sve redje... Nekako me je prosla volja za jurnjavom na 4 tocka (posledica dugogodisnjeg staza, sto privatno sto profesinalno)... Ne kazem da ne prekoracujem dozvoljenu brzinu, ali u granici tolerancije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ma naravno da blicam i zgodno mi je kad i meni blicaju. A kad sam motorom, obicno znam gde je radar (na ulasku u Novi sad - BG petlja i kod AVIA pumpe) i tu onda dodjem do ljudi oi pokazem im rukom da uspore zbog radara. Svi se onda obraduju motoristi kako ih spasava. A najvise volim da to radim kada oni gledaju i onda jos kad sam blizu radara, a da nemogu da me uhvate, e onda dodam gascinu da se sve pusi. Ma kerovi su to! Ne svi, ali vecina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ja se slazem i jesam maximalno solidaran ne samo sa motociklistima nego sa svim vozacima.Medjutim kada vidis nekog da vozi 300 na sat bolje da ga kazni murija nego da se recimo zakuca u automobil u kom se vozi cetvoroclana porodica od cega su dvoje deca od odokativno 5 do 7 godina i sve ih pobije na licu mesta.....to sam svojim ocima video. To je lazna solidarnost, pomoci nekom ko sam nemisli ni na sebe ni na druge.Svi znaju da u srbiji ne postoji ni jedan put na kom mozes da vozis 300!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Solidarnost je super, medjutim mi smo kao nacija vrlo arogantni i cesto se to pogresno razume.  Recimo stnes da propustis pesaka/auto a onaj iza tebe odmah svira kao da mu je vazno tih 30 sekundi. 

Ovde u USA raskrsnice imaju po cetiri stop znaka i parvilo je da onaj koje prvi dosao prvi i ide i tu nema problema, uvek sam razmisljao kako bi to radilo u Srbiji gde zakon jaceg/brzeg/veceg vlada.

 

Ljudi, meni je zadovoljstvo, kad god sam u prlici da ucinim takav gest, ali taj poljubac mi je bukvalno oduvao sve one neprijatnosti koje su me predhodno smorile. Kad sam zavrsio sljaku, uopste se nisam osecao umorno i smoreno. Hocu da kazem da zbog

vase solidarnosti ili predusretljivosti i vama samima moze da bude bolje. Nakupe se tu lepe pozitivne vibracije. 

A ko zna cega jos dobroga tu moze da se desi ?!?! 

 

Ti si Car brate moj! ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja