Jump to content

Moto Zajednica

Honda Cbr 1100xx ili Fjr 1300

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova

Planiram da uzmem motor za narednih barem 10 godina.Posle razmisljanja sta bih sledece vozio,dosao sam do zakljucka da mi treba motor sa kojim bih mogao zajedno sa zenom i koferima da idem na putovanje od par hiljada km.Zadnjih 6 godina vozim samo sportske motore,pre toga naked.Takodje motor mi treba i za muvanje po gradu i cesta putovanja po Srbiji,Balkanu.Zbog obrtnog momenta,lakoce preticanja,nosenja prtljaga i zene,osecaja u voznji,putne brzine,izgleda,pouzdanosti... potragu sam sveo na 2 motora CBR 1100xx i FJR 1300.Koj motor je po vama bolji,s obzirom da na motoru provodim 3/4 godine, tj koji motor je bolji za sve sto sam naveo?Po mogucstvu ljudi koji ih imaju ili su ih vozili.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Evo ja da probam da odgovorim na tvoje pitanje. Nisam vozio FJR i video sam ga svega par puta u životu, ali sam posedovao XX-a i sa njim presao 35000 km.

Jedini problem koji sam imao sa XX-om je bio vizir,koji ukoliko je serijski nije adekvatan za krupnije vozače. Ja sam visok 197 i imao sam problema prilikom dužih putovanja po autoputu sa zaštitom od vetra. Da je ostao kod mene, drugi vizir bi bio prva stvar u koju bih investirao. Apsolutno nijedan problem nisam imao sa tim motorom, tako da mislim da se pitanje pouzdanosti ne dovodi u pitanje. Vozio sam ga i sam, sa rancem na zadnjem sedištu i tank torbom, do Londona i nazad, kao i sa tri puna kofera, devojkom na zadnjem sedištu, i tank torbom do Krfa i nazad i nisam imao nikakvih problema. Problem sitnijim vozačima može takodje predstavljati njegova težina, ali s obzirom da ti je drugi mogući izbor FJR mislim da je XX mnogo laksi. Nijedan od motora nije pravljen za gradske uslove, ali opet mogu se koristiti naravno u gradu, ali se zato na otvorenom putu osećaju kao riba u vodi. Velika stvar kod XX je što sve sa njim izgleda lako, prvi put kad sedneš na njega imaš osećaj kao da ga voziš već nekoliko sezona. Nije uopšte prgav uprkos velikoj snazi, veoma je uglađen i skoro bez ikakvih vibracija. Velike putne brzine bez mnogo napora se podrazumevaju. Ne pada mi ništa više na pamet za sad,ako te bude još nešto interesovalo slobodno pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

Obadva motora su za 10+ i svaka cast na izboru . Ja sam vise za FJR jer je polozaj sedenja dosta bolji i opusteniji

sto za vece ture itekako znaci .

A o kvalitetu i jednog i drugog motora je nepotrebno pricati ...VRH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

FJR ili XX?

Nemam licnog iskustva sa XX-om, ali mislim da su to dva dosta slicna motora.

FJR naginje malo vise zrelijim, mirnijim i pragmaticnijim vozacima, dok je XX vise za mladju raju i matorce zaostale u razvoju (citaj one sto su prestali stariti sa 30).

FJR ima kardan (znaci dosta, ali nije presudno) i takodje mu treba aftermarket vizir, ako hoces da se vozis na vecim brzinama duze.

Za grad i kozije putice nije ni jedan (to jest isti su), a za otvoreni put zavisi od stila, cijenim da je XX vise sport a FJR vise touring.

A GTR? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Zdravo. Ovo je uporedni test Motorrad-a iz 2003:

http://www.motorrado...r-1300-a/103865

 

Uradili su velike, brze motore: Honda CBR 1100 XX Super Blackbird, Kawasaki Ninja ZX-12R, Suzuki GSX 1300 R Hayabusa, Yamaha FJR 1300 A. Rezultat i po reccenica-dve iz sazzetka:

 

1. FJR (sportsko putniccko vozilo. za udoban prelazak dugih deonica zaklonjen po bilo kakvom vremenu iza elektropodesivog vetrobrana. prtljad ide u elegantne kofere. mada se osecha nedostatak sseste brzine, detaljno i duboko promissljen motor se ne ustruccava od brzih deonica i sigurno usporava uz ABS. jako brz i najvechi domet sa rezervoarom.

2. CBR (prefinjen sport-turer. da se deli nagrada za "najglatkiji" veliki motor, issla bi CBR-u. dobro se osechass kada sedness, odliccno radi i hladan, meko razvija snagu i uzorno prati upravljacc, uz to je komforan i na dugim etapama. sa koferima deluje rogobatno, ali sve turing-zadatke obavlja bez problema.

3. ZXR (fantasticcan, medvedje snazzan motor, fantasticcan komfor za vozacca koji zzeli i beskonaccne deonice - ali samo solo, ne uz saputnika.

4. GSX (pokazuje mane u brzoj vozznji po autoputu, ok na magistralama, solidno "mestassce" za putnike...)

 

Mislim da Motorradu naccelno mozze da se veruje, s tim da mi se ccini da se nekad neke slabosti preterano naglassavaju. U svakom sluccaju, ovde su oba motora za koja se ti interesujess dobila visoke ocene, posebno u segmentu koji tebe posebno zanima: ture u dvoje sa prtljagom. Razlikuju ih samo nijanse. da ja biram, FJR. Kako god da izaberess, nechess pogressiti - bon voyage!!!

1jee1.gif

 

p.s. ovde http://www.motorradonline.de/gebrauchtberatung/honda-cbr-1100-xx-kawasaki-zzr-1200-suzuki-hayabusa-1300-und-yamaha-fjr-1300/102438 imass savete za kupovinu polovnih Honda CBR 1100 XX Blackbird, Yamaha FJR 1300, Suzuki GSX 1300 R Hayabusa, Kawasaki ZZ-R 1200.

 

Ako dodje dotle, javi, da baccim par reccenica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ni jedan nisam posedovao,niti vozio,ali ono sto me zaprepastilo je da su japanci na yamahi FJR 1300 ccm ostali na 5 brzina. Motor koji puca od snage i gde bi komotno moglo 7 bryina da se smesti. Tako da pri velikim putnim bryinama imate ono neprijatno urlanje motora koje je komotno moglo da se izbegne.Izmedju ostalog to je i jedna od vecih zamerki u motoradovom testu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ni jedan nisam posedovao,niti vozio,ali ono sto me zaprepastilo je da su japanci na yamahi FJR 1300 ccm ostali na 5 brzina. Motor koji puca od snage i gde bi komotno moglo 7 bryina da se smesti. Tako da pri velikim putnim bryinama imate ono neprijatno urlanje motora koje je komotno moglo da se izbegne.Izmedju ostalog to je i jedna od vecih zamerki u motoradovom testu.

 

Upravo zbog velike snage mu i ne treba 6. Pogledaj ovu tabelicu, pa ces vidjeti da XX vise "urla" u 6-oj nego FJR u 5-oj.

Naivno je misliti da bi Yamaha napravila takav propust na svom top modelu. ;)

Vidi se fino da je brzina po broju obrtaja veca u svakoj brzini od XX-a, pri cemu je 5 "duza" i od 5 i od 6 na XX-u.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ni jedan nisam posedovao,niti vozio,ali ono sto me zaprepastilo je da su japanci na yamahi FJR 1300 ccm ostali na 5 brzina. Motor koji puca od snage i gde bi komotno moglo 7 bryina da se smesti. Tako da pri velikim putnim bryinama imate ono neprijatno urlanje motora koje je komotno moglo da se izbegne.Izmedju ostalog to je i jedna od vecih zamerki u motoradovom testu.

 

Upravo zbog velike snage mu i ne treba 6. Pogledaj ovu tabelicu, pa ces vidjeti da XX vise "urla" u 6-oj nego FJR u 5-oj.

Naivno je misliti da bi Yamaha napravila takav propust na svom top modelu. ;)

Vidi se fino da je brzina po broju obrtaja veca u svakoj brzini od XX-a, pri cemu je 5 "duza" i od 5 i od 6 na XX-u.

 

 

 

Takoj je. Omoguchava lezzerniju vozznju, a obrtaji se verovatno osete zaista pri velikoj brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

To su ti PRENOSNI ODNOSI o kojima ja stalno pricam ljudima, a ne puki broj brzina u menjacu... :takoje::aha::D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Sto se mene tice 6.brzina mi nije neophodna, verujem da su to inzenjeri u Yamahi dobro proucili pre nego sto su ubacili bas taj menjac u njihov najbolji sport touring motor.XX mi je za nijansu lepsi,ali ozbiljno mi smeta stalno ciscenje i podmazivanje lanca.Najverovatnije ce da se uveze zimus prvi od ova dva koji se pojavi u savrsenom stanju po normalnoj ceni,jer ovde sve sto sam gledao do sad nije u idealnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

O kojem cjenovnom rangu pricamo?

 

Ima clan peratrap jedan na prodaju, cini se bas dobar.

 

Sta znaci to tvoje stanje? Ogreban ili tehnicki ispravan? Ako hoces bas da se sljasti, onda pripremi vrecu love. ;)

A jedno izvrtanje te vraca na pocetak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

O kojem cjenovnom rangu pricamo?

 

Ima clan peratrap jedan na prodaju, cini se bas dobar.

 

Sta znaci to tvoje stanje? Ogreban ili tehnicki ispravan? Ako hoces bas da se sljasti, onda pripremi vrecu love. ;)

A jedno izvrtanje te vraca na pocetak.

to si dobro rekao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Moj plan je da uzmem motor sa maksimum 30000 km,jer planiram 10 godina da ga koristim minimum.6500e za motor koji ima 100000km i star je 10 godina,za mene je previse.Za iste ili malo vece pare uzecu par godina mladji sa 5x manjom kilometrazom.Nije mi problem da se iscimam,Svabija je udaljena par sati voznje odavde.Italijanima ne verujem,a tamo moze svasta da se nadje za pristojne novce.Hvala na dobrim savetima,ima ovde dosta pametnih ljudi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

FJR nisam imao prilike da probam, ali XX jesam. Motor jeste masivan itd., ali se vozi kao bicikl. Lako i meko razvija snagu, lako postiže ozbiljne putne brzine, nije naporan ni za vožnju u gradu. A FJR koliko vidim mnogo voze u Engleskoj njihove hitne službe, i kad gledam snimke, oni se vrlo lako provlače kroz ozbiljne gradske gužve, tako da sam siguran da ni taj motor čak ni u gradu nije naporan, a kamoli na otvorenom putu. Mislim da ni sa jednim nećeš pogrešiti i da bukvalno izbereš primerak koji je bolji/noviji/sa manjom kilometražom za novac koji planiraš da izdvojiš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moj plan je da uzmem motor sa maksimum 30000 km,jer planiram 10 godina da ga koristim minimum.6500e za motor koji ima 100000km i star je 10 godina,za mene je previse.Za iste ili malo vece pare uzecu par godina mladji sa 5x manjom kilometrazom.Nije mi problem da se iscimam,Svabija je udaljena par sati voznje odavde.Italijanima ne verujem,a tamo moze svasta da se nadje za pristojne novce.Hvala na dobrim savetima,ima ovde dosta pametnih ljudi.

 

Hvala na komplimentima. Ni ti nisi glup. Sretno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Moj plan je da uzmem motor sa maksimum 30000 km,jer planiram 10 godina da ga koristim minimum.6500e za motor koji ima 100000km i star je 10 godina,za mene je previse.Za iste ili malo vece pare uzecu par godina mladji sa 5x manjom kilometrazom.Nije mi problem da se iscimam,Svabija je udaljena par sati voznje odavde.Italijanima ne verujem,a tamo moze svasta da se nadje za pristojne novce.Hvala na dobrim savetima,ima ovde dosta pametnih ljudi.

 

Hvala na komplimentima. Ni ti nisi glup. Sretno.

 

Mile-Care!!! :care:

Iste reci su mi zapale za oko, ali si me ti preduhitrio sa odgovorom. Mada, ja bih prokomentarisao na nesto "siroviji" nacin... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@GhostMile & icatenej

 

Imate + od mene, za vaše postove. :)

 

P.S. Mile, koje je godište tvoj FJR?

 

2002, godina sa najpristupacnijim cijenama. Osh kupis? :D

Presao manje od perinog uspravno, ali malo vise horizontalno. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Vozim X11 - naked XX. Odličan je.

 

Ipak moj dream bike je FJR. Problem je što je to baš skup model, ne bez razloga.

 

Za tvoje potrebe i želje, koje si opisao - FJR.

 

Jer XX je, kao što je već rečeno, više sportski a FJR više touring - i sedenje i sve ostalo.

 

Nedostak šeste me ne bi brinuo. Ni ja nemam šestu a ne fali mi uopšte.

 

Ipak za "zadate" ciljeve, apsolutni šampion je GTR, bez premca!

 

Ukoliko si i dalje u nedoumici - pogledaj šta Mile vozi 1neznam.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Slovenija

Moj plan je da uzmem motor sa maksimum 30000 km,jer planiram 10 godina da ga koristim minimum.6500e za motor koji ima 100000km i star je 10 godina,za mene je previse.Za iste ili malo vece pare uzecu par godina mladji sa 5x manjom kilometrazom.Nije mi problem da se iscimam,Svabija je udaljena par sati voznje odavde.Italijanima ne verujem,a tamo moze svasta da se nadje za pristojne novce.Hvala na dobrim savetima,ima ovde dosta pametnih ljudi.

 

Ja vozim XX zdnje 4-5 godine. Za putovanje (relacije) je super. Pošto sam žensko (nizkog rasta in nedovoljno jaka)imam ponekad manjih problema u gradu ili kada je potrebno motor okretati na mjestu (ali imam dobre prijatelje :)). FJR nisam nikad vozila ali vjerujem, da je super motor (pozdrav tebi i tvojim iz LJ. GhostMile :)).

Šta se tiče km: moj motor je 94 godište, ove godine če imati 100.000 km. Godišnje (osim ove godine) radim između 15000 i 20000 km. Servisiran je svakih 6000 km i nema nikakvih problema, nikad me nije ostavio na putu i sve je super. Ako bi prodavala motor mogu navesti tačni broj km ili pitati, koliko km želi kupac - sve se može priprediti. Meni osobno je mnogo sumljivije, kada ima motor premalo km. Kada se ovi motori normalno servisiraju (u mehaničkih radionicah ili sami kod kuča - onaj, ko zna) onda su skoro neuništljivi (sa časni izuzecima, kada se pojadinac stvarno potrudi da uništi motor na nakom motozboru ili na koji drugačiji način :().

Oko jačine, sportske:familijarne vožje - sve je u gasu i "prestavama", a ručica i ostalo je u rukama i nogama vozača (zar ne Mile? hahaha).

Ljep pozdrav in puno užitka na bilo kojem motoru - M.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

..., a ručica i ostalo je u rukama i nogama vozača (zar ne Mile? hahaha).

...

 

... a ruke i noge vozača su povezane na glavu vozača . :moto3:

 

(ps. lijep pozdrav u Lj. :) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Mateja,uz svo duzno postovanje prema tebi,moram da te ispravim,tvoj motor je 2004 godiste a ne 1994!!!!! >:(

A da, ja sam jedan od onih koji preparkiravaju njen motor. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja