Jump to content

Moto Zajednica

T Max 500 - Rucica gasa

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Poz,

 

pre neki dan sam kupio t-max 500, interesuje me da li je normalno da je tesko kontrolisati pocetno dodavanje gasa...tjs... vrlo cesto se desava na primer dok vozite i vratite skroz rucicu gasa nazad i kada hocete da dodate vrlo malo gasa motor "cimne" kao da ste dodali "puno" gasa.

 

Juce tako idem makadamom, i svako poskakivanje moze da vam nekontrolisano ubrza motor sto moze dovedti do problema. Cim motor malo poskoci vrlo lako pomerite rukom rucicu i on cimne sto moze dovesto do nekontrolisanog ubrzanja ili pada ili udara u nekoga, jednostavno se otme kao zdrebac.

 

Je li moguce nekako podesiti taj prvi raspon dodavanja gasa? Bukvalno moras veoma paziti kada hoces na primer izaci na ulicu, kada ides veoma sporo po rupama..ako drzis svrsto rucicu moze doci do nekontrolisanog dodavanja i cimanja :)

 

Pre T-Max-a sam vozio Beverly 200 i jos neke skutere i ni jedan nije tako cimao i skakao na samom pocetku dodavanja gasa...kao na odjednom mu dodate veci gas i on cimne a posle je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

nemaju veze t max i beverly veruj mi 1oda.gif . T max ima 2 cilindra pa zato naglo usporava a i dosta e prgav na gas ,a japanci su odlicno napravi prenos tako da na mali gas ,,poskace `` , tesko da mozes to da resis mada naviknuces se ( a vozim isto motor sa 2 cilindra znam kako ti je :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Druze, ako ne zelis nekoga da nosis na dusi ne daj T-Maxa nikom na probu, bez ikakvog pardona il ljutnje drugara 1jok.gif

takva zverka za nekog ko nema iskustva moze biti fatalna.

 

PS. daj neku slicicu da parimo oci malo 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ha ha,ja kad sam kupio atlantic,prosao neki dan i lik na poslu prilazi hladno i kao "e treba posle motor da mi da s da idem tu i tu" na sta je moja reakcia bila, "a da se teras ti malo u p.m" . Mislim da sam lepo odgovorio1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

богами је прави монстер!!! Свака Част изгледа јако добро!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada sam presao sa karburatora na ubrizgavanje imao sam istih tih problema, jer su karburatori ipak nekako "meksi" da se tako izrazim, na odziv komandi. Vremenom sam se izvestio, ali mi se ponekada desi isti problem.

Vredelo bi mozda da se prekontrolisu, tacnije sinhronizuju leptiri gasa, ako je to bas bas izrazeno. Kada nisu lepo upareni hoce tako da zeza, mada mislim da ce taj trzaj ipak ostati...samo bi trebalo da to bude nesto sto je podnosljivo i da je vozac u stanju da kontrolise. Ako dolazi do nekontrolisanog ubrzanja, onda se time treba ozbiljno pozabaviti.

Ako je skuter dosao iz Italije, postoji verovatnoca da je neko ugradio "brzi gas". To je tamo bilo jako popularno. Pa varijatori, topovi, dodatna elektronika tipa Power COmander, itd...pa kada se to nestrucno montira bude i problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Danas sam saznao od servisera da je u motor ugradjeno sve sportsko..od ulja, kevlar kaisa, rolnica..i sta znam sta sve nabroji covek...sad mi je jasno sto onako leti :)...izduvni lonac je akrapovic..bez logo-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lepo Bogme nema sta, a bit'ce jos lepse ako se pojavis na nekoj od voznji pa da se vidi uzivo, uzdravlje i nek te lepo sluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja