Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Super sto si poslao karakteristike od JAWE 650 Dakar samo si izostavio njenu cenu koja je 7300 E.

 

Ja neznam da li postoji kod nas uvoznik za novu Jawu?

 

Za MZ nema a cene su daleko više od Jawinih.

 

Sa druge strane bar je Jawe ovde prodato toliko da mnogi drugi proizvođači mogu da sanjaju o tome...

 

Ne shvatam zašto je loše prodavati baš tu Jawu od 650 ccm, baš je super, to je potpuno nov i dobar motor!  :)

 

Treba bre neko ozbiljan da se prihvati posla i da organizuje uvoz, servis i delove za STARE I NOVE MODELE, i da daje garanciju na sve to, pa zar je to toliko komplikovano...

 

A ljudi da ne vole Jawe ne bi ih kupovali, i posle toliko godina nestašice delova i neodržavanja opet jezde Evropskim putevima...

 

2 Darko 81

Dobro bi bilo da na samom mestu prodaje vidiš koje sve dimenzije guma postoje. Prodavci obično ako nemaju kažu da ''to ne postoji''.

 

našao sam za oko 650 dinara u Bgd-u, na maloprodajnom mestu dimenzije od 2.50x18. No, ta dimenzija je suviše uzana. Neznam koja je fabrički preporučena za Jawu 350 ali bi za prednju gumu valjalo da je bar 3.00-3.25 naravno uz odgovarajući profil.

Moja je 3.25 mada je kros guma, smanjuje maksimalnu brzinu, diže potrošnju, bučna je i nije baš stabilna po krivinama dok je po minusu klizava katastrofa.

 

Ali van asfalta...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Dimenzije guma za Jawu TS su 3,50*18" i 3,25*18". Cene od 600 i 800 dinara su jako dobre cene, ali me zanima kakvog su kvaliteta. Bilo bi dobro ako bi mogao da iskopas slike tih guma, cisto da vidimo kako izgledaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Da li ima neko ko zna gde mogu da kupim prikolicu?

I sta kaze zakon o voznji u prikolici, koliko mora da bude staro lice koje se vozi i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 dulesotona

 

Prikolicu nemožeš da kupiš nigde, nema je u prodaji a ja sam je našao preko BJB-a samo ej isto nisam kupio nego dobio zahvaljujući prijateljkom pristupu Peacemaker-a.

 

Zakona o vožnji u prikolici nema u onom smislu kao što misliš, prikolica mora da bude atestirana a motorcikl registrovan za nju. kao i na motoru, i u prikolici je obavezna oprema mada to nevredi naglašavati, oprema je pre željena stvar nego obaveza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

I po zakonu ako si siri od 130cm (a sa bocnom prikolico jesi) moras imati 2 pozicije, 2 stop svetla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Dimenzije guma za Jawu TS su 3,50*18" i 3,25*18". Cene od 600 i 800 dinara su jako dobre cene, ali me zanima kakvog su kvaliteta. Bilo bi dobro ako bi mogao da iskopas slike tih guma, cisto da vidimo kako izgledaju. 

 

Kada sam pre par dana bio u Varvarinu u privatnoj prodavnici sam nasao gumu za JAWU 3,50*18" i cena je bila 800 dinara znaci da bi u Krusevcu u fabrici bila jeftinija. Probacu da slikam gumu i da je postavim ali se malo strpite zbog situacije u Beogradu jer radim po 16 sati. Samo da napomenem da je guma marke TRAYAL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I po zakonu ako si siri od 130cm (a sa bocnom prikolico jesi) moras imati 2 pozicije, 2 stop svetla...

 

Baš si me iznenadio, to nisam znao mada na njoj postoji zadnji far..

 

No, napred je zabuna, bar po prikolicama gledano, negde postoji samo pozicija dok neke custom varijante imaju po 2,3,4 fara...

Da li znaš šta tu kaže zakon, šta se sme?

 

2 Darko 81

 

Molim te uzmi SVE dimenzije guma koje rade.  I profili su važni jer je 3,25 kramponski, za zadnju dumu je tanak a ne prednjoj klopara, neodgovarajući je.

Da li su oni uopšte naznačili koje su im gume zadnje a koje prednje, nemožemo više da gledamo samo da je guma-guma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

I po zakonu ako si siri od 130cm (a sa bocnom prikolico jesi) moras imati 2 pozicije, 2 stop svetla...

 

Baš si me iznenadio, to nisam znao mada na njoj postoji zadnji far..

 

No, napred je zabuna, bar po prikolicama gledano, negde postoji samo pozicija dok neke custom varijante imaju po 2,3,4 fara...

Da li znaš šta tu kaže zakon, šta se sme?

 

2 Darko 81

 

Molim te uzmi SVE dimenzije guma koje rade.  I profili su važni jer je 3,25 kramponski, za zadnju dumu je tanak a ne prednjoj klopara, neodgovarajući je.

Da li su oni uopšte naznačili koje su im gume zadnje a koje prednje, nemožemo više da gledamo samo da je guma-guma?

 

 

Nije problem uzecu dimenzije i profile za sve gume koje proizvode za motocikle ali molim vas malo se strpite jer dole idem samo sluzbeno i tada mogu da pogledam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Nasao sam neke slike guma koje proizvode u Trayalu cene cu naknadno da dostavim

 

Ako imas stavi i dimenzije tih guma...

 

 

stavi cu i dimenzije i profile kao i cene ali vas ponovo molim da se strpite malo zbog trenutnog stanja u gradu radim po 14 sati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Jedan savet za stelovanje platina kod jawe TS 350

 

Potreban je jedan duzi srafciger kao i jedan zilet koji se prepolovi na pola i obe polovine su mera za platine a ostalo znate.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Jedan savet za stelovanje platina kod jawe TS 350

 

Potreban je jedan duzi srafciger kao i jedan zilet koji se prepolovi na pola i obe polovine su mera za platine a ostalo znate.

 

 

 

Moze i tako, mada ja to sve od oka  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Jedan savet za stelovanje platina kod jawe TS 350

 

Potreban je jedan duzi srafciger kao i jedan zilet koji se prepolovi na pola i obe polovine su mera za platine a ostalo znate.

 

 

 

Prepolovljen zilet je 0.2 mm (provereno), a zazor izmedju platina bi trebalo da je 0.4 mm. Uzmes 2 zileta, prepolovis i to je to.  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Prekjuce mi crko motor. Krenuo ja na posao za Novi Sad i posle nekih 5 kilometara se jednostavno ugasio, kao da je nestalo benzina ili struje. Uspeo  sam  da ga upalim, ali posle nekih 500 metara je ponovo stao. Nisam ga uspeo ponovo upaliti. Srecom Davor je bio samnom, motor sam ostavio u mlinu u Backom Jarku, i krenuli za Novi Sad na njegovom motoru.  Vracajuci se sa posla po podne stali smo kod mlina. Motor je upalio, ali je radio samo jedan cilindar i nije hteo da prima gas. Tako sam ga lepo dogurao kuci (nekih 6 kilometara)  :(. A sada razmisljam sta da mu radim. Najverovatnije ga moram rastaviti. Simptomi mi ukazuju na to da je rec o srednjim lezajevima na radilici. Moracu da ga rasturim sto pre, 1. maj se priblizava!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja uvek savetujem da se pre rasturanja pogleda struja. U struju se ne razumem ali znam da ima nekih stvari koje neće da rade kada se ugreju a mislim da je lakše za početak proveriti struju nego rasturati sve.

 

Da li je ''drobio'' na radilici, na zvuk mislim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Imao sam problem koji sam uspesno resio. Posto jedino u repu moze stati ulje, razni kljucevi i ostale stvari ja sam redovno gubio kljuceve jer me nerviralo da ih stavljam u kese pa sam se dosetio sjajnog resenja a to je klirit. Potrebno je ko ima laser za secenje i parce klirita i samo da to lepo isece. Evo slika pa procenite sami.

 

post-2771-12878994274953_thumb.jpg

post-2771-12878994275739_thumb.jpg

post-2771-12878994300963_thumb.jpg

post-2771-12878994302495_thumb.jpg

post-2771-12878994304044_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Masina mi zveci vec neko vreme, cuje se sve i svasta iz masine, ali do pre par dana nisam se puno nervirao (Jawa je to  ;D). Danas sam skinuo motor sa rama, skinuo glave i vidim da su klipovi dosta potroseni, mrdaju levo desno u cilindrima. Gornji iglicasti lezajevi u klipnjaci takodje imaju lufta, kao i lezaj kod paljenja. Znaci masina je u dosta losem stanju. Mozda je u pitanju struja, ali kad sam vec krenuo sa rasklapanjem odradicu masinu do kraja i onda sam miran. Kasnije cemo sa Joskom pregledati sve te sitne stvarcice oko struje koje mogu prouzrokovati nepravilan rad motora. Za ovu sezonu sam planirao da idem na neke duze relacije, pa ako budem sredio sve kako valja, bicu miran. Sipaj, pali i vozi. To je moj plan za ovu sezonu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja