Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • ,, 1032 postova

Opa! Drago mi je da stizu vesti i sa radova na Jawama!  :D Sledeceg meseca planiram da pocnem i ja. Nista u vidu ovakvih prevpravki kao GILE84, samo doterivanje i sitne popravke za sezonu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ljudi moze mala pomoc, imam Jawu 350TS i nemogu da nadjem nigde

nalepnice za rezervoar dal neko zna gde da nabavim i jos jedno pitanje

kako bi se ponasala Jawa sa oklopom sobzirom da je vazdusno hladjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ja sam vidjao Jawe sa oklopom, a  pre nedelju dana sam kupio TS  za delove koji ima oklop. Mislim da oklop ne smeta hladjenju motora, ukoliko predji deo  kod cilindara nije zatvoren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Interesuje li nekoga digitalno besplatinsko paljenje sa regulacijom ugla pretpaljenja?

Prototip funkcionise perfektno na mojoj jawi,a od pre par dana i na yamahi rd250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Slike java su super i ja sam pre mesec dana kupio TS 350 i trenutno ga sredjujem za sezonu, ali mi treba mala pomoc da li neko zna gde mogu da supim cd na srpskom jeziku o odrzavanju, popravci i servisu jawa. A takodje mi treba i plastika koja ide na rezervoar. Kada ga ofarbam stize slika. Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Cestitam ti na kupovini. Nemam servis knjizicu na srpskom ali pitaj sta te muci pa cemo naci resenje.  ;) Ima nas sve vise i vise Jawarosa.  :) Platine cemo resiti lako sa Joskom tako sto ce ih on izbaciti i namontirati elektronsko paljenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Hvala unapred PeterPan. Sto se tice problema koji imam to je na vratu od rama gde dolaze prednje vile. Kako su mi objasnili imaju neke dve plastike ( moze da se naprave i od mesinga) koje nedozvoljavaju da se, prilikom kocenja prednjim tockom, vile pobadaju, tj. ima lufta i tom vratu.

Video sam poruku gde si rekao da imas one plastike koje idu na rezervoar. Ako ih jos imas pozovi me na 065/87-21-449

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Imam jedan problem sa jawom 350 CZ,pa mi treba pomoc.Nerazumem se bas nesto posebno tako da nemojte mi zameriti ako lupim neku glupost.

E sad ovako......prosle sezone sam pazario jawu od jednog lika kome je ona stajala neko vreme.Malo sam je sredio ocistio karburator,rezervoar i tako to napravio malo jacu mesavinu da se to malo bolje podmaze.I vozikao se po gradu.Jednom prilikom dok sam isao jednom ulicicom jedan da kazem...Kreten u golf 4 koji je bio parkiran na mostu odjednom izleti na put,e sad nisam isao brzo isao sam 60 km/h ali bio mi je tako blizu da sam prilikom kocenja poceo da klizam sreca nisam pao ipak sam svez vozac za takav motor.To je sve propratilo gomilu psovki al sto mi se desilo jeste da mi je u tom trenutku prolupao motor!

 

Od tog zvuka mi se dize kosa na glavi....e sad ja sam tad bio skinuo glavu motora i nasao sam na desnom klipu jednu polomljenu kariku,e sad nisam dalje otvarao jer neznam a i tako sam se iznervirao da sam digao ruke od svega....jel mogu ja nekako bez otvaranja da saznam dal je samo to u pitanju?

 

Kad bih napr. i sa levog klipa skinuo jednu kariku da bude isto jel ja smem da startujem motor da vidim dal lupa?Ne bih da ostetim nesto pa reko bolje da pitam nekog ko zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Slayer nebih ti savetovao da to radis mada i neverujem da bi mogao da upalis motor. Najbolje bi bilo da skines i zamenis sve karike, dobro da ocistis klipove i da ga predihtujes. Ja sam pre dve nedelje zamenio karike na JAWI 350 TS i one su me kostale 780 dinara ( sest komada) plus garnitura dihtunga 200 dinara, pa dok sam menjao karike iskrsao je jos jedan problem a to je da su mi otisla oba cilindricna lezaja na maloj pesnici i to kosta 1000 dinara. Pa prilikom menjanja te iglice su mi upale u dno motora i onda ti je potreban magnet kojem je najuza glava kako bi to pokupio. Magnet kosta 250 dinara. Znaci sve ukupno 2250 dinara. Mozda ti je i deo karike upao unutra i to moze da prouzrokuje veci kvar.

Karike sam kupio na Novom Beograd na tezgi broj 1341 - 12. red.

Broj telefona je 064/15-07-680- neznam kako se zove. Covek drzi sve za jawe, MZ.

Kada sam kupovao karike odneo sam staru zbog promera tvojih karika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Da li neko zna gde moze da se nabavi polovan poklopac auspuha ( silver ne crn) za jawu  ts 350. Nov kosta oko 1000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Hvala Darko81,necu posle to da radim.Cuo sam da te iglice znaju da budu prava gnjavaza.Ali mene zanima jel polomljena karika moze biti izvor lupanja?Nije mi upao nijedan deo,na svu srecu dok sam pregledao ostalo mi je sve u ruci 3 dela da budem precizniji.E a kako da proverim dal su mi ispravni ti cilindricni lezajevi?

 

Bas me ne raduje da ih rasklapam jer ko god mi je pricao da je to popravljao obicno je imao par psovki da doda bas iz tog razloga sto se i tebi desilo.

 

MIslim da imam dva rezerna zavrsetka za auspuh neznam dal pasuju za tvoj,mada nisu bas prijatni za oko.

 

E i jos jedno pitanje...vezano je za rezervoar.Ima dosta rdje unutra,razmisljao sam da sipam anti koroziv pa nek se brcka par dana....jel ima neko bolji predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moze da lupa zbog karike ako je parce upalo u cilindar ili ako karika ima previse lufta u klipu,,a rezervoar ocusti antirostom i nekim lancem pa onda sipaj dvokomponentni wash primer pa lepo izmuckaj da ofarba svaki deo pa visak prospi,tako je drugar radio na bmw i kaze da je ok a da ga benzin ne spira,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

od cega bi mogla da se stavi 16'' zadnji? dali bi pasovala od MZ-a?

 

Ja ti savetujem da uzmes glavcinu od Jawe ts, felnu od neke starije Jawe od 16" ili od MZ, skrati zbice i to je to.

 

 

Imam jedan problem sa jawom 350 CZ,pa mi treba pomoc.Nerazumem se bas nesto posebno tako da nemojte mi zameriti ako lupim neku glupost.

E sad ovako......prosle sezone sam pazario jawu od jednog lika kome je ona stajala neko vreme.Malo sam je sredio ocistio karburator,rezervoar i tako to napravio malo jacu mesavinu da se to malo bolje podmaze.I vozikao se po gradu.Jednom prilikom dok sam isao jednom ulicicom jedan da kazem...Kreten u golf 4 koji je bio parkiran na mostu odjednom izleti na put,e sad nisam isao brzo isao sam 60 km/h ali bio mi je tako blizu da sam prilikom kocenja poceo da klizam sreca nisam pao ipak sam svez vozac za takav motor.To je sve propratilo gomilu psovki al sto mi se desilo jeste da mi je u tom trenutku prolupao motor!

 

 

 

Od tog zvuka mi se dize kosa na glavi....e sad ja sam tad bio skinuo glavu motora i nasao sam na desnom klipu jednu polomljenu kariku,e sad nisam dalje otvarao jer neznam a i tako sam se iznervirao da sam digao ruke od svega....jel mogu ja nekako bez otvaranja da saznam dal je samo to u pitanju?

 

Kad bih napr. i sa levog klipa skinuo jednu kariku da bude isto jel ja smem da startujem motor da vidim dal lupa?Ne bih da ostetim nesto pa reko bolje da pitam nekog ko zna.

 

Moze da ti lupa ukoliko je ostecen klip. Pitanje jeste da li si slomljene karike izvadio iz kanala iz klipa (tamo gde im je mesto), ili iz cilindra. Ako je iz cilindra izvadjeno, postoji mogucnost da ti je ostecen klip. Uzmi proveri sve redom da ti nije jos nesto osteceno, zameni karike i pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Hvala Darko81,necu posle to da radim.Cuo sam da te iglice znaju da budu prava gnjavaza.Ali mene zanima jel polomljena karika moze biti izvor lupanja?Nije mi upao nijedan deo,na svu srecu dok sam pregledao ostalo mi je sve u ruci 3 dela da budem precizniji.E a kako da proverim dal su mi ispravni ti cilindricni lezajevi?

 

Bas me ne raduje da ih rasklapam jer ko god mi je pricao da je to popravljao obicno je imao par psovki da doda bas iz tog razloga sto se i tebi desilo.

 

MIslim da imam dva rezerna zavrsetka za auspuh neznam dal pasuju za tvoj,mada nisu bas prijatni za oko.

 

E i jos jedno pitanje...vezano je za rezervoar.Ima dosta rdje unutra,razmisljao sam da sipam anti koroziv pa nek se brcka par dana....jel ima neko bolji predlog?

 

U slucaju da ima lufta onda su ti otisli ti cilindricni lezajevi mada bi bilo bolje da ih promenis kad vec sve skidas jer moze da se desi da iglice ispadnu iz lezaja pa ponovo da radis motor.

 

ako su od cz onda nepasuju. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Hvala unapred PeterPan. Sto se tice problema koji imam to je na vratu od rama gde dolaze prednje vile. Kako su mi objasnili imaju neke dve plastike ( moze da se naprave i od mesinga) koje nedozvoljavaju da se, prilikom kocenja prednjim tockom, vile pobadaju, tj. ima lufta i tom vratu.

Video sam poruku gde si rekao da imas one plastike koje idu na rezervoar. Ako ih jos imas pozovi me na 065/87-21-449

 

Ne mogu da nadjem sliku tih plastika. Da li se radi o plastikama koje idu na stapove od vila? Imas ih dva na svakom stapu. Ako se radi o njima, mislim da nemaju nikakvu drugu funkciju sem da razdvoje dva metala. Da li ti se predje vile pomeraju napred-nazad ako ih uhvatis dole kod tocka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

E bas to, drmaju mi se vile kada pomeram tocak, ceo prednji deo ide napred nazad. Kako sam video katalog te plastke se nalaze u vratu rama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

cekaj sad mi nije jasno....ako sam dobro razumeo tebi se pomera cela viljuska?ima lufta u vratu? zar tu idu caure?zar nisu lezajevi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja