Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

To! Bravo, Auslander. 

Pogledajte samo glavu kod nove. Kao da su kopirali staru dvotaktnu glavu. Meni je prelepa. Pravi 100% retro motor. A zanimljivo, kad sam počinjao da vozim, njih je bilo na sve strane. Meni su to (tada) bili prastari modeli, nikakvi... Pa sam uzeo onu "moderniju". Doduše, nije bila Jawa nego ČZ, pa sam posle kupio Jawu. Sada mi je ova starija neuporedivo lepša od one koju sam ja imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To kažu ide sa godinama...kao kavurma i pihtije :)

Nego...ova "42" mi je baš super.

Mislim da je mogla drugačija viljuška napred. Podsećalo bi možda previše na BSA-Triumph...onako sa "harmonikama" i klasičnim farom, ali su je stvarno super složili.

Ne znam koja je varijanta za uvoz indijske robe...ne sreće se baš često u bilo kom smislu. Posedovao sam LML Vespu sa kojom sam bio izuzetno zadovoljan. Uopšte ne sumnjam da ovo može lepo da potraje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa ove " stare " su bile izuzetno popularne u Indiji, puno su vožene i još uvek se dosta voze. Tako da ne čudi što su i ove nove slične, al samo na izgled. Prvo , nove su četvorotaktne, nemaju kurblu već samo anlaser, a menjač je potpuno nov šestostepeni ( stare su imale sa četiri brzine ) . Evo mali filmić sa godišnjeg skupa Jawa u Indiji :

 

  

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: SokoBanja
  • Motocikl: Jawa 175 cz

Pozdrav... Kupio sam javu 175 cz 1970 god imam problem slabu struju baca na svecici da li moze palenje da se ubaci od apn4 ili apn 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Naravno da može, al šta će ti to. Sredi postojeću struju, pa da se voziš ko čovek na motoru, a ne da kad oduzmeš gas - da ti se smanji svetlo ko da voziš apenca .  Motor ti je star 49 godina, žice su stare, spojevi verovatno korodirali, treba to očistiti i zameniti šta treba. I da staviš paljenje od APN - a , opet ti neće raditi dok ne središ instalaciju . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: SokoBanja
  • Motocikl: Jawa 175 cz

problem je kod mene sva instalacija skinuta ne postoji na motor osim kablove od platine i kondezator i kabal za svecicu baca struju ali veoma slabu ne moze da potpali mesavinu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Akumulator nisi pomenuo, imaš li ga uopšte na motoru ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: SokoBanja
  • Motocikl: Jawa 175 cz

pozdrav drugari imam opet problem sa javom radila je perfektno i odjednom izgubila svu struju menjso dsm bobinu kondezator i ne daje nikakve znakove struje radila je bez akumulator jel neko zna da li mogu da ubacim paljenje elektronsko od apenca 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Da vidimo ima li u ovoj temi jos zivota, znaci slozio sam svoju jawu, registrirao, sve radi odlicno na motoru osim ovih stvari, motor kad stoji par dana upali sa tri kurblanja bez kontakta, tako i mora biti, nego mi je nemoguce upaliti motor poslije pola sata sat voznje osim na guranac i to duzi guranac bez gasa pa se pocne javljati dam gas i sastavi, izvadio sam filter iz kucista jer sa filterom zraka nikako upaliti, karburator je kupljen novi komplet sa diznama, iglu sam spustio dolje, kad upali ler vecinom pada dok se ne ugasi, moram je malo cimati na gasu, kad je provozam, radi na leru, ali to je oko 1500 okretaja, kad je isturiram kao da pucka na auspuh na visokim okretajima, svjecice sam probao i ngk i beru, druga stvar kvacilo sam ustelao odvaja lijepo, salta lijepo ali moram malo rukom vratiti rucicu kvacila kao da fali napetosti, to su opruge na korpi jel, od cega staviti te opruge di naci, na motoru je elektronsko paljenje, i da ne radi brojanje kilometara na km satu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Original za nju, identican jikovu 28 koji je na njoj bio, tj u ceskoj sam trazio za taj tip i to su mi dali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima. Imam par pitanja u vezi Jawa 350 638.5.

- Da li na onoj pumpici/sauh-u ima neka guma na osovinici. Kod mene nema i ne vuče gorivo, čini mi se.

- Da li može filter da se stavi na crevo za gorivo? Ako može koji? Ja  koji god stavim protok je očajan ili ne postoji. Prljav mi je rezervoar i već dve nove slavine sam promenio, ona mrežica se pocepa i slavina se zapuši.

- Ima li neko rešenje za slavinu da ne moram da čistim rezervoar... već sam jednom probao sa lancem i nisam puno dobio. Motor je vrlo malo vožen i rezervoar je potpuno rdjav iznutra, Uzeo bih drugi ali bukvalno mi je ovaj moj prelep i ne mogu naći isti.

- I na kraju ako moram da čistim rezervoar, kako to najbolje da uradim. Kažu i da može nekom bojom da se ofarba posle čišćenja. Kojom i kako?

Jawa 350.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja