Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Apatin
  • Motocikl: Jawa 350 TS

 

 

Koliko se ja secam, ti nije nikakav automat...nego obican prekidac/taster koji spaja masu na sijalicu...

A i ja sad kad gledam šemu vidim da si u pravu .

Onda on maltene nema veze sa paljenjem motora ,nego čisto pokazuje preko sijalice  kad je menjač u neutral..

 

Vidi da tebe ne zeza kill switch...

 

onaj crveni na desnoj ručki?

videću kad je u sredini ako bacaju varnicu svećice onda je on ispravan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

 

Koliko se ja secam, ti nije nikakav automat...nego obican prekidac/taster koji spaja masu na sijalicu...

A i ja sad kad gledam šemu vidim da si u pravu .

Onda on maltene nema veze sa paljenjem motora ,nego čisto pokazuje preko sijalice  kad je menjač u neutral..

 

Vidi da tebe ne zeza kill switch...

 

onaj crveni na desnoj ručki?

videću kad je u sredini ako bacaju varnicu svećice onda je on ispravan

 

 

Da, taj crveni prekidač...on može da zeza pa da gubi kontakt... Dok sam imao Jawu, prvo što sam uradio je da sam joj izbacio taj kill switch... Ni sada na Yamahi ne koristim taj prekidač...lepo na ključ ugasiš motor i gotovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Apatin
  • Motocikl: Jawa 350 TS

skidao sam i očistio  onaj mali prekidač za masu za sijalicu  "neutral" ,sad radi lepo.

interesuje me  šta u menjaču dodiruje taj prekidač kad motor nije u brzini i onda svetli lampica neutral?

 

menjali smo kolega i ja danas semering ispod prednjeg lančanika jer je tuda curilo ulje.

 

sledeća stvar koju treba podesiti je kvačilo

ispod spoljnog dela kvačila gde je viljuška sa sajlom se nalazi dugačka bolcna na koju naleže kuglica .

da li se ta bolcna sme izvući napolje skroz jer sam video da šeta uzduž kad je povučem malo?

 

koliko treba da bude dugačka i da li ona može da zeza pa da jako teško dobijem prvu brzinu?

 

okretali smo šraf za podešavanje kvačila ali nismo uspeli rešiti problem,mada bude teže i slabije kvačilo zavisno od okretanja šrafa

ostale brzine se lepo šaltaju dok se vozi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Taj prekidac u menjacu dodiruje selektor brzina ( ploca koja pomera viljuske menjaca ). Tu dugacku sipku mozes slobodno izvaditi napolje i vratiti nazad, i kuglicu naravno . Proveri da li je kuglica dobra ( treba da je precnika oko 5 - 6 mm (, mozda je neko nekad izgubio pa stavio manju) .  Ono sto te verovatno zeza je ovo :

 

    105741.jpg

 

 Obelezio sam ti strelicom ovaj deo, hoce da pukne unutra gde se ne vidi, pa lose pritiska. Ili on oli deo u koji on upire. Rasklopi pa pazljivo pregledaj - zna da pukne a da se ne primecuje kad nije pod pritiskom . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni se desilo jednom ili dvaput da pukne i neće lepo da razdvaja kvačilo. Prvi put sam jedva otkrio šta je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Apatin
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Taj prekidac u menjacu dodiruje selektor brzina ( ploca koja pomera viljuske menjaca ). Tu dugacku sipku mozes slobodno izvaditi napolje i vratiti nazad, i kuglicu naravno . Proveri da li je kuglica dobra ( treba da je precnika oko 5 - 6 mm (, mozda je neko nekad izgubio pa stavio manju) .  Ono sto te verovatno zeza je ovo :

 

    105741.jpg

 

 Obelezio sam ti strelicom ovaj deo, hoce da pukne unutra gde se ne vidi, pa lose pritiska. Ili on oli deo u koji on upire. Rasklopi pa pazljivo pregledaj - zna da pukne a da se ne primecuje kad nije pod pritiskom . 

meni su te dve nitne što si obeležio strelicom labave pa se klima.da li ima da se kupi nov ovaj deo što je na slici? kad sam ga vraćao nisam video da je negde napukao.

kuglicu ćemo proveriiti ,mislim prečnik :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Apatin
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Meni se desilo jednom ili dvaput da pukne i neće lepo da razdvaja kvačilo. Prvi put sam jedva otkrio šta je u pitanju.

proveriću da li je puklo.

a kolika treba biti dužine te šipkice u menjaču koju pritiska kuglica?

može li da se potroši,pa da onda zajebava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne znam dal ima da se kupi kod nas, a ja jos nisam naisao na neku da se potrosila. Probaj za pocetak da te nitne malo prenitujes i proveri da nije puklo unutra. m

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Nije tu problem sa tom polugom vec delom koji ta poluga potiska .Okrenes automat i videces viljusku malu koja se uzljebljuje u taj deo gde ti je sraf za stelovanje . Tesko da i mozes primetiti da je napuklo .Lako se skida .u vecini slucajeva ima pukotina .To se lako da resiti . Duzina sipke varira....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Apatin
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Ne znam dal ima da se kupi kod nas, a ja jos nisam naisao na neku da se potrosila. Probaj za pocetak da te nitne malo prenitujes i proveri da nije puklo unutra. m

proveriću ,hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

moze se desiti da se i sipkica 'skrati', pojede je kuglica,rascveta se i izgubi ducinu i u tom slucaju takodje nece kvacilo dovoljno da razdvaja. meni se i to desilo

negde u prvoj trecini teme imas moje postove sa tim problemom.

 

Sent from my D2303 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Apatin
  • Motocikl: Jawa 350 TS

moze se desiti da se i sipkica 'skrati', pojede je kuglica,rascveta se i izgubi ducinu i u tom slucaju takodje nece kvacilo dovoljno da razdvaja. meni se i to desilo

negde u prvoj trecini teme imas moje postove sa tim problemom.

 

Sent from my D2303 using Tapatalk

isto me zanima,da li moja java ts 638 ima neki sistem da sama podmazuje lanac ,pošto ima plastično gumeni štit oko lanca?

primetio sam posle zamene semeringa ispod prednjeg lančanika opet negde zna da kaplje ulje ,pa mislim da nije možda tu na toj šipkici koju sam pomenuo pre 2 posta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

dok kaplje znaci da ima ulja

jawin lanac se ne ulji, nafilujes ga tovatnom mascu,zatvoris u lancobran i zaboravis.

 

Sent from my D2303 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Apatin
  • Motocikl: Jawa 350 TS

interesuje me od čega pašu bobine ,kondenzatori i platine na jawu 350 ts ?

kažu da kondenzatori odgovaraju od starog tipa juga ,a platine od škode 110.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

kondezatore i platine imas da kupis original, nemoras se muciti da trazis od cega pasuju. Tako ti je najsigurnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bobine pašu od Zastave 101, kodenzatori i platine isto, stim što za te platine od Keca moraš malo prepravljati nosač paljenja... Kao što Karbi kaže, najbolje uzeti original (ima da se kupi), mnogo je sigurnija varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

E ljudi jel moze neko od iskusnijih vozaca Jawe 638 da mi kaze da li ona podnosi voznju na visokim obrtajima?

Vec dize vreme mi vlasnici mz-a pricaju price o tome kako se jawa brzo raspadne ako se vozi preko 5000 obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

E ljudi jel moze neko od iskusnijih vozaca Jawe 638 da mi kaze da li ona podnosi voznju na visokim obrtajima?

Vec dize vreme mi vlasnici mz-a pricaju price o tome kako se jawa brzo raspadne ako se vozi preko 5000 obrtaja

Slazem se.. :D Da te verovatno zezaju.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Dobro je da je sala:-D

Nisam je jos zavrtao do kraja zbog razrade ali se secam da je pre generalne znala i do 9000 da skoci u N

 u N ne valja turirati.. ;) Ako hoces da to traje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja