Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Lepe slike Karbi :BJB-jawa:

E sada da se i ja malo pohvalim :jee:

Posle godinu dana od kada sam poceo da skidam sve sa Jawe sto se skinuti moglo najzad sam poceo da je pakujem iz sitnih i manje sitnih delova kojih ima na sve strane pa nesto uvek fali tako sa se posao dodatno produzuje.

 

U proteklih godinu dana sam popravio sledece stvari

1. kocnice (nalepio nove paknove i ocistio dobose od rdje,zamenio sajle)

2. Ocistio auspuhe i ogoreo prigusnice 

3. Povezao instalaciju koju je prethodni vlasnik raskupusao do najsitnijih zicica

4. U prednji far ubacio H4 sijalicu

5. Nasuo ulje u zadnje amortizere (desni bio pun vode i peska)

6. Stavio retrovizore od skutera (znam da je greh kinesku plastiku stavljati na Jawu al drugih nemam)

7. Stavio km. sat od Vartburga posto sam u pokusaju popravke starog upropastio sat do kraja  :grr:

8. Uradio uklanjane destrikcijja sa klipova kako je to i opisano na strani 82

9. uradio generalnu motora (klipovi,karike,lezajevi male/velike pesnice,lezajevi na radilici i njeno centriranje koje je trajalo tri dana kod tri majstora :besan:

Ostalo je jos da spakujem menjac i sastavim levu i desnu stranu motora i da ga potom stavim u ram 

 

PS. stavljam par slika ako budem znao kako da ih okacim :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

zbog cega si prepravljao klip?

Prepravljao sam ga da bih otvorio sva cetiri prelivna kanala kada je klip u gmt i samim tim omogucio da malo vise smese udje u motor prilikom usisavanja,nisam preterivao sa suzavanjem suknjice klipa da je nebih oslabio pa je ostala sira od one na fabrickom klipu za 3-4 mm samo je sirina suknjice na prepravljenom klipu ista duz cele sukljice dok je na fabrickom lucna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Poz forumasi, imam jedan problem sa caletovom Jawom, ts350 model, sklopili je, ali ne pali, svecica baca varnicu ali nema goriva, u klipu, dolazi gorivo do karburatora, ali nikako da udje u cilindar, jer ima neko neki savet, nikad nisam rasturao karburator, da pogledam sta i kako ide unutra? Svecice bacaju varnicu, samo nista ne smrdi na benzin i kada se skinu svecice na baca na otvoru nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Motocikl: jawa 350 tween sport

Ljudi ima li neko regler i bobine za jawu 634/6v,ili ako znate gde bi mogao da se kupi u blzini Valjeva.

Sto se tice reglera imam ja;magneton-ov cehoslovacki 6 volti 75 wati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Potreban zadnji tocak od cz 17/250 enduro, ako neko ima neka se javi na pp ili ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Pitao, tocak ne mora biti bas sa CZ samo da ima kocnicu i lancanik sa iste strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Poz forumasi, imam jedan problem sa caletovom Jawom, ts350 model, sklopili je, ali ne pali, svecica baca varnicu ali nema goriva, u klipu, dolazi gorivo do karburatora, ali nikako da udje u cilindar, jer ima neko neki savet, nikad nisam rasturao karburator, da pogledam sta i kako ide unutra? Svecice bacaju varnicu, samo nista ne smrdi na benzin i kada se skinu svecice na baca na otvoru nista

da niste klipove pomesali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Jawa CZ 175/450 •||• Sprint FVision 125cc

Pozdrav kolege, slucajno nabasao na ovaj deo foruma :) Jos se pitam zasto MZ ima svoj deo foruma a JAWA ne...koja seksualna diskriminacija :D....kad ono medjutim, elem skoro sam postao ponosni vlasnik Jawa cz 175 iz 68 i plan mi je da ga do proleca sredim i postavim na tockove :) U ovaj motor sam se zaljubio na prvi pogled. Praticu ovu temu sa velikim zadovoljstvom. Jedini problem sa mojom Jawankom je osim rdje sto nece da prima gas, do pola i onda pocne da se gusi i gubi snagu. Ocistio karb ali ga nisam rasklapao vec samo diznu, u kadicu gde ide plovak, stavio novu slavinu al i dalje nece, inace nije paljen 7,8 godina dok ga nisam kupio. Crko mu je regler na bombini pa je stavljeno paljenje 12v od apn6 ali nije povezana struja na novo paljenje osim svecice.. Sada sam u nedoumici da li da kupujem novi karb i da li je problem uopste u njemu...Inace ovo je ta lepotica ------>post-37995-0-51560500-1443855532.jpg

 

 

P.S. Administratori hocemo i mi nas zaseban svet :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

A da nije mozda... kondenzator? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Jawa CZ 175/450 •||• Sprint FVision 125cc

A da nije mozda... kondenzator? .... Gde se nalazi i kako da proverim :) Nisam vičan majstorijam ali sam rad naučiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Na slici: levo platine desno je kondenzator https://static.limundoslike.com/slikaTomos-paljenje-12-V-50-W-N-O-V--36584309v800h600.jpg

a sve to se nalazi iza desne dekle.

kosta oko 100 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Jawa CZ 175/450 •||• Sprint FVision 125cc

Menjam od ponedeljka čim uhvatim malo vremena pa javljam rezultat. E sad kad već menjam njega da li se i namotaj za svetlo menja samo odvrnem zavrnem? Preporučili su mi da stavim od 80w kako bih imao nešto bolje svetlo? I da li taj namotaj mogu da kupim zasebno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Da, i zica se negde spoji :)

Ne znam da li se mora menjati i magnet za te namotaje, ali moze se kupiti odvojeno.

Da li neko zna da li treba da se menja i magnet?

Nisam znao da ima od 80w, to bi bilo lepo ugraditi na mog apena. Aj javi di si nasao i posto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Jawa CZ 175/450 •||• Sprint FVision 125cc

Sad sam primetio da mi uvek iscuri gorivo iz creva za dovod do karburatora? Da li karburator normalno ima neki odusak pa iscuri ili je negde sjeban pa iscuri?!!

 

 

 

P.S. U SVAKOM SLUCAJU DA LI IMA NEKI PRISTOJAN, NE PRETERANO SKUP MAJSTOR KOJI RADI JAWE U NOVOM SADU?!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sad sam primetio da mi uvek iscuri gorivo iz creva za dovod do karburatora? Da li karburator normalno ima neki odusak pa iscuri ili je negde sjeban pa iscuri?!!

 

 

 

P.S. U SVAKOM SLUCAJU DA LI IMA NEKI PRISTOJAN, NE PRETERANO SKUP MAJSTOR KOJI RADI JAWE U NOVOM SADU?!!

Kontaktiraj clana drumska lisica na forumu...on je iz N.S.a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja