Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam stavljao Dellorto 26 ( PHB ili VHD - tako nekako beše oznaka ). Pojma nemam da li je taj Dellorto bio namenjen za dvotaktni ili četvorotaktni motor, Al moja Jawa je išla sa njim odlično, jedino što je htela da radi bez ikakvog filtera. Kakav god filter da sam stavljao - motor se gušio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: jawa 350 ts

Zdravo buduce kolege napokon motor jawa 350 TS upaljen tj radi da li neko moze da mi kaze ili posalje link sa stelovanjem plovka u karburatoru prvo je mnogo primao goriva i prelivao sada radi samo na sauhu da li postoji neka odokotivna metoda kao kod keca :D ili ako neko zna visinu u mm?Napokon sam dobio malo vremena da radim na motoru izbacicu ovih dana slike da ocenite da li ce ovo izgledati lepo malo vremena sam pauzirao ali ja se nadam do leta biti spreman za poletanje.Hvala

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Cagiva

Jawarosi treba mi savet-pomoc?

Sta kazete za ovu gumu https://www.kupujemprodajem.com/Michelin-ac10-110-100-18-nova--11658192-oglas.htm?filter_id= dal moze da stane i koliko dobra zbog opterecenja menjaca?

 

Na moju Jawu 350 TS sam stavio gumu 120 90 18 ali sam skinuo zaštitnik lanca, tako da bi i ova najverovatnije mogla da stane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zdravo buduce kolege napokon motor jawa 350 TS upaljen tj radi da li neko moze da mi kaze ili posalje link sa stelovanjem plovka u karburatoru prvo je mnogo primao goriva i prelivao sada radi samo na sauhu da li postoji neka odokotivna metoda kao kod keca :D ili ako neko zna visinu u mm?Napokon sam dobio malo vremena da radim na motoru izbacicu ovih dana slike da ocenite da li ce ovo izgledati lepo malo vremena sam pauzirao ali ja se nadam do leta biti spreman za poletanje.Hvala

 

post-4059-0-92247000-1424822767_thumb.jpg

 

Znači, šubler u ruke i izmeri 26mm kao na slici, od vrha (dna) plovka do ivice karburatora gde naleže lonče. I tako oba plovka :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Ivanjica

Jawa_3_2.jpg

fotografija koja me je nadahnula da napravim nesto slicno

videci koliko vas ima u ovoj malenoj ali lepoj zajednici iako ste svi pretrpani privatnim obavezama i videci lepe prepravke jawa odlucio sam se da uzmem jednu czetku i da je prepravim u nesto nalik ovome sa slike samo bez krzna naravno i sve sto moze u hrom icice u hrom cim zapocnem sa projektom kacim slike pozdrav iz ivanjice

gisha

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: jawa 350 ts

Zdravo buduce kolege napokon motor jawa 350 TS upaljen tj radi da li neko moze da mi kaze ili posalje link sa stelovanjem plovka u karburatoru prvo je mnogo primao goriva i prelivao sada radi samo na sauhu da li postoji neka odokotivna metoda kao kod keca :D ili ako neko zna visinu u mm?Napokon sam dobio malo vremena da radim na motoru izbacicu ovih dana slike da ocenite da li ce ovo izgledati lepo malo vremena sam pauzirao ali ja se nadam do leta biti spreman za poletanje.Hvala

 

post-4059-0-92247000-1424822767_thumb.jpg

 

Znači, šubler u ruke i izmeri 26mm kao na slici, od vrha (dna) plovka do ivice karburatora gde naleže lonče. I tako oba plovka :takoje:

 

Hvala PUNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: jawa 350 ts

post-31295-0-31937100-1424968028_thumb.jpgpost-31295-0-54650000-1424968044_thumb.jpgpost-31295-0-54650000-1424968044_thumb.jpgZdravo buduce kolege e ovako rekao sam da cu izbaciti slike moje jawe TS.sve jepocelo tako sto sam nasao kod svog kolege jadnu izubijanu ali ne znam odjednom me je privukla sto ljudi kazu video sam potencijal.Iskreno relativno kasno sam poceo da volim motore otprilike pre jedno cetiri godine kada je moj komsija doterao kawasaki zaphyr odma sam ukapirao da volim naked motore.Do tad sam o jawama samo slusao najgore i onda sam poceo da se pitam zasto je tako iskreno nemam mnogo iskustva oko motora ali ceo zivot radim mehaniku volim sve sto ima sajle creva i automobile koji struju koriste samo za alnaser i alternator tj do osamdeseti.Po meni je jawa kvalitetan motor kojem treba malo ljubavi i ulepsavanja.Pa dovde sam ja stigao sa tim inace imam 25 godina nikad nisam vozio motor sa menjacom ali eto vide jawu i uhvati me ludilo

 

:zvizduk:

post-31295-0-31937100-1424968028_thumb.jpg

post-31295-0-99002900-1424968074_thumb.jpg

post-31295-0-22390400-1424968099_thumb.jpg

post-31295-0-68599500-1424968127_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Biće nešto od toga :aha:

Samo vodi računa da sačuvaš fabričku kutiju filtera vazduha i kompletne lonce. Bez toga teško će da radi kako treba.

 

Evo ti malo inspiracije :zvizduk:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=jawa+bobber

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima ljudi.... Procitah skoro sve strane teme.. Vidim da ste veliki poznavaoci i ljubitelji Jawe...

Ja imam u planu da kupim Jawu 350 ts za dan-dva... i nasao sam jednu... pa bih vas najljubaznije zamolio ,samo da bacite pogled na oglas, i da mi kazete misljenje... Hvala unapred.... 

http://www.kupujemprodajem.com/jawa350-ts-17221911-oglas.htm?filter_id=20523597

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: jawa 350 ts

Biće nešto od toga :aha:

Samo vodi računa da sačuvaš fabričku kutiju filtera vazduha i kompletne lonce. Bez toga teško će da radi kako treba.

 

Evo ti malo inspiracije :zvizduk:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=jawa+bobber

Pokusavam da se setim gde sam ostavio filter :popovanje: a su lonci su skraceni i pravio sam prigusivace da bih dobio iste ili bar slicne rezultate kao fabricki probao sam radi solidno :lol2: da nema neko da proda misim jeftino neke vile i volan od jawe jer je kolega imao blizak susret sa betonskom zardinjerom :cirka2: na zalost ne ide sredjivanje brzinom kojom sam ocekivao vec godinu dana nabavljam deo po deo <nema se para>i taman kad sam mislio da sam prikupio sve vidimkrenem da se bakcem i vidim da je prednja viljuska nakrivljena bio bih zahvalan kad bih neko imao to po povoljnijoj ceni :dil: naravno moze i neka zamena imam jednu felnu viska od kawasakija gt 750 sa lancanikom koju bih dao u zamenu za to :vutra:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vrlo je bitna i cela dužina auspuha, zbog rezonacije. Imaš sve u ovoj temi ili pretraži internet na temu rezonantnih izduva za dvotaktne motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdrav svima ljudi.... Procitah skoro sve strane teme.. Vidim da ste veliki poznavaoci i ljubitelji Jawe...

Ja imam u planu da kupim Jawu 350 ts za dan-dva... i nasao sam jednu... pa bih vas najljubaznije zamolio ,samo da bacite pogled na oglas, i da mi kazete misljenje... Hvala unapred.... 

http://www.kupujemprodajem.com/jawa350-ts-17221911-oglas.htm?filter_id=20523597

 

Rezervoar od MZ i prednji blatobran od ko zna čega joj stoje kao piletu sise. Repni deo je podizan, što znači da je ili grejano brenerom ili sečeno/vareno. To povlači i krivljenje lima sedišta. Umesto Jawinog guvernala, ušrafljena neka motka.

Za te pare, ja ovo ne bih uzimao. Za mnogo manje, možda bih.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pozdrav svima ljudi.... Procitah skoro sve strane teme.. Vidim da ste veliki poznavaoci i ljubitelji Jawe...

Ja imam u planu da kupim Jawu 350 ts za dan-dva... i nasao sam jednu... pa bih vas najljubaznije zamolio ,samo da bacite pogled na oglas, i da mi kazete misljenje... Hvala unapred.... 

http://www.kupujemprodajem.com/jawa350-ts-17221911-oglas.htm?filter_id=20523597

 osim boje koja je ok.. :D kao sto rece Lord: Za te pare, ja ovo ne bih uzimao. Za mnogo manje, možda bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja