Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova

Nema neko ideju sta bi moglo da bude sa menjacem da zuji u trecoj brzini? Kolko se ja secam tu nema nikakvih lezajeva specijalno za trecu brzinu koji bi mogli da se cuju... Tako da verujem da nije nista opasno ali pomalo nervira. Pada mi na pamet da nije neki luft na onoj osovini korpe kvacila. Mozda treba da skinem levu deklu i da proverim?

 

Znaci u drugoj i cetvrtoj brzini se ne cuje uopste, ni pri kojem broju obrtaja, a u trecoj se cuje negde na 60-70 km/h i to najjace se cuje kad motor vuce. Kad motor koci ili ide ujednaceno skoro da se ne cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Moze biti da je jena viljuska menjaca kriva pa ne uzubljuje kako treba , neki zupcanici se dodiruju pa se cuje kao zujanje , zvizdanje.Lako se resava ispravljanjem viljuske ali je tesko doci do nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Vadjenje pampura iz radilice nije dalo nikakvih rezultata. Bio sam ocajan i resio da odustanem. motor je konstantno gusio visak goriva i nije hteo da makne. Na kraju sam skinuo hilznu kojoj sam brusio usis i izduv i stavio jednu koja je farbricka, doduse malo vise istrosena, ali je u fabrickomm stanju. Probao i nista.... sve po starom. onda sam stvarno mislio da ga odvezem na plac i ostavim ga tamo. vise mi nije nista padalo na pamet. moral pao da vise nema gde.... Onako iz ocaja sam skinuo klip i cilindar i pokusao da vratim prelive u stanje u kojem su bili. (polirao sam i klip i prelive i usis) uzeo smirglu 40 i protrljao sve polirane delove i uspeo. motor kao da je oziveo. Ide stvarno dobro. Uzbrdice mu tezpadaju jer su karike nove i cilindar prilicno los. DAnas sam ga castio novim klipom i busenjem hilzne. nasao sam u mojoj garazi nov original klip prve specijale. Napravio sam i sediste. Uspeo sam da je sredim do moto skupa. izgleda sa sam je dobro odradio, jer su se ljudi odusevili

post-12845-0-94583200-1405535051_thumb.jpg

post-12845-0-54409000-1405535078_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Šta ti je ono belo što liči na crevce, što ide od osovine kočnice pa sa spoljne strane lancobrana ?

 

Inače, baš baš lep motorić :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

To je sve sto se vidi od instalacije.doneo iz Linca neki buzir za te stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Karbi, a da probaš da mu montiraš kasete sa originalnim filterom za vazduh - možda te to zeza ? Ja sam jednom montirao na moju Jawu - Dellorto 26 karburator, spojio ga na kutiju sa filterom i motor se vukaso po putu. Odem tako na more ( maksimalna brzina mi nila 80 - 85 km/h ). Na moru u kampu skinem samo onu gumu između karba i filtera i motor se preporodi. Pretpostavljam da ovom Jikovu ne odgovara taj KN filter. Probaj za početak bez njega - verujewwm da će bolje ići .

 

Lorde, ono crevo što vidiš je oduška od akumulatora .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Lale mislim da je najveci problem to sto sam polirao prelive, glavu i usis.jer samga vozio io bez filtera a opet nije hteo da ide. U ponedeljak mi stizu karike, cilindar sam busio na specijalu, klip je original ceski. Nadam se da ce to biti to. Najkasnije ga registrujem u utorak i za vikend pravac Golubac.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

E da, možda da razmisliš da dodaš neki prcoljčić od hromiranog blatobrana napred, malo da popuni a malo da učvrsti štapove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lale mislim da je najveci problem to sto sam polirao prelive, glavu i usis.jer samga vozio io bez filtera a opet nije hteo da ide. U ponedeljak mi stizu karike, cilindar sam busio na specijalu, klip je original ceski. Nadam se da ce to biti to. Najkasnije ga registrujem u utorak i za vikend pravac Golubac.....

 

Milane, ono za skidanje filtera je bilo za Dellorto - primera radi . Probaj da mu staviš fabrički filter, il ako imaš od Jawe 175 - samo gumu i onaj levkasti nastavak sa filterom za vazduh ( zakačiš ga nekako pčored akumulatora za probu.

 

sb69001s4yxu137707412976.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Lale mislim da je najveci problem to sto sam polirao prelive, glavu i usis.jer samga vozio io bez filtera a opet nije hteo da ide. U ponedeljak mi stizu karike, cilindar sam busio na specijalu, klip je original ceski. Nadam se da ce to biti to. Najkasnije ga registrujem u utorak i za vikend pravac Golubac.....

 

Milane, ono za skidanje filtera je bilo za Dellorto - primera radi . Probaj da mu staviš fabrički filter, il ako imaš od Jawe 175 - samo gumu i onaj levkasti nastavak sa filterom za vazduh ( zakačiš ga nekako pčored akumulatora za probu.

 

sb69001s4yxu137707412976.jpg

Sutra lale javljam sta sam napravio.... cekam karike i da ga sklopim pa cemo videti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ljudi pomazite imam problem sa mojom 175-icom stalno mi perepunjava akumulator i izbacuje kiselinu kontao sam da je regler i kupio sam nov namontirao ga i ono opet isto ja reko ni taj novi nije dobar odem i kupim opet novi medjutim opet prepunjava.Ako neko zna ili je imao slican problem sta bi moglo biti pomozite unapred zahvalan.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Moraces da odes do elektricara da pogledas koliko ti puni. Ja imam takav motor i one imaju reglere koji se steluju. Moraces da proveris i el. vodove da nesto nije u prekidu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Lale mislim da je najveci problem to sto sam polirao prelive, glavu i usis.jer samga vozio io bez filtera a opet nije hteo da ide. U ponedeljak mi stizu karike, cilindar sam busio na specijalu, klip je original ceski. Nadam se da ce to biti to. Najkasnije ga registrujem u utorak i za vikend pravac Golubac.....

 

Milane, ono za skidanje filtera je bilo za Dellorto - primera radi . Probaj da mu staviš fabrički filter, il ako imaš od Jawe 175 - samo gumu i onaj levkasti nastavak sa filterom za vazduh ( zakačiš ga nekako pčored akumulatora za probu.

 

sb69001s4yxu137707412976.jpg

Sutra lale javljam sta sam napravio.... cekam karike i da ga sklopim pa cemo videti

poslednja dva dana bili su nocna mora za mene i moj motor... Pri sklapanju masine upala mi je rolnica u radilicu. To nisam primetio dok je nisam upalio i ostatak naslucujete. Cilindar neupotrebljiv, a klip je bolje prosao. Tj mogao sam ga iskoristiti. Onds pravac otpad gde je bila jedna cz-a. Kupio sam masinu od nje i odneo na busenje cilindra. Sinoc sam je sklopio, radi bez problema. Problem sa filterom sam resio tako sto sam dodao crevo izmedju karba i fitera. Vise nema gusenja motora od goriva koje izbaci karb i zamasti filter.... Sutra odo za Golubac na dan dva pa se javljam kako sam prosao i kako se motor ponasao
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Super, Onaj KN je predviđen za četvorotaktne motore, dok dvotaktni traži malo prostora između karburatora i filtera. Kad budeš imao vremena, ti još malo eksperimentiši sa tim dok nenađeš najbolje rešenje ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Stigao sam kasno sinoc.... Isli smo nas petorica sa motorima i nema ko se nije pokvario. meni se od vibracija olabavio zadnji blatobran i blokirao mi tocak. sreca sto je bilo na pravcu a ne u krivini. to sam brzo resio zatezanjem srafova. Tada sam primetio da mi curi kiselina iz akumulatora. dolio sam mu vodu u Milanovcu i tako stigao do Golupca. atu je akumulator nacisto nastradao. ostao je totalno bz struje. morao sam da trazim nov. Naasao sam akumulator i otisao do naseg prijatelja da zamenimo akumulator a ujedno i regler. Tada smo videli da je sirena napravila kratak spoj i sprzila ceo snop zica. mogao sam da izgorim ko licna. sve smo to resili i izmerili punjenje - 7,15v. Pao mi je kamen sa srca kada sam ga sredio. U povratku nije bilo problema, makar sto se mene tice. Viragu 750 je crkla svecica, Viragu 250 zapusio karb i crkao akumulator, a moj drug sa Cz ostao bez goriva. Povratak je bio nocna mora. stajali smo na svakih 40ak kilometara. Moja Cz-a ide kao luda. ubrzava fantasticno, sa yamahinom vilom i disk kocnicom odlicno se ponasa u krivinama. zadovoljan sam i sa potrosnjom. mislim da nije presla 4L/100km. bice i slika ovih dana

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Nisam odoleo,moram da se malo ubacim u JawamaniuBJB-jawa.gif0a-smiley.gif.Moj prvi ozbiljnji motor je bio CZ 350,sa 14 godina sam je prvi put provozao,tada jos relativno novu ,sa originalnom narandzastom bojom,od mog rodjaka.Bio sam impresioniran njenim ubrzanjima i dobrom ciklistikom,a posle dve godine sam sebi priustio isto jedan CZ 350,sa 6-voltnom strujom,ali sa potpuno pokvarenim menjacem.Radila mu je samo 1 i 4 brzina,selector brzina je imao strasan luft,samo sto mu nije otpala ploca selektora,kocnice su jedva kocile,sve ostao je bilo ok.Sam sam je rastavio,viljuske menjaca su bile ocajne,jedna je pukla,zupcanici istroseni i polomljeni..Nabavio sam joj drugi polovni menjac,jedva sam nasao nove viljuske menjaca,i ugradio sam joj obrnuti selektor od jedne stare CZ 175 sport.Dakle,prva brzina gore,ostale dole.To je po meni bio pravi pogodak,lagano je menjao brzine,bez velike upotrebe nozne sile,bio je to trkacki nacin saltovanja ,zaista,nijedan problem nisam vise imao sa menjacem.Struja me nikad nije zezala,dok platinska dugmad jesu,ali to je bilo normalno za takvo paljenje.I cetkice su bile menjane jednom. Inace,jednom prilikom CZ mi je posao u rikverc0staa2.gif,i to na semaforu,srecom nikog nije bilo iza mene.Posle sam cuo da se to dogadjalo jos nekima,postoje i objasnjenja za to.Kocnice sam mu dobro ocistio,,posle je kocio bas korektno za tako male dobose koje imaju Jawe i CZ.Licno,mislim da je CZ 350 veoma stabilan i sportski nastrojen motor,dosta je laksi od Jawe ,ima nisko teziste i lepsi zvuk masine.Moj drug je posedovao Jawu 350,nikako nije mogao ljudski da je nasteluje,stalno je trokirala i gusila se,jednom je onako ocajan odneo motor kod pokojnog legendarnog trkaca i majstora Cubre,covek je ceo dan muku mucio i jedva je nastelovao,i ispratio ga sa recima da je nista ne pipa,vec da je odmah proda,sto je ovaj u roku od dva dana i ucino0a-smiley.gif.I inace,ja volim da vidim CZ i Jawe masine,dosta nas se na njima izucilo, zanat smo stekli,vodili smo verbalni rat sa MZ-istima,a sada su to sve istorijske masine koje imaju i neki svoj sarm,i dusu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja