Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozes i sprej za disk kocnice , lepo skida , ne treba ispiranje i brzo ispari a nije ni nesto skup . Bar neki modeli , verovatno ima i skupih 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Za pranje nema problema, sta god da uzmes bice dobro nego imas li oznake semeringa posto ce trebati nov , ako neka zajeb. dimenzija imam u rashodu jednu pretisovu masinu ( crkla radilica i jos po nesto ) a kvacilo prilicno suvo tako da ako zafali....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Treba se cuvati tih sprejeva za ciscenja kocnica kao i drugih sprejeva koji sadrzu solvent. Dokazano je da je kancerogeno, i pri koriscenju najbolje je izbeci maks kontakt sa kozom. Isto vazi i za udisanje.

Ja sam nekad znao da ruke 'operem' sa njim ali otkad sam saznao za ovo.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Za pranje nema problema, sta god da uzmes bice dobro nego imas li oznake semeringa posto ce trebati nov , ako neka zajeb. dimenzija imam u rashodu jednu pretisovu masinu ( crkla radilica i jos po nesto ) a kvacilo prilicno suvo tako da ako zafali....

Nisam još ni skinuo semeringe, a trebalo je odavno ali nema se vremena. Bacio sam pogled ali mislim da ne pišu dimenzije, valjda samo ime proizvođača. Ako zatreba javiću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kupljen Kawasaki ZXR 750 . Jawa za par dana najverovatnije odlazi...

Ali, i dalje pratim temu, narocito me zanima kako ce da ispadne Karbijev cafe.

Cestitam na kupovini...neka te lepo sluzi puno kilometara...0takoje.gif

Zao mi je sto prodajes Jawu sad kad si poceo tako lepo da je sredjujes... U svakom slucaju srecno sa 1moto3.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Hvala, jedno vreme sam razmisljao da je zadrzim, jer ipak je jawa prelomila i da polazem za motor i svu ovu pricu. Ali, u garazi mi je sad guzva, moram da ugasim auto, izbacim iz brzine, izadjem i gurnem ga jos metar u dubinu, jer posle ne mogu da izadjem iz auta.0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

cestitam zloco , ako je u dobrom stanju onda je divan motor , moj burazer ga je imao pa sam ga i ja vozikao , neverovatan dvostruki karakter. Moze se opusteno lomatati malom brzinom ko neka 125-ica i s druge strane kad se zavrti iznad 7-8 hiljada ... zver

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

ovako....cafe racer je upalio, lepo radi. Pala je i prva voznja, ali imam problem sa viskom goriva. U prvoj krene kao blesava, ali u drugoj gubi snagu, neprima gas.... kroz auspuh curi visak benzina. Karb koji sam stavio je precnika 28mm. Na njemu je bila dizna 133, ali sam je zamenio diznom 95. po svemu sudeci potrebna je jos manja dizna. rekao bih 75-80. ako neko ima takvu diznu neka javi. O potrosnji da i ne govorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: jawa 350 ts

Pozdrav momci poceo sam da se igram sa nekom javom,pa imam problema sa karburatorom fale mi neki delovi na njemu jer ima neko neki polovan, treba mi neki da bi zbudzio od dva jedan.:)inace model je 350ts 12v nov sam u motorima pa mi nemojte zameriti,:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: jawa 350 ts

Jos jedno pitanje, ako prepravljam zadbju viljusku na motoru, skidam sediste bez razdvajanja motornog rama i menjam rezervoar(pravim)da li moram da idem na atest ili mogu da se provucem ovako na registraciji,i stavljam gumu 160 i disk kocnice upitanju je jawa 350ts, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Sedište i rezervoar nisu bitni što se tiče zadnje viljuške mislim da ni za to ne treba atest jedino da nije neka ekstremna prepravka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Drugari pozdrav,

 

najpre da kazem drago mi je da je tema jos uvek aktivna. Ja sam zadnji put u ovoj temi pisao negde 2010. godine :)

 

Malo sam pauzirao, nisam vozio Jawu ali uskoro cu je opet registrovati, tako da cemo se druziti... :)

 

Htedoh da pitam, secam se da je clan sa nick-om "Joska" pravio neka besplatinska paljenja za Jawu, pa gospodine Joska ako ste jos uvek aktivni na forumu, voleo bih da popricam sa Vama jer bih ugradio ovo na svom motoru. Ili ako neko ima neku informaciju o ovom coveku - neka pise u PP.

 

Jos jedna stvar, posto duze vreme nisam vozio Jawu, stajala mi je parkirana par godina, zaboravio sam kako se steluju platine :( A nekada sam po forumima poducavao druge ljude kako da steluju, samo ne mogu da nadjem te postove.

 

Secam se da sam koristio probnu lampu na 12V, spijun (za merenje zazora platina) i subler (da bih izmerio udaljenost od GMT) ali sam zaboravio i princip kako se koristi probna lampa i sve one vrednosti za zazor, za pretpaljenje itd. Pa ako ko zna - neka napise kako da najbolje nastelujem to...

 

Hvala svima unapred i veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Jel ima neko rezervoar sa cepom i slavinom od jawe cz 175 na prodaju, a da nije ulubljen?

Ako pase slavina od apn-a onda ni to ne treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,
post-12845-0-93892400-1403467556_thumb.jpgJa danas opet razdvojio masinu..... resio da vadim pampure iz radilice. menjao sam i karb i dizne, ali konstantno imam problem sa viskom goriva u cilindru. danas kada sam je rasturio iznutra je bila sva mokra od goriva. Izvadio sam pampure,ocistio stari silikon. sutra cu sastave oprati nitrom i ponovo zalepiti. nadam se da ce biti bolje.post-12845-0-28192900-1403467595_thumb.jpg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Pozdrav svima,

Potrebna mi je pomoc. Imam JAWU 175-icu i problem sa njom. Dok vozim i prebacim u cetvrtu ona mi se ugasi, to mi se i desava dok stoji u mestu i kada joj dam dva puta gas do kraja isto se gasi. Nakon toga jako tesko pali i kad upali a, upali kad drzim pun gas, radi kao "traktor" kao da joj fali goriva ili vazduha ( drnda :-) ). Inace pali normalno i radi ok sve dok ne izadjem na put ili dam joj malo jaci gas. Molim vas, ako neko zna o cemu se radi ili ima neki dobar predlog sta bi mogao biti problem, javite mi. Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

moguce da vuce fals vazduh.... koji model je upitanju, 450 ili 477? Izmeri prvo koliko puni i u kakvom je stanju akumulator, zatim proveri da li je karb lepo pricvrscen za blok (da ne vuce fals vazduh), proveriti i semering radilice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Deluje mi kao struja ?

 

To sam i ja mislio ali mi je sumnjivo. Ne znam da li je moguce da izgubi stuju kada dobije obrtaje? Proveravao sam i smesu i palenje sve je ok dok ne dobije obrtaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

moguce da vuce fals vazduh.... koji model je upitanju, 450 ili 477?

477. Ne znam gde bi mogao da vuce fals. Semerinzi na radilici su novi. Akumulator je nov, dobro puni.

Promenio član samardza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

meni je vukla na karburatoru, mada ako na leru lepo radi onda nije fals vazduh u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja