Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

Ne znam da li na pravom mestu ostavljam poruku, ali potrebna mi je pomoc posto sam vec ocajan. Kupio sam JAWU 175 model 477 u delovima i sve sam sastavio ali nemam nijednu zicu od struje. Da li neko ima semu kako ste sta vezuje? Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

imam. Daj neku sliku motora. Ako zatreba neki deo, javi se. Imam par komada u delovima

post-12845-0-57136100-1395908498_thumb.jpg

post-12845-0-80446900-1395908517_thumb.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Karbi, hvala ti puno za semu. Motor je sav rasturen jos uvek se susi boja od farbanja i sutra bi trebalo da pocnem da ga sklapam, tako da se nadam da ce uskoro biti i neka dobra slika. Sto se tice delova sigran sam da ce mi nesto trebati tj. znam da ce mi trebati javicu ti se. Jos jednom puno ti hvala za semu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

OK, jos trebaju sitnice da se dorade na motoru, ali je u voznom stanju i danas sam se prvi put provozao sa njim. Lepo pali, hoce polako da spusta obrtaje na leru, i ako ne pipam gas spustace obrtaje lagano 5-6 sekundi dok se ne ugasi. I hoce ako naglo dodajem gas da trokira, a ako polako dodajem gas nece (u nizim obrtajima, u visim trokira u svakom slucaju). Ako ima neko ideju zasto trokira, neka kaze. Nesto sumnjam na jednu bobinu kojoj se vadi kabl, probam da ga zavijem ali opet mogu da ga izvucem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

moj drug se dva dana motoao oko motora i nije znao sta mu je. Zamenili mu karike jer je imao kompresiju 4. I od tada ni da kljucne. Zamenili bobinu i upalio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav ,

 

Uključujem se ovako sa jednim pitanjem , imao sam nekad JAWU 350 iz 1983 god , koja nije imala sauh na karburatoru , a sad imam JAWU 350 TS sa podignutim auspusima pa pitam da li je sauh (hladan start ) kad je poluga na karburatoru gore , ili kad je dole ?Na nalepnici pored , piše , poluga gore CRVENO , poluga dole PLAVO , pa zaključujem da je PLAVO hladan motor i da poluga ide dole ? Ispravite me ako grešim ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

I još jedno pitanje , na njoj je ugrađen mehanički regler od ZASTAVE 101 stari tip, sve ostalo je fabrički , da li mogu da ugradim elektronski regler od recimo JUGA, i šta tačno treba da uradim , kako da ga povežem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdrav ,

 

Uključujem se ovako sa jednim pitanjem , imao sam nekad JAWU 350 iz 1983 god , koja nije imala sauh na karburatoru , a sad imam JAWU 350 TS sa podignutim auspusima pa pitam da li je sauh (hladan start ) kad je poluga na karburatoru gore , ili kad je dole ?Na nalepnici pored , piše , poluga gore CRVENO , poluga dole PLAVO , pa zaključujem da je PLAVO hladan motor i da poluga ide dole ? Ispravite me ako grešim ?

 

 

 

 

Sauh je uključen kad je polugica na gore. Kad se spusti, isključen je i motor normalno radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Onda se ja sve vreme vozim pod sauhom ,da nisam ovo saznao mislio bih da tako treba.Sad sam ponovo gledao,kad prstom podignem polugu na gore meni motor i pali i radi savršeno,ima odlično ubrzanje i gas.Ako polugu pritisnem onda neće ni da ide ni da pali.

Što li su onda na nalepnici prikazali suprotno?

Šta da radim sa karbom da bi radio kako treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Po ovoj slici gore je zatvoreno, ali i kod mene je gore otvoreno. Gledao sam kad sam rasturao karburator. A i motor se bolje ponasa kad je hladan ako je rucica na gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Ajde, ja i nisam neki stručnjak ali ovu sličicu sam skinuo sa manuela za Jawu 350 TS, ne verujem da je greška. Ako se motor ponaša bolje kada je hladan sa ručicom na gore (ako gledamo po ovoj slici) onda je normalno da radi bolje sa sauh-om. Prilikom rada pod sauhom motor dobija više goriva (bogatiju smešu) a kada ga otvoriš smeša je siromašnija jer dobija više vazduha. Mislim da ti ne dobijaš dovoljno goriva u normalnim uslovima rada (bez sauha) zato i zajebava. Vidi na kom zarezu ti stoji iglica u karburatoru, ako je skroz na gornjoj, probaj da staviš na srednju pa probaj da li ima razlike, ili čak na skroz donju. Proveri i diznu.

Jbg, ja napisah. Ako grešim neka me neko ispravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Danas sam rasklapao karb i video sam da kad rucicu pritisnem unutra neki klipčić zatvori neku rupu ,kad podignem suprotno.Dobro sam ga oprao i sad i hladan radi kad je poluga dole,dobro bolje radi kad je gore ali bar hoće nekako.Sutra cu da ga zagrejem i probam sa polugom dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad je sauh uklučen (ručka naviše), smanjuje se protok vazduha i smeša je bogatija benzinom.

Kad je sauh isključen (ručka na dole), protok vazduha je fabrički 'normalan' i odnos goriva i vazduha je odgovarajuć za normalan rad agregata (zagrejan, vožnja).

Kod ispravnog i dobro podešenog karburatora. Filter vazduha takođe treba da bude čist. Imperativ je da nigde ništa ne falšira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Nisam mogao da iščekam do sutra ,zagrejao sam ga malopre i radi super i sa polugom dole,što znači bez sauha: ),posle sam ga probao i kako pali ,što bi neko ovde rekao pali na prek pogled.(^_-)-☆

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Već sam pitao ali možda niko nije video ,sve mi je od struje fabričko alternator,platine ,diodni most,samo je jawin fabrički regler zamenjen mehaničkim reglerom od keca stari tip i dodat jedan rele ne znam zašto.Sve to puni i radi dobro ,ali čisto pitam,da li je neko stavljao elektronski regler onaj sto ima četkice na sebi pa da recimo skine četkice i spoji ga gde treba.Ili da nabavim fabrički jawin i stavim njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Razmišljao sam da malo osvežim motor farbanjem,prva je boja ali se dosta izgrebala,da li ima da se kupe fabričke nalepnice,?Ram ne bih dirao,farbao bih ovo ostalo.Šta mi predlažete?Sad je crnka ,da li da menjam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Ranije sam vidjao da se prodaju nalepnice na kupindu, limundu, ne znam ni ja. Tako da potrazi po oglasima. Sto se tice boje, to je stvar ukusa. Ja bih googlao tvoj model jawe i gledao slike. Mozda dobijes ideju kakva bi ti kombinacija bila najlepsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Razmišljao sam da malo osvežim motor farbanjem,prva je boja ali se dosta izgrebala,da li ima da se kupe fabričke nalepnice,?Ram ne bih dirao,farbao bih ovo ostalo.Šta mi predlažete?Sad je crnka ,da li da menjam?

Kontaktiraj clana Jigoro Cano na forumu...on je imao nalepnice za Jawe koliko se ja secam...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Ali, konačno, posle toliko godina rešena je i mitska dilema...šta je bolje...Jawa ili MZ...

cam02592.jpg

cam02593.jpg

:)

 

Da se ne ljute MZ-jaši, ovo je samo šala, MZ je itekako dobar motor.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja