Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

OK, da ne bude monotono, imam sledecu problematiku - hocu da promenim lanac i lancanike, ali oni nisu standardni za jawu. Posto je u ovoj temi vise puta pominjan Miki jawa za delove, pozovem ga i kazem da mi treba prednji lancanik, 19 zuba, on kaze da ne postoji od 19, ima od 17 i 18 zuba.

al5d.jpg

 

 

Onda ja pitam ima li da se kupi zadnji lancanik ali bez onog alum. kucista ili kako se zove, kaze nema, i onda zakljucimo da je moj zadnji lancanik budzen i da bih trebao da razvalim prsten sa zubima od jawinog i da navarim na moju osnovu lancanika.

4k7e.jpg

Da li su nekome poznati ovakvi lancanici, od cega su, ili cu morati da budzim nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

ja imam jedan novi zadnji lancanik

 

Da li lici na ovaj sa slike?

Čovek ima delove od rd-250 , pitanje je samo broj zuba, taj prednji od 19 zuba bi trebalo da je od MZ250 , ona ima takav jawe imaju 16 17 i 18 zuba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

ne, ja imam jawin original. ne lici uopste na taj. jedino da pitamdruga. on je kupio skoro takve tockove.verovatno da ima taj lancanik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

evo poslednjih radova na mojoj Cz 175 sport cafe racer projekt. radio sam na pasovanju diska na glavcinu. U pitanju je jamahin disk i glavcina od Cz. Polirao sam i stapove viljuske.

post-12845-0-16056200-1392062814_thumb.jpg

post-12845-0-13738000-1392062933_thumb.jpg

post-12845-0-50486400-1392063007_thumb.jpg

post-12845-0-83048200-1392063059_thumb.jpg

post-12845-0-31480300-1392063093_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Cela prednja vila je od rd 250. od prpravki sam samo produzio deo viljuske koja prolazi kroz vrat rama za 28mm. glavcinu od Cz sam obradio na strugu za 10mm. Ostaje mi da napravim distantne caure i da ucentriram tocak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Taj prednji lancanik je gotovo isti kao na Apriliji Pegaso 125,bar lici na prvi pogled.A zadnji je 100% isti kao na yamahi xs 250/260/400 a mislim da je i na rd isti uglavnom i prednji je slican sa ovih modela tom tvom.

Promenio član konstruktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

izvinjavam se na ometanju teme,ima li neko po supi ili garazi da mu skuplja prasinu zadnji blatobran od jawe-cz? mogu mu u zameni ponuditi 10 jaja,litru zejtina mozda kilu pasulja ili drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pozdrav Jawaroši,da vas priupitam nešto!

Pre nekih 14-15 godina sam bio vlasnik jedne prelepe Jawe 350 Twin Sport.To mi je bio prvi veći motor.Slatko sam se navozao sa njom.Nisam imao nekih kvarova,jedino malo oko paljenja,sve ostalo super...Sećam se da je tih godina bila nestašica goriva,pa smo kupovali na flaše....Prodao sam je jednom dečku iz Mladenovca,čini mi se 1999-2000 godine,mislim da je on doseljen sa Kosova,tako mi nešto ostalo u sećanju......Došli on i ćale fićom da je preteraju na zadnjem sedištu :D, pošto nisu uspeli odvezao je njegov matori za Mladenovac.

Bila je u fabričkom savršenom stanju, siva metalik ,mislim da sam imao i dodatni vizir.

Ima li neko da je iz tog kraja ili da zna nešto o toj Jawi,dal se vozi još?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Taj prednji lancanik je gotovo isti kao na Apriliji Pegaso 125,bar lici na prvi pogled.A zadnji je 100% isti kao na yamahi xs 250/260/400 a mislim da je i na rd isti uglavnom i prednji je slican sa ovih modela tom tvom.

 

Nije prednji od aprilie, srednja rupa ima vise zuba, ali zadnji jeste od yamahe. Medjutim yamahin lancanik ima 40-tak zuba (+-) a jawin 52 zuba. Plasim se da bi izgubio dosta na snazi, mozda bi dobio na krajnjoj brzini, ali bi izgubio na ubrzanju. Ne znam samo koliko, da li bi se isplatilo kupiti jamahin i ugraditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ne brini za prednji nego nadji zadnji pa prema njemu i prednji. Primer , ako nadjes zadnji sa 40 zuba onda ti napred treba sa 15 zuba i imaces isti (skoro isti) prenosni odnos kao i 52/19 i motor ce isto ici samo tada treba skratiti lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdrav Jawaroši,da vas priupitam nešto!

Pre nekih 14-15 godina sam bio vlasnik jedne prelepe Jawe 350 Twin Sport.To mi je bio prvi veći motor.Slatko sam se navozao sa njom.Nisam imao nekih kvarova,jedino malo oko paljenja,sve ostalo super...Sećam se da je tih godina bila nestašica goriva,pa smo kupovali na flaše....Prodao sam je jednom dečku iz Mladenovca,čini mi se 1999-2000 godine,mislim da je on doseljen sa Kosova,tako mi nešto ostalo u sećanju......Došli on i ćale fićom da je preteraju na zadnjem sedištu :D, pošto nisu uspeli odvezao je njegov matori za Mladenovac.

Bila je u fabričkom savršenom stanju, siva metalik ,mislim da sam imao i dodatni vizir.

Ima li neko da je iz tog kraja ili da zna nešto o toj Jawi,dal se vozi još?

 

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja mislim da je moj lancanik budzen, kada se pogleda slika vidi se da je varen na 4 mesta, a i varovi su obruseni.

 

 

Ako ćemo pošteno, nije tebi samo lančanik " budžen " - VEĆI DEO TVOG MOTORA JE BUDŽ !

Tvoji točkovi su nabudženi od neke Yamahe ( il čega god ). Pošto Yamahin lančanik nije pasovao - majstori su nabudžili ono što su našli od ko zna kojeg motora , a ne bi me čudilo ni da je lančanik od kombajna il neke radne mašine ( bitno da odgovara broj zuba ) . E, ti sad imaš nekoliko mogućnosti :

1. Da se baciš u potragu za nekim odgovarajućim lančanikom koji ćeš da isečeš na strugu pa da navariš ko što je i ovaj bio navaren ( samo nije bitan samo broj zuba već i korak i širina lanca ) .

2. Da potražiš možda opet neki lančanik od kombajna pa navariš, problem je samo što ti lančanici od kombajna su slabi i brzo se troše jer nisu predviđeni za režim rada na motociklu ( na kombajnu se oni vrte mnogo sporije ).

3. Da kupiš originalni lančanik za javu, isečeš ga i navariš .

4. Možda naj jednostavnije i najbolje rešenje da kupiš kompletan točak sa lančanikom za Jawu i da se voziš ko čovek bez bojazni da će ti nešto crći negde u putu ( ni ona poluga za kočnicu - kako su je napravili - ne uliva poverenje ). Siguran sam da kompletan polovan točak možeš kupiti za manje para nego neki lančanik + strugar da ga iseče i obradi + majstor da ga zavari kako treba !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Tja, ako kupim zadnji tocak, moram da kupim i prednji, a meni su simpaticni ovi...

 

Znam kako je napravljen lancanik, jawin prsten sa zubima, jamahin srednji deo lancanika. Ja sam samo polagao nadu da mozda mogu da nabavim takav lancanik, ali verovatno cu ici na prednji lancanik jawin sa 18 zuba i zadnji napravljen kao ovaj sto je bio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Dosao sam do konacnog izgleda motora. Sada treba sve to ofarbati. Zelim da bude u crvrnoj boji. e sada jedno pitanje: da li farbati i ram u crveno ili ne?

post-12845-0-40640200-1392317762_thumb.jpg

post-12845-0-51424900-1392317779_thumb.jpg

post-12845-0-00857200-1392317807_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Može ram u crveno, ali ako će i limarija biti crvena - meni se ta kombinacija nebi dopala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

mislio sam ram u crveno a rezervoar i blatobran u kombinaciju bele i crvene

 

To je već OK kombinacija ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja