Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Čak je i kompletna!Koliko to košta-ako nije tajna?

 

1 zelena evropska  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Cestitam Lisice i da te dobro sluzi.

Imao jedan drug ovakvu i prodao za male pare, znam kod kog je a stoj, nema vreme da je sredjuje. Pa ako ti treba jos jedna za delove mogu da pitam jel hoce da je proda.

 

Jel ima neko neki savet za ono gore navedeno pitanje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  @Markomdm

 

  Moguce da bi trebalo da ocistis karburator i proveris palenje.  Postoji i jedna druga mogucnost, da su ti popustili semerinzi na radilici, pa teze povlaci smesu goriva jer vuce pored semeringa fals vazduh .  Probaj da je palis na taj nacin sto spricom ubrizgas malo goriva u karburator pored sajle za gas ( malo podignes sajlu i pored nje ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Evo mene opet sa pitanjima..Naime..danas dok sam skidao izduve na mojoj TS350 da ih ispoliram(sto je uspesno odradjeno),primetim da je puklo crevce koje ide negde od volana pa do desne gume na vili..zanima me cemu sluci,da li da kupim originalno,ili mogu da nedjem neko kvalitetnije u nekoj radnji koja prodaje delova automobila?

Na slici je desna strana motora,posto nisam slikao levu,ali se vidi o cemu se radi..

post-7411-12879063950677_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ta dva creva ( ide ti iz svake harmonike po jedno ) - nisu nesto bitna.  Na gumama ( harmonikama ) ima po jedna rupica koja sluzi da prilikom sabijanja prednje viljuske, i opruzanja iste - kroz tu rupicu ulazi - izlazi vazduh, da se guma ne bi naduvala . Crevca su namontirana i gurnuta u osovinu prednje viljuske, da bi bila malo zasticena ( da kad uvlaci vazduh ne povuce neku prasinu, ili vodu ako pada kisa .  Prema tome - nije bitno da ta creva moraju da budu bas nekog posebnog kvaliteta, al nemoj da stavljas bas ni neka koja ce da se raspadnu za mesec dana .  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako ima ko vishka, prednja vila, znachi samo oni hormirani stapovi moze jedan a moze i oba

 

 

Pozdrav

Zeljko

 

Sta je sa onima? Jesu zardjali i na delu preko kog semening ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Karburator sam vec skidao par puta i cistio, mislim da nije do njega. A za semeringe sumnjam da su popustili jer sam masinu sklapao prosle zime, ali ako se iznerviram moguce da cu rasturiti ponovo pa sve na proveru.

 

A sta ljudi rade, ne znam da li ste videli ono

http://www.youtube.com/watch?v=cdnAvbNXfBk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pozdrav svima.Potreban mi je drzac zastitnih guma na rezervoaru za Jawa TS 350

To je onaj mali metalni (da ga nazovem Flak ili lim) koji sa donje strane rezervoara drzi zastitnu guma da se ne odvoji od rezervoara..

Moze jedan ili oba..nije bitno... kontakt   chyhayabusa@gmail.com ili pp

unapred hvala

post-7411-12879066809586_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Potreban mi je samo akumulator,kako bi mogao da vozim svoju Jawu..Koliko sam razumeo akumulator za nju bi trebao da je sa oznakom 12N5-4B (Gledano s preda u elektrode + je levo a - desno),ali u svim radnjama koje sam zvao imaju samo YB5L-B ( - Je levo ,a + desno).. Da li mogu da uzmem ovaj drugi i da povezem pa da se vozim kao covek ili sta vec da radim..Pomagajte..Evo i slika kako bi videli o cemu se radi :)

 

post-7411-12879066804066_thumb.jpg

post-7411-12879066804281_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

 

Našao sam jedan ovaj limčić,možda nađem i drugi?Veliki urnebes u garaži pa nije lako naći...u svakom slučaju jedan dobijaš...!

Hvala ti puno...Kad se vidimo idemo na pivA :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Roadster 90 konacno stigao u moju radionicu. Igranka pocinje !  :)

 

2p82o.jpg

 

25qxkeb.jpg

 

2hoiwhx.jpg

 

  Al tek kad zavrsim ovu masinu od MZ-a .  :(

 

2aipus7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Oćeš je odma ''do poslednjeg šrafa''?

 

  Ma jok, isuvise je u dobrom stanju da bi je rasturao. Prvo cu da resavam problem sa strujom, i da je lepo ustelujem, pa da se malo provozam da vidim kako to ide. Posle toga idem da resavam neke estetske stvari ( da poskidam boju sa felni i slicno), da napravim zadnji drzac auspuha i tako to.  Ako neko poseduje neke delove - nek se prijavi. Trenutno mi fali taj drzac auspuha i sajla za km sat, a i neke nove platine ne bi bile na odmet .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja