Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova

Novi lineup:

 

1. Motor definitvno nema nista nalik ovome:

post-9227-0-16149500-1462797262.jpg

 

Motor je 1960 godiste,odnosno tad je prvi put registrovan. Da li postoji mogucnost da nema ovakav regler vec da se direktno steluje punjenje na dinami,pomeranjem limcica? Ima li ko iskstva sa tim?

 

2. Motociklu je definitivno kriv prednji bandas pa ako neko od vas ima na prodaju,kupio bih.

 

3. Kupio sam gumu za napred 3.5x16 Trayalovu,ako me pitate zasto,pa nisam uspeo naci 2.75,ima li negde da se kupi? Moze i polovna samo da nije totalan raspad.

 

4. Ima li ko ili zna gde ima da se kupi far za sledecu rozetu?

 

post-9227-0-23655200-1462798310.jpg

 

post-9227-0-39687900-1462798341.jpg

 

post-9227-0-45777500-1462798371.jpg

 

5. Ima li ko nekakav malo detaljniji "Service manual"? Bio bih veoma yahvalan na tome.

 

Unapred hvala na odgovorima.  :jee1:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na tvom motoru bi regler trebao da se nalazi na dinami sa zadnje strane i malo na gore. Nema nikakav poklopac vec se vidi jedan il dva namotaja i ima mala platinska dugmad. Najbolje da ti to pogleda neki elektricar. Za far vidi sa Zoranom . 

 

   Nasao sliku >

 

     image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Na tvom motoru bi regler trebao da se nalazi na dinami sa zadnje strane i malo na gore. Nema nikakav poklopac vec se vidi jedan il dva namotaja i ima mala platinska dugmad. Najbolje da ti to pogleda neki elektricar. Za far vidi sa Zoranom . 

 

   Nasao sliku >

 

     image.jpg

 

Hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Zdravo Jawa-sektaši :)

Da li neko zna gde bi mogli da se nabave klipovi za Jawu 250. Godina proizvodnje je 1974.

 

Imam jednog dobrog komšiju ali je čovek sa sela i nije vešt naručivanju i baratanju sa računarima pa sam preuzeo na sebe da mu pronađem te delove.

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

mora malo preciznije , jawa tog godista nije imala dvocilindricnu masinu od 250 ccm , samo 350 ccm , moze biti CZ 250 sport sa dva cilindra   ipak najsigurnije je otvoriti masinu i premeriti klip/klipove da bi znao tacno sta se trazi .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bojnik Srbija
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Pozdrav svima,

 

Može li mi neko reći gde bih mogao da kupim ili naručim čep rezervoara sa ključem

za motor Jawa 350 TS. 

 

Dobro bi mi došao i kontakt sa nekim iskusnim majstorom za Jawe iz Leskovca i okoline.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

mora malo preciznije , jawa tog godista nije imala dvocilindricnu masinu od 250 ccm , samo 350 ccm , moze biti CZ 250 sport sa dva cilindra   ipak najsigurnije je otvoriti masinu i premeriti klip/klipove da bi znao tacno sta se trazi .

Hvala.

tražiću detalje pa se vraćam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bojnik Srbija
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Znam da nije pametno dati svakom da ti prčka po motoru, međutim, kako sam ja laik, a imam drugara koji je dugo vozio Jawu

i koji kaže da "zna sve o Jawama što se može znati", pustih ga da mi "pomogne", što se pokazalo kao katastrofalna greška.

"Stručnjak" je uradio samo dve stvari:

  1. zategao,do kraja, šraf pored kočnice, za koji mislim da šteluje korpu ili lamelu

    03 Sraf Za Korpu

     

  2. zategao,do kraja šrafove na krajevima oba auspuha

    01 Desni Auspuh


     

    02 Levi Auspuh

     

Posle toga Jawa nije htela da pali, a kad je nekako upalila, urlala je kao pod punim gasom.
 
Ja sam prvo otpustio šrafove na auspusima za jedan pun krug, što je malo umirilo rad motora,
ali sada nije hteo da krene, kao da je pritisnuto kvačilo i ako je u prvoj pušteno.
Kada sam skroz otpustio šraf pored kočnice, za koji mislim da šteluje korpu ili lamelu, motor je krenuo
ali nije imao snagu u prvoj, dok se pod jačim gasom i kvačilom ne zaleti. Takođe nije hteo da
izbaci iz prve dok motor radi.
Pomenuti šraf sam pomalo zatezao dok menjač nije počeo da izbacuje iz prve i lako menja brzine.
Sad kako, tako radi i ide, ali me brine što izbacuje ulje na uspusima. Neznam da li je dobro to što sam uradio.
 
Da li neko može da mi uprošćeno objasni, kako se podešavaju šrafovi na krajevima auspuha, jer to očigledno
utiče na rad motora,

01 Desni Auspuh

 

02 Levi Auspuh

 
kao i kako treba podesiti šraf koji šteluje korpu.
 

03 Sraf Za Korpu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Da probam ja , taj sraf kojim se podesava kvacilo.Kada ga zasrafis do kraja  kvacilo je stalno otvoreno ( ne moze da spoji ) a kad ga olabavis kvacilo ne odvaja , probaj negde na sredini da nadjes mesto gde kvacilo odvaja skroz da bi ti menjac lepo radio  a da se ne desi da kada dodas gas  kvacilo proklizava , ako ne uspes  idemo u sitna crevca. Rucica kvacila treba da ima oko 5 milimetara slobodnog hoda  pa tek onda da pocne da odvaja.  A to sa auspuhom  verovatno nesto nije dobro spakovano unutra pa kada dotegnes sraf on zapusi auspuh , slobodno odsrafi i izvuci prigusivac  mozda vidis sta ne valja  ili slikaj pa da vidimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Pozdrav Jawarosi.

 

Novi splet dogadjaja.

 

Motor sam uspeo da registrujem i da prevezem do Beograda,medjutim punjenje i rad motora kad se zagreje me ubi.

Mehanicki regler je toliko varijabilan,majstor elektricar,kojeg sam jedva nasao da sme da se upusti ovo da radi,je ga kao nastalovao,medjutim od toga nema nista,sad ne puni ama bas nista.

Molio bih vas za informaciju, ako ima negde kod nas da se nabavi elektronski regler?Cuo sam da moze da se poveze i elektronac od MZ na 6v.

Imam mogucnost da porucim zajedno sa Karbijem ali na to ce da se popriceka dok stigne. Ili mislite da je dobra ideja da porucim onaj obican regler?

Sto se tice motora lepo pali medjutim sve mi se cini kao da nema snage. Na vecim obrtajima je poprilicno nemiran rad agregata,sve se trese,ne prima gas itd. Ocistio sam karburator,medjutim nista.nisam dirao sto se tice mesavine i ler gasa. Do Beograda mi je se gasio jedno pet puta. Kada skinem svecicu ona je suva ali opet nece da pali. To me porilicno zbunjuje. Obzirom da sam vozio  motor pre farbanja i ponasao je se sasvim normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Pozdrav Jawarosi, posle dve godine konacno i ja upalih svoju jawu 350ts.

Prosli put nisam uspeo da spakujem motor kako treba pa sam morao da nadjem drugu radilicu,sreca nasao se jedan dobar vlasnik vise komada jawa pa mi je veoma povoljno prodao radilicu u odlicnom stanju.

Sve oko motora je sada ok, pali lepo ne izbacuje ulje na auspuhe samo sto dimi malo i opet je potrosnja veca nego sto treba:(

Imam jos par sitnica koje mu fale a to su

1. da naspem ulje u prednje vile ali ne znam koje i koliko i gde se sipa

2. nece da puni ,dok sam je ranije vozio punila je samo na 2000 obrtaja pa na vise a sada gasi lamu na 2500 ali ne puni.

Otvorio sam regler sve povadio i nasao prekinut lem,zatim sve preletovao ponovo i vratio pa cu sutra da vidim rezultate.

3. kada pustim volan motor vuce u desnu stranu,znam da je padano sa motora ali ne primecujem da je kriv negde.

ka li moze da se resi stelovanjem zadnje gume to bezanje motora?

 

Slike ce sutra da padnu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

1. atf, ne znam koliko (mislim da je oko 190mL po štapu), odozgo na štapu imaš jednu poveliku maticu

2. regler stavi od Škode 110/Specijalke ili Joškin preko Arakisa. Obavezno proveri/promeni četkice i nosač istih.

3. štapovi se upreli, treba popustiti u trouglovima i korigovati pravac točka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pozdrav Jawarosi.

 

Novi splet dogadjaja.

 

Motor sam uspeo da registrujem i da prevezem do Beograda,medjutim punjenje i rad motora kad se zagreje me ubi.

Mehanicki regler je toliko varijabilan,majstor elektricar,kojeg sam jedva nasao da sme da se upusti ovo da radi,je ga kao nastalovao,medjutim od toga nema nista,sad ne puni ama bas nista.

Molio bih vas za informaciju, ako ima negde kod nas da se nabavi elektronski regler?Cuo sam da moze da se poveze i elektronac od MZ na 6v.

Imam mogucnost da porucim zajedno sa Karbijem ali na to ce da se popriceka dok stigne. Ili mislite da je dobra ideja da porucim onaj obican regler?

Sto se tice motora lepo pali medjutim sve mi se cini kao da nema snage. Na vecim obrtajima je poprilicno nemiran rad agregata,sve se trese,ne prima gas itd. Ocistio sam karburator,medjutim nista.nisam dirao sto se tice mesavine i ler gasa. Do Beograda mi je se gasio jedno pet puta. Kada skinem svecicu ona je suva ali opet nece da pali. To me porilicno zbunjuje. Obzirom da sam vozio  motor pre farbanja i ponasao je se sasvim normalno.

Suva svećica obično znači da nema goriva, osim ako ja nešto nisam dobro razumeo.

Ako ti je instalacija 6 volti, može elektronski regler od MZ-a sa 6 voltnom instalacijom. Mehanički zaboravi za sva vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Pozdrav :)

Hteo bih da stavim na jawu cz175 disk napred pa me zanime koje vile tu pašu?

Sta moze da se metne??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pasu samo od druge Jawe. Koje god nabavis - moras prilagodjavati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

 

Pozdrav Jawarosi.

 

Novi splet dogadjaja.

 

Motor sam uspeo da registrujem i da prevezem do Beograda,medjutim punjenje i rad motora kad se zagreje me ubi.

Mehanicki regler je toliko varijabilan,majstor elektricar,kojeg sam jedva nasao da sme da se upusti ovo da radi,je ga kao nastalovao,medjutim od toga nema nista,sad ne puni ama bas nista.

Molio bih vas za informaciju, ako ima negde kod nas da se nabavi elektronski regler?Cuo sam da moze da se poveze i elektronac od MZ na 6v.

Imam mogucnost da porucim zajedno sa Karbijem ali na to ce da se popriceka dok stigne. Ili mislite da je dobra ideja da porucim onaj obican regler?

Sto se tice motora lepo pali medjutim sve mi se cini kao da nema snage. Na vecim obrtajima je poprilicno nemiran rad agregata,sve se trese,ne prima gas itd. Ocistio sam karburator,medjutim nista.nisam dirao sto se tice mesavine i ler gasa. Do Beograda mi je se gasio jedno pet puta. Kada skinem svecicu ona je suva ali opet nece da pali. To me porilicno zbunjuje. Obzirom da sam vozio  motor pre farbanja i ponasao je se sasvim normalno.

Suva svećica obično znači da nema goriva, osim ako ja nešto nisam dobro razumeo.

Ako ti je instalacija 6 volti, može elektronski regler od MZ-a sa 6 voltnom instalacijom. Mehanički zaboravi za sva vremena.

 

Juce mi je neki elektricar prckao oko reglera,rasturao cistio i on je kao proradio i puni.Ja sav srecan provozao ga malo i ostavio.Kad da ga upalim mrtav akumulator. Napunim akumulator i kad montiram plus klemicu,koja inace ide na sasiju mojoj Jawi on varnici. I cuje se tu kod paljena cak i pomera se stalno ono limce na regleru. Zovem elektricara da ga pitam sta se dogadja,on kao nije tu i slicne fore. Rasturim regler sto je i on rasturao medjutim isto. Ali opet kad stavim plus klemicu ona zavrnici a iz paljenja se cuje cak. 

Popizdim i ostavim ga,sa namerom da motor parkiram i ostavim.

Jer mi je se sve smucilo.

Resih da pozovem autoelektricara iz Jajinca danas,a on me odjeba na keca,kaze ne radim ja to,nema sanse.

Motor pali ali uzasno vuce struju.Strah me je samo da mi nije sjebao paljenje,da je ono u spoju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kod nekih ima. Pravljene za amere pa nije došlo do zaključenja posla i završile po evropi.

Aman, imaš PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

E ljudi nisam popravio regler. puni samo preko 3000 obrtaja a na leru ima samo 6v na klemama i tada se ugasi ako skinem akumulator. Da li je problem u altenatoru ili u regleru i onom malom sipravljacu sa diodama ili u cemu je vec.Sinoc je prestala da puni potpuno pa je ispraznila akimulator pa sam je gurao do kuce pola sata:-D . Sve sam proverio cetkice osmirglao i rotor kuda nalezu cetkice,sve kablove proverio i nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moj prijatelj je imao iste simptome na 634 (6 volti, minus na ram, mehanički regler u originalu). Probao je novi mehanički, nije pomoglo-neispravan, stavio je elektronski od MZ, radilo je ali je ubrzo crkao, popravio ga kod drugara tv mehaničara i radilo je kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja