Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Na te stare Jawe su u ona vremena ugradjivani ( neznam dal fabricki, ali video sam na vise motora ) migavci koji stoje u volanu - kormanu po jedan sa svake strane, a svetle i napred i nazad - kao sto su bili ugradjivani fabricki na MZ ES 175/250, samo malo manji od MZ-ovih i nisu bili plasticni vec metalni ( na MZ - u su od bele plastike ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

post-9227-0-98617800-1457692836.jpg

Otac moj ima televizorasa koji stoji vec 30-tak godina.On je imao takve migavce. Na ovoj Jawi su bili migavci kada smo je uzeli. Evo kakoje izgledala 2010-te godine..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Pozdrav svim kolegama Jawarosima!

 

Kupio sam pre neki dan Hondu Transalp, ali Jawu cuvam i cuvacu je do daljnjeg... Bilo je lepo druziti se i dopisivati se sa vama u ovoj temi proteklih 4-5 godina.

 

Ziveli!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Zbog boljeg kocenja napred bi menjao vile od mz,sta bi tacno trebao da radim,dal zadrzavam moje trouglove ili ne,ili se menja cela iz centralne osovine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS

ne razumem , hoces mozda i tocak od MZ sa disk kocnicom  , a da probas prvo da stavis nove pakne napred ;)

Da,komplet tocak sa diskom. :)

Menjao sam nove i opet je slabo.  :stabre: 

Izbacio i te nove  i stavio druge lepljene sa meksim ferodama i tek sada kao malo bolje koce ali nije to to,mnogo je bolja prica sa diskom,bar po kocenju sa mz sto sam probao od drugara ;):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

samo merenje precnika stapova nije dovoljno , mozda su razliciti na vrhu , ravni  ili u konus , postavi pitanje  MZ-jasima , mozda je neko radio. Najbolje je svakako da skines stap sa tvoje jave pa kod drugara koji ima MZ pa uporedite. Pitanje je da li bi i komplet trouglovi od MZ dosli na javu jer mozda vratovi nisu iste duzine , mada  jawa im vrlo kratak vrat tako da bi uz neko podmetanje  ili kracenje cevi sto ide kroz vrat  to leglo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Može komplet prednji deo od Mz-a na Jawu samo mora da se poturi 'podloška' jer je Mz-ov vrat malo duži. Samo štapovi ne može, Jawini su deblji.

Ne razumem kako loše koči. Ne možeš da očekuješ ne znam kakve performanse ali znam da može uz relativno malo pažnje da se sredi da koči u najmanju ruku isto kao Mz sa diskom (s tim što je Mz lakši i samim tim Jawa bolje koči, po kilogramu težine  :P  ). Meni je prednji blokirao kad sam upicanio prednju kočnicu, od ručke preko sajle do poslednjeg šrafića i podloškice na anker ploči. Lepio sam najmekšu smešu koju sam našao u Beogradu.

Btw, koristi obe kočnice i ne čekaj poslednji trenutak za kočenje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Koristim ja obe kocnice uvek, zadnja mi je odlicna ali prednja mi se to ne svidja ipak je slabo to kod mene, iskontrolisao sam sve i nastelovao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Motocikl: jawa 350 tween sport

Pozdrav jawarosi.... Treba drugu zadnji veliki lancanik (na zadnjem tocku) za jawu tween sport 350 ... ima li neko i ako ima koja je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav jawarosi.... Treba drugu zadnji veliki lancanik (na zadnjem tocku) za jawu tween sport 350 ... ima li neko i ako ima koja je cena?

Proveri sa clanom Jigoro Cano na forumu, ima sve i svasta za Jawe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Imam jednu nedoumicu što se tiče zamene semeringa štapova,može li mi ko pomoći kako se menja semering i kako se skidaju ove mesingane biksne?

Neverujem da se semering stavlja odozgo. Semeringe sam naručio  od Zorana iz NS-a, on takodje nezna.

 

post-9227-0-25958400-1462295603.jpg

 

post-9227-0-89589600-1462295634.jpg

 

post-9227-0-19717100-1462295642.jpg

 

post-9227-0-07531900-1462295649.jpg

 

post-9227-0-18861400-1462295656.jpg

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Semering se stavlja odozgo. Problem je sto stapovi obicno korodiraju ispod onih oklopa pa ih treba dobro ocistiti. Najbolje bi bilo kod nekog strugara da ih uhvati pazljivo u glavu struga, ukljuci strug da se vrti a ti onda samo smirglu sa strane. Naravno, pazis da ne skines previse. One biksne dole se skidaju tako sto ispod njih imas zicani zeger osigurac koji prvo treba skinuti.  I pored toga, pri skidanju se obicno deformisdu pa treba imati spremne nove. A i za te nove treba prvo drzati stapove nekoliko sati u zamrzivacu da se ohlade, biksne ugrejati na ringli ( da mozes da ih drzis samo uz pomoc debelih rukavica i krpe ) . Jbg-a, i to je neka nauka . . . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Semering se stavlja odozgo. Problem je sto stapovi obicno korodiraju ispod onih oklopa pa ih treba dobro ocistiti. Najbolje bi bilo kod nekog strugara da ih uhvati pazljivo u glavu struga, ukljuci strug da se vrti a ti onda samo smirglu sa strane. Naravno, pazis da ne skines previse. One biksne dole se skidaju tako sto ispod njih imas zicani zeger osigurac koji prvo treba skinuti.  I pored toga, pri skidanju se obicno deformisdu pa treba imati spremne nove. A i za te nove treba prvo drzati stapove nekoliko sati u zamrzivacu da se ohlade, biksne ugrejati na ringli ( da mozes da ih drzis samo uz pomoc debelih rukavica i krpe ) . Jbg-a, i to je neka nauka . . . 

Sad ne znam da li je razlog što je ova Jawa iz 1960 godine,ali štap nije obradjivan celom duzinom,čak štaviše razlika izmedju goenjeg dela i dela po kome klizi semering je oko 2mm. A moram napomenuti da stap nije nesto ni rdjav. Ostaje samo izbijanje sa donje strane,zeger sam bio već skinuo ali me je bilo strah da bilo sta dalje radim kako ne bih oštetio biksne.

 

Znate li da li ima ko da prodaje te biksne? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zoran iz Novog Sada, Miki Jawa iz Ratkova, Moča sa Rudnika. AKO nema niko od njih, možda Tedi sa Novog Beograda ima u nekom budžaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Zoran iz Novog Sada, Miki Jawa iz Ratkova, Moča sa Rudnika. AKO nema niko od njih, možda Tedi sa Novog Beograda ima u nekom budžaku.

Kontakt nekakav mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Hvala.

Uspeo sam da zamenim semeringe,skinuo sam biksne na taj način sto smo grejali biksne sa let lampom i skinuli ih rucno sa rukavicama. To je sredjeno,motor upaljen i taman da ga teram na registraciju kad primetim sa leve strane na auspuhu neke mrlje,kad ono,kiselina u akumulatoru vri i previre.

Uzmem multumetar da proverim koliko puni,kad ono 17v. 

Odustao sam od registracije jer pojma nemam ni gde mu se nalazi regler niti kako se steluje,to je ostavljeno za kasnije.

Imam i par stvari jos da sredim i da dokupim pa cu kad budem imao vremena pisati ovde da se posavetujem sa vama.

 

Puno vam hvala na savetima,a posebno bi se zahvalio Karbiju sto je se ponudio da mi sredi stapove kad je trebalo.

 

Jos jednom hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja