Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hvala puno na pomoći... Definitivno ne kupujem taj budženi.... :-) I još jedno kratko pitanje... Da li je veliki posao, zameniti karike i ležajeve na Jawi 350 ts?

Ako mislis na srednje lezajeve na radilici, njih ni ne mozes bez rastavljanja radilice da zamenis, a za to ti treba presa i neko ko ce to posle sve lepo da sklopi i da centrira radilicu, a to i nije bas jednostavan posao... Ja sam onomad to nosio kod metalostrugara, koji inace radi radilice, klipove i cilindre, da mi odradi zamenu srednjih lezajeva i bogme se covek dosta namucio da centrira posle radilicu kako treba... Karike mozes zamenuti bez nekih vecih problema. Samo obrati paznju koje karike stavljas. Nemoj uzimati neke "no name" jeftine jer ti mogu vise stete nego koristi napraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala puno na pomoći... Definitivno ne kupujem taj budženi.... :-) I još jedno kratko pitanje... Da li je veliki posao, zameniti karike i ležajeve na Jawi 350 ts?

A, mislim da znam koju sad šacuješ 8)

 

Pogledaj malo i na Polovni automobili.

 

MENI je recimo, vrlo interesantna ova http://www.polovniautomobili.com/motori/5803800/jawa-ts-350

Pod uslovom da je agregat u dobrom stanju (a ne sumnjam da nije), osim papirologije ovde bukvalno ništa nema da pipneš. Samo se nađite sa cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ovu Jawu sa oglasa prodaje moj dobar drugar i za tu Jawu i ja garantujem da je tako sve sto pise. Papiri su joj uredni, motor je na prodavcevom imenu. Covek je motor sredjivao za sebe, ali mu je u medjuvremenu uletela neka trgovina za drugi motor pa mu je puno da drzi 2 motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Prodao bih ja moju. Sredjena je, kao fabricko stanje. Ima ugradjeno GoTronic paljenje... Radi k'o sat.
 

Evo snimka moje Jawe:



Ako nekoga interesuje neka pise na development.milos@gmail.com
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prodao bih ja moju. Sredjena je, kao fabricko stanje. Ima ugradjeno GoTronic paljenje... Radi k'o sat.

 

Evo snimka moje Jawe:

 

Ako nekoga interesuje neka pise na development.milos@gmail.com

Baci cenu na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

640 Style.

Moj prijatelj ima crvenu, crnu, plavu i zelenu. Nisam znao da su je pravili i u beloj. Sad kad mu kažem, ima da se pojede dok ne nađe jednu da kupi :jee:

Samo što su njegove sa rezonama i topovima a ne sa klasičnim kosim auspusima. Jel' ima mešač(pumpicu) za ulje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zagledao sam danas nabrzaka u prolazu ali nisam provalio. Nadam se da će i sutra biti sa motorom pa cu konkretnije pogledati. Sad znam sta tražim :)

 

A tvom prijatelju fali oklop napred?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nije ovo njegova, ovo je random slika sa neta. Ove njegove su sa oklopima, žičanim felnama i rezonama, disk napred naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ovu Jawu sa oglasa prodaje moj dobar drugar i za tu Jawu i ja garantujem da je tako sve sto pise. Papiri su joj uredni, motor je na prodavcevom imenu. Covek je motor sredjivao za sebe, ali mu je u medjuvremenu uletela neka trgovina za drugi motor pa mu je puno da drzi 2 motora.

 

Šta mu znači to što je stavljao sportske zupčanike ?? Gde? Menjao zupčanike u snopovima u menjaču ili misli na lančanike?

I na koje viljuške misli? Predpostavljam, viljuškice u menjaču?

Da li znaš na kojoj je specijali, kad je honovana?

I kakvi su štapovi, na delu koji prolazi kroz semeringe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Pozdrav za kolege Jawaroše! Potreban mi je prednji točak kompletan za Čz175 sport (477,inače isti za sve Jawe koje nose 18 cola), sa single kočnicom i da je hrom dobar. U razmenu nudim isti takav točak serijski, sa lošim hromom i komplet kočnica sa 350TS odnosno jedan običan doboš, i duplex za napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Jos jedan pozdrav od mene,resio sam da uradim generalnu mojoj jawi pred pocetak nove sezone,e sad kada sam je otvorio sve je bilo fabricki sto me je iznenadilo obzirom da je presla 100.000 i posle par hiljada joj se pokvario sat tako da niko nema pojma koliko je km presla.Pri rastavljanju kartera primetio sam da je pun benzina pa me to brine,da napomenem da je motor isao kao nevreme:-D ali je trosio do 15l na 100km pri opustenoj voznji.Primetio sam da ima malo lufta u klipnjacama pa sam kupio nove lezajeve iz to i klipove koji su Madjarski sto me takodje brine al Miki jawa mi je rekao da nema Ceske,u srednjim lezajevima radilice je bilo lufta pa sam morao da je rastavim pa sam primetio da onaj srednji prsten izmadju lezajeva ima ljufta valjda zato sto je radilica skakala zbog istrosenih lezajeva.toliko za sada od mene,izvinjavam se zbog duzeg posta:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prošao benzin dole jedino kroz karburator. Proveri slavinu i servisiraj karb, kad si već krenuo u generalku.

Mađarskim klipovima ništa ne fali ako paziš na % ulja i da ti je dobro naštelovano paljenje. Isto i za karike.

Daj neku sliku tvoje Jawe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda je i propao semering na radilici ( sa leve strane ) , pa je propuštao benzin u menjač. U svakom slučaju kad si već rasturio motor - zameni i semeringe .  Takođe, proveri i blok motora na sredini - sastaviš one dve polumesečaste polovine što idu oko srenjeg ležaja na radilici, pa staviš u blok i vidiš da blok nije tu dobio lufta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Nisam se dobro izrazio pa je doslo do male zabune,u kucistu radilice je bilo benzina tako da je radilica bila mokra, bukvalno se ,,kupala" u njemu, valjda je zbog toga i trosila 15-ak litara.Karburator sam ocistio i u njemu je sve uredu ali je idalje trasila puno,posle toga ga je pregledao i jedan majstor koji je pre popravljao jawe(on ih ima nekoliko u dvoristu ali kaze da odavno nije video jawu na ulici) zakljucio je da je karburator uredu.Blokovi su uredu nemaju lufta,za % mesavine nema brige samo 5% sipam i nemam problema,osim malo dima dok je hladna:-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja